Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

Marze

Prchavá záležitost: jedna sklenka sladkého teplého šampaňského. Neopije, neuškodí, zanechá jen trochu lepkavou pachuť a z hlavy se brzy vypaří. ()

raroh odpad!

Na to se vážně nedalo koukat! Pominu-li neuvěřetelně nablblý scénář, tak amatérské herectví všemu dodávalo korunu a jen utvzovalo můj dojem, že jde úplně o stejný produkt, jaký Poledňáková páchala v 80. letech (a jako tehdy zaměřený na středostavovské publikum ve středních letech, spíše ženského pohlaví, s humorem, který uspěje tak v dámských kolektivech po dvou dvoudeckách vína). Kdyby aspoň kamera za něco stála! ()

marhoul

Komedie. :-) A u komedie nemusíme přehnaně myslet ani hledat chyby. Důležité je, že nás rozesměje. A to se Marii Poledňákové povedlo. Po , pro mne nepodařených Krokodýlech, zábavný biják. :-) ()

lena60 odpad!

Jakoby natočením tohoto filmu chtěla Marie Poledňákové vzkázat divákům prosté: "Polibte mi všichni PRDEL!" Pocuchané nervy z věčného vrnění a pípání mobilního telefonu jsem se po skončení filmu jala uklidnit poslechem skladby Čo bolí, to prebolí...Ach jo. ()

triatlet

Vnímavý divák si z podprahových signálů, které Poledňáková během nesnesitelně dlouhé stopáže používá, dokáže pomoci: na mobilu vyťuká 155... ()

Stanislaus

Líbáš jako Bůh je další českou komedií z našeho tuzemského repertoáru a její účinky na můj úsudek opravdu opět nezklamaly. Film se snaží být po vzoru britských a amerických romantických komedií osvěžujícím zážitkem, ale na mě to prostě nějak nezabíralo. Chvílemi mi to připadalo jako dost slabá parodie na Bridget Jones (což je mimochodem skvělý film). A herecké obsazení mě také zrovna neoslnilo - nemusím moc Kaisera a ani Bartošku a pro mě neznámá Magálová také zrovna nezazářila. Zkrátka film, který nebyl mým šálkem kávy a jehož hodnocení bych možná zvedl o 1* nahoru, nebýt té děsně přepálené stopáže. ()

Flakotaso

Vtipy nefungovaly, ano, i trapnost se zde najde, ale jestli si něco zaslouží odpad, tak nejrůznější ordinace a pouta. Líbáš jako bůh není žádná zázrak a přítomnost mnoha pársekundových rolí, jenom aby si divák radostně zavýskl a řekl, hele to je tenhle a tamten-to opravdu nenávidím. Naopak mě potěšila nečekaně vkusná hudba a hlavně výtečné duo Kaiser, Bartoška. ()

Flego

Moje hodnotenie je 5945-te v poradí a vzhľadom k ostatným v podstate nadpriemerné. Čo ma trochu vydesilo, ale keďže si idem svojou cestou, tak na to kašlem. Pravdou je, že Poledňákovej scenáristická exhibícia, poplatná detským komédiam, sa utápa v trápnosti. Chovanie postáv je zmätočné a chaotické. V debilnej teen komédii by to bolo pochopiteľné, bohužiaľ, tu je to kontraproduktívne. Ale... Svojim spôsobom chápem ošial a túžby stredného veku a tým podobným bláznovstvám, ktoré prežívajú, som ochotný uveriť. Nechcú sa stratiť vo svojej dobe a bojujú o svoje šťastie. Kladom sú i herecké výkony štyroch hlavných protagonistov, ktorí si postavy užívali a na výkonoch je to poznať. To je hlavný dôvod k trom hviezdičkám. ()

hrona

Dle mého názoru, jsou zde silná hodnocení, neříkám, že jsem z kina odcházel s otevřenou pusou, ale tak zlé mi to také nepřišlo. Je pravdou, že jsou ve filmu nedotažené scény, hudební mix také moc nesedí, ale celkové herecké výkony jsou skvělé a u mnoha scén jsem se s chutí i od srdce zasmál. Rozhodně daleko lepší počin, než předchozí třetí díl od Velryby a Polepšovny. Ovšem po druhém shlédnutí zvyšuji ze tří na čtyři. ()

Roman.Ticka

Když to srovnám s Prázdninami, tak je to o stupeň lepší, kupodivu. České filmy moc nemusím, ale tenhle měl dva plusy. Akci a Kaisera. Dívala jsem se kvůli němu, jestli ještě stíhá, když není v alkorauši. Stíhá, ale už evidentně ztrácí jiskru, švih, elán i kila. Celkově jsem se nenudila a to se musí ocenit. Holubka hrála až šablonovitě, ale asi to měla ve scénáři, ostatní bez větších výhrad. Seladon Bartoška měl zvysoka nejlepší pozici. Všichni se sejdem v jedné posteli, rodina má být pohromadě a rozšiřovat se a dobré vztahy jsou k nezaplacení, tak to má být. Dobré hlášky: "Plzeň má 200 tisíc obyvatel"- mluvím a píšu - jako bych se viděla! "Jsem starej. Dostal jsem kachnu." (Kaiser) "Možná se jen trochu přežral".(Cameo Šíp) "Kdě sú do piči?!" (Cameo Lucía Bila) Podobnost s viagrou a Nicholsnem čistě náhodná?! (Poledňáková neopisuj!) ()

Ivoshek

Tak já nevím. Neni to žádnej masterpiece, ale docela v pohodě to plyne a díky Bartoškovi a Kaiserovi se na to dá koukat. Trochu mě poslední dobou sere to obsazování slovenských hereček, které pak mluví takovou tou divnou češtinou. Proč je nenechají mluvit normálně slovensky? Eva Alkoholubová tradičně ošklivá, ale neruší. ()

eraserhead666

"Víte co mám na téhle rodině ráda? Tu rozmanitost. Každej den mě nasere někdo jiný!" U téhle hlášky se prostě nedalo nezasmát, protože si do ní člověk může vyprojektovat vlastní reálie a zkušenosti. Uznávám, že jsem se několikrát zasmál a to i nahlas. Tak nějak mě překvapilo, že to není další film i pro děti (hlavně L. Bílá v závěrečných titulcích). Hodně překvapivě mě bavil Kaiser a Nela Boudová. Jinak ten film ale tak nějak seskupil a posbíral takřka všechny neduhy podobných komedií - je zbytečně dlouhý; všechny nejlepší vtípky jsou namačkány v nejhorším do první půlhodiny v lepším případě do první půlky, druhá se pak rozteče do nudného a ukecaného pokusu nějak z toho všeho vybruslit a zakončit to (tady je ten konec naprosto nerealisticky ujetej); film jako by nevěděl, jestli chce být romantickým nebo komedií, v tomto případě to jedno kazilo druhému. Spousta známých herců ve špatných rolích - Holubová byla naprosto tragická, o Vojtkovi s Issovou (kterou má jinak hrozně rád) nemluvě, jejich role ve filmu tak nějak vůbec nechápu........ Takže abych parafrázoval slovenského rapera Vece: "Ludia, dobré ráno, česká kinematografie ide do piče. Nie! Ale áno!!!!!!" Hodnotit film jako celek, možná bych střelil i odpad, 1,5* dávám za těch pár dobrých scén, u nichž jsem se nahlas zasmál. ()

Janek

Příliš snadné tuto lidovinu odsoudit. Líbáš jako Bůh je adresován starším a nenáročným. Já se nenudil ani netrpěl. Poledňáková je profesionál, ale na novou českou vlnu se nechytá (a snad ani nechce). Pozitivem ale je, že drží laťku vysoko nad Troškou. ()

claudel

Líbáš jako Bůh je od začátku do konce nesmyslná, nudná a hloupá komedie, o to víc smutnější, že je prošpikována výbornými herci a dokonce jedním mimořádným českým spisovatelem. Nechápu, jak tenhle film mohl dosáhnout takového diváckého úspěchu. I když vlastně žijeme v zemi, kde byly úspěšné takové Kameňáky, tak proč ne tohle, že... ()

Sofia

Tak už jsem se zase přesvědčila, že odpadovému hodnocení čsfd "odborníků" u českých filmů se opravdu nedá věřit...chápu, že pokud je vám 20, tenhle film vám absolutně nemá co nabídnout. Pokud je vám nad 50 (u čsfd pravděpodobně 1%) , je to pro vás jasná pětihvězdičkovka. Já jako třicátnice to vidím tak průměrně. Kamila Magálová v hlavní roli mi byla hrozně sympatická (navíc mám ráda melodický měkký přízvuk u česky mluvících Slováků) a líbil se mi nápad udělat to jako milostnou komedii z tvůrčího (píšící manžel) a digitálního (neustálé sms a chatování) prostředí. Film srážel hysterický výkon Evy Holubové a ani Kaiser mi tam moc neseděl, ale jako průměrný osvěžující bonbonek na jeden večer (sdílený s vašimi rodiči a pár lahvinkami vína) to beru. A nestydím se za to :-) ()

MáŠa

Tož jako smál jsem se v tom kině smál, ale přeci jenom nějaká filmová senzace se nekoná. Příběh byl místy takový prapodivný, na takové propletence vztahů nejsem zrovna moc zvyklý, a co se týče vtípků, tak z některých zní trošku umělost. Takhle se mi třeba vybaví dítě diskant, co furt tančí se sluchátky na uchouch, nebo hláška "Na to ti sere Bílý Tesák", které se sice smáli všichni, ale dost to z toho čnělo, že je to pokus o hlášku. ()

Kimon

Jistě, Kamila Magálová je stále šikovná žena a skvělá herečka, ale to nepřirozené chování "zamilované puberťačky" ji sedlo jako jogurt na česnečku. Paní Marie Poledňáková by měla citlivěji vybírat, a Kamilka lépe zvažovat, co přijme. Eva Holubová tak zajiskřila, že jsem se musel dlouho přesvědčovat, že není opravdu taková "stíhačka" jakou skvěle zahrála. Arnošt Lustig, ten vážený seriózní pán mi také ve své roli vážně neseděl. Vše ostatní přijímám s rozpaky. Myslím, že český film by měl v tom porevolučním rozletu poněkud mírnit a zaměřit se na lepší hodnoty. ()

Morholt

Nevím kde je problém? Jedná se o pohodovou českou komedii, která sice neudiví nějakou hlubokou myšlenkou, ale potěší plejádou známých tváří i celkovým odlehčeným zpracováním. U komedie chci vypnout a smát se a to se mi tady povedlo. Že se to nelíbí trotlům, kteří jsou schopni vzdychat kupříkladu nad Havlovým Odcházením, je pro tenhle film spíše pozitivem. 60% ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková