Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

parabellum

Celý film bych nazval jednoduchým názvem Trapnost nadevše, čím to bylo delší, tím to bylo trapnější a trapnější, nedokážu pochopit jak do tohoto snímku uvrtali tak dobré herce:(( Pro mě to nemělo žádný pořádný nosný děj, vtipné scénky byly z 95% tak trapné až běda, jedině kdy jsem se aspoň trošku bavil, byly operace záchranky. ()

PavelZava

U tohoto filmu předběhla hláška Na to ti sere Bílej tesák ! jeho zkouknutí. Dobře jsem se bavil, všem hercům byly do úst vloženy hezké hlášky, třeba Bambulkovo při odchodu do hospody Dneska večer přijdu až zejtra, no Oldřich Kaiser u mě neztratil nic ze svého kouzla. Všimli jste si štěku Lucie Bílé v běhu titulků ? Film končí po titulkách ! ()

Ponika

Hodně nepovedená česká romantická komedie doplněná vtípky na úrovni Kameňáku.. Opravdu totální zklamání.. Snad jenom za výkon Evy Holubové nedávám odpad! Kdybych to neměla puštěné jenom na pozadí, vypnula bych to tak po půl hodině a o nic bych nepřišla...dobrý komentář: Isherwood ()

Koprska

Utrpení jak jet z Prahy do Brna po D1 po naší panelové dálnici. Ta délka bez spádu se opravdu nedala. Člověk se toho jejího pokračování opravdu bojí... ()

candy_daze

Film pro lidi ve věkové kategorii 40+, aneb Noci v Rodanthe po česku. (Po česku= humor za každou cenu, trapnost, nevkus). Jediné, co mě strašně mrzí, je přítomnost Oldřicha Kaisera a Evy Holubové a fakt, že jim nikdo nedokáže napsat důstojnou roli. ()

sokiss

V jdenoduchosti je krása... ale tady ne! tak jednoduchý děj, který je stejný jak na začátku, tak nakonci, nezachránil ani jakýsi pokus o situační humor... ale tak je to určeno asi spíš starší generaci, tak to třeba nemůžu dostatečně ocenit... jedna hvězdička pro záchranářskej tým (Šteindler, Hrzánová, Pogodová) ()

joker30

Po pravde nechapem tie nizke hodnotenia. Podla mna celkom prijemna komedia s takym modernym feelingom. Holubova a Kaiser su vyborni Magalova s Bartoskom taky priemer. Miestami vtipne miestami smutne miestami romanticke. Vela som necakal a celkom milo ma to prekvapilo.70% ()

UniqueNett

Tak na tenhle film sere bílej tesák aneb v postarším věku už není ani vtipné, chovat se jako puberťák. Za roli Magálové jsem se vyloženě styděla. Kýčovité, trapné, přeplácané až nudné. Jedna hvězda za Holubku. ()

chrispe

Řekla bych, že cílová skupina diváků byla spokojená. Rozhodně bych to neviděla zas až na takovej průser. Takže bych klidně mohla dát i za tři a nic by se nedělo. Ale jelikož hodnotím podle sebe (a já do té cílové skupiny nepatřím), tak je to, jak to je. ()

Shakaar odpad!

Ne prostě tohle ne. Tvorba od Poledňákové jsme nikdy moc nemusel, ale tehdy cca před 20, 25 lety to asoň miniaturně ( minimiaturně ) bylo vtipné. Ve snaze navázat na minulé úspěchy vytvořila po 20 letech 2 filmy a musím říci že oba se mihly účinkem, respektive byly propadákem. Řekl bych že tvorba Poledňákové lepší už nebude a musíme doufat, že to byl její poslední pokus o "kvalitní film" z její strany ( řekl bych že naštěstí poslední ). Ještě více ale nechápu jak se k tomuhle mohly propůčit osobnosti jako jsou Bartoška či Holubová. Hold asi peníze stále hýbou světem. ()

AdamFogl

Marie Poledňáková může být spokojena, natočila film, který trhá rekordy návštěvnosti, a co je na tom, že je to film, který prakticky ničím nenadchne, nepočítáme-li Jiřího Bartošku, který se jako jediný rozhodl svoje repliky jen tak mechanicky neodříkávat, ale jednoduše se do nich vžil na tolik, že mu věříte cokoliv řekne. Bohužel, samotný příběh je velice nudný, konec neuvěřitelně špatný, většina herců v čele s Evou Holubovou nepředvádějí žádné oslnivé výkony a stále dokola se opakující internetové konverzace, esemesky a zamilované hovory vás po čase unaví. Rovněž ústřední píseň "Líbáš jako bůh" od Lucie Bílé, která se ve filmu také mihne, aspiruje na titul Nejhorší česká píseň. Marie Poledňáková by zkrátka měla přestat točit, ačkoliv podle divácké návštěvnosti a pozitivní ohlasy od veřejnosti (zvlášť od starších lidí), soudím, že ještě pár filmů natočí. 20% EDIT: jak tahle blbost mohla v diváckém hlasování ve Varech obsadit čtvrté místo i před takovými skvosty jako Zašlé časy aj.???????? ()

R!ngoSt!x

Další česká komedie, která nenaštve ani příliš nepobaví. V kině se zasmějete víc než doma, protože vás strhne okolí, ale i tak je tam pár dobrých fórů. Hodnotil bych spíše jako střed, ale po delším rozhodováním za 2*. ()

MilesTeg

Oproti "Krokodýlům" dvakrát lepší, tedy 2 hvězdičky. Být to o půl hodiny kratší a dvakrát levnější lístek, byl bych s tím smířený. ()

maddictive odpad!

"Co se rýmuje na já se vznáším jako duch" ? - " Líbáš jako Bůh!" Co dodat. Snad že dvě hodiny v kuse jsem se nestyděla už dlouho. Naštěstí zadarmo. Neustávající výbuchy smíchu mě znervózňovali čím dál víc, načež jsem způsobila malou rodinnou krizi, když jsem se dopustila nesmělé negativní kritiky, zatímco jsme slzící (já úlevou) opouštěli s rodiči kino. Je to prý opravdu ze života a já tomu nemůžu rozumět (ulevilo se mi ještě víc, že nedisponuji tímhle druhem porozumění). Po nenápadném vyzvídání ve svém okolí jsem ale s hrůzou zjišťovala, že tenhle názor nesdílí pouze rodiče, kteří už by na to věk měli. Ach, ach, ach.....čeká nás ještě dlouhá cesta... ()

Saimon

Chce to hlavně relax pseudointoši,není to "hluboké", to je pravda,ale ani si to nehraje,že je. Narozdíl snad od poloviny lidí,kteří tomu tady dali odpad. Úsměvné... ()

Zevon

Paní Poledňáková se po revoluci jaksi nemá čeho chytit, zdá se, jako by neustále hledala, čím oslovit současné publikum. Cítím, že ale svůj zenit prožila v jiné době a hlavně jiné společnosti. Zatímco předrevoluční doba jí nahrávala do noty tvorbou mírně nadsazených komedií, díky uměle směrovanému vkusu nenáročného diváka, dnešní doba jí prostě nesedí. Nereálnost a laciná frivolnost nepůsobila na mne uvolněně, měl jsem spíš nepříjemný pocit, proto jsem i komediální scény přijímal stísněně. Neznamená to však, že podobná situace nemůže nastat, i když neznám zatím jedinný případ, kdy by životní prohry a rozchody byly takto s noblesou přijímány, přesto jsem si z filmu odnesl, že člověk by neměl rezignovat, i když si myslí, že je opravdu na konci. Naděje vždycky je a i kdyby byla jen samotná naděje, je v životě pořád lepší, než jenom depresivní a pesimistické postoje. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková