VideneFilmy

Aj film môže dokázať, čo chce. Hoci sa nám dostáva pomalšieho rozbehu, časom zistíme, že to je účel. Plynulá gradácia, dobré herecké výkony (obzvlášť zdôrazňujem Maxa Riemelta), sugestívna kamera, precízna réžia či rôzne pohľady na rovnakú vec. To všetko súvisí s hutnou atmosférou, pri ktorej dostaneme v zdanlivom závere ďalšiu silnú sprchu emócií. Iste, nájdeme aj zbytočností (napr. scéna na párty, ktorá mohla byť kratšia či to, že si nejakú dobu nikto nevšimne rozsiahly vandalizmus), ale keď sa Marko (Max Riemelt) poháda s frajerkou (Jennifer Ulrich) a na záver nás kamera dostane intímne medzi postavy takmer na jeden záber, máme šťastie, že sa nám film rozhodol ukázať jednoznačný názor na Vlnu. Inak by to mohlo mať aj iné následky. ()

Bizap123

Téma (příběh) je velice zajímavé, kdybych se o něm dozvěděl skrze tento film, tak bych dal nejspíše 4 hvězdičky. Nicméně prohlédl jsem si krematorium abych věděl do čeho jdu, v tom byl zřejmě ten problém. Co se týče syžetu, není zpracován zcela špatně, nicméně zejména předvídatelný konec mě zklamal, a opravdu si nemyslím, že by to bylo tím, že jsem skvělý futurista. Herecké výkony jsou odpovídající až lepší, zejména Vogel, který má s podobnými politickými tématy zkušenost, nu a řekl bych, že i Lauf. Dokážu si představit, že pokud se člověk podobnými tématy nezabývá, nebo je neviděl zpracované, může to být dobrý vstup (témata myšleno experimenty v kombinaci s psychikou, popř. napojené i na politiku, např. Stanfordský vězeňský experiment či Milgramův, oba mimochodem zfilmované). ()

VN85

Očekával jsem od toho filmu hodně, ale o to větší bylo zklamání z něj. Strašně šablonovité a slepé na levé oko, holt Němci. ()

2000_2009

Tento film je den až hrôzostrašne reálny. Mechanizmy ukázané v ňom na slovensku už bežia, dokonca je vidno zvrátený pohlad na svet, Slovensko sa uz ocitlo tak ďaleko že sa obete týchto mechanizmov už nehanbia chodiť po uliciach či písať na verejných fórach.. zlo sa vzpriamilo a prízrak nacizmu sa už neplází po kanálo ale doslova klusá po verejných priestranatvách.  Tento film by som púšťal každý deň ako zrkadlo pre spoločnosť. Škoda že dnes už Televízie o 🧠 a morálku nestoja. Uberáme sa rovnakym smerom ako tá skupina študentov, až na to že toto nie je skupina popletených studentov ale celá štátotvorná väčšina spoločnosti. ()

mikroslar

Předvídatelný schematický model, ze kterého trčí dráty, s umělohmotnými postavami.  Tisíc krát viděná didaktická pomůcka, nebezpečná tím, že se nás snaží přesvědčit, že svět je černobílý a že nacismus do lidí vstupuje takto primitivně. ()