Regina (Hepburn) se vrací do Paříže z lyžovačky ve Švýcarsku. Čeká ji ovšem nemilé překvapení. Její manžel je nezvěstný a spolu s ním i všechny peníze, které měli. Do toho se o ni začnou zajímat agenti CIA a další podivíni, kterým jde všem jen o jedinou věc. Dozvědět se, kde jsou peníze. Manžel je totiž za války zpronevěřil. Napětí, žánrové schválnosti, product placement a další komponenty tento film učinily nesmrtelným. Především muzikálový režisér Donen napíná diváky od začátku do konce. Audrey Hepburnové v roztomilém kožíšku a špercích za několik desítek tisíc dolarů jde totiž permanentně o život. (Magic Box)

Napp

Trochu Audrey, trochu Hitchcocka = Šaráda. Film, který klame dojmem. Rozhodně si troufám tvrdit, že je to nejlepší film s Audrey Hepburn. Zajímavá zápletka a skvělá atmosféra. Rozhodně za plný počet! ()

Lukyn007

Jedna z nejlepších "špionážních" komedií vůbec. Plný počet dávám díky excelentním dialogům mezi dvěma hlavními postavami. "Můžeš mi říct, co budeš jíst? Sladím si s tím oblečení." 90% ()

MI-380

Spád, humor, napětí, zářivá herecká sestava a především svěží dialogy: 85% (2411 hodnotících, průměr 85%). Remake z roku 2002 (Pravda o Charliem) se silně nepodařil, v tuto chvíli 571 hodnotících s průměrem 44%. ()

Autogram

Značne zmätený film, asi ako sprchovanie v obleku, a bol som z toho asi tak múdry ako miestny policajný inšpektor. Toľko pyžamových mŕtvol pre jednu smiešnu sumu z predaja nábytku. V strednej časti som mal problém film dopozerať, bral ma na spanie, ešte šťastie, že má záverečnú napínavú časť, inak by to ani tie tri hviezdy nemohli byť. ()

Almásy

total brutal oddychovka. scenar mi pripadal akoby to pisali dvaja novomanzelia na medovych tyzdnoch, rozkosne- v ramci normy naivne- herecke vykony (hepburnova bola jednoducho dokonala v kazdom smere a chemia, aka je medzi nou a grantom prekonava snad aj Han Sola a princeznu Leiu), prekvapiva pointa, ktoru vsak dnesny divak odhali uz na zaciatku filmu. ale zase, na depku niet lepsieho lieku :). Skutocnu Saradu tu vsak zohrava Donen s zanrami a nie s postavami. Raz sledujete napinavy thriller, potom romanticku komediu, potom dramu.. Ale dobre to bolo, uplne sa mi chce cely den usmievat. ()

Pecival

Velmi zdařilý žánrový spletenec, který se pyšní slušnými dialogy, poměrně napínavým, zamotaným příběhem s pár zvratama a hlavně opravdu luxusním obsazením. Na to že Grantovi táhlo na 60, neskutečné, Audrey je roztomilá v každém filmu, ale líbil se mi i James Coburn. ()

Hollohlaway

Audrey sladká jako vždy, Cary stále dostatečně mužný a charismatický. Vtipu je zde dost a dost, a nedělní odpoledne si s filmem krásně užijete. Dramatická zápletka je krásně starosvětská a dialogy i vedlejší role ( Tex) jsou výborné. ()

ArdathBay

Velmi povedená kombinace thrilleru s komédií. Chémie funguje výborně a Audrey je pekrásná. Dialogy jsou napsané mistrně stejně jako zahrané role. Jemná narážka na Coburnovu pistolnickou roli v jednom nejmenovaném filmu :) je perfektní. Ovšem nahánění v metru mi přišlo poněkud zdlouhavé, ale konec je libovka. ()

Sdoom

Takový odlehčený thriller ze staré školy, který vždycky potěší. Některé momenty jsou předvídatelné, ale na druhou stranu se musím přiznat, že některé momenty mě docela překvapily. Hodně ovšem dělá skvelá ústřední dvojice, s takovými herci snad ani nejde natočit špatný film. :-) (HD, orig.) ()

vitekpe

Roztomila spionazni komedie, kterou muzete z pulky prospat a nic se nestane. Prijemne oldschool tempo a dobre obsazeni potesi, stejne tak jako inteligentni zapletka. ()

Chegi

Miluji Audrey Hepburn a mým nejoblíbenějším hercem je Cary Grant. Mám snad psán něco víc? Snad jen to, že je to skvěle napsaný, obsazený, zrežírovaný a zahraný film. Hodně se tu píše, že je tzv. hitchcockokovský a myslím, že ani sám mistr by to nezvládl o mnoho lépe. Rozhodně jeden z mých nej nejoblíbenějších filmů. Kdo chcete vědět víc, koukněte se na něj a nebudete litovat. ()

Han22

Mladé ženě zavraždí manžela těsně, než se s ním stihne rozvést a než se naděje, je až po uši v problémech. Její manžel někde ukryl 250 tisíc dolarů, po kterých jdou jeho tři bývalí kumpáni, zájem o ně má agent CIA a také šarmantní podvodník neustále měnící jména. Atmosféra Paříže, s lehkostí hrající Grant a Hepburnová a romanticko-komediální nálada dělají z filmu pohodovku, ale v jádru je to poctivý thriler - perfektní souboj na střeše s "bondovským" záporákem, postupné přibývání mrtvol (a ubývání podezřelých) a do konce filmu netušíme kdo je kdo a jaké má záměry. K tomu perfektní pointa a finále v divadle. Zaslouženě krimi/thriler roku 1963. ()

Hanys_

Romantická komedie s hlavní dvojicí, která je k jednoduše sežrání a zároveň hvězdně obsazený napínavý špionážní příběh s nečekanými zvraty. Dohromady je to neskutečně zábavné a po nedávno zhlédnutém "Rear Window" od Hitchcocka bych mu klidně připsal i tenhle film, protože se nese v dost podobném duchu...A jak už tady někdo psal, je opravdu škoda, že dnes se podobné filmy už netočí... ()

F.W.Colqhoun

V souvislosti s tímhle starým flákem se dost skloňuje jméno Alfreda Hitchcocka. Naneštěstí se mistrův vliv týká hlavně akcidentálií (Grant, archaicky mile vybroušené dialogy, rodinná atmoška, trademarkové scény a scenérie - střecha, divadlo), vizuální perfekcionismus a vizuální fetišismus * tedy to, co alespoň pro mě Hitchcockovy filmy vyděluje * chybí. Film je sice bez xichtu (nebo alespoň bez xichtu toho, na jehož osobitost aspiruje), ale nudný jistě není. Přestože by neškodilo trochu přitlačit na pilu co do temnoty - film je zvláštními skoky mezi polohami vtipné romance a drastickými záběry mrtvol s igelitovými pytli přes hlavu, nejspíš nechtěně, perverzní - na nudu nedojde a jednotlivá průběžná rozuzlení, přestože se skrz svou překombinovanost dají uhodnout, možná v jednotlivostech i po těch letech překvapí. Na hereckém poli jasně kraluje Cary Grant a Audrey Hepburn - ta hlavně v momentě, kdy ji paroduje Cary Grant. ()

Scevola

Musim uznat ze sa mi tato "Hitchcockovska" komedia pacila i ked to bol v podstate velky zanrovy mix. Bolo tam kopec dejovych zvratov a este aj vyborne herecke obsadenie. Som rad ze sa aspon raz podarilo obsadit Audrey a Caryho do jedneho filmu, kedze su obaja moji oblubeny herci. 8/10 ()

boro123

Dvě mé milované hvězdy se na plátně sešly pouze jednou a to právě v tomto filmu, je to věčná škoda, protože dohromady tvoří skvělý filmový pár. Pro Audrey mám slabost ve všech jejích rolích, i kdyby měla na sobě pytel, bude pořád stejně kouzelná. Na Šarádě mám ráda tu nadsázku a humor, který je ztělesněný například ve scéně na pohřbu. Postavy se neberou příliš vážně a i když se příběh přehoupne v kriminální drama, stále si zachová lehkost a humor, který je místy až černý. Skvělí jsou nejen dva hlavní hrdinové ale i vedlejší postavy, za všechny chlápek s hákem místo ruky. ()

Itar

Film, do kterého se takříkajíc musíte dostat. První hodinka nesmělé oťukávání, dalších 50 minut potom jízda, jak se patří... konečná pointa na několikrát už je potom jenom třešničkou na dortu, jehož hlavními částmi jsou bez debat představitelé obou hlavních rolí. Jak Grant, tak Hepburn tak v mých žebříčcích stoupají a stoupají, až už snad za chvíli ani nebude kam. ()

prezdivaka

Co vás na tom tak bere? Naprosto předvídatelný, zromantizovaný a hlavně překombinovaný film, kterému se dají věřit možná závěrečné titulky. U filmu mě nezajímá, jak je někdo rozkošný nebo sympatický. ()

efko

Výborný scenár, skvelá kamera a hlavne množstvo skvelých hercov výrazne prispeli k môjmu filmovému zážitku.. :-) Film, kde sa to falošnými menami len tak hemží, vrah je (ako sa patrí) do poslednej chvíle neznámy a navyše nechýba pekná žena, sa zaradil medzi moje najobľúbenejšie filmy. Môžem len odporúčať.... ()

Film Sokolov

Film Sokolov