Regina (Hepburn) se vrací do Paříže z lyžovačky ve Švýcarsku. Čeká ji ovšem nemilé překvapení. Její manžel je nezvěstný a spolu s ním i všechny peníze, které měli. Do toho se o ni začnou zajímat agenti CIA a další podivíni, kterým jde všem jen o jedinou věc. Dozvědět se, kde jsou peníze. Manžel je totiž za války zpronevěřil. Napětí, žánrové schválnosti, product placement a další komponenty tento film učinily nesmrtelným. Především muzikálový režisér Donen napíná diváky od začátku do konce. Audrey Hepburnové v roztomilém kožíšku a špercích za několik desítek tisíc dolarů jde totiž permanentně o život. (Magic Box)

swed

Za tenhle film by se nemusel stydět ani sám velký Hitchcock. Lehce absurdní zápletka, humor a hvězdy z největších- Cary Grant a Audrey Hepburn. Příjemná podívaná, která ani po letech nenudí. 8/10 ()

PogoJoe

Milé, nenáročné, rozkošně zašmodrchané a ta Audrey s jejími kukadly... Chvilkami trošičku zdlouhavé, ale krásné! ()

CrownThomas

Těžko posoudit nebo jednoznačně říct, která krimi romantická-komedie je nejlepší.......Pro mě je to The Charade........! Neuvěřitelné charizma Cary Granta a vyjímečná krása Audrey Hepburn.....! ()

Lucjen

Po pretrpení Funny face potešenie pre oči. Som rada, že tu už konečne Cary Grant úlohu kvôli veku neodmietol. S Hepburn jeden z najlepších filmových párov aké som videla. A tým ma iba viac mrzí, že sa neobjavil v Love in the Afternoon a v Sabrine. Filmy s napätím Audrey rozhodne pristali. ()

Fanucci

Příjemný film postavený na vypilovaných a chytrých dialozích mezi ústřední dvojicí (Grant - Hepburn). Napínavé rozuzlení zápletky na konci se mi také líbilo. Jen Cary Grant na mne působil spíš jako dědeček Reginy než její milenec. Také mě hodně štvala neskutečná naivita hl. postavy Reginy, která věřila úplně všemu, co jí postava hraná Grantem nažvanila. Hepburn ovšem jako tradičně skvělá. ()

Chrysopras

Lehce přihlouplá zápletka, ale ta Audrey... na tu slova nestačí. A k tomu se přidal štramák Cary Grant. Proto nadprůměr. ()

honajz2

Můj 2000 komentář. Naprosto dokonalý film, který jako by vypadl z dílny Hitchcocka, ale ve skutečnosti na něj jenom hodně ukazuje (už jenom obsazením Caryho Granta) a režisérem je někdo úplně jiný. Nenudí to, rychle to utíká, je to zábavné (hlavně to finále, to mě dostalo snad nejvíc, i když ono to humorem po celý film nikde nemá sestupnou kvalitu), je to napínavé, hlavní herečku to má pěknou, děj jako by byl od Hitchcocka a přitom to Hitchcock není, i když to tak celou dobu vypadá. A zajímavý na tom všem je, že se u toho člověk pobaví víc, než u spousty dnešních filmů. 5* ()

Joe321

Hraví herci, odlehčená atmosféra a špióni, teda agenti. Klasická zábávná odpočinkovka. -"What are you doing in here?" -"I'm having a nervous breakdown." ()

Martin741

Vyborny film, ktory v duchu hitchcockovskych tradicii miesa zanre, a tieto sa spolu paradoxne v Sarade vobec nehadaju, ale v pohode pri sebe koexistuju. Pani Audrey Hepburn je megatalent, ktory dokaze film v pohode utiahnut aj sama. Caryho Granta osobne nemam rad, to vsak neznamena, ze mienim zadupat do zeme kvalitny film. Plus celkove napatie, atmosfera a znami herci viedlo mnoho ludi k tomu, aby si mysleli, ze je to Hitchcockov film. A mylne sa domnievali, ze Sarada je najlepsi Hitchcockov film, ktory nenatocil Hitchcock. Dejova linia tu je, a dokonale sa da cely film uzit. 100 % ()

M.i.k.e

Klasický thriller ze staré školy, který dovede být stejně tak vtahující a napínavý jako předvídatelný a naivní, ale stejně má i po šedesáti letech svoje kouzlo. Velkou zásluhy na tom má i hvězdné obsazení, kterému kraluje dvojka Cary Grant a standardně okouzlující Audrey Hepburn. Neztratí se ale ani záporáci jako James Coburn nebo Walter Matthau…70% ()

Streeper

Film se spousty žánry, což je velké plus. Krásná Audrey Hepburn, která je vším, co se kolem ní děje zmatená. Neodolatelný Cary Grant, který mi až moc připomínal George Clooneyho a záporák Walter Matthau, který se zasadil o neočekávaný konec. Komu by se tohle nelíbilo? ()

tomtomtoma

Zábavná a příjemná kriminální komedie se spoustou humoru, pořádnou dávkou napětí a špetkou romantiky. Krásný humorný vichr špionáže a hledání ztraceného pokladu, nevšední boj o život, neidentifikovatelnost osob, přechody hodných ke zlým a naopak, aby se vše ukázalo ve své pravé podobě. A to vše s hravým klokotajícím humorným nadhledem, který nás nenechá chvilku v klidu. Regina Lampert (elegantní Audrey Hepburn) nevěřícně odhaluje tajemství života svého zemřelého muže, je vydána na milost a nemilost všem, kteří kolem ní krouží při honbě za velkým pokladem. Jejím ochráncem je Peter Joshua (Cary Grant), chvilkový lump a podvodník při romantizující honbě za spravedlností. Tři hledači pokladu Tex Panthollow (James Coburn), Herman Scobie (George Kennedy) a Leopold W. Gideon (Ned Glass) postupně umírají, aby nakonec byla odhalena pravá identita pachatele všech ukrutností a sériového vraha, Hamiltona Bartholemewa (Walter Matthau), který touží po spravedlivé odměně za své dřívější utrpení. Z dalších rolí je tu policejní inspektor Edouard Grandpierre (Jacques Marin), a Reginina přítelkyně Sylvie Gaudet (Dominique Minot) se synkem Jean-Louis (Thomas Chelimsky). Rošťácké, hravé, pulsující, napínavé, nezbedné, a hlavně zábavné se šťastným koncem a kupou mrtvol. ()

C0r0ner

A na tohle stačil jeden scenárista? Jak je potom možné, že kdejaký současný škvár typu Jurský svět musí psát čtyři lidé? Úžasná eskapáda nápadů a dějových obratů je ještě znásobená špičkovými hereckými výkony dvojice Grant/Hepburn, takže jsem na Šarádu nadšeně koukal po celou dobu a nemohl se zbavit pocitu, že takové filmy už se dnes netočí. 90% ()

Topco

Pôvabná špionážna komédia býva označovaná ako „najlepší hitchcockovský film nenakrútený Hitchcockom“. Na dojme, že to naozaj robil Hitch, pridáva viacero elementov: odľahčený špionážny príbeh, skrytý MacGuffin, žena v ohrození, bohaté dejové zvraty, imitácia jeho postupov (nájazdy kamery), Cary Grant ako jeden z jeho dvorných hercov či otváracie titulky ponášajúce sa na prácu Saula Bassa. ()

danecek24

21. Zlatý Glóbus za rok 1963 - nominace (2) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Audrey Hepburn, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Cary Grant ()

MarekT

Po celou stopáž jsem byl jenom překvapován. Například se dá těžko uvěřit, že se dají skloubit dva odlišné žánry (americká komedie s thrillerem hitchcockovského typu) tak, aniž by nepůsobily gulášovitě, ale aby se kupříkladu doplňovaly. Dále mě překvapilo, že toho všeho byl schopen Stanley Donen, kterého mám zafixovaného spíše u romantických komedií či muzikálů (Singin' in the Rain). Ovšem největším překvapením bylo herecké obsazení. Všichni odvedli svůj standard, to ano. Pokud jsem mluvil o komedii, tu překvapivě nemá na starosti vedlejší postava v podání Waltera Matthau - naopak jeho role je vážnějšího charakteru, ale Audrey Hepburn - ta je zde taky jako vyměněná. Pryč je hloupoučká, ale roztomilá dívka ze Snídaně u Tiffanyho. Její velmi uvědomělá vdova (sarkasticky reagující, pramen humorných stránek snímku) se mi natolik zalíbila, že bych tuto postavu považoval (předběžně) za životní roli této velmi krásné Belgičanky. U Cary Granta se překvapení vztahovalo pouze k vývoji jeho charakteru. Právě tohle byla další deviza filmu - skvěle propracovaná zamotanost scénáře, kde to nejlepší čeká až opravdu na konec (ani když se vše vyřeší, nebude překvapení dost, ale to už mírně spoileruji). Celý film jako takový byl vlastně překvapením sám o sobě, no a ona jako taková se alespoň u mě cení. 100% ()

zette

Kdyz opomenu herecke obsazeni, tak mi film neprijde nicim originalni. Na tu dobu celkem typicka, zamotana krimi komedie. Granta mam rad spise z obdobi 40.-tych let, pozdeji na me pusobi tak nejak umele. Hepburn hraje svuj standart. Osobne moc nemam rad mix ruznych zanru, Sarada je ale takova oddechovka, ktera nemuze nikoho urazit. ()

Martrix

I přes to napohled luxusní obsazení, je pro mě Šaráda nehorázně dlouhá nekomedie, která je natolik překombinovaná, že mi bylo úplně jedno kdo je kdo. Jediným světlem byla Audrey. Ostatní byli nevtipně stylizovaní, až na hraně přehrávání. Grant vedle Audrey působil jako obstarožní pán a o nějaké chemii nemohla být řeč. Jejich slovní přestřelky asi "sežral" dabing, protože jak mám verbální humor rád, tak u Šarády jsem se nezasmál ani jednou. Špičkování nemělo důvtip, nápad, nic. Jakžtakž vtipné momenty se odehrají v první půlhodince, pak už je to opravdu jen omšelá šaráda. Málokterý tak dobře hodnocený film, mi tak moc nesedl. ()

Film Sokolov

Film Sokolov