Britská tajná služba je znepokojena, zločinecká auta z celého světa se spojila a plánují kriminální akce. Závodní auto Blesk McQueen se vrací z vítězného tažení po světě zpět do Kardanové Lhoty, aby strávil prázdniny se svým nejlepším přítelem, starým odtahovým autem Burákem, ale i s přítelkyní, sporťákem Sally. Okolnosti ho však přimějí zúčastnit se celosvětového závodu Gran Prix, kde se má rozhodnout o nejrychlejším autě na světě. Na cestě ho doprovází Burák, který se v Tokiu zaplete do mezinárodní špionáže. Stane se z něj tajný agent s důležitým posláním, kterého čeká náročná jízda plná nebezpečí. (TV Nova)

AltairAhad

Skvělé animace, ale bez nápadu. Ano jistý potenciál dobrého děje to mělo, ale spíš jsem si užívala jen brilantní práci animátorů než dějovou linii. ()

Andy.222

Úplně parádní parodie na Jamese Bonda a podobné špionážní filmy. Já se u toho velice dobře bavil. S původními auty to než stejné postavy nemá společného prakticky nic (tzn. zaměření atmosféru apod.), ale aspoň pro mě to neznamenalo problém. ()

regin

Ne moc často se stane, že se na nějaký film nedodívám. Tohle byl ten případ... Uřvané je to, člověk nestíhá, co se děje, hraje tam spousta akční hudby a celé je to nějak spíš určené mentálně narušeným vězňům... Počkal jsem do skončení prvního závodu (člověk má rád angličáky, formule, závody a tak, že ano) a pak to s klidným svědomím vypnul. ()

Maulincio

Zatím co první díl byl... no jak se říká "pro celou rodinu". Tak Auta 2 jsou už jen pro děti, povedený příběh zaměnily za agentskou blbost. A zlepšení animace, i když první díl byl po grafické stránce takřka perfektní, tak se taky nekoná je to spíš zhoršení. Takže zatímco jste si s dětmi užili první díl, tak u druhýho si otevřete knížku nebo půjdete vysávat. Ano dětem se Auta líbí, ale jak jsem napsal na začátku, druhej díl už není pro celou rodinu a bude (asi) bavit už jenom děti. ()

Pythonator

Výrazně dospělejší než jednička. Mnohem dospělejší. Jedničku prcci chápat ještě mohli (je hodně jednoduchá), ale dvojka mi přijde natočená spíše pro rodiče, kteří se se svými ratolestmi bavili u jedničky. Auta 2 moc pro děti vhodná nejsou. Kriminální zápletka, cestování po světě, bondovská špionáž, drsný humor včetně umírání aut, atd. To byla fakt síla. Ale já se neskutečně bavil. Film mám ještě radši než jedničku, protože má mnohem složitější příběh a špionský akční kabát mi k tomu sednul jak guma na kolo. S kritikou běžte do háje. Film není o nic horší než jednička. Spíš je to řádně vytuněná jednička. Jenom pro ty děcka je tu spoustu nepochopitelných a nevhodných věcí. ()

NeOn1702

Po prvním díle je to o poznání horší film, jinak se to ani nedá čekat. Příběh byl bohužel trochu nedomyšlený. Režiséři se neměli pouštět do dvou zápletek. Tajní agenti asi byli až příliš. Ale postavy byly skvělé, jako v prvním dílu, a formule Francesco byla dokonalá. ()

Ondr4H

Uvážím-li, že auta jsou v tom světě něco jako lidé tak se nepřímo dočkáte několika smrtí, vražd a pokusů o vraždu.Na film pro děti "úctyhodné" pojetí.Disney si udělal svůj akčňák pro děti a bohužel k tomu zneužil jména prvního filmu který beru za nádherný počin pro celou rodinu který vezme za srdce a nemusíte se bát před to posadit i ty nejcitlivější.Jo peníze se musí točit a formy na hračky nesmí chladnout...Úplně zbytečné pokračování jako sedmý díl hvězdných válek, Disney v novém tisíciletí prostě jede... ()

DeJiF

Jo ze závodnického animáku se stala akční bondovka s Burákem v hlavní roli. Tady není dobrý snad skoro nic, kromě pěkné animace. Hlavně u Pixaru je vždy standard, že to přinese nějaké poselství, něco, co vás poučí. Tady jsem se poučil, že si mám hlídat svůj ropný píseček, jinak mi ho vyfouknou zlí mafiáni a pak budu muset požádat reznoucího bedyla, aby to všechno zachránil nebo tak něco. Prostě nechápu kde se stala chyba, ale tohle je prostě taková poretarděná dyznyjovka a do stáje Pixaru by to vůbec nemělo patřit. ()

FuLister

Je pravda, že s prvním dílem to zase tak moc společného nemá. Hlavně z toho hlediska, že zatímco jednička, je skutečně taková pohádka s poučením, je to celé takové pohodové a pěkné, tak dvojka je vlastně takový mix s Jamesem Bondem, což znamená střílení, úmrtí, drinky a lepé děvy. Takže je pravda, že jako dospělý divák to možná cením i více a více se u toho dokážu bavit, neboť i vtipných situací je tam spousta. Nicméně musím dát o jednu hvězdičku míň, i když se mi to líbilo, protože je to dost jiné než první díl, který mám opravdu rád. ()

Bogrant

Lietajúce autá, strieľajúce autá, profesorsky kruté autá, autopápež, autokráľovna...WTF? A to všetko iba z pohľadu Buráka. Viac by sa to hodilo do jeho autogrotesiek rozdelených na niekoľko krátkometrážnych častí a nie ako pokračovanie vynikajúcej jednotky. Prešľap. ()

soukyd33

Musím říct, že druhý díl je hodně přehnaný. Je to něco jako film s Jamesem Bondem, jen s auty. Poznámka: Burák je zde ještě za většího blba, než v prvním díle. Tím se tento díl stává, více trapným, než by měl. Humor zde noc není, jen si to v Disney mysleli. Hvězdiček 2 ()

JARDAHONDA

Konečně jsem se dočkal. Druhé pokračování nerozlučné dvojice Buráka a Mcqueena. Klasický humorný snímek se skvělou animací. Auta jsou moje srdcová záležitost. Ps : První díl byl lépe ztvárněný, ale i tak si zaslouží 4 hvězdy ()

bombis

Auta ... Dnes je to již bájný kousek nejen kvůli animaci pixaru, ale i kvůli na tu dobu nevídaně silnému příběhu plném poučení a proměnám postav. Jednička pro mou osobu byla milým překvapením a absolutní TOP v animované říši. Blesk mi přirostl k srdci a s ním i náš Burák a to tak nečekaně, že ikdyž jsem milovníkem filmů, které se nacházejí trošku někde jinde, pak Auta mají v mé videotéce čestné místo třeba mezi panem Gumpem, Zelenou mílí, či Roninem :-) Auta 2 to už není takové překvapení a takový boom,ale i tak dávám 80 % ... Pixar chtěl prostě vyhovět všem a tak se snažil dostat do kratší stopáže tolik, co by nám naservírovala jednička při dvojnásobné délce. Není to ideální přístup, protože jak víme třeba od některých mega kousků Machaela Baye (Transformers 2), tak všeho moc škodí... Osobně jsem ve filmu pohřešoval Hudsona a myslím si že odkaz na něj byl odbyt zbytečně necitlivě, viz vzpomínka v garáži ... Příběh až moc stojí na akčnosti a ikdyž Burák dostal větší prostor, původní myšlenka prvního filmu nezůstala zachována. Auta 2 jsou dobrý film, ale když mám chut jsem schopen si jedničku pouštět stále dokola.... Myslím si, že u dvojky se mi to nestane. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby