Příběh se odehrává ve světě, kde nikdo není schopen lhát. Lidé často pronášejí otevřené a často kruté poznámky, aniž by pomýšleli na následky. Jednoho dne Mark Billison, neúspěšný scénárista průměrného vzhledu i inteligence, který má ve svých čtyřiceti nelichotivé vyhlídky do budoucna, v sobě odhalí schopnost lhát a zjistí, že nepoctivost s sebou přináší růže. Ve světě, kde je každé slovo považováno za absolutní pravdu, si Mark velmi snadno vylže cestu k bohatství a slávě. Jenže lež se také velmi rychle šíří a Markovi se věci rychle vymknou z rukou - lidé totiž některé z jeho příběhů začnou považovat div ne za evangelia. Celý svět najednou visí na každičkém Markově slově - tedy kromě ženy jeho srdce. Co může Mark udělat, aby ji získal? (TV Nova)

LiborGondek

Zajímavá myšlenka, provedení už není žádná sláva. Je to takový klasický romantický cajdák. Přijde mi to jako pravý opak filmu Lhář, lhář, ale také o pár tříd nižší kvality... 45% ()

Tyny

Zajímavý nápad a celková atmosféra filmu byla fajn. U některých scének jsem se vážně hodně nasmála. Bohužel mi přišlo, že některé fráze si tvůrci spíše spletli s myšlenkami než s čisto čistou pravdou. Říkat pravdu neznamená říkat vše. Na druhou stranu celkem originální a zábavný film, na který se musíte podívat ve společnosti dobrých přátel, se kterými se budete některým trapným scénám smát. ()

Pavlínka9

Film, který mě zaujal a zároveň ne. Zaujal mě svým námětem. Opravdu dobré téma, které si ale myslím, že nebylo zcela plně využito. Pokud by bylo větší množství peněžních prostředků a více významných osob, které by na tom filmu mohli pracovat, tak by to podle mého názoru byl výborný snímek, jelikož takový tu ještě nebyl. Téma to je opravdu velmi zajímavé a určité části snímku mě dostávali až do kolen :) Plně jsem se vcítila do daných postav a hlavně si živě představovala, že to tak ve skutečnosti opravdu je :) Nejvíce mě ale zaujaly ty reklamy. Tím se jen potvrzuje, že reklamy a vše, co se nám většinou ukazuje v tv - jako například filmy, tak je vlastně lež. Je to klam a "reklama" na CocaColu mě vážně dostala. Problémem opravdu byla podle mě plytkost toho snímku, jak jsem psala výše. POkud by bylo více možností, tak si myslím, že by to bylo rozhodně vynikající dílo. ()

marvan

Podobenství o městečku, kde si všichni říkají pravdu, je nejvtipnější v samotném nápadu nechat postavy říkat nahlas neomalenosti, které si v běžné konverzaci necháváme pro sebe. Sdělit na prvním rande partnerovi, že doufáme že dojde na sex, nebo že se nám nelíbí a děsí nás představa, že bychom spolu mohli mít jednou stejně ošklivé děti. Kolegyni v práci zase, že ji zcela upřímně nenávidíme. Úvod filmu má tak našlápnuto na jednu z nejlepších komedií roku, do chvíle než skončí tohle roztomilé seznamování s ujetým fikčním světem. Pak už je to do konce jen jedna velká křeč a nuda. ()

neoBlast

Po vtipem nabyté dvacetiminutovce člověku začne být i trochu líto, že "velkostudiové" parametry nedovolí téhle komedii Rickyho Gervaise se odklonit od klasického hollywoodského oblouku (celá milostná linka a "ponaučení"). To překvapení, či nějaký zvrat, mi tam hodně chybělo a Gervais si zaslouží otisknout se do filmu ještě výrazněji (naštěští pak přišlo překvapení roku 2010 - Cemetery Junction). Btw: co za lehké/tvrdé drogy bere Norton, že se tady ukázal jako...? 60 % ()

geklon

oceňuji nápad, scénař taky dobrý, ale zbytek je fakt přinejlepším průměr.K vyzvyhnutí snad jen cameo v podání M. Starra (vrchní), E.Norton (policista), P.S.Hoffmana(barman) a to je dost málo ()

ivan bohatyr

Začátek se rozjel teda až neskutečně, to sem jenom mrkal. No vlastně nápad že pouze jeden člověk na světě umí lhát už sám o sobě zní velice dobře. Škoda že celkem rychle se to zvrhlo v romantickou usínačku. Ricy Gervais mě tam vůbec nepasoval, je mi nesympatický a je to takovej mírně podprůměrný šmudla, kdežto tady měl být v hlavní roli absolutní vyvrhel, aby to stálo za to. Když to zjistil co umí tak se stal prakticky pánem světa, představoval jsem si velké kousky a on místo toho píše desatero a volný čas tráví u televize. Zkrátka prvotní nadšení rychle vyprchalo a stala se z toho (ne)romantická usínačka. ()

venison

Hlavní myšlenka filmu, že všichni lidi mluví naprostou, upřímnou a čistou pravdu a jeden jedinej chudák ustrkovanej přijde na to, že se dá i lhát a markantně toho začne zneužívat, je fakt super nápad.. Bohužel tohle téma se nijak dějově nerozvíjelo a po chvilce se z filmu stala rozbředlá nuda.. Možná by se z toho dalo vytěžit víc.. ()

asirtes

Umění srát, to áno. Najviac vie totiž nasrať, keď niečo začne ako skvelý nápad a výborná zábava, potom to ide do psej prdele no a napokon to skončí ako slonia zdochlina naprostred futbalového hriska. Smrdí na všecky strany. Gervaisov pokus nasrať si na hlavu klasickú americkú romantic/familly comedy teda vyšiel parádne. Ešte teraz vidím ten jeho "pršáček" a mám chuť vymočiť sa mu na to, vysrať, ovracať, nechať sa na to vymočiť bačovho Dunča, obsrať kravkou Milkou, vytrieť s tým "pršáčkem" hajzlovú misu po piatkovej noci v nejakej "vychytenej" vidláckej hospode a potom ho dať medzi žemle pre nejakého amerického hamburgerového fajnšmekera. Proste family burger najvyššej kvality. ()

hanagi

S klidem lehce nadhodnotím, protože mě velice baví představit si svět, kde vám každý s gustem flusne do tváře tu svou pravdu, tak jak ji cítí, a vůbec ho netíží, jak se s ní popasujete. Co je ještě pravda? A o co je horší milosrdná lež... ()

Narya89

Tak tohle byl pro mě opravdu inspirující film, protože sama často přemýšlím, jaké by to bylo žít ve světě bez lží. Vtipné a osvěžující, i když svět sám o sobě dost smutný. Moc se mi ale nelíbilo, že lež zde byla podána jako nejlepší řešení a záchrana všeho, s tím bych nesouhlasila a také mluvit pravdu a říkat schválně hnusný věci, co si člověk jen tak myslí, je druhá věc, tak jsem nechápala, proč museli tohle dělat... ()

zdenny

Začátek slibný, minimálně na tři hvězdy. Myšlenka světa (města nebo státu), kde lidé neumí lhát a říkají jen pravdu, je vskutku neoriginální. Nicméně rád bych se takové utopie účastnil. Psychologicky je dáno, že člověk ve své přirozenosti nelže, nebo alespoň je pro něj přirozenější mluvit pravdu nežli lhát. Jenže v tomto filmu - a teď nevím, zda to byl režisérův úmysl - byl tento fenomén dohnán ad absurdum. Což o to, pravdomluvní lidé jsou a je to pěkné, ale zde byli lidé naprosto mimo. Byli bláhoví a ano i hloupí. Přece, když mi někdo řekne, že je mimozemšťan, nebudu se ho ptát, kdy odlétá, ale jednoduše mu to neuvěřím anebo budu chtít v rámci komedie alespoň nějaký důkaz. Zde prostě lidé apriori nepředpokládají, že by někdo mohl lhát, protože prostě slovo "lhát" nemají ani ve slovníku. Dobře, ale myšlenka, že někdo poprvé zalhal v pravdomluvném světě, je skvělá. I proto, že nás učí přemýšlet, stimuluje nás a uvádí nás v pokrok. A to proto, že i v dějinách se věci měnily proto, že někdo uvažoval jinak - proto všechny ty objevy (někdy až nemyslitelné). Takže otázkou je, zda by v pravdomluvném světě vůbec nějaký pokrok nastal, když jsou vlastně všichni se vším spokojeni. Myslím, že už jsem zahloubal příliš. Ale ano, tento film mě přinutil takto uvažovat, protože měl skvělou myšlenku. Jenže horší provedení. Ve druhé polovině filmu jsem se ztratil za zavřenými víčky. A když jsem přišel k sobě, nestačil jsem se divit, kam tvůrci dokázali slibně rozjetý film nasměrovat. Takže nebylo to špatné, ale spíš horší než průměrné. ()

VanTom

Dokud si jen hraje s prvotřídním nápadem naprosto bezelstné, upřímně pravdomluvné společnosti (o možnosti neříkat nic se jí také nedoneslo :-)), jde o skvělou komedii plnou Gervaisových sebeshazovačných fórků. Když pak přejde do vyloženě romantického módu, neztrácí poutavost zase díky okouzlující Jennifer Garnerové. ()

Krosmen

Velmi originální myšlenka a nápad zpracovat, jak by to mohlo vypadat, kdyby na světě všichni až na jednoho mluvili pravdu. Scénka s deskama od pizzy mě dostala. Nicméně mě poněkud zamrzelo, že i přes tento námět ho nebylo dostatečně využito. Během filmu Vás napadne tolik dalších věcí, že by se z jednoho námětu dal hravě udělat prakticky jakýkoli žánr filmu a tak možná na chvilku zamrzí, že se nakonec jedná o romantickou komedii - ale opravdu jen na chvilku ()

zigíš

ultimátny žervé povedal by som za výdatnej pomoci výborných sidekickov (luis c.k., jonah hill, jeffrey tambor) v momente ked vyzerá, že mu dochádza dych zasadí finálny bajpás pasážou ´man from the sky´ (!) v tom momente neskutočne ruluje - proste, keď ho žereš niet čo riešiť ! ()

greetchen

Začalo to skvěle, pokračovalo to dobře, skončilo to v přílišném romantickém patosu. I tak to mělo ale geniální myšlenku a nenucené vtípky (coca-cola versus pepsi) a příjemně mě to potěšilo. ()

Autogram

Svet, kde všetci hovoria pravdu, by vyzeral STRAŠNE. Teraz si uvedomujem, že celý dnešný svet je založený na tom, že každý v určitých prípadoch klame. Bez schopností vytušiť a rozpoznať klamstvo by sme nepoznali, čo je pravda a čo nie je. Tak by sme uverili, že v 14. storočí bola Zem, Mars a okolité planéty zachránené ninjami s nahými mimozemskými amazonkami. Ľudia klamú a chcú byť klamaní, s tým nič neurobíme. Tak ako klame hlavný hrdina, nás trochu oklamal aj scenárista tohto filmu a jeho scenár miestami viazne napriek výbornej myšlienka a sľubnému rozbehu až v druhej polovici zahynie úplne a z deja sa stratí akýkoľvek zmysel. ()

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu