Legenda o sovích strážcích

• USA Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole (více)

Hlavní postavou je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga’Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali proti zlým Čistým, jak si sami říkají, ve velké bitvě za záchranu všech druhů sov. Zatímco Soren sní o tom, že jednoho dne se přidá ke svým hrdinům, jeho starší bratr Kludd se té představě jen vysmívá a touží jen po lovu, létání a být otcovým oblíbencem místo Sorena. Kluddova žárlivost má ale hrůzné následky - oba soví sourozenci vypadnou z hnízda na vrcholu stromu přímo do spárů Čistých. Teď je na Sorenovi, aby se pokusil o odvážný únik s pomocí dalších mladých soviček. Společně letí přes moře i skrze mlhy, aby našli Velký strom - domov legendárních sovích Strážců Ga’Hoolu, jenž jsou jedinou nadějí na vítězství v bitvě proti Čistým a na záchranu sovích království. (oficiální text distributora)

hroubek

Zack Snyder se mě představil výborným remake Úsvite mrtvých poté pokračoval testosteronovým nářezem 300 a pak to zakončil jedním z nejlepších komiksových vůbec Watchmen a tak jsem byl zvědav jak dopadne jeho animovaný film a výsledek pro mě není vůbec špatný.Když,pominu animaci,která je famozní a Snyderovi zpomalovačky zbyde nám film jehož největším problémem je fakt,že spousta lidí nepohopí pro koho ten film je.Záporaci na mě celý film působili jako nacisti a k tomu jejich proslovy mi připomína proslov Hitlera.Na příběhu je vidět,že kolísa,protože se snaží odvyprávět obrovský příběh a to na ploše 90 minut což ve výsledku vypovída o tom jak se postavy rozhodují a chovají.Snyder natočil výboný animak se skvělými souboji,animaci ale trošku horším vyprávěním osobně jsem zvědav na jeho Sucker Punch. ()

Timak

musím teda souhlasit, že se taky nevyznám, jestli to je pro dospělé nebo pro děti. Nějak mi to nejde zařadit, ale jinak animace výborná a za mě teda určitě žádná prohra. palec nahoru ()

Beatle

Dávám vysoké hodnocení, jen co je pravda. LEGEND OF THE GUARDIANS je taková psychokombinace nacistické verze Pána prstenů v sovím provedení. Ale i tak je to něco moc pěkného, co ale děti moc nepoberou a dospělí odsoudí, protože to prakticky nemá děj. Pro mě je to hodnocení více méně stejně, avšak já jsem si sledování užívala, protože jsem tu message ve snímku viděla. Navíc orgasmicky krásná hudba a nádherné animace! Pokud to neuvidíte v HD rozlišení, tak sledování nemá smysl. Navíc velmi vtipný dabing Jima Sturgesse...za prvé proto, že je krásné, že asi potřebovali někoho, kdo si občas šlape na jazyk a takový Anglán jako Jim je nejlepší volba (zvlášť pro americké publikum) a za druhé....asi jsem nikdy předtím nezažila, že by někdo s takovou vzdychavou oddaností daboval mladou sovičku pálenou. Tak, že nejen v dojemných chvílích vidíte dojetí v očích opeřence, ale zároveň slyšíte tu naprostou dojemnou tóninu v hlase dabéra. Takže, pro mě za 90%. ()

Trustme

Jeho filmy vzbuzují úžas. Trailery k jeho filmům patří k oceňovaným a pečlivě tvořeným upoutávkám, jaké kdy, kdo stvořil. Jeho styl je osobitý a filmově fascinující. Točí filmy, kde může nejlépe představit své vize příběhů a světů, které vyniknou těmito režíjními postupy... Sova brázdící ve větrné smršti dešťových kapek nad rozbouřeným mořem. V epickém zpomaleném záběru za zvuků skladby od Dead Can Dance. Baletní souboje sovích bojovníků ve vzdušných zpomalených záběrech. Kde jinde tohle všechno Snyderovské Umění vynikne, než za letu a máchání ptačích křídel v pomalém stylu. Společnost Animal Logic, specializující se v poslední době na ornitologická animovaná dramata (skvělé Happy Feet), předvedla, že hranice "je to živé?" nebo animované jsou prakticky smazány. Byť jde o stále "jen" zvířecí podoby, jsou dotaženy k naprosté dokonalosti a je otázkou, kdy se tohle podaří i s animovaným člověkem (k roku 2010 mě ještě žádný film nepřesvědčil). Soví strážci působí vizuálně fantasticky. Originální namluvení je radost poslouchat - z některých sov jde posvátná úcta a strach. Snyderova režie povyšuje námět, příběh o mnoho, ale... Ale jsou to jen sovy. Sovy, jejichž legenda je nepřekvapivá, postavy málo rozvinuté a celé to zpočátku magické tajemno a napětí zmizí v přílišném veselí a bez obávání se o osudy sovího národa. Jako blázen do zpomalených záběrů (existuje na to nějáka diagnoza?) jsem pochopitelně prožíval euforické stavy a vibrace v oblasti zad spojené se slznými anomáliemi očí a vydával tiché mručení úžasu. (Hmm, už vím, tá moje diagnoza se jmenuje - Snyderovy reflexy). Přesto nemohu jít na pět hvězd... ()

Brain-D

Vizuální pohádka pro malé. Jsem velmi šťastný, že jsem nevyhodil prachy za kino. Byl to Zackův nejhorší film, to beze sporu. Ale zase jsem sem tam bavil) ()

SkyHawk

I bez 3D efektu mě soví strážci mile překvapili. Příběh je sice už od prvních minut propálený, ale u takového filmu nečekám zářnou poentu či úžasný příběh, nýbrž dobrou zábavu bez hluchých míst. Hezky na sebe vše navazuje a graduje. Do toho nejedno visuální slow-motion potěšení. O to víc mě pak mrzí prošvihlá 3D projekce. ()

Danny F.

Myslel jsem že půjde o nudný animák a opak byl pravdou. Příběh je dobře promyšlený a solidní. Animace dokonalá a celkem jde o zábavný a zralejší film. 95% ()

Aven

Klasická pohádka pro děti s dobrým koncem a neuvěřitelně krásnou grafikou. Moc mě to nebavilo, ale do kina bych na 3D promítačku šel znovu. ()

marie.en

Malým bratránkům se to líbí, já u toho chvílemi usínala. Možná za to můžou ty sovy, protože příběh je to vcelku hezký. ()

pravdovravny

V tomto animáku si každý najde to svoje, sú tu roztomilé mládatká, ale sú tu aj epické guletrhajúce spomalovačky:D Dovolím si tvrdiť, že tento animák má o lepšie spravené akčné scény ako 80% akčných filmov!!!. Dabing je veľmi kvalitný. ()

Sany33

Je zrejmé, že Austrálčania radi robia animované filmy o vtáčikoch. Po stepujúcich tučniakoch sa dostávame k rádoby príbehu z druhej svetovej vojny v podaní sovích strážcov. Ide o klasický príbeh keby jedna tlupa chce vyhladiť svet a uprednostňujú iba silných jedincov zo svojich radov a druhá strana sa im v tom snaží zabrániť. Animácia bola dokonalá a dynamika sa mi tiež celkom páčila, vždy sa niečo dialo vždy sa dalo na niečo pozerať. Jediným a to dosť vážnym problémom sa pre mňa stal efekt čínskeho filmu. pre tých, ktorý nevedia o čom hovorím to upresním. Ide o to, že neviete ktorá postava sa práve nachádza na obrazovke, lebo všetky vyzerajú alebo vám aspoň pripadajú rovnako a preto si len ťažko hľadáte hrdinu s ktorým by ste sympatizovali. Podobný problém som mal aj vo vyššie spomínanom Happy Feet a jednoducho to nemôžem prekusnúť. 41% ()

lykan9

Nechápu, jak je možně, že má Legenda o sovích strážcích, tak nízké hodnocení. Animace je úžasná, příběh napínavý a charaktery postav jsou zajímavé. Legenda má sice pár much, ale u mě určitě patří k těm lepším animákům. Škoda, že jsme se nedočkali pokračování. ()

VanTom

Velkolepá fantasy (akorát se sovami) neunikla veselému pitvoření pro malé diváctvo, naštěstí jen občasnému, protože pak by v omezené hodině a půl nestihla už vůbec nic, obyčejný příběh i takhle trápí povrchnost a uspěchanost. Ovšem technická / vizuální stránka špičkové animace tají dech, "trademarkové" Snyderovy zpomalovačy pak servírují vyloženou pastvu pro oči. ()

klima777

Pěkné. Rozmáchlé, ba velkolepé. Možná až příliš. Působivé (přes všechny dílčí výhrady, o nichž nemám momentálně chuť se rozepisovat). Tentokrát jsem tedy podlehla masovému vkusu. No a co? Tenhle film je opravdu vydařený. Moving pictures (ano, občas je to vážně dojemné). A protože k sovám chovám značné sympatie, přihazuji 1/2 subjektivní, zasněné a trochu zakomplexované hvězdičky. Suma sumárum: 3,5* ()

Evandulik

Po ťažkom dni plného chaosu som sa rozhodla ísť do kina práve na Legendu o strážcoch. Výsledok bol neskutočný. Domov som odchádzala úplne oddýchnutá, uvoľnená a s dobrou náladičkou. Nechápem, prečo mali vtáčiky z Ga'Hoole presne opačný efekt na ostatných ľudí ako na mňa. Hudba krásna, malo to aj dobrý príbeh, ktorý u niektorých animákov absentuje. Sovičky mi boli strašne sympatické, animácia umocnená o 3D efekt ma dostala. ()

blackJag

Zklamání. Ani dětské, ani dospělé, první se vlévá do druhého, nezaujme ale ani v jedné ze svých složek, natož tak v jejich mixu. Konfrontace s fašisticky vedenou ideologií (zde navíc okatě definovanou) jistě může mít své ambice, jak s tím skloubit bezbrannou poťouchlost neví ale asi nikdo, kdo pravidelně po ránu nebruslí po tenkém ledě s činkami kolem kotníků. Animace je zde jednoznačně výborná, 3D ji však nekonečně hyzdí (s českým dabingem je to potom prašť jako uhoď), takže ani tady návštěvník kina radostí nezaplesá - sledovat film v 3D bylo jako jej luštit pod nánosem prachu. Od samotného Snydera jsem v každém případě čekal lepší práci, výraznější hru s tempem nebo alespoň nějakou epochálnější scénu. Nakonec bych skoro řekl, že jsem se až nudil. V zámoří film nijak zvlášť publikum nenadchnul (v pravdě slabá tržby) a za sebe musím říct, že oprávněně. 50% ()

D28

Tentokrát sme sa príliš nezasmiali,čo je však svojím spôsobom príjemná zmena.Zato sme si dosýtosti polietali a pokochali sa nie len sovičkami,ale i každým lístkom na strome, kvapkou mora,či skutočne úžasnými západmi slnka.Originálneho okrem hlavných hrdinov tu veľa nenájdeme, povedzme si ale úprimne, nebola by to rozprávka,keby dobrí nevyhrali a temné sily neboli porazené.A keď už sa tvorcovia rozhodli aplikovať fašistickú hrozbu do príbehu,ani nadhľad a srandičky, ktoré oceňujeme v iných animákoch, by tu skrátka nepasovali. Ja by som možno vynechala i tých pár, čo predsa len dali.Jedným z anglických výrazov pre film je picture,"obrázok" a tomuto náramne svedčal 3D formát a kino,bez toho je určite zážitok o pár hviezd menší.Doslova. ()

s.e.p.p

To stlačení tří knih do hodiny a půl je hodně znatelné - děj je strašně zkratkovitý a člověk tak nemá šanci se pořádně seznámit s postavami, prostředím kolem nich a pár věcí zůstane trochu nevysvětlených. Snyder ale opět boduje vypiplanou audiovizuální stránkou, krásnou animací, strhující akcí a neskutečným feelingem přírodních scenérií, díky čemuž na některé nedostatky v příběhu jednoduše přestanete brát ohled. Mě Sovy bavily hodně a bezproblému dokážu strávit i to, že z nich Snyder neudělal čistě "dospělý" animák a místy bez obalu útočí na dětskou část publika infantilními vtípky. Těch jsou ale dnešní mainstreamové animáky bezvyjímky plné k prasknutí a tak jsou Soví strážci v subžánru přece jenom svěžím větrem, jelikož se nebojí přitlačit na dětskou psychiku a místy až trochu zaráží svou syrovostí. 75% ()

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

Kdo se ujme Supermana?

Kdo se ujme Supermana?

06.10.2010

Kandidátů na režii nového Supermana byla spousta (Tony Scott, Darren Aronofsky...), nakonec ale studio Warner podepsalo smlouvu se Zackem Snyderem. Je to překvapivý tah, zejména když přihlédneme k… (více)

Kdo zastaví 3D šílenství?

Kdo zastaví 3D šílenství?

04.02.2010

Asi až diváci, kteří se někdy v blízké či vzdálenější budoucnosti tímhle fenoménem nasytí a přinutí Hollywood, aby se nesnažil servírovat jim všechno trojrozměrně. Nebudeme se vracet k tomu, kdo to… (více)

Další Evropané v Hollywoodu

Další Evropané v Hollywoodu

09.03.2009

Dva zajímaví evropští tvůrci upsali duši Ďáblu... ehm, Hollywoodu. Získat Oscara (nebo alespoň nominaci) v kategorii „nejlepší neanglicky mluvený film“ je obvykle začátek cesty k režírování nějakého… (více)