Tragikomické osudy dvou kabaretních komiků v době okupace. Kabaretní divadlo za protektorátu bylo sice pro politickou satiru a její tvůrce žhavá inspirace, ale zároveň třaskavá půda. Dva herci – Jéňa (Z. Žák) a Přemek (O. Vízner), věční rivalové, mají rozdílný názor na to, co hrát v této přetěžké době. Zatímco Jéňa se divadla vzdává, protože v něm už nevidí smysl, Přemysl na scéně zůstává a satiru dokonce ještě přiostřuje. Zpočátku se veze na vlně diváckého úspěchu. Brzy ale zjistí, že balancuje na velmi tenkém ledě. V okamžiku, kdy si ho německý zastupitel pozve na pohovor, začíná jiná hra, v níž jde nejen o charakter, ale i o život… (Česká televize)

Pitryx

Tak zpočátku nuda, dokonce jsem to chtěl vypnout, ale pak to nabere vítr do plachet. Za ten začátek a konec plusy dolů. Bohužel dost, protože to bylo opravdu zdlouhavé. Mne totiž jejich plané řeči nějak nebraly. ()

tatopulos

Dobrý námět, který se vymkl z rukou, přílišným přeháněním scén a pohledem do skladiště banalit to připomíná Nemocného bílého slona s Oldou Navrátilem. Taky si nejsem jist, jestli zde napodobovaný humor V+W byl jen kolotoč vulgárních vtipů o blbcích a debilech. Jinak musím říct, že Olda Vízner umí a jeho roli herce za protektorátu jsem mu věřil. Ale uznávám, že točit o humoru za protektorátu je obtížné ()

pafka

Ja se nezbavil jedne paralely a to byla V+W. Byl to nakonec jiny pribeh, ale rozhodne zajimavy a obhajujici to, ze neni nic cernobile a mnoho kolaburujicich do toho treba i zahucelo trosku nestastne a nenapadne. Vizner a Zak. Vlastne proc Zdenek Zak je ve vyctu hercu temer na konci? Ale jak je to typicke pro Hynka Bocana - umi natocit zajimavy film z pohnutych dob, ale nikdy to neni uplna bomba. Presne nevim proc, neumim to pojmenovat, ale jeho filmy spojuje to same. ()

Cascabel

Školácká záležitost, bohužel. Herecké obsazení i kameraman slibovali jinačí podívanou. Stopáž přitom není tak krátká, aby opravňovala povahové obrátky o 180 stupňů za 8 minut, leda by to bývalo bylo pojato absurdněji (náběhy tam byly a s Víznerem v čele by to šlo náramně dobře realizovat). Škoda nevyužité příležitosti, takhle z toho je televizní film, který již v době svého natočení (narozdíl od rozhlasové předlohy) postrádal společensko-politický význam. ()

Igy007

Nejsem si jistá, zda to se dvěma hvězdama nepřeháním. Zápletka je tak pitomá, až to o zem mlátí. Působí to na mě jako agitka ze sedmdesátých let. Všichni Němci jsou o hodně zlejší bráchové Hannibala Lectera. Proradný šéf gestapa chudákovi klaunovi lstí sebere ausweis a později je podezírán ze šmelení s tímto dokumentem a brutálně zmlácen. Takhle to tehdy fakt nechodilo, a Just ne ! ... Hlavní postavy se chovají jako retardované děti, obzvlášť postava O.Víznera je hodně na palici. Dalo by se těch nesmyslů jmenovat hafo, já jen ještě zmíním ten úplně trapný konec - Vízner běhá po městě s aktovkou plnou granátů, staví se i na gestapu. Pak venku, když přechází ulici, ho usmrtí vůz, který se ho ani nedotkne. Přesto, že tedy mělo dojít ke smrtelné srážce, aktovka nejen že se vůbec neotevře, ale přistane kousek od ležícího klauna. Přihlížející nejen že se ani nesnaží přesvědčit, zda je dotyčný živ či mrtev. Ale oni se ani nenamáhají podívat na tu aktovku a od těla odcházejí pryč. Nikde nevidíme řidiče inkriminovaného, stojícího vozu ... bráchové Justové jsou skutečným českým národním pokladem - a mohli by nám být oba ukradeni ... asi taky hodím na papír nějakou totální hovadinu a se zpěvem "I love Havel and Okraine" napochoduju do ČT, jistě mi to přijmou. ()