Režisér Gus Van Sant a Sean Penn oživili příběh člověka, který je do dnešní doby považován za jednoho z největších mučedníků americké historie. Za svou sexuální orientaci zaplatil tím nejcennějším, co člověk má - životem. Když byl v roce 1978 na Harveyho Milka spáchán atentát, svět ztratil jednoho z nejcharizmatičtějších vůdců a hlas spravedlnosti. (oficiální text distributora)

Lucas87

Pro mě to je průměrný životopisný film se skvělým Seanem Pennem, nejspíš tento film řekne více těm divákům o kterých je. Bylo příjemné sledovat jak se z obyčejného muže, stala ikona komunity. ()

tranquill

Nejsem velkým příznivcem politických filmů, ale tohle nebylo jen o politice, ale především o nekonečném úsilí něco změnit. Netušil jsem, jak moc byla společnost v Americe (ale jistě nejen tam) homofobní, ale vlastně s tím souvisí i procesy proti "zlým" rockovým kapelám a vůbec... To je ta americká "demokracie", v tomto sice už minulá, ale tak dlouho to není... No a 5 hvězd jsem dal především kvůli fantastickému výkonu Seana Penna! ()

Cinematrix

Myslim si, že v roce 2008 měl ocsara dostat Mickey Rourke za roli Wrestlera, protože do filmu dal všechno a film Wrestler mapoval jeho životní příběh nezvladatelného rváče, v kterém zbyl fragment lidského srdce. Oscara však dostal Sean Penn za ztvárnění role homosexuála, protože téma Milk je aktuálnější, přestože oba protagonisté za svůj životní postoj zaplatili tím nejcennějším. Oba herce mám rád, podávají stejně osobité herecké výkony, ale občas bohužel rozhoduje spíš takové téma, které je víc aktuální. Když zlomený heterosexuál Mickey Rourke prodává v uzeninách, kde starý bábě říká, že salát, který si ta bába chce koupit, je "čerstvý jak opičí dech", přijde mi to pravdivější, než všechno, co nám tvrdil Harvey Milk. A co se týče lidské orientace, měl bych si ji dát asi taky do pořádku, protože jak tak na to koukám, tak nakonec vychvaluju úplně jinej film... ()

katmandzoo

Film O Harveym Milkovi - o prvom senátorovi v USA, ktorý sa priznal k svojej homosexuálnej orientácii, čo bolo v 70-tych rokoch neprípustné a homosexuáli boli v tom čase ostro prenasledovaní a spoločnosťou odsudzovaní. Film vykresľuje jeho celoživotný boj za práva gayov, ktorý sa napokon skončil tragicky. Zanechal však za sebou mimoriadne silný odkaz, čoho dôkazom bol aj 30 000-vý pochod ulicami mesta New York po jeho zavraždení na znak úcty k tomuto človeku. V podaní Seana Penna bol Milk nesmierne charizmatický a dokázal svojimi rečníckymi schopnosťami strhnúť davy. Že ho takto stvárni práve Sean Penn, ktorý je charakteristický predovšetkým svojimi akčnými a drsnými postavami, to som naozaj nečakal, o to viac zaslúžený Oscar. Milé prekvapenie. 4* ()

ninho

Obrovské zklamání. Jednoznačně nejslabší film, který je v tomto roce nominován na oscara za nejlepší snímek. Po zhlédnutí nechápu nominační opomenutí pro např. Wrestlera, Gran torina nebo Temného rytíře. Oskary mě určitě nezajímají nejvíc, ale filmy na tyto ceny nominovány jsou většinou zárukou určité kvality. Výkon Seana Penna samozřejmě výborný, ikdyž jeho role trochu připomíná tu z filmu Všichni královi muži a Penn nepatří zrovna mezi mé oblíbence. Zbytek obsazení odvádí standart a nikdo nemá šanci na tak malém prostoru výrazněji zaujmout. Nemůžu si pomoct, ale opravdy mi připadá Milk jako film typický pro ceny akademie a nechal mě, vzhledem k silnému tématu, zcela chladným. ()

Laborant

Sean Penn je excelentní. Tato role ho v mém osobním žebříčku vynesla hodně vysoko a předpokládám,že nejen v mém žebříčku. Momentálně je u mě hlavním adeptem na Oscara za hlavní mužskou roli. ()

Dovlatovka

Film je výborný, ale úplně nejlepší je v momentech, kdy vyplouvají na povrch skutečně intimné emoce postav. Když politika ustupuje do pozadí, viz telefonický rozhovor Milka a Scottyho. Konečný dojem sráží příliš patetický závěr...ale pokud to tak bylo, ok, bylo to tak. Formálně nijak objevné. Vedle výborného Penna, od kterého se snad výkon horší než skvělý ani neočekává, vynikají výborní Hirsch, Franco a především Brolin. ()

ecis

Ziadne prekvapenie. To, ze Gus Van Sant nam ukaze koniec jedneho zivotopisu hned na zaciatku ma pripravilo o akekolvek ocakavania z odohravaneho sa skutocneho pribehu. Nemam ziadne predsudky voci zobrazenej mensine, ale tato tema ma vobec nenadchla a nepomohol tomu ani pan herec Sean Penn bozkavajuci dalsich "sladkych chlapcov" :). Ten pribeh vzhladom k zobrazenej tematike potrebuje ovela vacsiu "iskru", netradicnost, aby oslovila aj obycajneho cloveka. Klasicke biograficke rozpravanie nevybiehajuce z ustalenych kolaji zivotopisnych filmov si podla mna nezasluzi Oskarove ocenenia. ()

Hejsa

O filmu Zkrocená hora se vykládalo, že je to první zásadní film pro gaye. Nikdy jsem se s tou myšlenkou moc neztotožńoval, i když film to pěkný je. Oproti tomu Milk má mnohem hlubší poselství a stačilo mu "jen" zfilmovat a částečně zdokumentovat skutečnou politicko-občansko pravní událost, jejíž doménou jsou brilatní herecké výkony všech zůčastněných. Řada myšlenek a podmětů jako je neustálá obava o ohrožení tradiční rodiny jsou aktuální dodnes. Závěrečná část filmu se drží rčení to nejlepší na konec. Film, který bych doporučil každému homofobovi a lidem s xenofobními sklony, ať už jsou bílí, černí, žlutí, teplí nebo marní ;-) ()

jda23

A little surprise som utrpel v kine s malým počtom ľudí v kinosále a po flme pri zistení niektorých dôležitých charakteristických prvkov. Jednak som stratil schopnosť vybaviť si päticu nominations in Best Picture(2009) a ďalšou bola zmena produktu (o5 v hlave) typu filmov zo sekcie fimov "human story"_ (aj keď sa tým neustále bičovali, najmä H.Milk pripomínal otrockým američanom pravú základnu myšlienku, ktorej sa treba držať, keď už boli všetci mimo z týrania vtedajšej politiky, film o tom nebol ani nemohol byť)_do sekcie political american history. Nie na stopercent, ale predsa. Miesto ľudí tu pobehovali len nejakí zle-ponastavovaní panáčci, myslím herecký koncert, nie politicky. Pre porovnanie: na Brokeback Mountain som sa prišiel viac pozrieť a viac som aj uvidel, i keď Sean Penn (aj mladý Hirsch sa chová pomaly ako skúsený človek a herec) dobehol ďalšiu cieľovú pásku a mnohým to naozaj neuľahčil. Zahrané na hony ďalej od kože než favorit Mickey Rourke. Hollywood predstavuje tému v neskoršom časovom pásme ako Európa a iné filmové trhy. Tak mi to príde ako keď niekto dlho šteká o tom, čoho sa bojí najviac. Je to trochu na škodu najznámejšej kolíske filmu a demokracie. Tí, ktorí filmy pozerajú pre kvalitu sa potešia, Tí ktorí sa filmom chcú unášať resp. videli najviac rôznych filmových pomúknutí, budú rýchlo pobehovať okolo storyboardu, aby nestratili kontakt a tretí sa majú najlepšie lebo niečo také ešte nevideli. Ja mám z každého trochu, z tretieho najmenej, pocit je príjemný ,S.Penn jediný pre-prekvapil, režisér naštudoval známe veci a hanbou ostáva hlúposť, ktorá stále vytŕča nad prikrývkou dospelosti vo svete "veľkých". ()

Respex

Pro mě velice příjemné překvapení. Sean Penn hraje opravdu jako o život/oscara. Silný příběh z prostředí puritánské ameriky donutí jistě k zamyšlení. Čekal jsem všeho všudy obyčejné odvyprávění zajímavých událostí. Dostal jsem víc a jsem zpokojen. Za mě 4*. ()

Acrobat

homosexuali na hrad! no nie, luto mi nebolo, ba som sa trochu aj pousmial. Nulovy chlap, hlasom spravodlivosti urcite nie je. Je hlasom snaziacim sa upriamit na seba pozornost, celosvetovu slavu...Bud ticho! Sadaj!! Este aj eliminacia robota ma lepsiu citovost ako Ty, Milk! ()

Lumberjack

V půlce filmu se mi (naštěstí) rozjely titulky, což v konečném důsledku bylo jen dobře, jelikož první část byla neskutečně nudná a o ničem, takže stop a šup do koše. Ale ještě dám buzíkům šanci - rád bych viděl Zkrocenou horu, I Love You Phillip Morris a pak možná ještě nějaký film od Tarantina... :-) ()

Varney

Fantastický film o človeku, ktorý otriasol základnými piliermi celej spoločnosti. ,,My name is Harvey Milk and I´m here to recruit you!". Gus Van Sant verne zobrazil vtedajšiu spoločenskú situáciu v Amerike,od ktorej sa človek len nepatrne odchýlil a bol celou spoločnosťou odsúdený a zavrhnutý. Konzervatizmus ovplyvnený puritánstvom sa vtedy zdal neprekonateľný. Ale Harvey Milk to dokázal. Film otvorene hovorí o homosexualite a o právach homosexuálov. Sean Penn v hlavnej úlohe podal naprosto bezchybný výkon,takisto ostatné herecké výkony hodnotím veľmi vysoko a režisér sa bravúrne popasoval s náročnou témou. ()

MELODY

Odvážné téma, výborný herecký výkon Seana Penna a s pomocí dobových záběrů a snímků úžasný autentický vhled do sedmdesátých let. Velmi povedené. ()

bono22vox

Skvělý Penn, ostatně jako vždy. Vynikající dobová atmosféra a lehce předvídatelný děj vytvářejí dobrý film, který mohl být při větší snaze ještě lepší... ()

DD

Nenávidím tyhle oscarové "one-season" filmy. Vezme se nějaké ožehavé téma, přibalí se pár zvučných jmén a může se začít myslet na sošky. Co na tom, že Sean Penn předvádí další ze svých variací na člověka s retardací, i když hraje "jen obyčejného gaye"? Co na tom, že většina homosexuálních postav je zahnána až do jakési "karikaturnosti"? Vždyť Akademici na to slyší... Slyšeli na Tahle země není pro starý, slyšeli na Skrytou identitu, slyšeli na Crash a slyšeli i na Million Dollar Baby. tak proč to teď měnit? A samozřejmě bych nerad zapomněl na srovnání s podobně laděnou Zkrocenou horou... Tam, kde Lee dokáže úžasně zahrát na ty nejjemnější city diváka, Van Sant přichází s Jamesem Francem slízajícím šlehačku z nosu Seana Penna. 5/10 ()

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013

Eastwood a počátky FBI