Režisér Gus Van Sant a Sean Penn oživili příběh člověka, který je do dnešní doby považován za jednoho z největších mučedníků americké historie. Za svou sexuální orientaci zaplatil tím nejcennějším, co člověk má - životem. Když byl v roce 1978 na Harveyho Milka spáchán atentát, svět ztratil jednoho z nejcharizmatičtějších vůdců a hlas spravedlnosti. (oficiální text distributora)

Arcipes

Nejlepší z Oscarů 2009. Souhra tvůrců tak čistá, až se jednomu zdá, že jsou to všechno teplouši... počkat, vlastně jsou... Síla od scénáře, hudby, střihu až po uhrančivého Seana. Cituji Ralpha Wigguma: "Odteď se mi líbí muži!" Přeberte si to jak chcete. 5/5 ()

nula87

Velmi živě a zajímavě natočený životopis, který má lehce černobíle napsané postavy. Herecké výkony hlavně Penna jsou výborné, a jde o velmi dobře zasazený film do oné doby. 80% ()

nikidummie

Film byl velmi zajímavý od začátku do konce, Sean Penn velice sympatický.. Byla tam velice vypjatá atmosféra a jen mě to utvrdilo v tom, že člověku nepřísluší soudit jiného, pokud to neubližuje ostatním. ()

kubilov

Oddaný bojovník za práva homosexuálů ze sedmdesátých let, Harvey Milk, si už svůj vlastní hollywoodský film také zasloužil. Sice je Milk od začátku až do konce přeslazený a tak nějak si nenechá svojí hlavní myšlenku ani na chvíli vymluvit, ale k tomuto tématu to, nepříliš překvapivě, sedí docela dobře. Oscarově oceněný Sean Penn mě svým předvedeným výkonem naprosto uchvátil, protože dokázal zahrát homosexuála snad úplně nejlépe jak to jen jde, mám dokonce dojem, že herec-homosexuál by se nějakých klišé nevyvaroval. Nominaci Joshe Brolina za mužský výkon ve vedlejší roli jsem tedy ale opravdu nepochopil, stejně však proti Ledgerovi neměl nejmenší šanci. ()

luciebenadova

Nejsem homofob, spíše naopak. I tak se přiznávám že mi rozněžnělý Penn při láskyplném oblizování Franca chvíli vadil. Ale co víc ve mě zůstává, tenhle film mi dal ten správný náhled na vztahy více než cokoliv jiného - ať už ty partnerské, přátelské či pracovní. Skvělé zpracování a scénář už byly jen příjemným doplňkem. Mám příjemný pocit že Idaho bylo pro Guse jen nepříjemným artovým zakopnutím a jedem dál. ()

Guran

Filmy zabívající se homosexualitou nemám rád. Nevadila by mi jedna scéna, kde se muži políbí, ale celý film poslouchat ty homo keci je fakt nuda a snímek i tak nezaujme. Nedivím se, že to natočil Gus Van Sant, protože je to také gay, stejně,m jako postava Harveho Milka, kterého jsem neznal do doby, než jsem se koukl na tento film. Sean Penn a James Franco jsou talentovaní herci, ale Penn svou roili zahrál opravdu skvěle až k neuvěření. Snímek jsem vypnul asi po půl hodině - nuda, nezajímavý, spíše je toto film pro gaye. Penn oceněn Oscarem za roli ve filmu, který není dobrý, to se mocv nestává, ale nedivím se, že tu sošku dostal. Sice jsem na to koukal 30 minut, ale i za tu dobu jsem stačil poznat, jak Penn svou roli zvládá a že to musela být opravdu těžká role. ()

LeChouan

Pro mne film o změně. O extrémech. O zalíbení v moci. A jistě o muži homosexuální orientace, žijícím v dobách ne tak vzdálených, kdy homosexuální orientaci bylo stále ještě lepší skrývat. On se v určité etapě svého života rozhodne s ukrýváním skončit, veřejně svoji orientaci přiznat a nadto se ještě pokusit o získání politické pozice, v níž by mohl podobně orientovaným (a prý i všem dalším utlačovaným) pomoci. Dosáhne svého? Svým způsobem ano a stěží lze nesouhlasit se snahou postavit se diskriminaci čistě na základě sexuální orientaci. Jenže, jenže - sledujete-li tento snímek v době, kdy se věci veřejné posunuly směrem, kdy jsou naopak lidé postihováni za názor, který se znelíbí mocnému LGBT hnutí, vyznívá věta hlavní postavy o strachu z homosexuálů, majících moc, poněkud výhružně. Propadáte pocitu zmaru. Sotva se odstraní jedna nespravedlnost, nahradí ji nespravedlnost další, bývalí utlačovaní se stanou budoucími utlačovateli. Mimochodem – tolik „archetypů“ jeden neviděl: některé postavy homosexuálů jako by přímo vystoupily z jejich karikatur, postavy odpůrců homosexuálů – opět karikatury a vůbec nepřekvapí, že karikatury křesťanů. ()

Deathproof

Sean Penn ukázal (tak silno ako Harvey Milk, ktorý chcel vyzdvihnúť práva gayov), že chce získať zlatú sošku za najlepší herecký výkon roka svojim presvedčivým výkonom. A ja to beriem, zaslúži si ju! Zo začiatku som myslel, že budem mať s gay tématikou problém, no po pozretí filmu, by som si dal najradšej facku za tie pochybnosti. Film je o ľudoch ako takých, nie iba o homosexuáloch, ale aj o tom, ako ich prímajú ostatný ľudia. Film má veľa emócii, viac ako by som od Van Santa čakal. Vidieť, že netočil film o homosexuáloch prvý krát a v tejto problematike sa vie orientovať ()

pOne

Z letošních oscarových nominací asi nejslabší film. Dlouho jsem přemýšlel nad hodnocením. Nakonec dávám hodně slabé ****. Film mě, krom posledních 10 minut, ani na chvíli tak nějak nepohltil. Ta smršť dialogů (nebo spíše monologů) byla asi přehnaná (a hlavně - neměla až takový obsah). Nicméně mám rád filmy, které mají nějaké poselství. Filmy, nad jejichž tématem se člověk zamyslí a nepřinesou mu pouze zábavu, která s jeho koncem vyprchá. Milk takovým filmem je. ()

Weissik

Zásah. Životopisné filmy mám rád a filmy, kde jde o nějakou velkou změnu hrstky lidí, také. Skvělý Sean Penn i další herci v hlavních rolích. Film, který donutí přemýšlet. ()

matoon97

Herec San Peann si za úlohu politika Milka vyslúžil nomináciu v kategórii Najlepší mužský herecký výkon. 4 za perfektný dej a herca. Myslím si, že ani Damon by to nezvládol lepšie. 80% ()

jack_scott

Biografické drama, kterému prostě není co vytknout. ***** a 95% (těch zbylých 5% dát nemohu kvůli tématu samotnému, za což snímek samotný nemůže). ()

pasqviL

Na jednu stranu rozhodně užasný herecký výkon Penna který si zasloužil oskara. Ale na druhou stranu děj filmu mě trochu nudil, neustále se opakoval dokola a dokola, než přisel konec. Každopádně výběr hercu byl podle skutečných fotografii k nepoznání. ()

Bratr

Upřímně, ke shlédnutí tohoto filmu mě přivedl článek v Reflexu o tom, že být teplej je in. Dokážu si představit, že život v době temna, kdy sektářtí štváči manipulovali společností by pro mě byl neúnosný, ale z Harveyho Milka ve filmu číšela radost, spokojenost a láska. Nakonci snímku jsem vlastně už ani nevnímal homosexualitu samotnou, ale boj o "normálnost" a vražda samotná potom byla velmi silným šokem, který mě dost zasáhl. O to víc mě děsí směřování společnosti k čím dál větší regulaci a omezování....asi začnu víc kouřit. ()

sendisis

This guy is so cute! Skvělý výkon Seana Penna, hraje úžasně. Krásný příběh Harvayho Milka a jeho boj proti většině za práva gayů. Harway Milk začínal svůj projev slovy: My name is Harvey Milk and I'm here to recruit you! Mě si získal! ()

Nupaky

Já myslím, že takové filmy je třeba vidět...není to strhující,občas chybí spád,ale přesto to stojí za to. ()

akcul

Snad nejsem dostatečně znalá tohoto střípku amerických dějin, abych docenila kvality snímku Milk. Život Harvey Milka je opravdu pozoruhodně silná látka, kterou když se rozhodnete natočit a obsadíte Penna a další skvělé herce, nemůžete pohořet. Bohužel když si od filmu herecké výkony a kostru tvořenou osobitým osudem Harveyho Milka, moc mi toho nezbývá (omlouvám se, pokud to pramení z neznalosti kontextu, tudíž nedocenění montáže filmu se skutečnými záběry apod.). Jsem lačná životopisných snímků. Ráda bych však ty nezapomenutelné, tudíž film jako něco fenomenálního samo o sobě, ne lehce nadprůměrný film o Někom fenomenálním. ()

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013

Eastwood a počátky FBI