Režisér Gus Van Sant a Sean Penn oživili příběh člověka, který je do dnešní doby považován za jednoho z největších mučedníků americké historie. Za svou sexuální orientaci zaplatil tím nejcennějším, co člověk má - životem. Když byl v roce 1978 na Harveyho Milka spáchán atentát, svět ztratil jednoho z nejcharizmatičtějších vůdců a hlas spravedlnosti. (oficiální text distributora)

Blazis34

Ačkoliv mě film moc nebavil, musím uznat, že je to výborné dílo. A zvlášť že je to podle skutečné události, takové filmy mám ještě radši. Všem hercům kteří se ve filmu objevili opravdu gratuluji, protože zahráli opravdu znamenitě a důvěryhodně. A to ještě když si uvědomíme, že pro ně byli předlohou skutečný lidé a skutečný gayové. Zejména výkon Seana Penna mě nadchl, nevím jak je na tom se sexuální orientací po tomto filmu, ale jako heterosexuál to pro něj muselo být docela obtížné natáčet nějaké homosexuální scény. Po zásluze dostal oscarové ocenění za Nejlepší herec v hlavní roli v roce 2008. Sečteno podtrženo Gus Van Sant natočil skvělý životopis jednoho skvělého člověka, který si přál změnu a snažil se získávat lidi. ()

migsee

Čtyři hvězdičky skvělým hercům. Ovšem nejvíc jsem u toho filmu ožila, když se tam objevil ten chlapec z High School Musicalu:))) ()

exoomer

Osobne mi teplejsi ludi nevadia, ale ked sa mam kukat 2 hodiny na to, ako sa oblizuju chalani a popri tom je aj nejaky suchsi dej, tak to ma az tolko neuchvati. ()

Dextwer

Tak tenhle životopisný film mi vyrazil dech. Myslím, že hodnocení tady na čsfd je podhodnocené, vzhledem k tématice filmu a boje gayů za rovnost práv. Každopádně Sean Penn si oskara za nejlepšího herce v hlavní roli opravdu zasloužil. Jeho výkon je přesvědčivý, dalo by se říct téměř dokonalý. Film nám krásně popisuje, že i Amerika jako ostrůvek svobody musí bojovat za své práva menšin a že když se někdo neozve, nic nezíská. Zajímavosti: * Tisíce lidí souhlasilo s účastí na filmu. Zdarma * Lokace, kde se točily záběry z obchodu Castro Camera ve skutečnosti byla tou samou lokací, kde stál původní obchod * Herec Denis O´Hare, který ve filmu ztvárnil homofobního senátora Johna Briggse, je ve skutečnosti gay. Moje hodnocení: 90% ()

lulu37

Nepriatelím sa so žiadnym gayom, teda zatiaľ sa nikto nepriznal ;), absolútne nevidím do politiky v Amerike v 70. rokoch, ale aj napriek tomu ma osobnosť Harveyho Milka uchvátila. Rovnako ako Sean Penn. Nebol žiadna karikatúra, výsmechom homosexuálov, paródiou na nich, bol fantastický. Diega Lunu som najprv ani nespoznala, chvíľku som sa zmierovala s tým, že sympoš z hriešneho tanca hrá gaya-ženu :D no ale kto to vyhral u mňa na plnej čiare je pán Gus Van Sant...hlavne jeho zmysel pre detail, jemnosť a originalitu. ()

Almando

Ze začátku bych tomu dal i 5 hvězd, ovšem pak se to začalo tak nějak táhnout od ničeho k ničemu a ke konci jsem měl už co dělat abych to dodíval... A jelikož 3 hvězdy dávám většinou průměrným nic neříkajícím filmům, tak tady musím dát pouze dvě... ()

RipperTM

Celkem solidní film. Bezesporu se nedá upřít výborný výkon Seana Penna, smysluplný scénář a nastínění doby. Ale i tak pro mě byly ve filmu nudné pasáže, které dost rozhodují o celkovém dojmu. Ke zlaté sošce gratuluji, nicméně celkově byl snímek zapomenutelný. ()

fimler

Po velice dlouhé době v životopisných kruzích u mě zazářil MILK! Zase jsem byl plný očekávání a ono se mi to nakonec splnilo a možná to bylo i nad očekávání. Sean Penn to zahrál výtečně jen šlo někdy fakt vidět, že gay není. A ten James Franco byl taky milý bonus, který potěšil, ale jako vůbec se jako gay nechoval, nebo to možná tak přišlo jen mně? ()

vodkasesemte

"Za svou sexuální orientaci zaplatil tím nejcennějším, co člověk má - životem." Hovno. Podle mě by si každej uvědomělej buzerant, kterej cítil nutně potřebu jít se svou barvou ven (což je pro tudle špínu vše, na čem ji záleží), měl užít i odchod z tohoto světa. Než se vrátí zpátky do pekla, kde si jsou všichni mamomrdi rovni, někdo by mu měl udělat liposukci kancelářskejma nužkama, pověsit ho na řeznickej hák, a ne ho střelit zdálky. Oslava buzerantu tolik hrdých na svou sexuální orientaci, od přírody kriplu. To mě poser. Vy jako společnost nezasloužíte lepší zacházení, když todle vedle sebe tolerujete. ()

CountessSuza

Jojo, to byly časy, kdy gayové bojovali ještě za práva normální, aby vůbec mohli chodit do práce a dýchat stejný vzduch s pokryteckými Američany. Harvey Milk byl charakter, i když ve svém boji musel leccos obětovat. Jeho zdravý rozum byl obdivuhodný a dá se lehce odhadnout, že by se mu z dnešního obrazu boje za práva a nejen gayů, stáhla zadnice. Výborný Sean Penn. ()

Neth

Seane, Seane, tak tohle bylo prostě výborné! A přátelé, kašleme na líbací scény, pokud to je moc, tak klidně zavřeme oči, vždyť to je až hřích zatracovat personu Harveyho Milka a celý film jen kvůli nějaký ty homosexuální milostný scéně... Sice mám taky někdy pocit, že není 4% homosexuální menšina, ale místo toho 4% heterosexuální menšina, ale něco snad snesem, no ne? I líbajícího Penna s Francem... Vždyť to je skvělý film. ()

Lancer

Ve filmu mě uchvátil herecký výkon Seana Penna. Jako celek spíše průměr, ale takhle podaný Harvey Milk se mi skutečně líbil. A nesouhlasím, že by šlo o karikaturu. Někteří homosexuálové se takhle prostě chovají a přesto jsou lidé. Penn tu zvládl vyvážit tu správnou lidskost s infantilním teploušstvím a udělal tak z biografického snímku hereckou symfonii... ()

Jamall

Nebýt toho kontroverzního tématu,tak tahle biografie zapadne hluboko pod průměr.Gus Van Sant si s příběhem Harveyho Milka poradil se ctí,Sean Penn i ostatní herci to velmi dobře odehráli,ale tento snímem mě nechal absolutně chladným. ()

lisma

Docela mě poslední dobou baví na kolika bilboardech po Brně sem už viděl usmívajícího se Penna a z plakátů čnící číslovku 8 jakožto počet nominací na letošního oskara, ale k jádru pudla. Již dle obsahu filmu sem nečekal kdovíco a pravda, nakonec sem to i dostal. Poměrně nudá podívaná o homosexuálovi (následuje citace z csfd) "který je do dnešní doby považován za jednoho z největších mučedníků americké historie". Pennův herecký výkon je kvalitní a to i výkon několika dalších jeho kolegů. Ovšem nominace Brolina za vedlejšího herce nebo dokonce za nejlepší film, to je imho hodně přestřeleno. Chovám se asi jako zaseklej kolovrátek, když ve svým komenářích vychvaluju wrestlera, ale oskar, promiň Seane, měl přijít do rukou Rourka. Milka hodnotím třema hvězdama, na víc dle mě bohužel nemá. ()

Kosan

Sean Penn o ostatní herci podali skvělý herecký výkon, myslím, že se tvůrcům povedlo vystihnout i dobové reálie, ve filmu jsou vhodně použité reálné záběry z tehdejší doby. Nicméně to vše je na můj vkus až moc dlouhé a konec, který byl použit již v úvodu, mi taky přišel zbytečný. Takže hodnotím jako lepší průměr. ()

JimDixon

A je to opět tady! Další americká "PECKA"! Pane Bože, už dlouho jsem se u filmu takhle nenudil. Opět jsem se přesvědčil o tom, že co je považováno v USA za senzaci a nominováno na nejvíc Oskarů, mě nijak neoslovuje. Zdlouhavá (stejně tak jako Button), rádoby dojemná autobiografie homosexuálního mučedníka a "bojovníka za lidská práva" v americkém stylu. Já prostě tyhle filmy nemůžu. Furt dokola se jenom žvaní místo aby se něco dělo! Někdy méně keců je více. To si rovnou můžu pustit v neděli politickou debatu v TV. Z mého pohledu by filmy měly být více o vizuální stránce, pěkné hudbě a hlavně příběhu. Jednu hvězdu za Penna, kterého mam moc rád (ale né jako Scotty) a zde opět prokázal, že může zahrát snad cokoliv. Druhou za poctivě a velkolepě natočenou dobovku 70./80. let. A třetí - aby mě neukamenovali případní fanoušci politického žánru společně se 4% menšinou ;) ()

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013

Eastwood a počátky FBI