Ten kluk

• Česko Chlapec A (festivalový název) (více)

Eric Wilson vychází po mnoha letech z vězení pro mladistvé a pod jiným jménem se pokouší začít nový život v tichém městečku poblíž Manchesteru. Pomáhá mu v tom sociální pracovník Terry, jenž pro něj najde práci a je nablízku, kdykoli Jack potřebuje podporu. Naivní, citlivý a otevřený mladík, který strávil dlouhé roky v izolaci, se snaží zorientovat se v prostředí, jež je pro něj zcela cizí. Nachází si kamaráda Chrise i přítelkyni Michelle a vrhá se do nového života s nadějí a ochotou vyhovět všem jeho nárokům. Zvládne nástrahy dospělého světa a dokáže se ubránit stínům vlastní minulosti? (Česká televize)

Beky

Drama, které sází na výkon Andrewa Garfielda!! A sází právem, protože jeho výkon je neobyčejně přesný, nic víc, nic míň!! Jednou větou: Po dlouhé době jsem viděl opravdu velmi pěkně uchopený příběh, který nění nikterak originální, ale za to milimetrově zahraný a výborně odrežírovaný!! ()

DonHUS

Typický příklad nezávislého dramatu s pomalejším tempem, minimalistickou hudbou a důrazem na herce. Andrew Garfield film táhne dopředu i přesto, že jeho postava je poměrně nesympatická. Celkovým zpracováním zajímavého tématu ale Boy A nevybočuje z obvyklého standardu, žádná sláva se nekoná. ()

uiu

Film, u kterého mi bylo líto, že už končí a chtěla jsem vědět víc ze života Erica/Johna... Eric jako malý chlapec spáchal se svým nejlepším kamarádem Philipem vraždu. Po 14 letech je propuštěn a je vržen do života, o kterém vlastně nic neví. Musí si najít práci, tam získá pár přátel a dokonce si najde i přítelkyni (jak cítit k ženě city, když jste pubertu prožili ve vězení?), ovšem temná minulost ho stále pronásleduje. Andrew Garfield dokazuje svůj výjimečný herecký talent. Třešničkou na dortu je typický manchesterský dialekt, který ocení jen příznivci filmů v originálním znění. ()

venison

Na můj vkus poněkud "britské", ale brzo jsem se tempu filmu přizpůsobila :-) Andrew Garfield předvedl perfektní výkon! Skvělé je i téma filmu, o kterém se zrovna moc nemluví a nepřemýšlí.. Více takových filmů pro lepší svět :-) ()

rockwoman

"Minulost přece není budoucnost. Máš právo na trochu štěstí Jacku. Tys dospěl,změnil ses." .... Kdyby Eric nepotkal špatného kamaráda, mohla být jeho budoucnost jiná. Stačí nová totožnost k tomu aby se minulost už nikdy neprobudila? Co se dá odpustit a co ne? .... "Děkuju že jste mě zachránil. To je vaše svatozář, to je váš nůž a to jsou vaše křídla. Myslela jsem že jste anděl." ()

Bobik9

Depresivní příběh, který rozhodně zaujme. Ovšem, když už začínáte mít docela příjemný pocit, že bude ten sympatickej Andrew Garfield mít trochu lepší život, tak vás tvůrci znovu srazí na zem. Garfield roste, a je čím dál tím lepší. Velký talent! Nicméně, tento film není ničím extra výjimečný. Je to dobře natočeno, dobře obsazeno, ale nic, co by si člověk pamatoval dýl. ()

dANo

Mám veľmi rád depresívne film, ktoré majú skvelý príbeh... a tento sa jednoznačne zaradil medzi nich. Okrem zaujímavého príbehu ma tu však zaujal ešte aj fantastický herecký výkon mladého herca Andrew Garfielda, ktorý svojej postave dodal neobyčajný šmrnc. Takisto mi nedá, aby som nepochválil aj výber hudby, no a na záver len dodám, že tento krásny film vrele odporúčam. (bože, toľko superlatív si to snáď ani nezaslúžilo, ale je to fakt dobré!:) ()

MIGHTTREE

Film, který pomalu odkrývá minulost. Minulost již uzavřenou. Minulost jednoho mladíka, kde se stáváme jeho porotou. Nikdo nám neříká, zda je nevinný. Emoce rozhodují o tom, že nic není černobílé. Jde tedy zapomenout? ()

Ceres

Není to špatný film, tvůrci si tu zahrávají s vážným tématem, má hodně zajímavých momentů a poselství, ale zas tak dobrý film, jak někteří hodnotí to vážně není, čekal jsem více podle zdejšího hodnocení, asi jsem také viděl malinko jiný film .-). Za mě bohužel jen velmi dobrých 65 %. ()

Nyck

Silné téma a ponurý příběh s vychytaným obsazením sráží jedna drobnost - chvílemi je to prostě nuda. ()

strelenaL

Film mě nadchnul a závěr filmu jsem byla na měkko. Andrew vdechl do příběhu hodně emocí a jeho citlivost a kajícnost byla uvěřitelná. Libilo se mi jak ztvárnil Erica alias Jacka. Tento příběh je založený na velmi emocionálních tónech a hodně vypovídá o tom, že minulostí ani nově nabitou identitou nevypáře vše špatné co jsi v minulosti napáchal. Ani si nedokážu představit, že by Andrew už nikdy hrál takovéhle týpky, kteří jsou velmi frustrovaní, emociálně nejistí apod. ()

Lukyn007

Opravdu silný příběh o chlapci, jenž se snaží po delším časovém úseku stráveném ve vězení znovu začlenit do společnosti. Fenomenální výkon Garfielda. ()

blackJag

Málo mapované (filmově) téma, které se naštěstí nesnaží šokovat. Garfield hraje odrosteného dětského vraha s citem a divák (snad) svádí jistý boj v sympatiích a odpouští schématičnost příběhu, který ohlašuje vývoj dopředu a přesto nutí dívat se dál. 80% ()

Autogram

Dosť priemerne a nezáživne natočený príbeh, ktorý robí zaujímavým len to utajenie hriechu mladosti, ktorý sa divák dozvie až tesne pred koncom. Niečo sa dá tušiť, ale presná príčina zvláštneho uväznenia v mladom veku je hlavným dôvodom film dopozerať, inak neviem-neviem. –––– Kluk, co jsi byl, je snad taky mrtvej. Nebo ne, Jacku? –––– Tohle je konečná, pane. Tenhle vlak už dál nejede. ()

milancecil

Ano, Eric v chlapeckém věku s kamarádem spáchal bez pochyb hrůzný čin a byl společně s ním za svou nepopiratelnou vinu odsouzený, nepřiznal sice nikdy svůj opravdový podíl na usmrcení spolužačky, ale u události podle důkazů prokazatelně byl, proto se ani nám divákům ve vyprávění nedostane nějakého přesnějšího objasnění, můžeme jen podle dějových náznaků, patrně tak, jak ti dva tehdy vyšetřovatelům přiznali, více méně vytušit, co je k tomu zločinu vedlo, co je patrně motivovalo, ale ani mi se nedozvíme, jak vše ten den odpoledne proběhlo, v podrobnostech, co a jak ti dva zlosyni nevinné dívce udělali, známý a tak otřesný byl jen výsledek, její mrtvé, násilím poznamenané tělo, taková jsou pro nás diváky připravena strohá vysvětlení a pak nastane jednou den, kdy je takový mladiství z vězení propuštěn do běžného života, pro svou bezpečnost se změněným jménem, s novou identitou, přesto stále s tou velkou vinou, kterou ze sebe nemůže nikdy sejmout, a tak sledujeme příběh mladého muže, který chce překročit tento svůj stín z dětství, chce žít, mít práci, bavit se, chce se zařadit mezi ostatní, mezi vrstevníky, do společnosti, chce být přijat a vnímán jako již jiná bytost, právě na tomto silně vnímaném rozporu mezi jeho přáními a zažitou společenskou netolerancí se rozvíjí dramatický běh událostí, tak úžasně věrohodný, přesvědčivý, že ještě teď, s odstupem času od shlédnutí, se cítím stejně jako on, jako Eric, takovým vyobcovaným štvancem, který by chtěl začít život úplně znovu, jinak, lépe, psát svůj životní příběh na čistou, nepopsanou stránku, ale bohužel, nejde to, svoji minulost si člověk za sebou táhne jako věčné břemeno, už mu za jeho života nikdy nebude ulehčeno, i když on sám se snaží zapomenout, okolí naopak zapomenout nechce nikdy, chce ho dále zraňovat, chce mu rozdírat i již zahojené rány, a pak on může jen Bohu děkovat, když mu sešle k sobě, i přesto vše co provedl, milující ženu, jako takového anděla vysvobození, až s ní pak může člověk skutečně začít znovu, vybudovat si domov, až s ní, a odvážit se pak konečně, s hrdostí na svoji vlastní sílu, pohlédnout pravdě o sobě samém zpříma do očí, právě jen láska té jediné bytosti nám skutečně pomůže, s ní nejsme nikdy ani proti zášti všech sami a dá se s důstojností žít dál. ()

Wilson

Člověk by měl dostat alespoň jednou novou šanci. pokud si jí zaslouží. Ale copak to v dnešní mediální době jde? Ne. ()

cyberhawk

Film je tak nejak prumerny, nicim moc nezaujme. Jedina vec, proc by stalo za to tohle shlednout, je herecky vykon Andrew Garfielda. ()

Arius

Síce to bola pripravená pasca s takým tým "oscarovským" scenárom musím uznať že velmi dobre zahraté a natočené dielo. Točené s umom a citom a takmer som sa nechal chytiť a dal plný počet,velmi hodnotné , so silným nábehom na 5 hviezd. ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky