Vlahoš von Rosret přišel jako mladík o oba rodiče a snažil se uživit, jak se dá. Velmi záhy zjistil, že má velké nadání pro podvody, a postupně své „umění“ zdokonaloval. Celou dobu, po kterou páchal tuto činnost, byl přesvědčený o tom, že tím vlastně nikomu neubližuje. Soud na to měl jiný názor a udělil mu trest smrti oběšením. Od jisté smrti ho zachrání lord Havelock Vetinari, který se považuje za jakéhosi anděla spásy a nabízí Vlahošovi místo poštmistra v Ankh-Morporku. Druhá možnost je pád do hluboké propasti a jistá smrt. Vlahoš tedy volí práci na zanedbané poště a doufá, že se mu podaří upláchnout. Hlídat ho bude golem Pumpa 19, který je něco jako probační úředník a ujišťuje ho, že se postará o to, aby neutekl, ale také o to, aby se mu nic nestalo. Na této poště totiž za záhadných okolností zemřeli již čtyři poštmistrové. Na poště jsou dva zaměstnanci. Starý, přesto mladší pošťák Toliver Grešle a mladý Slavoj Zálepka, vášnivý sběratel špendlíků. Protože pošta nedoručuje již léta žádné zásilky, všude jsou miliony dopisů a balíků. Velkým konkurentem poštovního úřadu je Nadosah Pozlátko, který vlastní systém klikacích semaforů, jež jsou mnohem rychlejší v doručování zpráv než pošta. Vlahoš na poště trpí halucinacemi, které mu ukazují, co všechno svými podvody v minulosti způsobil. Jeden z jeho podvodů s cennými papíry ovlivnil i život rodiny v tomto městečku. Pan Srdénko byl vynálezcem a majitelem semaforů, ale neměl dostatek peněz a musel si půjčit u banky. Když Vlahoš svým podvodem banku připravil o peníze, banka na svých klientech, včetně pana Srdénka, požadovala okamžité splacení půjčky, a tím byl pan Srdénko zlikvidován. Jeho systému semaforů se zmocnil podnikatel Nadosah Pozlátko. Pan Srdénko zemřel a na jedné semaforové věži zahynul i jeho syn Jan. Naživu zůstala jen jeho dcera Krasomila Adoráta Srdénková, která se o sebe musela postarat sama a vymyslela obchod s golemy. Vlahošovi se líbí a už kvůli ní se pokusí poštovní úřad obnovit, aby se pomstil Pozlátkovi. Vymyslí systém poštovních známek a nabízí expresní doručení zásilek. Krasomila Adoráta ho zprvu moc nemusí, ale když vidí, že bojuje proti Pozlátkovi, dovolí mu, aby ji pozval na večeři. V tu chvíli již díky halucinacím Vlahoš ví, že nepřímo způsobil smrt jejích blízkých, a chce se od ní raději držet dál. Tím ji však urazí. Na Pumpovu radu napíše na papír pravdu o tom, proč ji odmítl, a díky Pumpovi Krasomila Adoráta přijme pozvání na večeři. Zatímco čte dopis o všech Vlahošových skutcích, na poště začíná hořet. Způsobil to zlý bánší, který pracuje pro Pozlátka a který způsobil i smrt bývalých poštmistrů. Nyní čeká na Vlahoše a dočká se. Vlahoš se vrhne do ohně, aby zachránil Slavoje Zálepku. Bánší se Vlahošovi přizná k vraždám i k tomu, že teď hodlá zabít také jeho. Dojde k explozi a Vlahošův osud je v tuto chvíli neznámý. (TV Prima)

Cement73

veľmi dobrá európska fantasy produkcia. Perfektné exteriéry, slušné masky a milý príbeh, ktorý napriek svojej dĺžke nenudí ani na sekundu. 4* bez váhania ()

Blazin

Po dobrém začátku chvíli nudné, ale jinak po zbytek filmu super. Skvělý Richard Coyle a Claire Foy, navíc perfektní záporák David Suchet. Opravdu ale nechápu proč se filmy podle Pratchetta točí pouze jako televizní, to je velká škoda a to jsem ještě neviděl ani Barvu kouzel ani Otce prasátek (brzy napravím :-)). ()

laepus

Pratchetta miluju a tahle adaptace je více než povedená. Na zasazení do reálií viktoriánské doby jsem si zpočátku nemohl trochu zvyknout, ale pak už to přešlo a zábava to byla parádní, přesně v duchu autorova humoru. Chvílemi to sice trochu vázlo, ale to je jen droboulinký kaz, protože hlavně to vynikající herecké obsazení vše přebilo. ()

Mikino00

Muj nejoblibenejsi zemeplossky pribeh se na platno prilis prevest nepodarilo. Je mi jasne, ze bylo treba dej upravit, ale zmeny zcela pozmenily charakter a motivaci postav a Rosret je ve filmu velice nesympaticky a celkove se nejedna o tak komplexni pribeh. Bohuzel ani tak zabavny. Chtelo to pristoupit ke zpracovani s vetsi odvahou a fantazii. ()

Aldanar

Myslím, že to bylo velice povedené. Knižní předlohu jsem zatím nečetl a tak můžu s klidným srdcem říct, že se mi film líbil. Až na několik málo momentů děj krásně utíká, je to hezky barevné a zápletka je zajímavá. Co mě obecně mrzí na adaptacích Pratchetta je to, že jsou točené jen jako televizní filmy. Myslím si, že mistrovy přiběhy jsou dostatečně dobré, aby mohly dosáhnout profesionálnějšího zpracování. A právě todle je proti Hogfatherovi a The Colour of Magic věc, kterou bych chtěl na Going Postal vyzvednout - televiznost z toho čouhá jen málo. ()

Meteorista

Po zkouknutí celých finálních titulků dávám bez váhání 5 hvězd. Tento film mi spíše přišel jako divadlo s hodně vydařenými kulisami. I když jsem se ze začátku topil a měl jsem problém se v tomto snímku vyznat, dal jsem mu šanci a vyplatilo se. Kouká se na něj skvěle a určitě není vhodný jen na jedno zhlédnutí! ()

Chipešek

Velmi milé zpracování. Úplně jiné, než u Hogfathera, ale stejne kvalitní. David Suchet se role zhostil výborně, nízký rozpočet nebyl vůbec rušivý (až na ty golemy) a pěkná je i hudba. Není to dokonalé, ale jsem nanejvýš spokojený, skvělá atmosféra, švih a humor, co víc si přát? 90% ()

Illy

Dosti televizní, ale potěší a neurazí. Stejne si myslím že by Zeměploše slušel animák podle obrázků Joshe Kirbyho, které přesně vystihovaly atmosféru a ztřeštěnost této vynikající knižní série. ()

PAVEK

Příjemný snímek, který ale určitě mohl být zpracován lépe. Své kouzlo však měl. Navíc už jen kvůli úžasně okouzlující Claire Foy musím dát i čtvrtou hvězdičku ;-) ()

Lachvos

Nikdy jsem něvěřil, že by šel jeden z nejlepších spisovatelů fantasy-humoru Terry Pratchett zrežírovat...tedy jeho díla, natož dobře, ale zde se to podařilo více než dostatečně. Je pravda že Zas(r)laná pošta je napsaná ohledně co do použitelnosti jako scénář lépe než jiná díla z této rozsáhlé série, ale i přesto je kousek se do toho vůbec pustit, natolik je ta látka specifická. Typické pratchettovské hlášky sice zde neuslyšíme tak často jak bychom chtěli, ale i přesto se nudit nebudete. Někteří zatvrzelí čtenáři tohoto skvostného autora se mnou možná souhlasit nebudou, ale což...trhněte se končetinou, vidloni :D ()

Novom

Již třetí film natočený dle Pratchettovy předlohy. Jelikož je to moje nejoblíbenější knížka, očekával jsem mnoho, navíc jsem se těšil, že konečně uvidím poštu a všechno okolo. Jaká škoda, že Pratchettovy filmy nenatáčí nějaká velká filmová společnost a vše vytváří jen pro televize. Takhle tam některé větší vizuální scény chybí, například prolínání mezi starou a novou poštou mohlo být skvělé, tenhle obraz jsem si vždy v hlavě dlouze představoval. Adoráta je možná až moc hrubá, v knížce se začala chovat lépe už mnohem dřív. Ale ve výsledku bych řekl, že je to jen další příjemné pokračování filmů ze Zeměplochy. 8/10 ()

JK-Stinger

Velmi povedená Pratchettovská pohádka. Sice stejně jako Barva kouzel trpí na dlouhou stopáž, byť rozdělenou na dva díly, ale v tomto případě jsem se moc pěkně bavil po celou dobu příběhu a odpadla taková ta hluchá nudná místa. Na televizní adaptaci hodně solidní výkon a vřele doporučuji i jako nečtenář Terryho románů. ()

jacksax

Jaká úleva sledovat film, kde prostředí, postavy a děj fungují! I přes vlažný úvod a (pro mne) přemíru moderního pojetí zvyšuju ze čtyř na pět. ()

Pedro Morales

Filmová podoba mé snad nejoblíbenějí knížky od Terry Pratchetta? Těšil jsem se neskutečně, tři hodiny uběhly jako voda a já mám přes celý obličej blažený úsměv a až na pár maličkostí si nedokážu představit, jak se to dalo udělat líp. Hlavně slečna Srdénková (zamiloval jsem se jak do její knižní verze, tak i teď při sledování filmu), představoval jsem si ji přesně takhle a její scény společně s Vlahošem Rosretem jsou k nezaplacení. ()

ddf76

Prattchet si zaslouzi lepsi adaptaci, jeho knizky jsou 100x zabavnejsi. Tento film je jen slabym odvarem knihy. ()

Honza dAve

Paráda, úžasné převyprávění výborné zeměplošské předlohy. Moc se povedlo a je vidět, že si SkyOne po úspěších předchozích zeměplošských filmů dává více záležet. Už jsou tu i milé i když ne dokonalé triky a fajnové herecké výkony. Jen škoda toho Lorda Vetinariho, Charles Dance rozhodně nebyl ideální volba, ovšem Claire Foy hraje Adoru báječně. Moc moc bych si přál nějaký film o Hlídce. Muže ve Zbrani, Nohy z jílu, nebo Buch!. Prostě nějakou "morporkii" =). ()

TomasKotlant

Solidně udělaný film, který by však potřeboval více vypravěčské magie. Je potřeba pochválit zajímavě stylizované postavy, ačkoliv místy vypadaly trochu křečovitě. *** Ve zkratce: Pošta! Pošta! Pošta! ()

KoleckoR

Po předchozích dvou "Pratchettovských" filmech (Otec prasátek a Barva kouzel) mě tohle připadlo velmi nepodařené. Už jsem se tolik nenasmál. Příliš dlouhé a nedokáže to zaujmout. Připadalo mě to ochuzené o základní postavy Zeměplochy, které jinak dávají, ikdyž v rolích nevelkých, filmu a příběhu šťávu. Možná, jestli to nebude tím, že tohle netočil Vadim Jean. ()

Indyho brácha chce vlastní seriál

Indyho brácha chce vlastní seriál

05.04.2012

Nejslavnější filmový archeolog měl spoustu inspirací. Jednou z nich byl lovec Allan Quatermain z románů H. R. Haggarda, který žil na konci 19. století a v Africe pátral po pokladech a ztracených… (více)