Nájemný vrah Robert Rath, životem poznamenaný samotář, má už dost zabíjení a chce začít nový život. Své zákazníky nezná, komunikuje s nimi pouze pomocí počítače. Než stačí splnit novou zakázku, předejde ho jiný zabiják. Představí se mu jako Miguel Bain. Zná Rathovu minulost i to, že kdysi zabil svého kolegu Nikolaje, aby dokázal, že je ve svém oboru nejlepší. Další objednávka, kterou Rath dostane, je smrt čtyř obchodníků a dívky jménem Electra, která jim má prodat důležitou disketu. V hotelu, kde má k transakci dojít, však čeká i Bain. Ten postřílí nejen agenty Interpolu, ale také obchodníky. Dívce se podaří uniknout, ne však na dlouho. Najde ji totiž nejen Rath, který dívce pomůže, ale také Bain, který se s ním zuřivě střetne v jejím bytě. Rath tuší, že má být Bainovou další obětí, a dokonce pochopí i to, že se ho ctižádostivý psychopat pokusí zabít stejným způsobem, jako on před lety zabil Nikolaje. Rozhodne se hrát s nájemným zabijákem složitou psychologickou válku nervů. Bain je nucen šest hodin trpět v tropickém vedru u téhož okna, odkud kdysi střílel Rath. Nakonec se však přece jen dočká. Rath vychází z banky a ocitá se na mušce Bainovy pušky. (TV Nova)

Xmilden

Antonio Banderas jako správně vyšinutý Miguel Bain exceluje v tomhle Stallonovském akčňáku, který na dlouhou dobu znamenal poslední zdařilý kousek v jeho filmografii. Osobně bych označil Nájemné vrahy (aby taky ne, když se na nich podílel čtyřlístek Wachowští, Helgeland, Donner) stejně jako Cliffhanger nebo Demolition Man za nejlepší Slyovy filmy v Devadesátkách. Banderas později ještě více zazářil v Desperádu a minimálně konec 90. mu patřil. Třetí do party je krásná Julianne, která klame tělem a dokáže v pohodě zahrát i trošku ztřeštěnou třicítku. Finále správně vygradované a tyhle sniperské souboje zřejmě nikdy neomrzí. 75% ()

Divočák

Po Demolition manovi další film, ve kterém Sly dostává neuvěřitelně na prdel od mladšího kolegy. Ne třeba ani tak po stránce akční, jak spíš po té herecké a po stránce charismatu. Zatímco Sly si opět vystačil se svým výrazovým "standartem", Banderas v roce 1995 naplno potvrdil status akčního ďábla. Stejně jako u Demolition mana stojí film především na konfrontaci dvou akčních legend, kdy především Banderas tomu dává tu správnou šťávu a při zkušené režii Richarda Donnera mění i průměrný scénář na akční nářez. Julian Moore bohužel opět nasazuje svou obvyklou variaci na "tak asexuální ženskou už jste dlouho neviděli", ale ani ona už vysoce nasazenou laťku srazit nedokáže (a že se o to vydatně snaží). Škoda jen, že pro Antonia znamenal rok 1995 akční vrchol a pak už následoval jen prudký sešup dolů. ()

lesumir

Nadprůměrný thriller s klasickým Stallonem a impulsivním Banderasem, který z toho dělá pcychologii prvního kalibru. Julietka obyčejná. ()

cheyene

Naprosto bezchybný psychologický thriller. Výborný výkon A. Banderase, skvělé hlášky ("mám rád hřbitovy, však jsem sem několik lidí poslal"), napětí, akce, úžasná hra nervů...jeden z nejlepších Stallonových filmů od dob Ramba a Rockyho. Chybičky: 1) Jedna z chyb, které jsem si všiml, je hned na začátku, při scéně na hřbitově, kdy má Stallone na ruce "sádru", pod níž drží pistoli...všimněte si, kolik vystřelí ran z jednoho zásobníku, když se snaží trefit Banderase. Dávno by musel přebít. 2) Když je Robert Rath v bance a Electra mu vypráví vtip, dobře si hned na počátku všímejte šálku kávy, co je na stolku před Stallonem. V prvním záběru má ouško směrem doleva (z našeho pohledu), hned v dalším doprava (resp. není pořádně vidět), přičemž v dalším záběru (když se Rath chystá napít), tak opět míří doleva a v následujícím znovu doprava (tentokrát zřetelně). ()

paascha

Asi nejvíc mi v téhle hříčce na téma osud a pomsta neseděla zrzavá Juliána, i když to autíčko měla pěkný,tojo. Jinak to ušlo:-) ()

Fiftis

V mojej zbierke je tento film na čestnom mieste, pretože skutočne kvalitných snímok takéhoto zamerania je naozaj málo. Film je podľa mňa zvláštne spracovaný, nejde len o "čistú" akciu a zabíjanie obetí. Nazval by som to akýmsi psychologickým a neskôr aj fyzickým súperením dvoch profesionálov, ktorí sa silou mocou snažia predčiť jeden druhého i za cenu vlastného života. Antonio Banderas ako pološialený a nervózny zabijak a Sly, ktorý už niekoľko rokov predvádza svoj štandartný výkon, čo potvrdil aj v tejto snímke (dá sa povedať, že film patrí k jeho lepším). Obaja sa navzájom dopĺňajú a zároveň sú si protikladom - kľudný a tichý Sly verzus "neposedný" a hlučný Banderas. Pre Banderasa úspech, pre Stalloneho rutina. A ešte vás čaká sexy Julianne Moore. ()

Shakers

Fajn casting, herecký je to dobre zahrané (výborný Sylvester Stallone, skvelý Antonio Banderas a kočka Julianne Moore), akčné scény sú dobre natočené a majú atmosféru, príbeh napínavý, no trošku film brzdí pomalé tempo. Jeden s tých lepších filmov nie len Slya, ale aj režiséra Richarda Donnera. 80% - 4* ()

lamps

Žádné zklamání jsem si nepřipouštěl, protože k Richardu Donnerovi mi takové slovo prostě absolutně nepasuje. A nakonec jsem se také bavil více než dobře. Ovšem překvapivě to není ani tak zásluha Donnerovy režie nebo napínavých akčních sekvencí, ale výhradně obou hlavních představitelů, kterým jejich role seděly jako ušité na míru. Stallone jako zabiják gentleman nemá chybu, stejně jako jeho správně ujetý protivník Antonio Banderas, jenž mě speciálně hodně potěšil a předvedl parádní výkon. Stopáž sice překračuje dvě hodiny, ale všechno je tak rychle a zábavně podávané, že snímek funguje docela dobře i jako akční oddechovka a než se nadějete, míhají se na obrazovce závěrečné titulky. Pokud máte rádi kriminálky stejně jako já a pokud náhodou z nudy nevíte kudy kam, tak Nájemní vrazi by pro vás měli být tou nejlepší a nejúčinnější volbou.. ()

Jacinda

Když vidím Antonia Banderase a slyším dabing v podání Jana Šťastného, rvu ze sebe šaty a snažím se o svůdné pózy. To může vypadat trochu komicky, tak to dělám jen v představivosti. Ne fakt :-D tohle je super film se skvělými herci a napínavým koncem. A nejlepší je opravdu šílený Miguel. ()

JohnnyD

Veľmi kvalitná Sly-ovka, z konca jeho zlatého obdobia. Síce Donnerova réžia nie je nijak prelomová, scenár je ale dostatočne chytrý. Stallone opäť raz bol úžasný - tvrďas s drsným pohľadom, hláškujúci a nesmierne cool. A na rozdiel od iných si myslím, že Banderes bol dosť veľká slabina filmu. Totiž celý čas neskutočne prehrával a oproti kultivovanému a realistickému Slyovi, bol akousi komiksovou postavičkou. Film disponuje skvelým tempom, ktoré vrcholí v závere v horúcom Mexicu (alebo v akej juhoamerickej krajine). ()

Boogeyman

Výborný Banderas, mdlý Stallone, podprůměrný Donner! Několik světlých momentů nezachrání celkový znuděný dojem z tohoto "thrilleru"! ()

petaspur

Temperamentní Miguel se jednoho dne rozhodne zaútočit na pozici světové jedničky v oboru, v němž je řádně vyučen. Ke štěstí mu však nestačí automatický posun na vysněnou pozici poté, co se aktuální leader světového pořadí Robert Rath rozhodne prosperující výrobu mrtvol pověsit na hřebíček. Miguel chce Ratha zabít, aby světu dokázal svou extratřídu. Jenže Rath se zamiloval do své poslední zakázky Electry a nehodlá svůj život jen tak věnovat prvnímu ozbrojenému hispánci, kterého potká. ()

Ruut

UPDATE 2020: A já furt u Expendables 3 proč ten Banderas tak šaškuje. A hele on to mě se Stallonem takhle už o čtvrtstoletí dřív. Krásný oldschoolový thriller a parádně přestřelenou akcí. Donner byl opravdu machr. ----- --------- No jo devadesátky nejsou osmdesátky ... Banderas vypadal v pětatřiceti starší než v padesáti ... Jiný postřeh (třeba ke kvalitě snímku :-D) fakt nemám, sorry. ()

HAL

Kvalitních filmů se Sylvesterem Stallonem moc není, ale tento patří k těm nejlepším a zároveň je z nich i poslední (i když, kdoví jak dopadne jeho návrat v podobě Rockyho Balboa v roce 2007). Slyovo "herectví" tady se sice nevymyká jeho průměru, ale naopak výborný Banderas a i solidní Julianne Moore to bohatě vynahrazují . Scénář bratří Wachowských sice není dokonalý a ukazuje že tato autorská dvojice si ve svých začátcích nebyla příliš jistá, ale není ani vyloženě průměrný a tvoří dobrý základ pro Donnerovu tradičně výbornou režii. A i když lepších akčních thrillerů bych našel jistě bezpočet, i tento stojí za vidění a dá vzpomenout na hvězdu, která zářila na celou jednu generaci. ()

Satan

Co to sakra do vás vjelo? Skvělé akční scénky. Ano, Stallone není zrovna báječný herec, ale tady hrál vskutku dobře a Banderas ještě o tři kapky víc. A ten humor Mooreové v kavárně do vysílačky. No, super! A víte, co. Mně je to jedno, protože fuck you, fuck you, fuck you, fuck you, fuck you, fuck you, fuck you. ()

mzss1

Dost dobrý akční thriller se skvělým duem Sylvestrem Stallonem a Antoniem Banderasem. Příběh zaujme, dva rozdílní nájemní zabijáci jdou po sobě. Film má vynikající atmosféru opravdového thrilleru, akční scény se tu taky najdou, mohlo by jich teda být víc, ale nevadí. Hudba je hodně dobrá, délka filmu mohla být tak o 12-15 min kratší, ale to je detail. Herecké obsazení dobré, bavila mě i Julianne Moore. Celkově hodnotím na 87% = **** ()

liskam

Opravdová lahůdka. Sice stará věc, ale stále perfektní. Stallone a Banderas se opravdu předvedli a myslím, že je to jeden z jejich nejlepších filmů.za mě 80% ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner