Nájemný vrah Robert Rath, životem poznamenaný samotář, má už dost zabíjení a chce začít nový život. Své zákazníky nezná, komunikuje s nimi pouze pomocí počítače. Než stačí splnit novou zakázku, předejde ho jiný zabiják. Představí se mu jako Miguel Bain. Zná Rathovu minulost i to, že kdysi zabil svého kolegu Nikolaje, aby dokázal, že je ve svém oboru nejlepší. Další objednávka, kterou Rath dostane, je smrt čtyř obchodníků a dívky jménem Electra, která jim má prodat důležitou disketu. V hotelu, kde má k transakci dojít, však čeká i Bain. Ten postřílí nejen agenty Interpolu, ale také obchodníky. Dívce se podaří uniknout, ne však na dlouho. Najde ji totiž nejen Rath, který dívce pomůže, ale také Bain, který se s ním zuřivě střetne v jejím bytě. Rath tuší, že má být Bainovou další obětí, a dokonce pochopí i to, že se ho ctižádostivý psychopat pokusí zabít stejným způsobem, jako on před lety zabil Nikolaje. Rozhodne se hrát s nájemným zabijákem složitou psychologickou válku nervů. Bain je nucen šest hodin trpět v tropickém vedru u téhož okna, odkud kdysi střílel Rath. Nakonec se však přece jen dočká. Rath vychází z banky a ocitá se na mušce Bainovy pušky. (TV Nova)

Patches1984

FIlm víceméně symbolizující Slyův přerod z akčního hrdiny v akčního důchodce. Role klidného profesionála mu sedí jako prdel na hrnec a díky ní ani nevadí jeho obvyklé neherectví. Banderas jako jeho výbušný a ambiciózní protějšek dokonale doplňuje kontrast. Není to film s nějak zásadní a hlubokou zápletkou, zvraty jsou vesměs předvídatelné a nápadů v tom moc není, ale o to až tak nejde. Akce funguje, pořád se něco děje, když už se mluví, má to v naprosté většině nějaký význam, prostě se nestihnete nudit. A to je důvod, proč se takové filmy točí. Když jsou navíc řemeslně dobře zvládnuté a bez zásadních logických lapsů, tak není vlastně co vytknout. 8/10 ()

Guran

Je vidět, že na filmu spolupracovali bratři Wachovští. Snímek je dobře udělaný a příběh promakaný. Stallone a Banderas je vynikající dvojice a ktomu ještě Juliane Moore. Opravdu pěkná podívaná. Výborný akční film. ()

joelly01

Ani nezemrel, ani nema kulatiny! A presto je ted v bedne snad kazdy den. Filmy se Slajem, dokumenty o Slajovi.. No nic proti, jakozto ditko osumdesatek jsem fanousek, ale toto uz je snad trochu moc, ne! Jeden aby se bal dojit si na hyzlik, aby zas na nej nevyskocil pan Slaj! Vcera zas nemci v bedne tocili "Assasins" a Klenot samozrejme koukal, neb to je jeho domena, tam on se raduje a nechrape mi laskovne do ucha jako u "Noc nevesty". Za me docela prumer, kupodivu vic nez Stallone na me udelal dojem Banderas, ten toho psychopata dal vskutku paradne a tim zachranil cely film. Julka Mura taky dobra, ale mela nejak pokrceny oblicej, procez nic moc. V jinych filmech se libila vic. Slabsi slajovka. Doufam ze ted od ni budu mit chvili klid. Ale jak znam nemeckou bednu tak za par mesicu tady bude zase repete. Doufam ze pak tedy ohne mich. ()

mirkath1

Chvílemi to bylo dost nudné. Jinak celkem spokojenost a jen mě štve,že jsem se nedozvěděla proč Elektra šmírovala svoje sousedy kamerou :)Možná jsem jen nedávala dost pozor. ()

JosefTomas

V té době souboj Áčkové celebrity (Stallone), proti té Béčkové (Banderas). Dnes je to samozřejmě opačně, ale v té době to nehorázně sedlo. Stallone jako unavený profík zabiják a proti němu až skoro sjetý Banderas, který hraje toho grázla tak přesvědčivě, že jsem mu fandil a zároveň přál to nejhorší. Wachowští to v rámci možností a tehdejší schopností drží v nějaké logické rovině a Donner po Smrtonosné zbrani opět dokázal, že řemeslu rozumí. Výborný akčňák, na který se trestuhodně zapomíná. ()

0verseer

Psychopatický horkokrvný Banderas, ktorý si nerobí ťažkú hlavu so strieľaním všetkého, čo sa mu postaví do cesty, kontra zabiják s morálnymi zásadami v podaní Sly Stallone-a. Ide o celkom dobrý kontrast a film ako taký má slušné tempo, takže aj tie 2 hodiny sa dajú dobre zniesť, napriek tomu, že v podstate nejde o nič extra a nájde sa aj niekoľko blbších miest (korunovaných prestreleným záverom). Objektívne takých 3,5*, ale ak to zoberiem ako film na jedno pozretie, ktorý na prvý raz nenudil, som ochotný privrieť oči a oceniť Assassins štyrmi. ()

Plastík

S odstupem času se na to dá dívat a uznat, že je to celkem dobře odvedené řemeslo, ať už se jedná o výkony herců a nebo o napsaný příběh. ()

savatage

Skvělý, akcí nabitý thriller. Stallone a Banderas jako dva konkurenti nájemných vrahů, soupeřící o jedničku ve svém oboru. Vyzdvihuji herecké výkony, režii i mistrovsky zvládnutou kameru. Nelze hodnotit jinak, než plným počtem bodů. ()

jprmusic

Přehrávající Banderas mi strašně lezl na nervy, Sly byl v cajku. Scénář stál za karas, i když nápad byl dobrej. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 16%, Audience Score - 45% | FDb.cz - 79,3% | Když si přečtete slavná jména na postech režiséra, scenáristů a v castingu, možná si řeknete, že z toho mohla být i větší pecka (což je asi pravda :), i tak ale hlásíme spokojenost. Skvěle rozehraný Thriller, jehož ambice jsou ovšem naplněny až ve výborné druhé půli... Sly je ve své tradiční roli (btw vše nejlepší k včerejšímu svátku ;) zastíněn perfektním Banderasem, který v našem žebříčku "padouchů akčních filmů" figuruje na předních příčkách. 75% ()

cinema_cz

I když Nájemní vrazi nabízejí vedle dvou mužských hvězd také standardní porci profesionálně zvládnuté akce, nedokáží v kině vytvořit onu magickou atmosféru splynutí, charakteristickou pro brilantní akční či thrillerovou podívanou. 60 % (Tomáš Hoffman, Ci 01/1996, str. 30) ()

ostravak30

Nájemní zabijáci jsou zajímavý film, na kterém se podílelo mnoho zajímavých jmen. Režisér Richard Donner je slavný svým Supermanem a trilogií Smrtonosná zbraň. Sestry Wachowské dělaly pár let poté slavný Matrix. Akční hvězdou je nejen Sylvester, ale též Antonio Banderas. Tahle kombinace dala dohromady vcelku slušnou podívanou, ve které není o střílečky, honičky a bitky nouze. A přestože je asi scénář přeci jen kapánek slabší,  dialogy průměrnější a zápletka lehce prvoplánová, jde o film, který nenudí. Punc krásy dodala Julianne Moore. Sledujeme nejen válku dvou vynikajících pistolníků, ale též válku nervů. Akční je od slova akce. A té se zde nachází v dostatečném počtu. ()

Vämpiriüs

Kombinace Stallone a Banderas je velmi povedená a celou dobu skotačí tak, že diváka udrží od začátku až do konce. Krásný kontrast charakterů a rozhodně se může jednat o jeden z lepších filmů, které Stallone natočil. Závěr se dal trochu očekávat dle postupné gradace, každopádně dobrý námět. ()

Blazkowicz

No nevím, vypadalo to mnohem lepší než následný zážitek. Hodně ukecané, strašně se to vleče a tím pádem neskutečně dlouhé. Nějaká zápletka, akce, jako fajn, ale nic z čeho bych si měl sednout na zadek. A ten konec, kdy každý vydrží aspoň několik zasobniků z pistole, je úsměvný. 3* ()

krivkin

super snímek, zejména Banderas je naprosto skvělý, to jeho neustále nervózní pobíhání a projíždění rukou ve vlasech a zejména FUCK!FUCK!FUCK! :-) takhle nějak by měl vypadat akční film (až na ten trošku zvláštní konec) - napínavé, zajímavé prostředí, spousta dějových zvratů, žádné příšerné typicky hollywoodské efekty akčních sraček vytvořené hektolitry hořícího benzinu... ()

Weirdman

2/10... Dokonalá ukážka toho ako sa dá ozaj dobrý scenár potopiť v nehorázne fádnom, unudenom a nezáživnom prevedení... A keď hlavných hrdinov stvárňujú dvaja maximálne nesympatickí herci, tak to je už úplný koniec... ()

Idealista

Souboje dvou pistolníků mi vždy dovedou zvednout adrenalin v těle . A když je na tom postavený celý film , tak je to vážně PARÁDA ( samozřejmě když se to povede ) . A tady vše funguje jak má . Chemie mezi postavami je úžasná . Dialogy jsou přesvědčivé ( v rámci žánru ) . Akční scény jsou kvalitně odvedeny ( souboj v taxi a závěr mi brali dech ) . J.Moore moc nemusím , ale tady je úžasná . Skrátka nadprůměrný thriller , kerý mně strefil rovnou do srdce ! ()

Slam7

Trochu mě zamrzelo, jak se postupně vyvíjela postava Stalloneho. Bylo jasný, že bude za toho "klaďase", ale tohle mi přišlo moc. Mnohem lepší byl Banderas!!! Byl živější, akčnější, prostě lepší...myslim, že nikdo by to nezahrál tak jako on. Ta pátá hvězda, tentokrát jenom díky němu! Miguel Bain = pro mě jeden z nejlepších záporáků!!! ()

koza3

Tak jsem se na snímek podíval po několika letech a jen jsem se v tichosti uculoval. Co jsem si při skouknutí před několika lety nevšiml, je výborný výkon A.Banderase. Rok 95 byl pro něj velice plodný a zřejmě i vrchol jeho kariéry, což jen potvrzuje v tomto snímku, kdy polopsychopatický nájemný vrah není dobrá partie na hraní :-) Ponechávám ultimátní hodnocení, protože to je a vždy bude perla mezi mými nejoblíbenějšími filmy. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner