Nájemný vrah Robert Rath, životem poznamenaný samotář, má už dost zabíjení a chce začít nový život. Své zákazníky nezná, komunikuje s nimi pouze pomocí počítače. Než stačí splnit novou zakázku, předejde ho jiný zabiják. Představí se mu jako Miguel Bain. Zná Rathovu minulost i to, že kdysi zabil svého kolegu Nikolaje, aby dokázal, že je ve svém oboru nejlepší. Další objednávka, kterou Rath dostane, je smrt čtyř obchodníků a dívky jménem Electra, která jim má prodat důležitou disketu. V hotelu, kde má k transakci dojít, však čeká i Bain. Ten postřílí nejen agenty Interpolu, ale také obchodníky. Dívce se podaří uniknout, ne však na dlouho. Najde ji totiž nejen Rath, který dívce pomůže, ale také Bain, který se s ním zuřivě střetne v jejím bytě. Rath tuší, že má být Bainovou další obětí, a dokonce pochopí i to, že se ho ctižádostivý psychopat pokusí zabít stejným způsobem, jako on před lety zabil Nikolaje. Rozhodne se hrát s nájemným zabijákem složitou psychologickou válku nervů. Bain je nucen šest hodin trpět v tropickém vedru u téhož okna, odkud kdysi střílel Rath. Nakonec se však přece jen dočká. Rath vychází z banky a ocitá se na mušce Bainovy pušky. (TV Nova)

Marsik

Jojo, film mého mládí. Od roku 1995 jsem to viděl alespoň 6x a dneska jsem si s chutí zavzpomínal. Banderas a Stallone opravdu válí. Film sice nemá takový extra spád nebo akci, ale tady jde hlavně o psychologii postav. Rozhovory mezi B a S byly bezchybné (viz. rozhovor v taxíku nebo v bance). Velmi tomu dopomohli skvělí dabéři - pan Šťastný a pan Soukup. Tenkrát to byla pro mě jasná špička, teď sice dávám "pouze" 4 hvězdičky, ale pořád je to super thriller. 80% ()

ConanVJ

Dnes už klasika se Slyem a Antoniem, která se mi nikdy neokouká. Tento akčňák neoplývá zběsilým tempem, ale pěkně se dívá, jak se dva nájemní zabijáci snaží dostat jeden druhému na zoubek. Příběh je obyčejný a asi nikoho nepřekvapí. Nějaká ta hláška zde proběhne. Akčních scén není zas tolik, kolik by se od Slye čekalo, To mě osobně nevadí, protože už je to pro mě zažitá klasika. 90% :) ()

Tryskomyš

Film ani po létech nebledne. Můj oblíbený Stallone opět v akci. I v dnešním zástupu všelijakých krimi, thrillerů a dramat tento film vystupuje do popředí. Dobrý výkon Julianne More, která je též jednou z mých oblíbenějších hereček. A jako bonus krásný Banderas. ()

spaceboyCZ

Naprosto vynikajici vykon Banderase, ktery jako by se pro roli Miguela narodil. Stallone predvadi svuj obvykly standard a skvele ho doplnuje Julianne Moore. Dve hodiny utecou ani nevite jak a pri titulcich mate pocit z prijemne straveneho casu. To vse doplnuje povedena muzika. Zkratka, pokazde, kdyz to bezi v televizi, nenecham si to ujit. ()

themic

Tak tenhle film stojí za to, i když hodnocení není nějak závratné..! Banderas super výkon bezcitné snipera a Slyho jako vraha s velkým srdce..:D Snímek je pln zvratů, které zaujmou, nepostrádá to akčnost ani zábavu..:) ()

fannah

Richard Donner už mě překvapil i lepšími filmy... například Maverickem... i když mě tímto moc nenadchl, ani mě nijak neurazil a rozhodně nenatočil žádný bad movie. Koukat se na to dá. Banderas je výborný, Julianne Moore je také dobrá herečka no a jak jinak, Dino De Laurentiis prostě ví co produkovat a co ne. V celku je to výborný film. Jinak je ale docela zdlouhavý a místy jsou nudné scény. Jediná věc která mi v tomto díle vadí, je Sylvester Stallone. Vůbec se na tuto roli totiž nehodí. ()

Seejey8

Pro mě tématicky hodně zajímavý film, který mě vždycky nadchne. Vzpomínám na něj dost nostalgicky a nedávno jsem si na něj vzpomněl a "chtěnechťe" jsem si ho musel připomenout. A nenudil jsem se. Vrcholová akce jako např. v Expendables se nedostavila, ale námět ve stylu překonej učitele a hlavně skvělí herci to zachránily. Horší 4* ()

Laxik

Docela zábavná zabijácká střílečka se vším, co do pořádných zabijáckých stříleček patří - tedy slavní (a dobří) hlavní herci, starej mazák, mladej nedočkavej nástupce, pěkná holka, do který se (kupodivu ten starší) jeden z nich zabouchne, sniperky, devítky, krev, skákání, a tak dále, a tak dále. Stallone ale docela nudnej, Banderas sice charismatickej, ale nedotaženej a Julianne sice dala to co měla, ale moc prostoru tam pro ní stejně nebylo. Pár laciných záběrů. Ale dobrá akce a zápletka, když už ne originální, tak aspoň zajímavá a v lecčems inovativní. ()

gogos

Kvalitní námět byl kvalitně zfilmován. Kamenný Sly a psychoksicht Banderas.... ještě tu chybí Salma Hayek... ale jinak velice kvalitní film ()

topi

V tomhle filmu jsem poprvé zaregistroval Antonia Banderase a hned mě ohromil. Špičkovej thriller s výborným finálem!! ()

movieband

Skvělý film, který srší nejen dobrou atmosférou, ale i drsnými scénami. Obsazení bylo trefné no a co se děje týče tak byl sice jednoduchý, ale v tomhle směru filmu vcelku schopný a praktický. Stallone jako vysloužilý zabiják byl parádní ve své roli a Banderas jakožto cílevědomí, chladnokrevný vrah neměl chybu. Julianne Moore byla v roli hackerky okouzlující. No co si budem povídat. Nájemní vrazi jsou skvělým kouskem pro mě zlatého filmového věku. 5* a 80%. ()

stration

Richard Donner natočil hroznou spoustu vynikajících i akčních snímků. Tento sice nepatří mezi jeho nejlepší, ale Banderas i Sly se snaží, napětí nechybí a i přes svou délku film šikovně odsýpá. ()

MATADOR

Akční film se dvěma rozdílnými zabijáky a vydařenou akcí. I když se poněkud táhne, dokáže nenudit a Donner společně s výborným scénářem vytvořil něco, na co se vždy rád podívám! ()

Stanislav_H

Špatný herec (povětšinou), dobrý herec, schopný režisér, průměrný scénář a několik napínavých a slušných akčních scén dávají dohromady celkem zábavný a znovukoukatelný film, hodíc se třeba na nedělní odpoledne, když už člověk nemá náladu na nějakou tu artovou sračku;-). ()

reqiuem

Banderasovi tyhle role prostě padnou jak ulitý :-) a ještě k tomu se měří se zabijákem Sylvestrem, proti kterýmu jsou všichni ostatní jen amatéři..paráda..neumim si představit lepší hlavní hrdiny ()

Anglie

Tentokrát Sly trochu střelil vedle, nicméně otřelý příběh je poměrně zajímavě zpracován. Banderas nic moc. ()

Fanucci

Tento film je strašný...trapné Stallonovo herectví a monology, dojednávání vražd přes pochybný komunikační systém, který generuje pouze obrázky a vzkazy zabírající půl monitoru...celý film působí dost směšně a trapně. Jediné, co je na něm nadprůměrné, je herecký výkon Antonia Banderase. Zahrál "loko" zabijáka skutečně mistrovsky! 50% ()

Lennnnna

Nájemné vrahy bych rozhodně zařadila mezi to nejlepší, v čem si kdy Stallone zahrál, jinak si mě získal snad už jen nezapomenutelným Johnem Spartanem v Demolition manovi. Banderase nemusím, ale tady hrál perfektního slizouna-myslím, že by ho do podobných rolí měli obsazovat častěji, protože mu skutečně (a nenapadá mě jiný výraz) moc "sluší". ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner