Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

Carol Pifková

Zbožňujem "burtonovskú" pochmúrnu atmosféru, "elfmanovskú" hudbu, "deppovské" grimasy.... ale..... niektoré scény mi prišli také... noo... trápne... proste sa mi to tam vôbec nehodilo a cítila som sa pritom tak divne ako keby sa pozerám na dáku paródiu... ale inak v pohodke... celkom fajn humor, i keď privítala by som ho v tom filme častejšie. ()

Anderton

Ono je trochu rozdiel, či sa točí celovečerák na motívy starej série, alebo seriálu. A ak bol ten seriál nekonečný, tak je to tak ťažké, že je to vlastne nemožné. Neviem, možno si Johnny a Alice v krčme povedali, že by si mohli zahrať v jednom filme a veď nech Tim niečo vymyslí, jemu dajú na to prachy. Každá spoločná scéna Deppa a Evy je fajn, vlastne by som si rád pozrel sitcom s nimi dvoma v štýle Toma a Jerryho, lebo aj tá hlavná zápletka je tu veľmi podobná. Dvaja si robia naschvály, aké by v reálnom živote nikto neprežil, ale vlastne sa majú radi. Ale vôbec nechápem, prečo mám fandiť idiotovi, čo stále vraždí nevinných ľudí a prečo sú doňho zaľúbené dve ženské. Asi sa to celé točilo iba tak pre radosť, že sa stretli všetci starí známi a čo sa skutočne točí, bolo jedno. Muži budú viac "premýšlať" nad Evou Green ako nad dejom a viacero žien možno tiež. 50% a zaokrúhlenie nahor za pár fajn vtipov, Evin styling a občas peknú atmosféru. ()

Frajer42

Johnny Depp svému okolí opět ukázal, že je momentálně ve svém zaměstnání nejlepší na světě. Roli vampíra si vskutku užil a jistě si ji užili i veškeří diváci. Rozhodně se ve filmu našel i Tim Burton, který má pro tvorbu podobných filmů obrovský talent. K hercům nemám výtku, někteří vládli přirozenou krásou, jinde bylo použito pár kilo chemikálií. Film je vysoce hravý a je přesycen mnoho odkazi na předchozí Burtonova díla. S vtipem se šetří, ale myslím si, že každý divák si vtipný moment skutečně najde. Film nemá moc co říct, ale strašně dobře se na něj kouká. Typický Burton. Lepší 3*. ()

Dzeyna

Ano, sice je to na 3 hvězdy, ALE kvůli Johnny Deppovi, Eve Green a celému Timu Burtonovi dám 4, jelikož je to srdcová záležitost! Podle mě to bylo ze začátku trochu slabší a nudné, ale v druhé polovině to začalo být o něčem. Vtipné scénky stály za to. Příběh byl také výborný. Stará doba vs. moderna mě bavila v podání například Mekáče. Celá atmosféra nebyla tak pohlcující, ale nebylo to ani tak hrozné. Celé to stojí na hereckých výkonech a prostředí a dokonalých kostýmech a líčení. Timův styl mě jednoduše baví a bavit bude pořád, pro mě je to okouzlující, magické a ponuré. ()

MikeCool

Působivý film, hlavně opět úžásný výkon Johnnyho Deppa. Zajímavý příběh, kde se upír s pestrou minolostí vrátí do moderní doby a poznává nové věci. ()

Kothy

I když jsem se toho ze začátku trochu bál, vůbec to nebylo špatné. Ačkoli Johnny Depp jako upír Barnabáš vypadá dost ujetě. Eva Green je prostě k sežrání. :) Jako čarodějnice ho v minulosti proměnila v upíra a on musel 200 let čekat zavřený v rakvi. V roce 1972 ho vykopou a on se nestačí divit. Jeho panství upadá. Nastěhuje se ke své rodině a tam bydlí. No a dál bojuje proti zlé čarodějnici. A Chloë Grace Moretz hraje vlkodlačici. ;) ()

boshke

Vždycky je tak smutné sledovat pád svých oblíbenců. Burton nikdy můj TOP režisér nebyl, ale pěknou řádkou filmů mne dostal doopravdy do kolen. Už Alenka byla dost hrozná, Temnými stíny jde Burton snad ještě pod ni. Nemůžu si pomoci, působí to jako barevný komerční recyklát bez jakékoli hlubší myšlenky, bez jakéhokoli hlubšího nápadu. Akorát velké, nudné omalovánky... 30% ()

Mia...

Tim s Johnnym pohromadě ... to prostě miluju! Klasická Burtonovská atmosféra, dokonalé kostými, hudba i zpracování ... příběhu něco chybělo a nemám zdání, co to bylo ... ale tak jako tak se mi to velmi líbilo a určitě se na to někdy znovu podívám. ()

teutates

Řeknu to takhle, kdyby Burton nepojebal ten závěr, tak bych tu mněl minimálně o jednu hvězdu navíc. Hodně povedené temné fantasy, kde všechno béži jak má, no to zakončení, nemyslím úplný konec, kde žili šťastně, až nepomřeli… myslím to tak 10-15 min. předtím. Tolik prokletí na jednu rodinu je fakt moc Time, no v rámci žánru snad nejlepší co tu za pár let bylo. 7/10 a jo sex. scéna je fajn a nejen ta. PS: díky bohu za daný nadhled. ()

swamp

Přestože Deppa pod taktovkou Burtona mám rád - možná by si od sebe mohli dát na chvíli pauzu. Dark shadows je dle mého nejhorší Burtonův snímek - a to píši s bolavým srdcem. Film nemá prakticky žádný děj, jen všichni kecaj a vůbec to není zábavné. Snad příště Tim Burton vypotí něco zajímavějšího.. ()

dex2man

Škoda, že je to místama nudné, protože se nic moc neděje. Jinak ale nemám téměř co vyčíst. Klasická Burtonovská stylizace vytvářející magickou atmosféru, spousta vtipných hlášek, na necelé dvě hod‘ky více než dostatečná zásoba obskurních postaviček á la Addams Family. K tomu Helenka a Barnabasovo věčné kočkování s rajcovní slečnou Greenovou..jen ta Cooperovic ženská je vážně šeredná jak pr.el! ()

Campbell

Ach jo kde jsou časy kdy Burton měl svůj rukopis a točil kvalitní filmy? Ty časy jsou pryč a podle mě si to sám uvědomuje tak do party vždycky vezme Deppa a manželku aby film aspoň vydělal. Bohužel Dark shadows seriál je pro mě poměrně slušnej seriál a tak jsem se těšil na tohle ale stalo se neuvěřitelné zklamání, nejenom že premisa seriálu je totálně pryč, ale ty vtipy!!!! To bylo strašný a Moretzová u mě získala cenu za nejhorší filmovou postavu v dějínách. Něco tak neskutečně trapného jsem dlouho neviděl. Ale abych jenom nehanil tak film má slušnej rozjezd pěknou Greenovou a hlavně Coopera, ale i tak dávám slabé 2*. Nikdy víc. ()

predators

Pro piškoty málo pohádkové, pro dospělé málo strašidelné a zábavné. Hoooodně tomu k dobrému hodnocení chybělo a nedivím se, že jsou Temné stíny tam, kde jsou. (a to jsou ještě dost vysoko) Ani Johnny Depp to nezachrání, děj na to nemá výpravu. No a s tím ženským obsazením z toho mělo být porno, udělali by líp... Aj titulky jsem si musel načasovat sám! 35% ()

cukorek

Hororová predstava a spracovanie Tima Burtona do ktorej v minulosti zapriahol J.Deppa vo filme Sleepy Hollow ma dokázala zaujať a urobiť dobrý dojem a tak som sa rozhodol aj pre Timov nový pokus. S tak bohatým hereckým obsadením "sa nedokázal vyšplhať ani po prvý konár malého stromu", keď problém mu robil takmer, každý pohyb v podobe príliš unesenej fantázie a slabej pútavosti príbehu. Celkovo film pôsobí tak, že ťažko ho zaradiť k nejakému konkrétnemu žánru, keď sa snaží komickou formou podať nepochopenú a neopätovnú lásku zahalenú do temnej atmosféry s hororovým kontextom. V tom jeho neúspešnom počínaní sa našli aj drobné vtipné úlomky, za ktoré som bol ochotný dať slabých 10%. ()

nash.

Smutný pohled na bezradně se pitvořícího Deppa, bezradně se před kamerou motající zbytek obsazení, a za kamerou bezradného Burtona, který poznává, že stín prostě nechytit nelze a Temné stíny pohromadě neudrží ať dělá co dělá. Bizarní kulisy a stylizace jako pojivo nestačí. Vizuál nudí, humor chybí, potenciál zůstal ležet ladem a příběh se v té temnotě taky někde ztratil. Výsledkem je nudící nelogická hromada stavebního materiálu, ze kterého se nepodařilo postavit vůbec nic. ()

Ratemus

Celý film na sebe pozornost přitahovala Eva Green která má teda neuvěřitelné charisma a talent na rozdávání, Depp byl úplně v pozadí. Bohužel jsem film viděl v dabingu, takže bych možná dal nějakou hvězdu navíc. Jinak takové průměrné dílko, na které brzo zapomenete, Depp už nemůže ničim překvapit, svůj talent vyčerpal a už jen vaří z vody, jeho pohyby jste už viděli tisíc krát a už vás to nijak neoslní. Takovej průměr, jinak z Chloé rostě kus ženský ()

Vitason

Při sledování Dark Shadows jsem měl asi podobné pocity, jaké měl Barnabas Collins, když se dvě staletí díval na víko své rakve, tedy, že je to hrozně nudné a o ničem. A to říkám opravdu nerad, protože jsem obrovský fanoušek filmů od Tima Burtona, jenže jeho poslední kousek je neuvěřitelně vyčichlý. Přijde mi jako by si byl Burton se sebou až moc jistý a spoléhal na to, že jeho klasické trademarky mu přinesou úspěch, tedy ten finanční se dá očekávat, ale se spokojeností diváků už to nevidím tolik růžově. Celý film na mě působil jako argentinská telenovela, né snad stylizací, ta je úžasná, ale tím, jak je příběh prázdný, zaplněný opravdu stroze načrtnutými postavami, zoufale bez tempa a s tupým obsahem ("Když tě nemůžu mít, tak tě zničím"). Sem tam sice vykoukne příjemný černý humor, ale to je tak vše. Zbytek je prostě zabit plochým a špatným scénářem a když si člověk uvědomí, že tentokrát tomu tolik nedal ani sám mistr Depp, nebo že takové cameo Christophera Leeho je absolutně zbytečné a postrádá jakýkoliv náznak vtipné pointy, tak je průšvih na světě. Přesto zde musím zmínit jedno pozitivum: Poprvé v životě se mi v nějakém filmu líbila Eva Green. ()

eLeR

Výprava, kostýmy a masky fantastické, ale od Burtona to čakám už automaticky. Príbeh ma vôbec nezaujal a nezachránili to ani skvelé herecké mená. Ale nezúfam, Helena na konci otvorila oči, takže možno Tim natočí pokračovanie, z ktorého budem nadšená. Tentokrát bohužiaľ. ()

iamek

Po Alence v říši divů jsem na dvojici Burton - Depp trošku zanevřel. Jenže snímkem Dark Shadows si mě tahle dvojice získala zpět a doufám, že to i tak zůstane. Dark Shadows je fantastická fantasy komedie ve které kromě skvělého Deppa řádí i Eva Green, Michelle Pfeiffer a samozřejmě i Helena Bonham Carter. Ve vedlejší roli potěšila opět a zase Chloe Moretz, která je rok od roku lepší herečkou. Kvalitní hudba od Dannyho Elfmana není žádným překvapením. ()

Chrustyn

Tim Burton překvapil....tím, jak neuvěřitelně špatný film natočil a dokonce překecal takovou plejádu hvězd (Depp je zde určitě ze staré známosti). Film prakticky propadá ve všem, ať už ohraným příběhem, pitvořícími se herci, tak prkenným humorem. Nejhorší Burton, který se snad už nebude opakovat. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra