Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

ledzepfan

Nápaditost a originalita se kterou kdysi Burton udělal díru do světa, zde jen občas(slabounce)probleskne-vše ostatní je jen sterilní, nevkusný slepenec ve kterém Burton zase a znova neinvenčně vykrádá své staré Já. Scénář nevede odnikud nikam. Postavy jsou trestuhodně nevyužité. "Sexuální" scénky jsou prvoplánové a zbytečné. Depp už netuší jak do hraní vnést něco nového. Helena mě bavila naposledy ve Fight Clubu a jediné co film jakš takš drží nad vodou jsou Pfeiffer a Green, na které se aspoň dobře kouká ..a sem tam nějáká ta stará dobrá vodrhovačka(tím nemyslím ty Elfmanovy otřepané melodie).. Prostě maras a ztráta času. ()

draggo

Tak tohle se panu Burtonovi vyloženě nepovedlo. Jeho rukopis je tu jasně znatelný, ale tentokrát bohužel jen ve formě typické vizuální stylizace, která je samozřejmě vypiplaná jako vždycky. Kromě ní tu ale nenacházím zhola nic, co by mě dokázalo nějak zaujmout nebo pobavit - většina vtipů vyznívá do prázdna, žádná z postav nepřiroste k srdci a příběh je tak nezáživný a předvídatelný, že jsem u toho málem usnul. Ten film jako by nevěděl čím chce být - zda ulítlou komedií, dramatem o pomstě nebo klasickým hororem, a tak se snaží všechno smíchat dohromady a výsledkem je jen neurčitý patvar bez chuti a bez zápachu. Je to škoda, Tima Burtona jsem měl vždy rád a budu doufat, že tohle bylo jen drobné uklouznutí, a ne začátek nějakého nového trendu v jeho kariéře. :) /40% a 2*/ ()

Krissty

Tak to bylo hodně, hodně zvláštní.. Chvílemi jsem si říkala, jestli to byl vůbec Burton, kdo některé scény natočil.. Je to prostě opět něco jiného stejně jako Alenka, i když i ta mi do jeho tvorby zapadala více než Temné stíny :) I přesto se mi ale film líbil a Tim Burton mě opět nezklamal stejně jako jeho věrný Johnny Depp s Helenou Bonham Carter. Dokonce byl si dovolila říct, že tahle role by se dala řadit mezi Johnnyho nejlepší :) Vynikající komedie, i když co se týče Burtonovy tvorby, tak spíše podprůměr (což u něj v celkovém měřítku režisérů znamená stále vysoký nadprůměr). Jediné, co se mi nelíbilo, byla bohužel Eva Green, a to jsem se na ni těšila.. Tahle role mi na ni jednoduše nesedla a blond jí podle mě vůbec nesluší. I když to vlastně byla perfektní mrcha! Film můžu doporučit a nechápu hodnocení.. Aspoň těch 75% by to mít mohlo :)) ()

baribal

Z produkce Burtona a Deppa vznikla už celá řada vynikajících filmů. Jednou za čas to ale nevyjde a vznikne kostra obalená kůží bez duše. Přeplácaná podívaná, která měla být komedií. Komedie? Ani náhodou. Tohle byla nuda, zachraňuje Depp jako obvykle. ()

Cimr

Některé vtipy jsou skvělé (logo Mekáče s komentářem ,,Ha! Mefistofeles!) a vůbec celá první polovina, kde Barnabas mluví jazykem 18.století v současném světě a Michelle Pfeiffer to vysvětluje své rodině tím, že to je ,,příbuzný z Británie" mě bavila a přišla mi dost dobře nakopnutá. Jenže pak to jde dál a dál a už je to všechno tak nějak příliš... Když spolu v epickém souboji bojuje upír, čarodějnice a vlkodlak, už mi to připadá moc i na Burtona. Mám velmi rád ty jeho filmy, v nichž efekty a hezký vizuál nepřebíjejí psychologii a hořkosladký příběh - Střihorukého Edwarda, Eda Wooda, Velkou rybu, Sweeneyho... Kdežto zde je to pořád samá sranda, létání vzduchem, souboje, vtípky... Ale nějak vypadlo cosi, co by mě přimělo pustit si to ještě jednou. ()

Adasin

Ach jo, a to to ze začátku vypadalo tak slibně a i vtipy postavené na tom, že se hlavní postava musí sžít s novým světem, fungovaly. Pak se to zvrhlo v cosi podivného bez děje a smyslu pro soudnost. Posledních cca 10 minut bylo celkem utrpení. Burton se mi s každým filmem vzdaluje víc a víc, a to jsem kdysi dokonce byla na jeho výstavě. 4/10 ()

Alqarin

K dokonalosti téhle hovadině chyběl už jenom Nicolas Cage. Ale žádné strachy, ve dvojce jistě bude! P.S.: Eva Green ještě nikdy nebyla tak odporná. ()

MartinezZ

+ za některé dobré nápady a triky a + za Evu Green, která se sem svým zjevem (a nemíním makeup) hodila a dobře svoji čarodějnici zahrála. To je bohužel vše. Ne až tak špatný nápad na fantaskní komediální ultra-über-mega dramatický příběh byl pohřben nudou a sledem na sebe nijak zvlášť navazujícími epizodami, které, ani ne že by nedávaly smysl, jako spíše byly přitažené za vlasy. Divák, čti JÁ, pak nevěděl, jestli to myslí autoři vážně nebo už scénář psali a film režírovali buďto na drogách nebo si zápletky cucali z prstu na place (vlkodlačí dívčina, k jejíž kolíbce byl vyslán vlkodlak čarodějnicí a vřískající duchové a blablabla... Je mi ukradené, jestli je to natočeno na motivy nebo na základě nějakého prastarého původního seriálu, tenhle film je blbost s nevyužitým potenciálem. Burton by si už měl dát dovolenou. Už nějakou dobu vyhořívá, jako mnozí jemu podobní. ()

Hannibal92

Další úchylárna z podniku Burton/Depp, bohužel tentokrát né úplně povedená a i když pár dobrých a povedených scén se najde, tak je to spíš slabota. ()

Paxxx.cz

Co se týče atmosféry Burton tradičně opět nezklamal, vše ovšem bohužel kazí poněkud táhlý a překombinovaný konec. Společně s tradičními Burtonovskými herci (Depp a HB Carter) se mi zde nejvíce líbila sexy Eva Green...Pro mě 60%. ()

Z0oMb3E

Burton je génius! V dobe, kedy vlkolaci, čarodejnice a podobné gotické brainwashingy, ženú do kín stále viac a viac vypatlaných adolescentov, v dobe kedy nejedna fejsbuková týnka zvlhne už len pri zmienke o upírovi, natočil Tim film, ktorý sa síce nesie na tejto temnej moneyvlne, ale absolútne nieje IN! Dark Shadows je jednoducho výsmech holyvúdskemu diktátu, že súčasný upír musí byť introvertný homosexuálny kúl blondýn a podobné kecy. Tim vytiahol také retro, že i deti pamätníkov toho ako Bela Lugosi lomil hnátami, sú už pekne prehnité a zapojili sa do procesu fotosyntézy. To, že je film narvatý všetkými upírskymi vychytávkami zo 40-tych rokov minulého storočia je jednoducho nádhera! Áno sráči, presne nad tým, nad čím slintáte vy, slintali i vaše babky! A tunajšie hodnotenie očividne vypovedá o tom, že súčasní juvenili si podobný vkus so súčasnými dôchodcami asi veľmi pripustiť nechcú. ()

Vxxx

Dokonalé! Hudba, výprava, režie, kostýmy, herecké obsazení, herecké výkony. Všechno! Pokud nejste "Burtoňák" tak film budete nenávidět. Ale já ho miluju! 5* Aktualizace 17.5 2012 - měním hodnocení na 4*. Stále si myslím, že film byl vynikající, ale vybavila jsem si očekávání, která jsem měla a vlastně všechna ten film nesplnil :) ()

Tayen

Tim Burton se vyžil ve stylizaci. Je to hračička a pohrál si s každou scénou. Bohužel pro stromy nevidí les. Příběh vlastně ani není příběhem, ale jakýmsi sledem nesourodých scének bez vrcholných scén, překvapení a rytmu. Tři čtvrtě filmu se nic neděje a závěr tak působí jako pěst na oko. Postavy se chovají nelogicky, takže nechápete, proč se na konci hlavní záporačka tak okatě prozradí před celým městem a vykašle se na svou pečlivě budovanou image a pověst, jen aby skončila, jak skončila, i když do té doby působila jako cynická bestie, kterou nic nerozhází. Vystupuje zde mnoho postav, z nich žádná nemá dost prostoru, aby se projevila, o nějakém vývoji nemůže být ani řeč. Charaktery jsou zde spíš jako rekvizity, o kterých se nic nedozvíme, takže když se na konci filmu dozvídáme nějaké velké překvapení, pokrčíme rameny a řekneme si "no a co" - postava nedala najevo nic ze svého charakteru, takže mohlo přijít cokoliv. Jiskření mezi Barnabasem a jeho milou se nedostavilo. Eva Green hraje skvěle, ale její postava je tak stereotypní, že z ní už nic nevytříská. Hudba Dannyho Elfmana nepostřehnutelná, kde se poděla osobitost? Navíc, vidíte podobnost mezi potácející se Evou Green v závěru a potácející se Meryl Streep a Goldie Hawn ve Smrt jí sluší? Mělký počin režiséra, který do nedávna oplýval obrovskou obrazotvorností. Kde se poděla poetika a romantika? ()

Lamiczka

Jak už praví titulek nového Burtonova filmu, každá rodina má své démony. A některé z nich mají to štěstí, že mají za předky čarodějnice či upíry. To je přece krásné ne? Bohužel, tentokrát to mistr řemesla, Tim Burton, nedotáhl do konce. Přijde mi totiž, že zůstal někde na půl cesty mezi skutečností a naprostou magořinou. Kdyby z toho celého, pro mě až příliš nakombinovaného, příběhu vylezlo něco jako Karlík, kde jsme fascinováni neuvěřitelnými a neskutečnými věcmi, lidmi, skutky a činy, tak by to byla super podívaná. Takhle se sem tam zableskne náznak ryze burtonovského stylu, ale veskrze je to vlastně dost přeplácané nic. Johnny je výborný upír, jeho herecké umění je zkrátka excelentní a Eva Green, jakožto proradná a zákeřná čarodějka, se drží jeho upírských prstíků zuby nehty. Zbytek je trošku navíc, to je škoda. Ale ono je tu hodně věcí tak nějak .. navíc. ()

javak810i

Obstarožní upír Johny Depp, co jednou vysává krev mladým hipísákům, a podruhé sype hlášky, které jsou vitpné jen proto, že jsou mimo a zastaralé. Sexy mrcha Eva Green, která se nebojí použít své ženské i čarodějnické zbraně. To jsou hlavní postavy Temných stínů a právě ty drží film nad vodou. Jinak nám tu totiž zbývá už jen pěkné vizuální zpracování s Burtonovskou atmosférou a tuny stylově, ač lacině použitého make-upu. Na druhou stranu musím přiznat, že mě film docela příjemě překvapil, čekal jsem horší. Každopádně díky špatně vybraným hercům v některých rolí, děravému scénáři, a tomu, že film vlastně ani neví, čím chce být, dávám tři hvězdičky. ()

E..

Něco ale pozitivního to přeci jen má..ukázka, jak všechny díly Twilightu se daj shrnout do předposlední scény filmu od Tima Burtona ;) Jinak ale velké zklamání a nekonečná nuda. Bohužel. Víc než samotný Johnny Depp mě zaujala Eva Green (a to nejenom kvůli jménu ;) ). ()

ArsenalEagle

Fajn filmeček, který nelze brát jako horror - to v zádném případě. Ale jako fantazy komedie to bylo celkem fajn. Jako bonus moje vlkodlačí láska Chloe :D ()

JJ.Gibson

Temné stíny jsou pro mě trochu zklamáním. Očekával jsem "temnou fantasy" komedii a zpočátku byl příslib veliký. Old-fashion upíří Depp pod taktovkou Burtona fungoval dobře. Ale od poloviny filmu, mi přišlo, že Depp tápe a neví co má vlastně dělat a tak kouzlo Barnabse Collinse bylo pryč! Evidentní to bylo především v závěru filmu při finální bitvě, kde je Depp víceméně nezučastněný a jen sleduje co se děje! A tak jedinou potěchou pro oko zůstává sexy čarodějka Eva Green. Čekal jsem od dua Depp/Burton něco více! Né, že by chemie mezi jimy nefungovala, ale člověk by řekl, že přidají něco více z jejich osobní "dimenze X"!!!!  Protože jsou v tom oba mistři! To se, ale nestalo a tak se nám ke zhlédnutí dostal dobrý, ale nikoli vyjímečný snímek... ()

GodComplex

Po negativnich ohlasech a priserne Alence jsem cekal to nejhorsi, ale tohle je minimalne audio-vizualni parada. Burton ve stylisticke forme, Elfman jede, Depp s pekne namakeupovanym kukucem a k tomu Eva Green a Michelle Pfeiffer. Skoda toho priinfantilneneho scenare a ne uplne stastneho mixovani zanru, takhle je to jako celek kapku o nicem. Uz by to chtelo po delsi dobe nejakou regulerni Burtonovskou pecku, ale kdyz se clovek podiva na jeho plany (Frankenweenie a Pinocchio), tak vyhlidky vypadaji hodne zoufale. 6/10 ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra