Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

claudel

Zábavné a třeskuté milostné hrátky Johnnyho Deppa a Evy Green, po nichž nezůstane kámen na kameni. Kostýmy, atmosféra, humor, všechno jde, ale příběh tohle všechno sráží na kolena. Škoda, mohl z toho být klidně kultovní snímek. Ale i tak jsem se poměrně dobře bavil. Eva Green může mít jakoukoli barvu vlasů, šatů nebo kalhotek, vždycky jí to sekne. A v Temných stínech se vyblnula asi stejně dobře jako v reklamě na Campari. ()

kajda.l

Jsem rád, že v současném dekadentním období Hollywoodu se nadále vyskytuje snad jediná režisérská stálice... Tim Burton. Gotická lahůdka! A při vzpomínkách na Evu Green zažiju nejednu vlhkou noc. Adios. 95% ()

JASON_X

Další pohádkový horrůrek od Tima Burtona je v první řadě velkolepě hezký. První zhlédnutí mě přiznám se příliš nenadchlo, přítelce se to sice líbilo, ale já byl trochu zklamaný. Film sice oplývá vizuální nádherou díky fantastické výpravě a skvělým trikům, ale děj mi popravdě přišel dost nudný. Napodruhé už byl můj dojem lepší a já byl k filmu smířlivější - scénář je sice opravdu slabý, ale tenhle nedostatek je krásným vizuálnem bohatě vynahrazen - je to zkrátka čarovněně krásná pohádka. A čtyři krásné herečky k tomu. Jo, Eva Green ujde, ale Michelle Pfeiffer ji i ve svých letech strčí do kapsy. ()

Beastmaster4

Tim Burton sáhl po komerční záležitosti dneška a tím jsou upíři a vlkodlaci. Vložil do toho část své barevné, trochu gotické, trochu humorné a trochu strašidelné nálady a připravil nám průměrný mišmaš. Také se přiznávám, že složení Burton, Elfman, Depp a nyní i Bonham Carter mi už leze pěkně na nervy. Možná to fungovalo kdysi, ale čím dál víc je z této spolupráce cítit neoriginálnost a stále ta stejná barevnost a pompéznost očekávání. Burton v režii tohoto filmu nebyl téměř ničím originální a Depp nebyl oproti jiným rolím v Burtonových filmech nijak obměněný, stále ta stejná symbolika ve vizáži, kterou jsou tyto filmy podobné jako vejce vejci. Vykradená série TWILIGHT byla na mě už moc silná káva. Smrtelnice zamilovaná do upíra - sex upíra (Depp) s čarodějkou (Green), který byl jen přeplácanou kopií toho ze ságy Stephenie Meyerové - a vlkodlak tu nechyběl také.....k tomu všemu atmosféra MRTVÉ NEVĚSTY a jsou tu TEMNÉ STÍNY. Alespoň vidíme, jaká tématika dnes vynáší. Abych jen nekritizoval, tak za pochvalu stála pořád stejně krásná a dobře hrající Michelle Pfeiffer, která neztratila nic ze svého šarmu. Krásná a velmi zajímavá (na čemž si myslím stál celý film) Eva Green, bez které by to bylo už úplně o ničem. Posledních cca 20 minut byla perfektní jízda, a i když trochu přehnaná, tak nakonec po té počáteční nudě značně osvěžující. Celkově vzato jde o průměrný snímek, který potěší fandy Tima Burtona a ty, kteří se rádi podívají na tajemný (zde řízlý prvkem komedie) příběh odehrávající se ve starých staveních (hrady, zámky a jiná sídla). Potěšila mě také malá role Christophera Lee, jako námořníka...jeho hlas mě vždycky dostane :-) ()

Fevas

"Svými rty zaujmi strategickou pozici na mém pozadí a opakovaně jej líbej." Komedie? Občas. Horor? Zkuste si to pustit o půlnoci za tmy a možná z toho něco vykřesáte. Ale pro mě jinak velké zklamání. Bývaly časy, kdy jsem si myslela, že každý film s Johnnym Deppem v hlavní roli je automaticky velmi kvalitní, ale tento film mě přesvědčil, jak krutě jsem se mýlila. ()

Sawy

Smutný pohled.Zvláště pro mě,protože Tim Burton kdysi byl mým nejoblíbenějším režisérem a moc jsem mu přál,aby se po zakázkové Alence vrátil v plné parádě a všem lidem,kteří o něm říkali,že se dávno vyčerpal,jasně ukázal,že má filmovému fandovi ještě stále co nabídnout.Po Temných stínech ale kapituluji.Burton se skutečně vyčerpal,už nehledá divné a šťavnaté látky proto,aby se v nich umělecky realizoval a ukázal divákům,že divný neznamená divácky neatraktivní.Teď už se jen vyžívá v podivnostech,které jsou mainstreamem zcela přijatelné a zvládnou uspokojit maximálně sváteční diváky,kteří se v kinech ukáží dvakrát do roka,když uvidí,že Johnny Depp se na ně zase jednou legračně tváří z plakátu.Tohle je skutečně výtažek toho nejhoršího z Burtonovy tvorby dotažený k extrému.Líbilo se mi prvních deset minut,které popisují Barnabasův zrod,pak do sebe ovšem režisér začne míchat jeden žánr za druhým klidně i během jedné scény.Jak do rodinné komedie zapadá masakrování nevinných lidí? Proč Helena Bonham Carter hraje jako v komedii a Michelle Pfeiffer jako ve vážném rodinném dramatu? Jak může Burton do filmu rvát tolik různých dějových linek a postav,aniž by se obtěžoval nakousnuté věci pořádně dovysvětlit? Kde je nějaká alespoň trochu smysluplná mytologie,vždyť v tom filmu pobíhají čarodějky,upíři,vlkodlaci a bůhvíco ještě a nikdo neřekne,kde se to bere! Místo toho,aby si režisér vybral,zda točí komedii o konfrontaci člověka s jinou dobou,tragický příběh o osudové lásce či horor o probuzeném a hladovém upírovi,zplácal to všechno dohromady do jednoho celku,který po 80 % stopáže nedává moc smysl,všechno to obalil svým potemnělým vizuálem plným divných domů,stromů a bílého make-upu a dal to studiu s tím,že je tam Depp,vtipy a je to podle prý docela slavného seriálu,takže to musí být jasný hit,no ne? Tentokrát se Burton nemůže vymluvit na studio,tvůrčí svobodu měl po miliardové Alence jistě pořádnou.Takže problém bude v něm samotném.Už ho režírování nebaví? Došly mu nápady? Těžko soudit.Můj dřívější obdiv k tomuto osobitému a jedinečnému tvůrci se v tuto chvíli každopádně změnil spíše v lítost nad tím,kam to dopracoval.Co takhle vykašlat se na okoralé trademarky a zkusit přijít s něčím,jako bylo Velká ryba? Zvládneš nás ještě nadchnout,Time, nebo nad tebou skutečně mám zlomit hůl? Uvidíme,uvidíme... 40 % ()

Morholt

Burtonovská temná atmosféra sama o sobě dobrý film neudělá. A nestačí k tomu ani plejáda hereckých hvězd. Je potřeba obsah a náležitá forma a to je to, co tady chybělo. Stejně jako humor či napětí. Nejprázdnější a nejhorší Burtonův film a těch 30% je z velké části jen z úcty k jeho předešlým dílům. ()

Lucasion

"Svými rty zaujmi strategickou pozici na mém pozadí a opakovaně jej líbej." Tak podle negativních ohlasů, jsem se kdysi rozhodl, že na Temné stíny nepůjdu do kina. Veliká chyba! Tenhle film se mi sakra líbil! Burtonovu tvorbu mám rád, a když pominu jeho Batmany, tak tohle je jeho nejvydařenější film. Čtěte - nejlepší. Výborné herecké obsazení. Velmi dlouho jsem neviděl, takhle skvěle obsazený film. Klasický Depp, který už ničím nepřekvapí, nicméně jako dvorní eso Tima Burtona nemůže zklamat. Krásná Eva Green v roli čarodějnice. Sice černý vlasy jí slušej více, ale i jako blond neztrácí nic ze svého kouzla. No a pak moje nová favoritka Chloe Moretz, která ač mladá, tak velmi talentovaná. A to, že se objevují ve filmu Michelle Pfeiffer, Helena Bonhan, Jackie Earle Haley a Chrispother Lee, to už je vážně třešnička na dortu. Dark Shadows překvapí krásným vizuálem, který je zkrátka burtonovský. A tudíž šedé barvy a vždy jedná výrazná v každé scéně. Film má tak krásnou hudbu, inteligentní humor a skvělý scénář. Né, že by se tak jednalo o typickou komedii a chechtandu v správném slova smyslu. Temné stíny mají osobitější humor a film tak dává díky detailům a náznakům dostává více prostoru pro vykouzlení úsměvu. Co z toho plyne? Že člověk by neměl dávat na názory ostatních a vytvořit si svůj vlastní. Vždyť mě by takhle utekl doslova a do písmene výborný film. Je to krásná, úsměvná a velmi dobře zpracovaná vizuální pohádka pro dospělé. Už se těším, až se na Temné stíny kouknu znovu. (94 %) ()

Katullka

Takovou pohádku bych si asi normálně nepustila, kdyby tam nebyla Evička Greenová. A je to pohádka, která by neměla chodit ani na TV Nova. Opět děsná nuda... ach jo. Čekala jsem větší stylizaci, když už je to ten Burton, a je z toho nekoukatelná pitomost. Myslím, že všichni víme, komu dávám jednu hvězdu. ()

ScarPoul

Ono je to vlastne na zaplakanie. Burton sa preslávil ako originálny tvorca bizarných príbehov. Zdá sa že ale vďaka tej bizarnosti poslednú dobu zabúda na to čo robilo jeho príbehy také pútavé. Všetko to kúzlo prirodzenosti sa vytratilo s efektami, ktoré sa objavujú aj tam, kde nemusia. Sweeney sa dal ešte ako tak zniesť, pretože hudba a atmosféra predsa len robia svoje ale Alica bola komerčný fantasy blábol pri ktorom som trpel. Temné tiene dopadli o stupienok lepšie. Jednak kvôli dobre načasovaným vtipom. Tých bolo neúrekom a hlavne sa na nich dalo zasmiať.Ďalšie čo musím vyzdvihnúť je Jackie Earle Haley v podaní sluhu Williho. Jediná postava, ktorá na tom plátne dýchala a nepôsobila teatrálne. Deppovi tieto úlohy sedia a tu si jednoducho strihol ničím novú, ale zaujímavú postavu čo bola od Burtona stávka na istotu. Ostatný herci sú buď zbytočný, alebo nedostávajú priestor na rozohranie niečoho väčšieho. Moretz v tomto smere neuveriteľne zakopla - kde je tá cool Hit Girl? Green patetická a okrem krásnych kostýmov a čarovného úsmevu sa jednalo skôr o neprirodzenú exibíciu a ostatných spomínať ani nechcem. Film na motívy seriálu, ktorý fungoval niekoľko desaťročí dozadu jednoducho nemohol dopadnúť dobre. Minimálne nie v podobe celovečerného filmu. Preplácanosť tém, postáv a línií je neúnosná a každá sa kĺže iba po hladine svojho potenciálu bez toho aby sa ponorila do hĺbky. Jeden krát a dosť. ()

RelaxMan

I když to zde nemá přílíš kladné hodnocení, já si stojím za svým. Můj názor je, že to je nejlepší film J. Deppa za posledních 10 let ( pokud nepočítám animáka Ranga ). Co si budem povídat Johnny Depp je prostě divnej patron a proto mu přesně takové role sedí. Tim Burton také nebude úplně normální, což je pro režiséra takových filmů jedině dobře. A co se mi na filmu tak líbí? Dlouho jsem neviděl tak dobře udělané filmové triky, např. rozpadajicí tvář Evy Green. Jako ze staré dobré školy, což v dnešní době digitálních triků prakticky nevidíme. Nadšen jsem byl ale i z dobře vybraných herců, z vtipných dialogů, dobré kamery, vizuální stránky, lokací, kulis, make-upu, kostýmů a soundtracku. Komu se líbí hororové komedie jako např. " Addamsova rodina nebo Smrt jí sluší ", tak i tady nebude zklamán. PS: V životě jsem neviděl tak ošklivou ženskou pravil J. Depp, když ve filmu poprvé spatřil zpívajicího Alice Coopera, tak tahle hláška vejde do dějin kinematografie. ()

Genero

Je škoda, že mi Enšpígl vyfoukl to přirovnání Deppa k Vítu Bártovi, takže už sem nenapíšu svůj chystaný fór s Ksichtýnou Kočí, bílou ředkví, dvěma dalmatiny a vakuovou pumpou a vy se nikdy nedozvíte, co si s tím vším Bárta počal, kam až zanořil jazyk a na co tam narazil. Ale k věci. Netřeba se jistě šířit o tom, že neobsadit Helenu, tak panu režisérovi manželka nejenže už nikdy nedá, ale vypukne Válka Burtonových. Je pro něj téměř Simonou Chytrovou, až na to, že jsem ji jednou viděl hrát. Stejně tak ve všech minulých, současných i budoucích filmech pana Burtona nebude hrát hauptku už nikdy nikdo jiný než Johnny Depp. V Temných stínech vlastně hraje jenom on a ostatní postavy se objevují a mizí jen proto, aby tam nebyl tak sám, nebylo mu smutno a měl si s kým povídat. To ale vůbec nevadí, protože je sám o sobě dostatečně zábavný a alespoň na sebe nestrhává tolik pozornosti ta hnusná čarodějnice, co pořád vystrkuje kozy do kamery. ()

Gwaihir

Mýdlová opera v podání mistra Burtona snad ani nemohla vypadat jinak než velice výstředně. V tomto případě však působí zejména velmi roztříštěně, kdy po výborném zasvěcujícím úvodu, neustále mění své zabarvení, které tak přeskakuje mezi mysteriózní pohádkou, s místy hezky strašidelnou atmosférou, a hororovou komedií, s většinou poněkud ne příliš trefným humorem. Dosti zvláštní je hudební doprovod, který jednotlivé scény jakoby záměrně ještě více odděluje, a jediným jejich pojítkem jsou tak "jen" poměrně zajímavé postavy a skvělí herečtí představitelé. Celkově z toho mám smíšené pocity. 60% ()

BoPo

Na spojenie Burton a Depp sa človek jednoducho musí tešiť. Prinesie to vždy minimálne jednu naozaj zaujímavú postavu. Střihoruký Edward, ku ktorému jednoducho musíte cítiť sympatie. Ed Wood, obrovský snílek a nadšenec. Konstábl Crane, kam sa naňho hrabe Sherlock. Willy Wonka, naozaj bizarný podnikateľ. No a táto fabrika na sny sa zatiaľ nie a nie zastaviť. Prichádza Barnabáš. Znova jednoznačne kradne divácku pozornosť. Krásne prkený a plný suchého humoru. A prečo stále hovorím len o Deppovi? No lebo nič iné sa v tomto filme postaviť na piedestál nedá. ()

maseer2

moc jsem nečekal, ale Burton mě touto svou hravou podívanou se spolehlivým Johnnym Deppem a übersexy Evou Green příjemně překvapil :) ()

GeusX

Výborné kostýmy, výprava, hudba, kvalitní herci i jejich výkony. Jen jaksi režisér (a to filmy Tima Burtona jsou mými velmi oblíbenými) neměl jasno, zda to má pojmout jako horor, fantasy, drama, tragiromanci nebo komedii. Film je prezentován jako komedie, ale na komedii je to dost slabé. Po půl hodině historického dramatu, když povstane Barnabas, je jen pár vtípků při konfrontaci s novou dobou (hodně nevyužitý komediální potenciál), nejzábavnější scéna divokého sexu upíra s čarodějnicí skončí dřív než se rozjede a následně je zajímavý pouze finálový čarodějnický souboj. Mezi tím vším jen nuda. Mnoho scén mi připomínalo jiné a lepší filmy (od Mrtvé nevěsty Tima Burtona, přes francouzské Návštěvníky, Drákulu po Smrt jí sluší). Zklamání, velké zklamání... už to podruhé vidět nemusím. # PS: Až po napsání komentáře si čtu Ty Vaše... a ejhle, dosti podobné "(ne)nadšení" také sdílí mnoho diváků... ()

PROROK14

Vizualizácia pekná, to prostredie, dom. Postavy boli tiež zaujímavé, ale film predsa nemôže zachrániť iba Johnny, to že som sa na tejto "komédii" ani raz nezasmial, to sa nedá odpustiť. Depp bol už klasicky veľmi dobrý, Eva Green sexy, ale príbeh? 50% ()

bouncer

Ač bych chtěl, tak nemůžu dát víc než 3 hvězdy. Je to hravý film se skvělými postavami (a dobře zahranými - Johnny, Michelle, Helena, Eva - nádhera). Ovšem tak, jak si Tim dal práci s postavami, interiéry a efekty, stejně tak odflákl scénář. Ten je mdlý a nezajímavý. Komediální vložka obsahuje tři dobré vtipy a třicet trapných. Bohužel. Ten potenciál tam je veliký a výsledek je průměrný. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra