Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

Xmilden

Film se s přibývajícím časem úplně rozpadá, postavy se z ničeho nic vynořují (zřejmě se Tim vždycky zalekl, aby na nějakou postavu nezapomněl, tak ji rychle v nějaké další scéně vytáhne a jede se dál) a pak zase mizí. Nejtrefněji to napsal kolega Lima, protože tohle mělo především komediální potenciál (když se někdo probere po 200 letech v jiné době, tak by přece nemělo být zase tak těžké z toho nějaké ty fórky vydojit). Místo toho zde občas vypadne regulérní hororová scéna, občas romantická atd. Do očí bijící je nelogické chování některých postav. Barnabas potká letmo Vicky ale již se do ní stihne zamilovat, aniž by spolu prohodili byť jen jediné slovo. Barnabas stojí na pobřeží, příjde k němu Vicky s kterou si vymění sotva několik vět, ale již si spolu skvěle rozumí a takhle bych mohl pokračovat. Není to přitom o tom, že bych byl nějaký náročný nebo něco podobného. Prostě film je pitomina na entou, která nedává ani trošku smysl. Co tím básník vlastně chtěl říct? Děj filmu bych raději ani nekomentoval, zkrátka Burton mě zklamal již podruhé za sebou a to docela hodně bolí od režiséra, jehož filmy pro mě znamenaly většinou tutovku dobrého zážitku. Nebýt vizuální stránky, kterou Tim krajně odfláknul (přesto to na konkurenci bohatě stačí), bylo by mé hodnocení ještě menší než 30%. PS: Burtona vyndávám ze svých oblíbených režisérů. PS2: Druhá projekce přecejen činí příběh mnohem koukatelnějším. Depp je poměrně fajn, vtipnějších scén přibylo a příběh již drží mnohem více pohromadě. 65% ()

Arbiter

Hleďte! Nechť tématickou kompozicí počnou řádky pergamenu tohoto! Stíny halí temný vrch a za měsíčního svitu ze země povstal pilotní film k novému seriálu, Collinsovic rodina. Rodina hrdá a pradávná. Temná ve svých tajemstvích a prokletá od kořenů (a pohříchu místy vyčpělá). Rozpustilé sedmdesátkové pecky zle kalí náladu již tak kolísavě konzistentní. Už při druhém střetu pohlaví poměrně jasné bylo, že on je na sex s boky plodnými a ona na pouta. Nebylo (vskutku ne!) potřeba to v různých (překrásných!) lokacích převyprávět. Ale to by byl film o dobrou půli šedesáti minut kratší. Mistr Danny Elfman se úkolu svého s umem zhostil, kvituji snahu jeho! No, dost bylo Mr. Jody, na příští díl / seriál nám Burton postavy představil, teď jen aby zase nešlo hlavně o ty plodný boky. EDIT: Cha, tak csfd říká, že je to podle seriálu, ale sequel halt nebude. ()

darkrobyk

Alice Cooper, Iggy Pop, Deep Purple, The Carpenteres, Elton John, T Rex, The Killers, Black Sabbath....zbytečně jsem odkládal tento Burtonův počin, jelikož tentokrát jsme byli na společné vlně. Temný vizuál, gotické sídlo, prokousnutá hrdla, strašidelný les a útes Vdov, bouřící moře a hrobka. Masakr dělníků, erotická scéna na stropě kanceláře, překvapení hippies, tajné chodby, Depp šmrncnutý Nosferatem a Kabinetem dr. Caligariho, oprýskaná Greenová a obchodní cesta na dně oceánu. Hudba a kamera hrají prim, herci snaživí a kromě odkazů na staré horory i připomenutí skvělé komedie v závěru - Smrt jí sluší. ()

LiVentura

Nebylo to vůbec špatné, atmosféra ušla, ale jde vidět, že autoři již ztrácejí nápady i dech.. dnešní doba již nejsou "zlatá devadesátá" pro Burtona i Elfman dává nohu z plynu.. scénáristé dnešní doby... bez komentáře.! ()

chezush

Do Temných stínů jsem šla trochu s nejistotou a obavou, protože rok jsem žila v domnění, že se bude jednat o horor. Temný Burtonovský horor. To vše mi ale vyvrátil trailer a tak jsem se trošku bála co z toho vznikne. Když jsem se vrátila z kina, nevěděla jsem pořádně co si o tom mám myslet a pořád mi to vrtalo hlavou. Když mi nějaký film zůstane v hlavě tak vím, že na mě zapůsobil a udělal dojem, což právě Burton udělal. Měl volnou ruku a bylo to vidět. Doslova si to užíval a vyřádil se. No a s tím já mám trošku problém, protože místy to přeháněl a plno věcí zkombinoval. Něco tomu chybělo a něco přebývalo, ale.. já mu to odpouštím. Jsem '' Burtoňák '' a hold je to má srdcovka a pořád mě baví. Když na to jdete do kina, tak od něj přece musíte očekávat nějaké podivnosti. Burton ví jak diváky zaujmout ať už to jsou kostýmy, kulisy, make-up, herecké obsazení, hudba nebo atmosféra. Tahle bláznivá hororová komedie se mu povedla a nemá nižší hodnocení kvůli tomu, že by to byl tak špatný film. Ale kvůli tomu, že všichni od Burtona čekali temný horor. A jak už někdo psal v diskuzi : To je jako vyčítat Forestu Gumpovi že to není akční film. ()

juta

Temné stíny mají výbornou atmosféru hned od začátku, která neutichá až do konce. Prazvláštním způsobem jsem se nemohl odtrhnout. Škoda toho nízkého hodnocení zde. Chápu, že asi většina zdejších uživatelů si představovala film jinak. Burton je svůj a jsem rád, že svojí osobnost a kouzlo vkládá i do svých filmů. No a když vás dokonale nezaujme film, tak vás přeci jen musí zaujmout alespoň hvězdy, které tu hrají. Johnny, Eva, Michelle, Chloë, Helena a další. Byla radost se na to dívat a vyobrazení sedmdesátek se také moc vyvedlo. Osobně bych přidal ještě pár vtipných scének a pár klasických songů od Elfmana, ale jinak jsem naprosto spokojen. Klidně to mohlo být i delší a stejně bych se nenudil. Upírům moc neholduji, ale tohle byla bomba. Sice tu neplavu blahem, ale i po nějakém časovém intervalu o tom musím stále přemýšlet :-) ()

nunka

Áno, vizuálne dokonalý Burton, štýlový, so svojským prejavom a fantáziou, no na plátne sa hýbu stále tie isté osvedčené tváre...hlavne postava Carter bola samoúčelná...len či tie okúkané tváre už nie sú na škodu... Burtonovské pozlátko je vždy stopercentné, vycipkané do posledného temného detailu, v prplaní sa v technických a vizuálnych štylizáciách sa Burton akosi zabudol a sám príbeh nemá čo ponúknuť.Z celého nápadu sa dalo vyťažiť oveľa viac ako sme nakoniec dostali. Viac vtipu, viac deja, ktorý aspoň o niečom je. Dovolím si tvrdiť, že tentokrát je to len krásna temná vyumelkovaná Burtonovka na podlomených stračích nôžkach. ()

paascha

Trochu mi ta Timova komická stránka, která se pořád a pořád a pořád opakuje, začíná vadit. Film je pěkný, zábavný, výpravný i poučný, ale dohromady mě na něm zaujala jen stále krásná Michelle a celkem parádní domek :-) Jinak průměr. Škoda... ()

Fiftis

Scenáristi a aj Tim Burton túto snímku prekombinovali a ich bujná fantázia vyšla skoro na-vnivoč. Stratili aj slušné tempo, oplatí sa dôjsť obdivovať len herecké výkony. Johnny Depp sem síce sadne ako vyšitý, má však desiatky nudných hlášok. Eva Green je neskutočne sexi bosorka a charizmu má ako žiadna iná. O jej nožičkách v nylonkách sa mi dodnes sníva. Ešte aj Michelle Pfeiffer si zapamätáte, čo je dobre. Celkom príjemná oddychovka, no dobrý film určite nie. Ústredný motív nenaplnenej lásky a súvisiacej pomsty naprieč dekádami či rovno storočiami vzbudí príjemné očakávania. Ale zdalo sa to len mne alebo vo filme nepochopiteľne nebol poriadne rozpracovaný žiadny vzťah? Povedzme si úprimne, s takýmito rôznorodými indivíduami by sa dalo spraviť toľko vecí. Žiadna postava však nebola dostatočne rozpracovaná. Temné tiene mali všetko, obrovský potenciál, ale výsledok ma sklamal. Jediné, čo oceňujem sú kostýmy a hudba. ()

Hunt

70% Zprvu, když jsem četl námět, věděl herecké obsazení a režijní vedení, tak jsem se velice těšil. Několik měsíců poté, co film šel do kin jsem viděl trailer, který mé původní nadšení totálně zchladil a už jsem do kina na tento snímek nechtěl jít. Nakonec jsem přeci jen šel a výsledek je tak mezi. Výborná výprava a atmosféra, kterou Tim Burton umí, hvězdné obsazení, příběh není vůbec špatný a vyprávění má jen pár trhlin. Místy se mi vybavovali filmy Roberta Zemeckise, Smrt ji sluší a Pod povrchem - což potěšilo. Výsledné hodnocení 70% ()

Shakers

Od Burtona už klasika. Rovnaký herci, prostredie, hudba a podobne. Nie že by som sa sťažoval. Tie pôvodné Burtonové prvky sa mi páčili, ale ten žáner komédia k tomu moc nejde. Priznám sa, že po trailery som čakal väčšiu sračku, ale nakoniec ma film celkom prekvapil a ten humor to moc nezabil, ale aj tak ťahá film dolu. Rovnako tak ťahá tento krát film dolu aj príbeh. Dal sa pozerať, ale že by vás v ňom niečo prekvapilo alebo že by bol nejako extra zaujímavý, tak to ani náhodou, čo je ďalšie sklamanie. Čo sa týka tých kladných vecí, tak atmosféru to má, miestami fakt pekne Burtonovskú a ten jeho štýl tu je cítiť na každom kroku, čo je rozhodne len plus. Tak isto ako aj hudba od koho iného než Dannyho Elfmana. Rovnako dobré a zaujímavé je aj herecké obsadenie, s ktorého sa mi najviac vryla do pamäti sexi Eva Green. Jasné Depp je predsa dobrý, ale priznajme si že už je to trochu stereotyp. Je pravda, že Burton točí poslednú dobu slabšie filmy, ale stále majú v sebe niečo Burtonovksé. 70% - 3* ()

Pepinec

Tak ty si Time vážně myslíš, že stačí naservírovat barvičky, známé tvářičky, špetku humoru, kapku krve, oldies hity, Evču Greenovou, a máš u mě vyhráno? No, dobře si to myslíš. Hravá dětská duše jásá, všechny ostatní kakabusy pohltil temný stín. Sice nám to místy maličko klouže po povrchu, ale ať si klidně jsem povrchní, protože po jistých površích bych si tu já zaklouzal na to tata... P.S: Do rakve už jedině s kalhotkami na ksichtě. ()

KlárkaS

Špatný, špatný, moc špatný. Film s takovym hereckým obsazením, a ona z toho vznikne taková slátanina, kde do jednoho všechny nenávidíte a modlíte se, aby i upíři mohli umřít. Pak ten levnej make-up, kterej vás při detailních záběrech nutí kroutit hlavou, ne-li se facepalmovat. Pak tam je teda Alice Cooper a pár dalších zdařilých vtípků, u kterých se upřímně zasmějete, ale ve výsledků se modlíte, aby ten film co možná nejdřív skončil. Je to vizuálně nehezká nuda. ()

_Berunka_

Abych se přiznala, ohodnotit Temné stíny je pro mě nevídaně obtížné. Faktem je, že mě tento snímek nijak výrazně nezklamal a dalo by se říci, že i potěšil vzhledem k očekáváním plynoucím z hodnocení na ČSFD. Přesto jsem nucena zůstat u pouhých 3*, a to hlavně z důvovu, že se sice jedná o zdařilý snímek, jehož děj hladce plyne a hravě vtáhne diváka do děje, ale přesto ve mně nezanechal nějaký hlubší dojem a jsem přesvědčená, že za pár dní budu matně vzpomínat, o čem vlastně byl. Vyzařuje z něj ponurá Burtonovská atmosféra podpořená vynikajícími kostýmy, která mě osobně místy naháněla husí kůži, ale střídá se s vtipnými momenty, a to velice zdařilým způsobem. Film je prokládán narážkami, trefnými vtípky a gagy a v žádném případě se nejedná o žádnou bezduchou podívanou. Co se týče postav, všechny do jedné jsou totálně ujeté a každá má nějakou svou úchylku. Ať už pubertální Carolyn, nebo potrhlá lékařka v podání Heleny Bonham Carter. Danny Elfman a jeho hudba neodmyslitelně patří k Timovi Burtonovi a podtrhuje tak působivou atmosféru filmu, který splňuje to, co dělá Burtonův film Burtovým filmem. ()

JohnnyD

Pre mňa to nie je o nič horšie ako iné klasické burtonovské komédie ako Beetlejuice, či Mars Attacks. Je to ten istý humor, pri ktorom sa človek nerehoce, ale iba tak zvrhlo usmieva. Šialený dej s absurdným vyvrcholením je taký bláznivý, ako sa na adaptáciu vyše tisíc dielnej soap opery patrí. Navyše po dlhej dobe mi Johnny Depp prišiel, že si rolu skutočne užíva a bola radosť na neho pozerať. No nie väčšia ako na božskú Evu Green! A za pár rokov budem môcť to isté legálne povedať aj o Chloe Grace Moretz. PS: Zakomponovanie Alice Coopera do deja bolo božské - najmä Ballad of Dwight Fry ako mrazivý podmaz k scénam z psychiatrie a to vrátane úvodu s Chloe Grace Moretz prerozprávajúcou kultové intro skladby! ()

Boogeyman

Je to, jako kbyby se nějaký nájemný rejža z Disneyho líhně s hodně penězi pokoušel kopírovat Burtona. Je to příšerně obyčejné. ()

Indiana

Skvěle sem se u toho bavil. Spolu s Ospalou díru asi nejlepší spolupráce Deppa-Burtona. Samotnej Depp mě mile překvapil, protože s výjimkou Veřejnejch nepřátel sem na něj v posledních letech začínal bejt doslova alergickej, ale tady byl fakt dobrej. Michelle Pfeiffer je furt kus a Chloe Moretz nejspíš jednou bude a krom toho obě taky zahráli skvěle. Eva Green mě nikdy moc nebrala, ale tady jí to docela slušelo a co si budem povídat, je to prostě pěkněj, po Burtonovsku skvěle udělanej film, kterej si s radostí pustim párkrát do roka. ()

Beckett51

"Svými rty zaujmi strategickou pozici na mém pozadí a opakovaně jej líbej." Temné stíny rozhodně nejsou Burtonův nejhoší film. Toto dílo má srdce, duši, povětšinou inteligentní humor .....a nejošklivější zpívající ženskou na světě. Normálně bych dal čtyři hvězdy, ale vzhledem k dost velké podhodnocenosti dám plnou palbu. ()

Rosaviva

Trochu jsem se bála jestli se mi ten film bude líbit, obzvlášť, když jsem tady viděla nepříliš vysoké hodnocení, ale opět se ukázalo, že nesmím dát na názor ostatních, protože mě to naprosto nezklamalo, naopak výborně jsem se bavila. Prostě trojce Burton-Depp-Carter mě nedokáže zklamat. Film ubíhal rychle a mě to fakt bavilo, vtipné scény, dobré hlášky a pro mě zajímavý příběh a musím pochválit hodně dobře obsazené všechny hlavní postavy. Pochopitelně výborná Burtonovská atmosféra. Nejvíc mě dostalo, když na staveništi najdou rakev obmotanou řetězi tak první co udělají je, že jí bez váhání otevřou. Já bych teda rychle utekla, oni se v těch filmech nedívají na horory nebo co? A sexuální scéna byla snad jedna z nejvtipnějších co jsem kdy viděla. 4* ()

666teen

Další Burton a další deppkovitý, střihoruký Wonka. Už je toho dost. Od zapomenutelného průměru to nezachrání ani Happy meal od McEfistofela a Alice Cooper v roli Alice Coopera. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra