Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

Cappuccino

Veľkým plusom budiž herecké obsadenie, burtonovská atmosféra a niekoľko vážne vydarených vtípkov (Mefistofles + 15 and no husband), mínusom budiž všetko ostatné, najmä príšerne nudný záver a chabý scenár. A dodatočne, potešilo by ma, keby sa Dark Shadows viac sústredil na postavy Vicky (Bella Heathcote) a Caroline (Chloe Grace Moretz) a menej na Burtonovu starú (Helena Bonham Carter), ktorá síce má herecké kvality, to všetci vieme, fajn, ale už mi v tých Timovych filmoch dlhšiu dobu slušne povedané lezie na nervy. ()

Ruut

Ze všech stran neustále slýcháme jak zlé studia/producenti/supervizoři drtí vize talentovaných a osvícených tvůrců režisérů. Temné stíny jsou ukázkovým příkladem opačné situace. Tandem Tim Burton a Johnny Depp si ve svých společných filmech už snad dekádu můžou dělat naprosto co chtějí a je to mazec čím dál větší. Retro kostýmy jsou fajn, hudba vyvolá dojem umělé nostalgie, trailer je svižný ... bohužel výsledkem je zoufale nevtipná slátanina, kdy skoro nikdo nejede ani na půl plynu. A nejvíc mě Burton nakrknul naprosto zbytečným obsazením své životní družky H.B. Carter - a to jí ještě věnoval pointu filmu, uff!. Ve filmu je cca 8-9 hlavních-polohlavních postav, které hrají vesměs zajímaví herci. Nikdo z nich nedostane prostor kontinuálně skrze celý snímek, vždy někam zmiznou .. a hlavně nikdo z nich pořádně nemá co odehrát, vše jsou jednorozměrné a špatně načrtnuté figurky. Prostě scenáristické lemplovství. Jediná Eva Green předvádí skvělý komediální talent a jedinou ní si dokáži pořádně vybavit týden od shlédnutí tohoto paskvilu. Raději se mrkněte hned po sobě na Smrt jí sluší a Burtonova Eda Wooda z roku 1994 - tyhle dva filmy dohromady jsou totiž tím, čím by měly být Temné stíny. ()

Foox

Výborné kostýmy, make-up, prostředí, prostě Burtonův standart. Jenže nelogicky vykreslené postavy, které se nikam neposouvají zajímavý herci nezachrání, jediné co stojí za zmínku, jinak tu vůbec nic nefunguje. 50% ()

S.Quentin QUALE

Náhodou! Nechápou zdejší hate. Temné stíny jsou taškařičním panoptikem s nejrůznějšími postavami, kterým převelice suverénně vévodí staroanglicky hláškující Johnny Depp a ultimátně uhrančivá bitch Eva Green. Deppovy keci mě několikrát tak rozesmály, že jsem si dané scény vychutnal několikrát a pečlivě studoval daný slang. Neprozradím! Výtvarné zpracování je čistě burtonovské, skvěle padnoucí je soundtrack, díky všem svatým se nezpívá, takže já jsem neočekávaně spokojený. Samozřejmě na dvouhodinovém příběhu šlo zapracovat, ale i tak to vidím na nadprůměr. V závěru jsem si vzpomněl i na Smrt jí sluší. 75% ()

Mi Nü-Chai

Hodná monstra s rodinnými hodnotami versus zlý svět versus jedno zlé monstrum. Osmaosmdesátý (cca) odvar téhož, nicht wahr? Depp příšerný po všech stránkách. Občas dobrý vtip/scéna, jinak spousta balastu (zbytečně dlouhé) v barvotiskových kulisách z umělé hmoty. Děj drží pohromadě hůř než epileptik v terminálním stadiu lepry. Bez drog s bídou 2* [možná změna hodnocení vyhlazena]. ()

misterz

Nechápem prečo ľudia na Temné tiene stále frflú. Mne to neprišlo až tak zlé. Možno to nie je to najlepšie čo Burton natočil, ale ten kto má rád jeho potemnelý fantasy svet, jeho dvorných hercov, čierny humor, upírov, vlkolakov a čarodejnice, tak si určite príde na svoje. Zbytočne som to tak dlho odkladal. Aj Deppova Shakespearovská mluva bola celkom zaujímavá, v kontexte modernej doby to pôsobilo veľmi príjemne a miestami aj v spojitosti s touto postavou to trefne zapadlo do čierneho humoru. U mňa veľká spokojnosť. 75/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour. ()

Allien.9

Na komedii je to málo vtipné, na horor málo hororové a hlavního hrdiny mi líto taky není, protože co chvíli zabíjí nevinné lidi. Depp a Burton jsou mrtví a tenhle film to jenom potvrzuje. (I ty 2* jsou možná moc.) ()

Peytl

Kdyby Tim (vzhledem ke svému příjmení) vyráběl snowboardy, pak by jeho značkové fošny měly jistě krásné barvičky a kůůůl desing, ale jezdilo by se na nich stejně na pitchu jako na kandahárech hraběte Harracha. Hustá nuda v kombinaci s řídkými pokusy o infantilní a ještě blbější vtípky a to skoro dvě (slovy dvě) hodiny !!! Slušně řečeno, film k posrání, který nemohl zachránit ani odporný Depp v masce a outfitu Majkla Džeksna. Nebýt ve snímku pár sexuálních scén, haha, (vykouření upíra a demoliční soulož), pak bych tipoval, že cílovou skupinou měla býti individua z prvního stupně zvláštní školy a vysílací čas mezi, deviantem uváděnou, Kouzelnou školku a Kutila Tima. Za vypíchnutí snad stojí jen scéna ála Válka Roseových a to včetně rozjebanýho lustru. Další (kolikátý už?) důkaz, že pravděpodobně nejde jen těžit ze jména Burton, zvláště pokud je scénář psaný na umaštěným papíru od sekačky. ()

Vančura

Když jsem dostal v práci dva lupeny na předpremiérovou projekci nejnovějšího filmu Tima Burtona, zajásal jsem. Považuji se za Mistrova oddaného fandu a poslední léta už pravidelně nesmím chybět v kinech na žádné premiéře jeho nových snímků. Čili já jsem vyrazil do kina na "svého" Burtona a dostal jsem ho měrou vrchovatou - tenhle biják je tak vtipný, nápaditý a zábavný, že nemohu nedat plný počet. Dokonalé herecké obsazení (pokud zde hraje Depp svůj obvyklý vysoký standard, totálním králem tohoto filmu je však pro mě Eva Green, která je zde naprosto BOŽÍ!), skvělá hudba Dannyho Elfmana (a perfektně vybrané dobové songy ze sedmdesátek), tu a tam rozeseté aluze na nejrůznější filmovou klasiku, a nespočet dalších důvodů, jako třeba skvělá technická stránka - to vše mi z téhle podívané učinilo čistou radost. Nejen všem fandům Burtonových flmů směle doporučuju - a nedejte se odradit těma hejtama okolo, kterých se tu dozajista za chvíli vyrojí jak hub po dešti ;) ()

MIMIC

Áno, aj ja chcem bývať v neogotickom zámku a mať tam nemŕtvolu. S Timom Burtonom mám teda dosť (veľa) spoločného. Zistenie, že tak spriaznená duša nedokáže ani po dlhých rokoch nakrútiť film pre dospelého diváka (alebo nechce, ale zrejme len preto, že sa bojí výsledku) je hrozne frustrujúce (vás by bavilo robiť vždy to isté vždy tým istým spôsobom?), rovnako desivý je poznatok, že môj kedysi obľúbený herec celkom vedome vyhľadáva také roly, ktoré ho profesionálne degradujú na manieristického chudáka. Zistenie, že Michelle Pfeiffer starne krásne, je však blažené. To ale pre kladné hodnotenie filmu zrejme nebude relevantné. Viem, že ide o burtonovku a že sa vlastne očakáva, aby bola burtonovská. Ale táto je burtonovská tak nejak nezdravo. ()

Goldbeater

Čekal jsem, že bude hodně těženo ze začlenění dvě stě let starého upíra do bláznivé společnosti sedmdesátých let, ale tady se snad žádný vtip na tohle téma ani neobjevil. Naprosto nevyužitý potenciál. Obsazení je sice moc hezké, ale většina hereckých výkonů mě nechala chladným. Pobavil tak jedině Jackie Earle Haley, ten aspoň navodil pár úsměvů. Další věc je velmi nezáživný a roztěkaný děj, jehož některé zvraty jsou opravdu stupidní. Potěšil jen soundtrack, jinak hrubé zklamání. ()

Omnibus

Je to hravé, je to dravé, je to Tim Burton a má to opravdu žízeň. Vylezlo to z bedny a hned to lačně vysálo pár stavebních dělníků. Mrcha dehydratace... ta vás může i zabít. Proto zodpovědně dodržujte pitný režim! Co si z filmu budu určitě pamatovat i po letech? Řekněme po 196 letech? Rozhodně ten „politováníhodný zvrat“! To spartakiádně pojaté miliskování mezi upírem a čarodějnicí, tak to u mě sesadilo z trůnu (po čtvrtstoletí kralování) ono památné hudebně-erotické laškování s potravinami z filmu 9 ½ týdne!                                                                     Kromě toho je v Temných stínech i pár dobrých hlášek a odkazů (alespoň ty, které jsem stačil pochytat). Jen jsem od toho, namlsán ostatními Burtonovými díly, asi čekal až příliš. Zábavné to sice bylo, ale tak nějak obyčejně... Prostě si člověk film kdykoli stopne, vyřídí si třeba pár mailů, udělá si kafe a pak teprve si ho pustí dál. Takže svým známým to doporučuju jako docela milé a humorné dílko, ale sám už si z toho znovu pustím asi jen ten sex na stropě. ()

kingik

Nářez. Nemám Deppa ani Burtona nijak v oblibě, ale takhle dovedně, a s nadhledem si vyhrát s upíří tématikou, to se nikomu už dlouho nepovedlo. Film je to dost komplexní a postavy jsou poměrně charakterově rozvinuté. Navíc, film neznudí, protože se v něm neustále něco děje. Bizarní upírská postava je Deppovi blízká, protože jich za svoji kariéru sehrál hned několik. Je to taková temnější pohádka, která se o horor jen v několika sekvencích otře, ale po vizuální, trikové ani herecké stránce, jsem žádnou chybu neobjevil. Film do kina přímo určený. 100% ()

topr harley

Zase další film, který se mi po technické stránce hodně líbil. Výkony herců byly samozřejmě na kvalitní úrovni, což se dalo při takovém obsazení čekat. Jenže nevím jestli to tak je jenom u mě nebo je to společném všem novým blockbusterům. Technická stránka (jak už jsem zmiňoval) velmi kvalitní ale k dokonalosti a mé spokojenosti tomu vždy něco chybí a to hlavně po stránce příběhové. Přijde mi to takové suché, bez většího nápadu, který by dokázal zaujmout a bavit. A pokud je jako první žánr uveden komedie, tak by mě měl taky film v první řadě pobavit a ne abych z něj měl smíšené pocity a nevěděl jestli se mi teda líbil nebo ne. Vždycky když ve filmu začala nějaká scéna, která by měla potenciál zaujmout, tak ji buď zkazili nedotažením a nebo vyzněl naprosto jinak. Přesto je to pro mě takových 70 procent. ()

Sobis87

Když Burton natáčí filmy na zakázku (Alenka v říši divů, Planeta opic), není to úplně košer, o tom žádná. Jestliže však oba zmiňované filmy byly zakázky pro mainstreamové publikum, pak o Temných stínech nelze říct nic jiného, než že se jedná o zakázkový produkt jen a pouze pro Burtonovy fanoušky. Výsledkem je pak čirá esence z tvůrcovy filmografie, která u každého, kdo s ním má nějaký problém, musí zákonitě pohořet. A taky se tak stalo. Osobně Burtonovy filmy zbožňuji (nikoliv však bez výjimky, Alenka a Planeta opic pro mne představují zklamání...), takže jsem si Temné stíny dokázal náramně užít, a to i přes fakt, že samotný scénář má nemalé rezervy, ale to se dalo čekat vzhledem k tomu, že se jedná o srdnatou adaptaci velmi rozsáhlého seriálu. ____P.S.: Závěrečný výjev dvou zamilovaných monster mi nahnal husí kůží a patří k tomu nejupřímnějšímu a nejryzejšímu, co Burton kdy natočil (a to i navzdory tomu, jak plytce jsou postavy v tomhle filmu vykreslené). ()

IQ Tiqe

Očekávání: Burtonovsky temné, hororové, fantasy (nepodíval jsem se na žánr) s plejádou parádních herců. # Dostal jsem: Temný začátek, který přešel v příjemný šok – mix fantasy a 70. let, výborné hudby (chci soundtrack. Hned první song pecka, pak Alice Cooper, Ozzy...) a parádní slovní zábavy (když to nečekáte, je to o to lepší; některé obraty a slovní hříčky jsou fakt perly, a nejedenkrát jsem se zasmál; nebo třeba babka s knížkou...). O hercích nemluvě – zkraje prostořeká Chloë, chvilku Helena Bonham Carter (bohužel obě nedostaly dost prostoru), Michelle kvalitně; samozřejmě Johnny centrem dění, suchý humor k němu šel; a pak Eva Green – neskutečná kočka a neuvěřitelná herečka (živě si ji umím představit jako perfektní Cruelu, a to žádnou přiblblou), svou postavu proměnila v něco neskutečného. Ke konci to trochu připomíná Smrt jí sluší, ale byť příběh dlouho vypadal, že neví kudy kam a některé postavy byly spíš do počtu (přiznejme si to, není to nijak výrazný nadprůměr), hlavně, že jsem se bavil. A taky objevil novou sympaťačku – Bellu Heathcote. # [viděno: v noci, monitor, sluchátka] # příběh 6 | hudba 8 | humor 4 | akce 2 | napětí 2 | pustil bych si znovu 7 ()

Tsuki

Film, který se dokonale hodí na sledování v kině. Příběhově to možná až tak neoslní, ale formou určitě ano. Všechny ty barvičky, stíny, efekty, kostýmy... a v neposlední řadě samozřejmě herci. Skvostná dvojka (Johnny Depp a Helena Bonham Carter) si spolu zahrála už v tolika Burtonovských filmech, že je asi není ani třeba zmiňovat. Ale kromě nich potěšily i Chloë Grace Moretz, Michelle Pfeiffer a také herečka Eva Green, kterou jsem sice předtím ani neznala, ale po zhlédnutí Temných stínů si nedovedu představit, že by se na tu roli někdo hodil lépe. Ve filmu navíc najdeme mnoho vtipných hlášek a podařených scén, i když na druhou stranu uznávám, že ze spojení upíra z 18. století se světem 20. století by šlo určitě vytěžit více... Bavila jsem se ale hodně dobře a žasla nad tím množstvím nápadů v délce necelých dvou hodin. Mohl by to být dokonalý film, pokud by dějová linie byla o něco propracovanější. ~(4,0)~ ()

HoneyBunny

Dark Shadows, film, který má tolik problémů, že nevím, kde začít. Mohla bych u zmateného scénáře, který neví, čemu se dřív věnovat a chaoticky přeskakuje od jednoho k druhému. Pokračovala bych absencí pořádné atmosféry a nudnými hereckými výkony. Absolutně nikdo tu nevypadá, že by ho natáčení filmu bavilo. Moje největší námitka se ale týká podivné morálky hrdinů. Ne, nechci tu moralizovat, ale (teď přijdou spoilery, takže pozor) jak můžu fandit Deppovi, který se nám coby upír představí brutální masovou vraždou jedenácti dělníků, pak se nechá břeblafnout od Heleny Bonham Carter a zprzní Evu Green (načež jí řekne, že by to mezi nimi nikdy nefungovalo) - to všechno zatímco blábolí o své jediné pravé lásce. A ne, není to vůbec tak cool, jak to zní. Postava Angelique je typickým příkladem bláznivé, žárlivé ex s tím bonusem, že je to čarodějka. Pořád je to ale děsivě šílená kráva. Po Sweeney Toddovi už druhý Burtonův film, který považuju za hodně špatný. Už si ani nemyslím, že Tim se ještě vzpamatuje... ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra