Britt Reid je synem Jamese Reida, vydavatele novin Los Angeles Daily Sentinel. James jednoho dne zemře na alergickou reakci na včelí bodnutí. Po Jamesově pohřbu se Britt seznámí s mužem jménem Kato, což byl Jamesův zaměstnanec, automechanik a přítel, který ovládá bojové umění a učiní z něj svého asistenta. Britt a Kato se rychle stanou nejlepšími přáteli a společně se opijí. Oba se shodnou, že Jamese nenáviděli. Navštíví hřbitov, aby usekli hlavu Jamesově pamětní soše. To také udělají. Britt vidí, jak nějací zloději přepadnou muže se ženou. Když se je pokusí zastavit, zmlátí ho. Naštěstí ho Kato zahlédne a pomůže mu. Britt přesvědčí Kata, aby se z nich stali superhrdinové, kteří budou chránit město před zločinem. Britt si začne říkat Zelený sršeň. V boji se zločinem jim zdatně pomáhá i nově najatá sekretářka Lenore. Kato sestrojí auto vybavené několika kulomety a dalšími zbraněmi. Obrněnému autu začnou říkat Černá kráska a bojují s ním proti všem zločincům... (TV Nova)

TeeAge

| Scenár: Seth Rogen, Evan Goldberg | Hudba: James Newton Howard | Produkcia: Neal H. Moritz | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Original Film | Rozpočet: 120 miliónov $ | Tržba: 228,306,168 $ | Výborná odviazaná zábava s efektom "pusť mi moje vlasy". Superschopnosti, nevysvetliteľné situácie - žiadne z nich nedostávajú vo filme vysvetlenie - a to je ten faktor, prečo vie zelený sršeň baviť - nehrá sa na viac, než čím je: lacnou zábavou na unavené večery s nízkofrekvenčným stavom mozgu. ()

Madison

Rozmýšľala som medzi 3 a 4 hviezdičkami, ale k 4* ma nakoniec prinútil fakt, že som sa ani chvíľu nenudila a v rámci žánrov ide o veľmi zábavný a odľahčený komiks. Seth Rogen hrá dobre, ale jeho postava namosúreného a závistlivého pseudohrdinu ma chvíľami privádzala do šialenstva, za to sympatickejšieho Jay Chou a jeho bojové umenie si nešlo nezamilovať :) Komu bezhranične podlieham, je Christoph Waltz alias neodolateľný ,,Chudnofsky" a ja z celého srdca ďakujem Tarantinovi, že ho objavil :) Neviem, ktorý iný záporák ma v poslednom čase tak dostáva, ale stačí, že sa mihne na plátne na pár sekúnd, vysmolí jednu zo svojich nezabudnuteľných hlášok a ďalšia hviezda za herecký výkon je na svete. A, samozrejme, záverečná naháňačka dá konečne pocítiť, že sa dívame na komiks. Nabudúce prosím viac akčných sekvencií :-) ()

LihO

Fakt slušné spracovanie - efekty, strih, slow motion zábery... celkom dobrá hudba, originálny koniec. Bohužiaľ to malo dosť lacný scenár - zápletka s ruským mafiánom a zúfalý pokus oživiť to s Cameron Diaz... a tiež mi vadil suchý humor a celková fádnosť filmu. ()

Botič

I am UNGASEABLE! Gondry ošvédoval nejenom televizní seriál nebo komiksová políčka, ale i příjemnou retro-atmosféru a ještě k tomu neztratil nic ze své hravosti. Jeden z nejoptimističtějších a nejzábavněších kousků poslední doby. ()

Arachneuss

Zelený sršeň toho nasliboval hodně, ale jakmile došlo na lámání chleba, tak se z komediální oddychovky vyklubal film s trestuhodně nevyužitým potenciálem. Nejvíce to odnesl oscarový esesák Chris Weitz, jehož padouch s prošedivělým vousem se po vynikajícím intru pomalu transformuje do nevýrazného side-kicka, aby nakonec skončil jako parodie sebe sama. O dalším nesmyslném obsazení Cameron "Brrr" Diaz se raději ani nemá smysl rozepisovat. Ta ženská by se mnohem lépe hodila na roli Fredyho Kruegera, než sexuálního objektu pro oba hlavní hrdiny. Co naopak hraje Green Hornetovi do karet je sympatický Jay Chou a nápadité, byť ke konci už lehce okoukané, akční sekvence. 3D opět zbytečné (vlastně si vyjma Avatara a Trona nepamatuji snad jediný hraný film, kde by bylo k užitku). Chce to dvojku a to rychle. Jak stand-alone komiksárna to prozatím nemá šanci konkurovat například peckovnímu Kick-Assu. Kdo chce opravdu zelený nářez, tak si počká na Lanterna. ()

3DD!3

Podivné, ale funguje to. Nejlepší věcí na ZELENÉM SRŠNI (nebo SRŠŇOVI?) je ale Christoph Waltz, kterého si prostě zamilujete. Akce je výtečná a Gondry se často vytasí s nějákou parádičkou. Vlastně jsem dostal co jsem čekal. Takže Chudnofsky, polibte mi prdel. Přiložte svoje pysky na mojí zadnici a polibte ji. Francouzákem. Polechtejte mi ji svýma šedivýma fousama. Mám pro vás dobrou a špatnou zprávu. Jste ohranej. Jste starej a nudnej. Nejde z vás strach. Jste oblečenej jako šupák. Skončil jste, jasný? To je ta špatná zpráva. Ta dobrá zpráva je, že můžete jít do důchodu. Můžete chodit hrát golf, večeřet ve tři odpoledne, hrát si s vnoučatama, pít projímadlo, prostě věci, co dělaj starý lidi. Jasný? Podívejte se na mě. Moje jméno dokážou lidi vyslovit. Jmenuju se Danny Clear. Prodávám krystalický metamfetamin. Lidi mi říkaj Křišťál. Jednoduchý. A mrkejte na můj husťáckej kancl. Všude mám mraky skla, támhle mám průhlednej klavír. A sledujte mý hochy. Jsou jak ze žurnálu. Máme tu Gucci... Armani, další Gucci. Všechno šitý na zakázku. Tohle je dneska třeba, abyste se dostal na vrchol. Žádná tvrdá práce. Žádný hadry jak disko Děda Mráz. Musíte mít charisma. Vy vypadáte jako můj strejda Craig. Je to fakt super chlápek, ale je to zubař. Takže tohle berte jako dopis na rozloučenou. Bum!Šmytec. Cestu ven znáte. ()

Le_Chuck

V momentoch kedy sa začne Gondry vizuálne harašiť som si vravel, aký kto mohol byť skvelý nášup. Žial hollywoodske oprate z toho trčali 90% filmu. Pre mňa jedno z najväčších filmových sklamaní posledného roka-dvoch a vo výsledku taký obyčajne lepší Favreau. Uff! 60% ()

Spiker01

Pro mě rozhodně překvapení. Kdysi jsem na to odmítnul jít do kina a nyní vím, že jsem udělal chybu. Film je extrémně zábavný a velice dobře zpracovaný. Dějové zvraty jsou provařené a naprosto zřejmé, což mi ale v celkovém důsledku nevadilo. Hlavní jsou efektní scény, kterých je film opravdu nacpaný. Christoph Waltz je naprosto úžasný, škoda kratičkého camea Jamese Franca, docela se mi zamlouval...85% ()

Krouťák

K tomuhle typu filmů není třeba něco rozsáhle rozepisovat. Jejich cíl je jasný a buď se jim podaří pobavit široké masy lidí, nebo ne. Green Hornet si na nic nehraje (což je sakra dobře) a má velký potenciál na to, aby se mu zadařilo. Někdo jej srovnává s loňskou nakopávačkou a pokud tak učiním i já, budu muset tamnímu zelenému 'hrdinovi' hvězdu ubrat. Co dodat, bavil jsem se královsky a o to tu přeci šlo - 80%. ( s vysmíváním se 3D provedení ani nebudu ztrácet čas:) ()

Falko

Jedna z dalsich komiksovych oddychoviek, aspon na mna to ako komiksovka posobilo. Auto ako z Bondoviek, naplnene obrovskymi funkciami, zbranami a premenami, ake poznam skor zo sci-fi filmov, dalej Kato a jeho kung-fu supermanske eskapady, ktore v 3D efekte vyzerali celkom pekne a ziadny normalny clovek by nedokazal to, co on. Nikdy by som nepovedal, ze by reziser filmu VECNY SVIT NEPOSKVRNENE MYSLI (2004) Michel Gondry dokazal natocit aj takyto superakcak skor pre mladez, ale myslim si, ze sa mu celkom vydaril. Rakusan Christoph Waltz, znamy nacista z Tarantinovky HANEBNY PANCHARTI (2009) si opät zahral zaporaka, avsak tentokrat s vyssim honorarom, na aky bol zvyknuty pri domacej produkcii. Minulorocny Oscar ho zviditelnil a dopomohol mu presadit sa v Hollywoode, ale to ma tesi, pokial si bude vyberat kvalitne scenare a hlavne dobrych zaporakov :-) V malej ulohe sa objavil aj John Connor - Edward Furlong z TERMINATORA 2 (1991), ktoreho som takmer s tou bradkou nespoznal. Cameron Diaz tam bola ako ceresnicka na tortu a zaverecna nahanacka taktiez nemala chybu. Film je stvoreny pre zabavu a ja som sa bavil. Myslim si, ze to celkom vyslo... 19.01.2011 ________ Seth Rogen - (Britt Reid / Zeleny srsen) +++ Jay Chou - (Kato) +++ Cameron Diaz - (Lenore Case) +++ Tom Wilkinson - (James Reid) +++ Christoph Waltz - (Chudnofsky) +++ David Harbour - (Scanlon) +++ Edward James Olmos - (Axford) +++ Edward Furlong - (Tupper) +++ Produkcia: Seth Rogan +++ Hudba: James Newton Howard +++ (Videl v 3D kine 18.01.2011) +++ ()

viperblade

Tenhle film šlape jako hodinky. Jsou zde perfektní akční scény, které se střídají s těmi vtipnými, výborný záporák, skvělá ústřední dvojice a Cameron taky dostala prostor. Nicméně něco mi tam chybělo. Film si ze sebe (nebo spíše z komiksového žánru?) dělá prdel, ale pak se začne brát trochu vážněji a v tu chvíli to začne haprovat. Navíc, Seth Rogen je sice takřka geniální komik, ale jakmile se pokusí zahrát něco s vážnou tváří, tak není věrohodný ani trochu. Kdyby film celý byl pojatý v rámci "ok, uděláme si prdel z komiksových předloh a zároveň jim vzdáme hold", tak by mi to nevadilo, jenže to tak není. Nicméně je dobré zopakovat - je to vynikající film, kterému něco schází, aby byl dokonalý. 80 %. P. S. A prosím vás, uklidněte s těmi řečmi, že Cameron je důchodkyně. Nevím, jaké důchodce na ulicích potkáváte vy, ale Diaz má do nich zatraceně daleko. ()

D.Moore odpad!

Pffffffffůůůůůů, neskutečně prázdný, nudný a hloupý film. Doopravdy. Hlavní hrdina je ještě nesympatičtější než Peter Spiderman Parker, scénář je ještě nezajímavější než ve Fantastické čtyřce (a to je co říct), padouch Christopha Waltze je absolutně nijaký (největší zklamání), na vyloženě americký rádoby humor, který je zde použitý, jsem už silně alergický, vizuální efekty jsou sice obstojné, ale z 90% zcela zbytečné (Katovo "cool" otevření lahví piva budiž příkladem), hudba nevhodná a rušivá (tím myslím písničkový soundtrack, Newton Howardovo score jsem ani nezaznamenal)... Zelený sršeň je dost možná nejhorší komiksový film, který jsem kdy viděl, a já jsem na něm doopravdy nenašel věc (Cameron Diaz se mi nelíbila nikdy), kvůli které bych mu dal alespoň hvězdu. A pochybuji, že 3D v kině by na tom něco změnilo. Je mi líto. ()

Niktorius

Tak tenhle sršeň tedy vtipem nesrší. Ani nápady. Jen si tak píchne, zabzučí a odletí. A nehodlám ho chválit jen za to, že to nebolí. ()

JANARYBA

Bylo to tak blbý, až to bylo dobrý....Ale stejně doufám, že se můj oblíbený režisér vrátí k filmům typu Věčný svit...a Nauka o snech.... ()

Spooner

Další z řady výborných comicsáren, která si ze sebe ovšem umí udělat i srandu. Michel Gondry totiž věděl, že vážně pojatých komicsů tady bylo již dost, tak nám předvedl Iron Mana v ještě šílenějším, srandovějším a méně ukecaným hávu. Gondrymu navíc nechybí nadhled, takže si umí udělat srandu z každé scény či situace a přitom plnit všechny zavedené postupy. Navíc Gondry neskutečně válí také v akčních scénách, kterých je tu docela dost. Jsou nápadité,svižné přehledné a při závěrečném akčním infernu, kdy hrdinové projedou půlku města, zdemolujou s nezničitelným autem celý barák a zabodávaj nohy od stolů do očí, mé akční srdce doslova zaplesalo. Seth Rogen si to užívá, Christopher Waltz se definitivně stává synonymem pro lahůdkové záporáky, Jay Chou i přes svojí hodně lámanou angličtinu celkem překvapil a James Franco v cameu potěšil. Jenom ta Cameron Diaz mi tam přišla děsně zbytečná, i když jí to tentokrát docela i slušelo. Hodně slušný popcornový rozjezd na začátek roku. ()

Davies182

Že by hned na úvod roku nejnápaditější akční scéna? Katova první bitka je rozhodně nezapomenutelná, přijemně z ní mrazilo a sál zapoměl na pár minut dýchat. Kdo by řekl, že Gondry dokáže přijít s tak osvěžující invencí v zdánlivě nenápadném snímku? Dostal mě. Toť k asi nejsilnějšímu zážitku - na "rudou bouři" bych se mohl dívat klidně dvacetkrát za sebou (po motorkách z TRONa jeden z nejsilnějších kinozážitků posledních měsíců)... Film je vystavěn jako napůl vážně braná komediální jízda, která si dělá legraci sama ze sebe - díky Chouovu charismatu (!) a Rogenovu vtipu se to daří na jedničku. Režisér miluje své řemeslo a dává to divákovi najevo. Třešničkou na dortu jsou Furlong a Franco v malých roličkách. Až na slabší (čti nudnější) poslední zhruba pětinu spokojenost. Díky ČSFD za další povedené promítání! ()

petero

The Green Hornet je po prvotných výborných ohlasoch pre mňa dosť sklamanie. Tentoraz akosi viac než inokedy nesympatického Setha (možno si na neho ale v ďalších dieloch zvyknem) podstatne zatienil prekvapivo výborný Jay a za očakávaním zaostal i hlavný záporák v podaní Christopha Waltza. Pri výstupe Cameron Diaz si divák len povzdychne pri spomienke na jej neprekonateľný vstup na scénu v Maske. Čas je skrátka neúprosný. Snímok Michaela Gondriho zaujme skôr malými scénami ako i podarenými hláškami. Na prípadnú dvojku dúfam, že časom dôjde a prinesie i záporáka z ktorého pôjde strach a rešpekt. ()

gogo76

Boj proti zločinu je oveľa jednoduchší ak s peniazmi nie je problém. Aj preto môžme sledovať všemožné hračky v akcii. Šikovný pracháčov pomocník "Kato" je pravým opakom nemotorného "Zeleného sršňa". No bacha naňho, ten sa stále zlepšuje... Kvalitné obsadenie dosť pomáha, škoda, že Wilkinson nedostal viac priestoru. Akčné je to miestami až-až a je vidieť, že s peniazmi nemal problém len hlavný hrdina ale i režisér M. Gondry. Scéna s domiešavačmi a zasypaním auta bola výborná a pripomenula klasiku s Chuck Norrisom, ktorý sa so svojím fárom z jamy dostal trochu inak. Ako akčná komédia splní účel. 70%. ()

Xmilden

Režisér o kterém jsem si myslel že by ani náááhodou nikdy nezavadil o komiks. A hleďme, jak se vytáhl. Seth Rogen ve své zatím nejlepší roli a to i přesto že na mě zpočátku působil mírně otravně. Jsem rád že po předchozích propadácích (Komici, Travička zelená) mohu směle prohlásit že je zpátky v sedle. Dalo se tušit že Green Hornet bude trošku jiný komiks, ale výsledek mě překvapil. Digitálních efektů moc není anebo jsem je moc nevnímal. Což rozhodně potěší v době kdy se do kin za chvilku přiřítí Transformeři. Tady je přímo hmatatelně cítit vůni benzínu, svištění kulek, potažmo skřípění karosérií. Chemie mezi ústřední dvojicí je dokonalá. Až je člověku líto, že film vlastně v tom nejlepším končí. Hlavní záporák určitě slabší než se čekalo. Těch geniálních momentů nedostal ve scénáři tolik. Cameron Diaz má svá nejlepší léta za sebou. Celkový výsledek 85%. ()

FlyBoy

Michel sa nám pokúša vsugerovať, že má to byť zábavnejší ako jeho retro predchodca z 69' - žiaľ, neni tomu docela tak. Seth si tým otravným oxidovaním s občasným zábleskom sympatie oproti heroickému, ladne priamočiaremu Van Williamsovi ani neškrtne a usilovný Jay síce robí asi najfešnejšie flat-white široko-ďaleko a udatne katuje zloduchov na počkanie, ale technike "Jeet Kune Do" v podaní elastického Bruca Lee sa nevyrovná ani keby traktory padali. Dobre, prestávam porovnávať a poďme na chvíľu k veci. Chémia medzi dvoma patrónmi stredne silná kde tu až mizivá, pričom viac oblaží hbitý Kato než sprostituovaný Britt Reid. Mini rolička Franca znamenitá, snaha Waltza o stvárnenie ďabnutého záporáka znesiteľná, Diaz pominuteľná. Skript neprimerane nerozhodný/nekompaktný, v určitých partoch jasne (nemiestne) persifluje starého seriálového parťáka, niekde (ku koncu) sa zas bere echt seriózne. Pozvoľne zintenzívňovaný syžet poskytuje niekoľko slušných momentiek, niekoľko hluchých miest a jedno rozbesnené finále. Gondry je stále hračička, v tálone má viacero vychytávok (parcelovanie, videoherný look, atď.) a blyšťavá režisérska stolička mu aj naďalej prináleží. Škoda, že mu do roboty kafrú podnikaví spolupracovníci (Rogenovci a kol.), ktorých by trebalo poriadne švacnuť po prstoch aby prestali strkať nos tam, kde nemajú. Napriek tomu výsledná fazóna zdraviu neuškodí a aj keď prejavuje známky otrokárskeho syndrómu, tak sivý deň v klídku spríjemní. Vskutku však, žiadna sláva. 2,5* ()

Zeleného sršně čeká drsný reboot

Zeleného sršně čeká drsný reboot

16.11.2016

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

03.07.2013

Tak to asi není představa, kterou by s producenty ze Sony a firmy Naughty Dog sdílelo mnoho fanoušků. Ti si v roli videoherního lovce pokladů Nathana Drakea odjakživa představovali Nathana Filliona.… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (více)