Britt Reid je synem Jamese Reida, vydavatele novin Los Angeles Daily Sentinel. James jednoho dne zemře na alergickou reakci na včelí bodnutí. Po Jamesově pohřbu se Britt seznámí s mužem jménem Kato, což byl Jamesův zaměstnanec, automechanik a přítel, který ovládá bojové umění a učiní z něj svého asistenta. Britt a Kato se rychle stanou nejlepšími přáteli a společně se opijí. Oba se shodnou, že Jamese nenáviděli. Navštíví hřbitov, aby usekli hlavu Jamesově pamětní soše. To také udělají. Britt vidí, jak nějací zloději přepadnou muže se ženou. Když se je pokusí zastavit, zmlátí ho. Naštěstí ho Kato zahlédne a pomůže mu. Britt přesvědčí Kata, aby se z nich stali superhrdinové, kteří budou chránit město před zločinem. Britt si začne říkat Zelený sršeň. V boji se zločinem jim zdatně pomáhá i nově najatá sekretářka Lenore. Kato sestrojí auto vybavené několika kulomety a dalšími zbraněmi. Obrněnému autu začnou říkat Černá kráska a bojují s ním proti všem zločincům... (TV Nova)

helrohir

Z môjho pohľadu dosť nevydarená komixová adaptácia. Tak otravnú dvojicu, akou boli páni Seth Rogen a ten Azijat aby človek vo filme pohľadal. Každý ich výstup ma vyslovene iritoval a mal som nutkanie prepnúť už niekedy v polovici filmu. Ani Cameron Diaz (podľa mňa úplne zbytočná rola) a ani Ch. Waltz ma nepresvedčili, že tento film je niečo viac, než v skutočnosti je. Humor tiež nič moc, takže druhú šancu tomu nedám ani náhodou. ()

knihovna

No jo no, ono zparodovat něco jako jsou komiksy je asi opravdu těžké. On komiks je už sám o sobě dosti legrační záležitost (ač se často tváří jako drama) a teď to zkuste ještě zparodovat. Tohle mi nepřišlo moc podařené, chovat se většinu času jako osel mi nepřijde vvtipné. Kato mě také neoslovil ( i když skutečný hrdina byl on), sexy hrdinka nebyla sexy a hlavně je z celé trojice nejhorší. Záporák jakž tak ušel ale ty dialogy - hrůza. Celé je to takové nedomrdlé, takže s bídou za 2*. ()

mrclTV

Nie že by sa mi tento film nejako páčil, ale má svoje trápno-vtipné chvíľky, na ktorých som sa občas zabavil. Ja len dúfam, že sú úmyselne trápne, lebo inak si film zavaril na poriadny problém. Film je neuveriteľne zaškatuľkovaná nevýraznosť, kde si s nejakým storytellingom tvorcovia nelámali hlavu - dej nám v pravidelných intervaloch prednesie doslova ako na podnose, sekretárka Cameron Diaz. Mrzí ma, že taký famózny herec ako Christoph Waltz tu mrhá svojim talentom. ()

Nathaniell

Bylo potřeba to hodnocení zvednout, protože tenhle film musím zase jednou vidět. I když si ho pamatuju skvěle a jediný co mě na něm trochu štve je ta přehnaná dvouhlavňová zbraň... Jinak je to lehce pohádkový, ujetě technický a dobře akční. Takže je to jako taková kombinace Inspektora Gadgeta, Iron mana a Jackieho Chana. :-) Jasně že je to přehnaný. Je to komiks. Jenže zrovna tím způsobem, kterej mám rád. Takže dávám plnotučné 4* ()

PlayEasy

Tak tohle bude jednou kult! Zaručeně!! Jistě!!! Green Hornet je ultrastylový, trefně obsazený, mega zábavný nářez - ano, to je to slovo! Nářez a kult ostošest. Dokonale sehraná a zábavná ústřední dvojka, nejlepší záporák moderního Hollywoodu Christoph Waltz (otěže převzal po Garymu Oldmanovi), navíc tento film není vázaný ani na DC ani na Marvel a tím je tento (super/anti)hero movie originální. U ani jedné postavy si neřeknete: "Hmmm, to už jsem někde viděl....", "O tom už jsem někde četl....." atd. Tak libově akční, krimi a zároveň vtipný film jsme dlouho neviděli! Spolu s Kick-Ass rozhodně nejoriginálnější (a ještě s Deadpoolem 1 a 2 vůbec nevtipnější) komiksák všech dob! ()

PlysovyMacko

Preco je Zelenym srsnom Britt, ved on nema ziadne schopnosti, je len bohaty d*bil (co Seth Rogen nemusi ani hrat). Jedinym frajerom je Kato, vie sa bit a zostrojil super auto so vsetkymi vychytavkami. Zapletka o los angelskom podsveti je predvidatelna, nicim nezaujme. Chcelo by to lepsie akcne sceny, hlavne to ze Kato ovlada karate ostalo nevyuzite. Christoph ako boss bossov neni desivy a Cameron je do poctu. ()

liquuid

Mně se líbí ty obsažené bondovské vychytávky a líbí se mi ta zvláštní připitomělost. Když pomineme, že to není žádný skvost a budeme se dívat na to, že to má čistě a hlavně pobavit, tak to ve finále zase tak špatné nebylo. Lepší 3. ()

dzules

po dlouhé době super zábava, dokonce jsem se smála nahlas! Vyvažené, nadupané prostě super..a obsadit Setha do hlavní role byl geniální nápad. Prostě super a už se těším na DVD ()

m.a.s.

The Green Hornet ( zvlášť používám název anglický, český překlad je hrozný ) film je velmi zábavný a komediální a hlavně akční. Velmi dobře se dá u tohoto filmu odreagovat od problémů a starostí, bohužel po skončení se hned vrátily. U filmu jsem se velmi hodně nasmál. Ale řekl bych, to 3D by vůbec nemuselo být, bylo to zbytečné. ()

Fiijay

Gondry umí opravdu točit filmy,výborná dvojice ,vtipný scenář a triky ,které vypadají jakoby to auto opravdu existovalo se všemi vychytávkami. ()

Goodmen

Tomu říkám parádní start do Nového roku, protože takhle jsem se u filmu už dlouho nenasmál. Excelentní comicsová oddechovka, která je lehce akční, ale hlavně je komediální až na půdu a nemůže se brát tak vážně. Film táhne skvělý herecký ansábl. Seth Rogen byl a bude vždycky ulítlý pako a svojí postavu si napsal skvěle přesně ve svých hereckých mantinelech, Kato sice jako herec nic moc, ale ve dvojici s Rogenem jim to úžasně klape. A Waltz jako Chudnofsky/Bloodnofsky - ten měl dostat více prostoru. Teď už jen zbývá aby film v kinech uspěl, a mohlo vznikout pokračování. P.S. Škoda, že se to nejmenuje Zelená včela. ()

infernet

Celkem povedené, ale moc nemám rád filmy, ze kterých si půl hodiny po skončení nepamatuji ani polovinu. Na druhou stranu Christoph Waltz se mi v Hanebných panchartech hodně líbil a po tomhle filmu ho začínám mít opravdu rád. Jeho projev je prostě super. ()

Toumyk

Velmi kvalitní, filmeček, který rozhodně neurazí jak příznivce komika Setha Rogena tak milovníky kvalitní akce. Green Hornet je takový mix všechno, který pod taktovkou M. Gondryho, spojený se super vizuálem vytváří zdařilou akční komedii. Výborný Ch. Waltz, který rozhodně co se komické stránky nezklamal. Poměrně typická zápletka komiksových akčňáků tohoto typu, možná i trošku klišoidní, ovšem ten humor? Zasmějete se u toho opravdu z plna plic jak už u zmíněného Waltze tak i u "klasika" Rogena a jeho parťáka J. Choua. A ta Cameron Diaz...stále šukézní...:-) Dvě hodinky dobře stráveného času...to je Green Bee. Pardon, Green Hornet..:-) ()

t.r.get

Vesměs kladným ohlasům musím dát za pravdu. Kvalit Kick-asse sice nedosahuje, ale přesto stojí za to. Příběh zaujme a i to 3D je pěkné .... Tím myslím, že je vidět hloubka a nikdo vám nenutí "šroubovák mezi oči" (omlouvám se kOCOURori, že +- používám jeho slova, ale u Avatara to vastihl, a tady to také skoro platí(až na tu preciznost)) Seth Rogen nezklamal, mou pozornost si však upoutal Christoph Waltz.... I na tak malém prostoru, co podle mě dostal ostatní vysoce převyšuje. ()

Spielbergo odpad!

Divím se sám sobě, že jsem to dokázal dokoukat. Postupně mi mrzl úsměv a po půl hodině ničeho jsem pochopil, že se tentokrát dobrého filmu nedočkám. Ano, zasmál jsem se. Třikrát a jen tak aby se neřeklo. Nic k popukání, což tu, jak s údivem sleduji, mnozí ostatní opěvují. Laciné a trapné narážky, křečovité pokusy o vtipy, snaha vypadat strašně cool a retro.. Hlavní hrdina je vyloženě odporný, ovšem nikoli tím příjemně nehrdinským stylem, prostě je to tlustej buran, kterej to, jak je cool, neustále zdůrazňuje výrazy SHIT a DUDE. Jeho pucflek si zřejmě libuje v tom, když si z něj někdo dělá rohožku a od začátku do konce ho soustavně shazuje, přičemž ho za to ten podržtaška z nějakého důvodu od půlky filmu nazývá svým bratrem.. Třetí do páru je obstarožní sekretářka, která podle scénáře má být asi velice sexy, neboť oba dříve jmenovaní se o ní pokouší - nutno ovšem přiznat, že jejich pokusy jsou profesionální asi jako u třináctiletých puberťáků z nejmenovaného ghetta. Hlavní padouch je.. Chudák. Mistr zločinu, který nejprve vymlátí gangy v celém LA a pak si nedokáže zjednat pořádek od dvou dementů, totiž JE chudák. Divím se, že to Waltz wzal. Inu je vidět, že padoucha nedělá herec, ale scénář - a ten je v tomto případě zatraceně děravý. Jsem celkem fanda filmových zpracování různých komiksů, ale tohle nemá hlavu patu, nemá to podtext ani nadtext.. Prostě megaprůšvih, u něhož naprosto nechápu tak vysoké hodnocení. Naposledy jsem se tak strašlivě a tak dlouho nudil u Avatara. ()

Zeleného sršně čeká drsný reboot

Zeleného sršně čeká drsný reboot

16.11.2016

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

03.07.2013

Tak to asi není představa, kterou by s producenty ze Sony a firmy Naughty Dog sdílelo mnoho fanoušků. Ti si v roli videoherního lovce pokladů Nathana Drakea odjakživa představovali Nathana Filliona.… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (více)