Honza je normální devatenáctiletý kluk z Ústí nad Labem po uši zamilovaný do své přítelkyně studentky a fotografky Terezky. Honza, po tragické smrti svého otce - vášnivého golfisty, vyrůstá jenom s maminkou a malým bráškou Lukáškem. Rodina se smrtí otce těžce vyrovnává, navíc se na ní řítí i existenční problémy v podobě exekutorů vymáhajících pohledávky za lichvářskou půjčku na byt.

Honza se k celé vzniklé situaci staví čelem. Nechce nechat všechny starosti na mamince, a tak místo plánovaných romantických prázdnin s Terezkou ve Francii nastupuje na brigádu do luxusního hotelu v Karlových Varech, kde pracuje jeho strýc Maxmilián. Právě probíhá Mezinárodní filmový festival a Honza má jedinečnou možnost „vychutnat si“ velký svět z jeho odvrácené stránky – jako myč nádobí a příležitostný číšník v jedné osobě . Pracuje celé dny a noci a všechen výdělek posílá rodině. Na večírku, kde Honza zaskakuje jako číšník se nechtěně dostane do sporu s hlavou partičky zlaté mládeže – golfistou Reném. Strýc Maxmilián zařídí Honzovi brigádu v golfovém klubu, kde se seznámí s krásnou PR manažerkou Alicí, která ho pozve na firemní golfový turnaj. V noci po směně najde Honza na odpališti pohozenou hůl a několikrát zkouší dávno zapomenutý švih. Staré instinkty se vrací. Golfový trenér Karel okamžitě rozpozná velký talent a nabídne mu pomoc. Svůj první turnaj Honza vyhrává. Otevírá se mu cesta do náručí P.R. manažerky Alice, a s ní i cesta do světa malého českého šoubyznysu. Honza brzy začne při své strmé cestě za úspěchem ztrácet půdu pod nohama. Přichází nejen o vztah s Terezkou, důvěru mladšího brášky Lukáška, ale nakonec i přátelství trenéra Karla. Alice ho zavaluje prací v reklamě a bez skrupulí na něm vydělává. Honza přestává mít čas na trénink a poslední kapkou je vážné zranění při tréninku na juniorském mistrovství republiky.. V nemocnici s ním Alice rázně ukončí smlouvu i vztah. A tady teprve Honzův příběh začíná. (oficiální text distributora)

D.Moore odpad!

Jsou počiny, které lze slušně okomentovat jen těžko. Veni, vidi, vici je jedním z nich, a proto raději nebudu psát dál. ()

PinokKio

Jak chudý synek ke štěstí díky golfu (kterého zas tolik neuvidíme) přišel, Jitku Kocurovů obdělal a prozřel. Moc pravidlům golfu nerozumím, ale že by se juniorka hrála ve dvou či rovnou na finále (i přes divokou kartu .. no nevím). Příšerná muzika, mizerný střih a ještě horší herecké výkony (vyjma Boba Klepla a jakoby z filmu od Poledňákové vypůjčeného Postráneckého) srážejí tento film na minimum. O příběhu nemluvě (zmínka o vysoké škole nám má asi prozradit, kolik je hlavnímu představiteli let .. nic víc, jelikož na ní nikdy nenastoupí). ()

freddy

Ač jsem golf nikdy nehrál, ač neznám jeho pravidla ani terminologii v něm používanou, a konečně ač nemám tento sport rád a jakmile se objeví na nějaké sportovní stanici přenos z golfu, tak okamžitě přepínám, tak přesto všechno jsem si tento film dokázal užít, aniž bych se byť jen na malou chvíli nudil. A vím o čem mluvím, romantických komedií už jsem viděl docela dost a není lehké mě zrovna v případě tohoto žánru zaujmout, ale tomuto filmu se to povedlo svou originálností, nápaditostí a především pro romantické komedie atypickým prostředím, protože romantická komedie z prostředí golfu je něco, co jsem dosud neviděl a co zase trochu rozšířilo mé filmové obzory. Samotný film je zvládnut naprosto perfektně, svým zajímavým dějem dokáže zaujmout i takového antigolfistu, jako jsem já, a do poslední chvíle jsem nevěděl, na čem vlastně s tímhle filmem jsem a jak celý příběh dopadne. Výtečný filmový zážitek pak dotváří naprosto vhodně zvolení herci, Filip Tomsa je pro mě neokoukaným hercem a s rolí se popasoval výborně, Míra Nosek zase skvěle zahrál záporáka, takže jsem ho fakt dokázal nenávidět, a Václav Postránecký s Bohumilem Kleplem už jen vhodně doplnili hereckou sestavu k mé velké spokojenosti. Mně se to líbilo, nečekal jsem nic náročného, měl jsem chuť na oddechový a pohodový film a toho se mi také dostalo, takže přes počáteční skepsi z toho, jak se mi tento film bude líbit musím konstatovat, že lepší už to asi být nemohlo a k maximálnímu hodnocení chyběl už jenom kousek. Celkové hodnocení je tedy 90%, což v tomto případě znamená lepší čtyři hvězdy. ()

Spooner

Nápad to byl docela slušnej a kdyby se toho ujal někdo zručnej, tak si to umím představit jako vcelku příjemnou oddychovku. Jenže bohužel si to nikdo šikovnej na starost nevzal a vzniknul tak absolutně nudnej a tupej film bez jedinýho nápadu, za to s hodně product placement a hromadou celebrit (za camea Novotnýho a Gotta by si tvůrci zasloužili přinejmenším facku a nějaký ocenění za wtf scény roku).Scénář nedává moc smysl, postavy se tady úplně nelogicky a mění své názory záběr od záběru Navíc se mi to celý zdálo úplně zmateně sestříhaný a některý scény na sebe pomalu ani nenavazovaly. Po herecké stránce je to taky bída, možná jenom ten Klepl šel přežít. Což se jinak o filmu moc říct nedá, u toho se dá přinejlepším možná tak dobře usnout. ()

-bad-mad-wolf-

Nechce se mi o tom moc mluvit, tak rovnou na začátek říkám, že ta jedna hvězda je za hudbu, kameru a celkově solidní technickou ošetřenost (Kocurová se svlékne, což ovšem kompenzuje tím, že hraje krávu a ještě dost mizerně). Zbytek je na draka. Vážně netuším, proč v každé české "lidové" komedii musí být VŠECHNY postavy kreténi, zoufale uvízlí ve svých stereotypech. Jakmile má dojít k nějakému vývoji, tak k němu dojde, aniž by pro to kdokoliv cokoliv udělal - závěrečné usmíření je tomu nejlepším důkazem: Honza Terezu podvedl s bulvární blonďatou mrchou, což se Tereza dozví právě z bulváru (!!!). Honza se za to nikdy nijak neomluví, natož aby o Terezu po ztrátě blonďaté mrchy výrazněji bojoval. Tereza na něj logicky kašle a začne koketovat s jiným klukem. Z tohohle všeho vyplývá, že Tereza v závěru zničehonic přijde za Honzou a začne se s ním na golfovém hřišti líbat a tvářit se hrozně šťastně. Ponaučení? Pokud jste nedůsledný kretén a o vaší nevěře ví celý národ, nedělejte vůbec nic. Bývalka stejně přileze sama! Pokud jste naivní hodná holka a váš kluk píchá bulvární děvku, aniž by na vás bral sebemenší ohled, počkejte, až modelka zdrhne a přilezte za chlapcem zpátky. To jsou mi morální trendy... A jinak? U pokusů o humor se jednomu chce brečet, herci jsou jaloví a věčná camea celebrit svou vlezlostí boří dimenze otravnosti. P.S. Walda Gang je zločin. ()

Big Bear

Oh my Gott ! Asi takhle. Sešlo se několik společností a vymýšlelo jak udělat společnou reklamu nejen výrobkům co prodávají, ale i celému tomu byznysu kolem golfu. A tak vznikl nápad udělat film. Koncept bude takový: Celé je to o golfu, na každém záběru musí být vidět název všech značek čepic, holí, triček, spoďárů, bot, pití, klubů, prostě všech a všeho...(místní pohlaváry a některou tu novodobou podnikatelskou šlechtu dáme do záběrů jako komparz). Ale protože český divák není až tak blbej (tedy skoro) a jen koukat na značky by jej nebavilo, je třeba do toho dát nějaký dojemný příběh. Češi mají rádi příběhy o jelimanech jak nakonec přijdou (poctivě samozřejmě) k úspěchu. A tak tu máme chudého zraněného pingla s nadáním trefit se do jamky u práporku, bohatého podvádějícícho zlouna co nakonec dostaně výprask, kurvičku, bodrého hospodského, starostlivou maminku a nesnesitelného Klepla. No a stím už se dá něco dělat. Pingla si zahrál Filip Tomsa osobně jinak ještě stále nepřekonaný český kandidát nejstrašnějšího filmu jaký jsem kdy viděl - Strážce legendy. Se zbytkem to není o nic slavnější... Prostě tohle není film, to je nejčistčí verze PP.. A přesvědčte mne, že to tak nejni... Jeden míček ze smilování ! * ()

Peytl odpad!

Notypičo, Švanda golfák pod režisérským bičem Géblse. Ještě bude někdo nadávat Troškovi? Veni,Vidi, Vpiči... ani za Kocouří kozy nemůžu dát půl pizdy. ()

kingik

Koho by to napadlo, že hrdina tohoto filmu Honza alias sympatický Filip Tomsa to přes letní brigádu u svého strejdy, kde v hotelu myl nádobí a roznášel hostům drinky, dotáhne v závěru až na mistra republiky v golfu. No a tak to zamýšlel scénář a našemu hrdinovi předepsal peripetie s láskou, to když ho vrhl do náruče atraktivní a vypočítavé Jitky Kocurové, aby pak poté, co ho odkopla zjistil, že Sandra Nováková je stejně lepší a poté, co potrénoval s Bobem Kleplem si ještě vyřídil účty s arogantním záporákem Jaromírem Noskem. Když se tato komedie začne moc rozpitvávat, tak to nebude nijak slavné, ale pokud se divák chce jen a jen bavit, tak už je to mnohem lepší, protože i přes svou předvídatelnost mě to bavilo. Bavil mě Bob Klepl, bavila mě mrška Kocurová, které role překvapivě dost sedla a o golfu to zase až tak moc nebylo, a to je taky dobře, romantické to bylo tak akorát a vtipné jen občas, ale rychle to uteklo a bylo to dost pohodové. Tak proč se s hodnocením držet při zdi. 60% ()

Smok

Silne braková rozprávka o chudobnom umývačovi riadu, ktorý sa z večera do rána stal golfovou hviezdou, o jeho problémoc s láskou a samotnou existenciou, ktorú pozorne sleduje a teší sa z jeho úspechov aj sám Karel Gott. Samozrejme skrytá reklama nesmie chýbať pomaly na každom kroku, ako to už v dnešých sponzorom poplatných filmoch chodí. Výsledkom je tak samozrejme komédia, ktorá nepobaví, len rozosmeje - ovšem na miestach, kde to tvorcovia určite v pláne nemali. ()

Fingon

Neoriginální a v některých exteriérových scénách nesnesitelně přesvícené, ale největší vadou je inzerovat tento film jako romantickou komedii, protože tou rozhodně není - a to je asi taky hlavní příčinou místního "skvostného" hodnocení. Vykreslení "vzestupu, který je zároveň pádem" ve druhé třetině filmu je ovšem docela zajímavé. ()

mil@n.fanatik

Zas tak hrozné, jaké jsem to čekal to nebylo. Místy nuda to byla, ale v poslední době u nových českých filmů není ničím neobvyklým. Než třeba Vy nám taky šéfe nebo medvídek mě tato "komedie" docela i bavila. 50% ()

WANDRWALL

Bezradnost. Pokus o komedii, o romantiku, o návrat člověka ke sportu i v ČR. Jenomže pokus nestačí, pokus je za ty prachy luxus. ()

Slarque

Komedie? Kvůli tomu, že Bohumil Klepl asi dvakrát za 95 minut pronese něco vtipného? Romantická? Myslíte tu krátkou chvilku na začátku mezi Filipem Tomsou a Sandrou Novákovou? A zbytek? Sterilní produkt dokazující, že není větší nuda než golf. Pitomý scénář, výtahová hudba a reklamně-videoklipová režie. Jenže co vypadá skvěle na půl až třech minutách, to už po hodině nemůžete ani vystát. Ale dokázal jsem u toho neusnout. ()

Arsenal83

tretnutie mladých nehercov prinieslo očakávaný výsledok, takmer zaručený odpad. Menej sympatického a tupejšieho golfistu si ani neviete predstaviť Netuším, pre koho sa tieto filmy točia. Publikum žiadne, kiná prázdne, film skončí na YouTube. Navyše téma, ktorá je miestnemu človeku vyslovene u prdele, kto okrem zlodejskej smotánky hrá a sleduje golf? ()

heyda

Čekal jsem na CSFD všechno, ale 30% ??? To teda ne. Film na hranici odpadu to tedy rozhodně není!!! A ačkoli jsem měl v plánu udělit pouze 3 průměrné a zasloužené hvězdičky, tak svůj plán měním a hodnotím za 4 hvězdičky. Obhajovat si je tu snad ani nebudu, to by bylo jak přesvědčovat nacistický dav, že vraždit Židy je svinstvo. To by mě taky nikdo neposlouchal. 55% ()

Flakotaso

Ale ono zas tak otřesné nebylo. Jo, je to hrozně banální a nereálné po všech stránkách, ale kdyby odkopli ty tuny reklam a zbytečných minirolí, tak je to docela snesitelná oddychovka. Nejlepší je na celém filmu určitě hudba a Jaromír Nosek, ten týpek má prostě parádní záporácký ksicht, měl by hrát víc :) ()

virus10

Reklamy přímo ve filmu?? Jo i to je možný!! Jinak to není zase tak špatný, jak by se mohlo zdát, určitě jsou o hodně horší filmy než Veni, vidi, vici-tohle je taková oddechovka. Jako vždy Klepl nezklamal a na Jitku Kocurovou se taky hezky kouká. ()