Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

jasanka

Hodně originální a zajímavá černá komedie. To vše umocňuje to, že jde o britský film se skvělými herci. Rupert Grint tu opět perlí (jako ve všem, co jsem s ním viděla), stejně tak ostatní dva hlavní herci. Celou dobu z obrazovky sálá pohoda a flegmatičnost, ale zároveň to vůbec není nuda a o akci taky není nouze. ()

rounen

já tento film viděl úplně jinak, pro mě nezábavné, nehumorné... začátek filmu se ještě dal, ale pak to byla strašně vážná nuda, absolutně o ničem... britský humor mi nějak nesedl... jediné co stálo za povšimnutí a co mi z toho filmu utklo v paměti, byla Emily Blunt... podle mě zbytek herců se strašně přetvařovalo, jakoby hráli něco co neumí... ()

jandula00

Ani jsem nečekala, že se na stará kolena dočkám opravdu vtipné a vůbec né trapné komedie. Na druhou stranu jsem tušila, že kdyby ta chvíle přišla, jednalo by se nejspíše o britskou produkci. Neřízená střela je svěží záležitost, ve které nejenže hrají skvělí herci, ale také se zde vůbec netlačí na pilu, což u komedií oceňuji. Emily Blunt je super, což jsem ani nečekala, Bill Nighy je super super, což mi bylo jasné už předem. Celkově super super super komedie, doporučuji. ()

grerar

Tak Martin Freeman dokáže bejt i úchylák. Naprostej fuj! :D no a jinak je to tak anglický, že musím neustále myslet na Amélii z Montmartru a její přeblikávání. Do Regiojetu ideální společník ;) ()

Bozvav

Velmi povedená crazy komedie, která těží především z výborných hereckých výkonů hlavní čtveřice (zlodějka, nový adept na zabijáka, zabiják a jeho matka) a z občasných velmi dobrých hlášek. Akce slušná, dialogy dobré, hudba skvělá. Za mne naprostá spokojenost za 85%. ()

mala_kea

Své protějšky v žánru jednoznačně trumfnul, sám však zůstavá utopen někde v průměrných vodách. Všichni své hereck umy zvládli na výbornou a já nevidím důvod, proč zbytečně film schazovat. Krásný průměr. ()

RakeW

Nepopírám, že to mohlo být ještě o něco lepší, zábavnější, logičtější a méně předvídatelné... Nicméně i tak jsem se hodně bavil. Víc než o nějakém příběhu je to celé o detailech. Detailech černohumorných, často až šokujících. Tedy vezmeme-li v úvahu, že to jinak celé vypadá jako další z řady britských romantických komedií. Už v prvních minutách, kdy nám tvůrci v těsném závěsu podstrčí odkazy na legendy v oboru, tedy číslo 47 a Šakala (ve druhém případě se pak jedná o fakt vyvedený fór), mi bylo jasné, že si mě tenhle film získá. A Martin Freeman se svým mile přiblblým úsměvem by si zasloužil nějaký samostatný spin-off kraťas. Po pěti letech a dalším shlédnutí přidávám pátou hvězdu, oddychová zábava podle mého gusta. ()

Hapretor

Je zde vidět, že k dobrému anglickému suchému humoru byl namixován situační absurdní humor Francouzů. Povedlo se to dobře? Ano! - díky hezky zahrané a ztřeštěné role Emily Blunt a díky ze začátku totálně upjatému a precizně chladnému Bill Nighyovi. Co je tady pro mě překvapení roku, ne-li filmového desetiletí, je herec Rupert Grint. Jak mě v Harry Potterovi vždy šíleně iritoval, tak tady mi vůbec nevadil a příjemně mě pobavil. Celkově je to velmi dobrá komedie na odreagování. Jen ten konec je trochu klišoidní, slabší. Takže není to excelentní. Takže za ***. ()

Rockerman

Konzervativní nájemný vrah, krásná zlodějka a obyčejný kluk. Co z toho může být? Tady z toho je svižná, vtipná a na nic si nehrající oddychová komedie. Humor v britském stylu mám rád a tady se jej občas dočkáme. Ve druhé půli trošku nuda a ochabnutí tempa, ale jinak jsem se po většinu času bavil a to je podstatné. ()

Heroine

Bill Nighy je naprosto vynikající, což je v tomhle filmu to nejsilnější. Potom samozřejmě dávka pravého suchého Anglického humoru, a docela pěkná komedie je na světě. ()

GOREGASM

Maminčin mazánek a nájemný vrah Bill Nighy, rafinovaná a hypnotizující zlodějka Emily Blunt a urputně se křenící vrahoun Martin Freeman. Nyní zalijeme polevou složenou povětšinou z nešizeného britského humoru a špetky tolerovatelné ztřeštěnosti a můžeme si pošmáknout na odpoledním dezertu, který vám na patře zanechá vzpomínku na excelentního Billa a sen každého heterosexuálního mužem, jménem Emily. 70% ()

jura-roy

Moc příjemná "ne"komedie. Hlavní hrdinové jsou kvalitně vybráni, ale Nighty exceluje. Ostatní dá se říci dělají omáčku kolem, která je díky Emily moc dobrá, ale ani Grint se neztratí. Další důkaz kvalit ostrovního inteligentního humoru. ()