Zábavný park

• USA Adventureland (více)

James Brennan (Jesse Eisenberg), který právě absolvoval vysokou školu, se těší se na vytoužené prázdniny. Rád by projel Evropu, ochutnal německé pivo, navštívil světově proslulá muzea a oslnil nějakou krásnou dívku, nejlépe typickou Francouzku. Jenže se píše rok 1987 a v Americe právě probíhá ekonomická recese. Potřebné finance se na poslední chvíli v rodinném rozpočtu nenajdou, a tak Jamesovi nezbývá než vzít podřadnou brigádu v zábavním parku. Stokrát omleté disco spolu s vůní cukrové vaty, netrpělivými rodiči a uřvanými dětmi - nic horšího snad už Jamese potkat nemohlo. I tady však návštěvníci prožívají skryté příběhy, díky nimž je tohle zaměstnání snesitelnější. A když s vámi pracuje chytrá a hezká Em (Kristen Stewartová), může se i z pekla stát nebe na zemi. Vtipná americká komedie od tvůrců filmu Superbad, v čele s režisérem Gregem Mottolou, je plná sympatických postav a hudby osmdesátých let. (oficiální text distributora)

Dankaaa

Pekny film, uzasna hudba, nadherna hra so svetlom, farbami a zvukom...pre cielovu skupinu viac nez vhodne, pri filme netreba nad nicim rozmyslat, taka oddychovka. Inak u mna priemer, velmi zavazili plytke dialogy a trosku nudny plot s predvidatelnym koncom. ()

Jamall

Adventureland je dost utahaný film. Dialogy se vlečou, postavy nejsou zrovna zajímavé a humoru velmi málo.Jenže v některých okamžicích mě to něco vtáhlo a donutilo mě to přihodit třetí hvězdičku. ()

Manas50

Neobvyklé a neokoukané prostředí, sympatičtí herci a dobrá atmosféra mě potěšila v tomto filmu. Nejedná se jen o komedii, je zde romantika i drama, ale vše je to tak akorát smíchané, že to působí docela reálně i zábavně. Skvělou atmosféru filmu utváři i výborná hudba osmdesátych let. Takové filmy mám rád takže jsem velice spokojený. 80% ()

david666

Průměrná romantika - o komedii bych tady moc nemluvil. Možná spíše o dramatu. Herci se mi zdáli takoví unylí, bez života - ale možná to tak mělo být a tvůrci chtěli ukázat tu beznaděj, které brigádníky v Adventurelandu provází. ()

ElKamil

Místo cesty do Evropy makat v zábavním parku? Taky bych byl taky pořádně napařenej, ale co Brennanovi letní brigáda přinese, to určitě nečekal. Sympatická podivaná se sympatickými herci, která se ovšem diametrálně liší od jiných teenagerovských (mnohdy rádoby) komedií. Ačkoli jde i o ten sex a každý, kdo chce být cool, si dává jointa, nejedná se o žádnou slátaninu a děj se dotýká i skutečných problémů, které rámují příběh nesmělého kluka, co se asi zamiloval. I když se Brennan nevyhne pár minelám, nelze mu na závěr nepřát naplnění jeho lásky. K tomu navrch přiměřená dávka humoru a příjemný soundtrack - maximální spokojenost. ()

MAST3R

Kristen Steward má rád a tento film stojí defakto na ní tudíš se mi tak líbil. Jen mi pořád nějak nedochází proč do těchto filmů obsazují takové tragédy jako je Jesse Eisenberg? Vždyť ten kluk nic nemusí hrát skoro jak debil vypadá už tak, a když už tam něco hraje tak je to skoro retardace. Nebýt Kristen a Ryana je to v odpadu!. ()

sAreOn

V poslední době jako kdyby se rozstrhl pytel s těmito geek-komediemi. Adventureland není ničím speciální. Film sází na neobvyklé situace, řešené ještě neobvykleji, klasické vtípky a na trávu. Klasický příběh, který ničím nepřekvapí a stejně tak humor. Hezký průměr. ()

jopal

Jeden z filmov, ktore keby som nevidel, tak o nic nepridem. A pritom ten zaciatok vyzeral nadejne...Kazdy mal auto, super dom, super party super chlast a drogy. Rodicia si nevsimli, ked im mladez vypila cely bar. Bez hlavy a paty... ()

pierre9

Hm, no já ti nevím Karle... Predpokladám, že tento film nemal nejaké veľké ambície. A v tom prípade ich naplnil. ()

wray

Adventureland nebol zly film, ale - zaostava v priemere ostatnych teen-rom komedii. Pribeh ako vsetky ostatne - geek zbali napokon najlepsiu babu. Popri tom nejake to posolstvo, soundtrack odprezentuje to co autori povazuju za dobru muziku, herecky jedna dve zaujimave postavy aby sa nepovedalo a dalsi film tohoto zanru je na svete. Stale sa mi vynara ako porovnanie Girl Next Door, kde sa podarilo presne tuto istu temu, s presne tymi istym prvkami spracovat ovela ovela lepsie... Proste priemerna komedia - da sa to pozriet. Male minus musim dat za Kristen ktora mi liezla na nervy uz v Twilighte (kde som veril ze je to len preto lebo je to zle napisana postava, a nie je to chyba herecky) - hrala to presne rovnako slabo (kde emocie vyplyvaju z jej jedneho druhu pohladu, a ked potrebuje este pritlacit spravi tu vec s vlasmi :/ ) Naopak male plus za Ryana Reynoldsa - velmi fajn postava, Paulette a Bobby boli tiez fajn. ()

Dana1926

Osmdesátá léta a James který si ještě neužil, se protlouká životem a hlavně holkama .Při tom všem potkává Em která jak už to tak bývá vším zamíchá. Život je svině a někdy je to fakt těžké všechny ty věci přežít. Citlivý, upřímný film který vypráví problémech s penězi, láskou, rodinou prostě tím co prožívá každý obyčejný puberťák. Bavilo mě to, skvělý hlášky rozhodně povedené. ()

Bajj

Místy zábavné, romantické, typicky teenagerské, oddechové. Klasický americký teen-film.. neurazí, ale ani nijak zvlášt nenadchne. Ovšem co je třeba vyzdvihnout - výkon Kristen Stewart.. skvělý skvělý skvělý! ()

kverula

Pro mě strašná nuda. Předvídala jsem až za roh a když už příběh konečně měl tendenci šponovat, přišel konec. Navíc, Lou Reeda neposlouchám a poslouchat asi nikdy nebudu, takže... Komentář bych si měla strčit za kloubouk, já vim. ()

Phlame

V profilu filmu bych přeškrtl "Drama" a pořádně začernil, zaškrkal a vyhodil pryč slovo "Komedie", ani s jedním žánrem to nemá nic společného. Totálně nevtipný až nudný film, hlavní postavy jsou bezcharakterní a nezábavné (až na Jamesova vyšinutého kamaráda Frida), dokonce i romantika je tady strašně levná a koneckonců celý film je neoriginální a prostě špatný. A co na tom, že je příběh upřímný, když všechno ostatní nestojí za nic? //30%, za Kristen, docela zajímavé vedlejší postavy (ač jejich potenciál zůstal nevyužit) a slušný soundtrack.// ()

Ioanne

Nezáživné. Vlastně nevím, proč jsem to dokoukala, když jsem se skoro celou dobu nudila. Problém stále ještě dospívajícího a nezadaného vysokoškoláka mi byl tak trochu putna, na druhou stranu mě to donutilo zamyslet se nad vztahy a nad svým dívčím já :) Pánové - omlouvám se za všechny křivdy :D Berte je prosím s nadhledem :D ()

jessic

Letní vztahovka odehrávající se v zábavném parku, kde si hlavní hrdina odbývá z ekonomických důvodů svou brigádu. Přijemně civilní komedie, která neřeší jen sex. Škoda, že hlavní hrdina není trochu charismatičnější. Jesse Eisenberg mě moc neoslovil. ()

Asrael

Ten soundtrack je boží. Jesseho mám rád. A zjistil jsem, že Kristen je ve skutečnosti freakin' hot. Pokud se teda zrovna netváří, jako by měla v piči nanuk. ()

ButchCB

Ačkoliv romantické komedie nikterak nevyhledávám, tak musím říct, že jsem u této vydržel až do konce a svým způsobem a takovou tou čistou, strohou atmosférou, kde se dalo velice dobře číst dopředu co se stane, mě bavila. Kristen když se usměje se mi líbí velice a tady jí to slušelo. Navíc atmosféra 80tých let se songy od Falca,Cure či Lou skvěle hladily na mé duši. Takže dávám 4* a lehce potutelně se usmívám spokojeností ()