pufina

V něčem se mi film líbil, ale někdy mě i k smrti nudil. Ano, i já mám své hračky z dětství a své zážitky s nimi, ale tento film ve mně nostalgii rozhodně nevyvolal. Mezi českými filmy určitě originální dílo, pro mě ovšem pohádka na jedno zhlédnutí. A ty lesní loutky se mi vůbec nelíbily, to taky nemohl někde na skládce potkat jiné mazlíky? "Košírované zaječí bobky jsou luxusní." ()

c.tucker

Ze začátku filmu jsem měl takové všelijaké pocity, ale jen se začalo utíkat ze skládky a přichází se do lesa, se vše mění a na všechno předchozí jsem rázem zapomněl a užíval si výtečné vyprávění s plno hláškami v senzačním dabingovém kabátu, což bylo ještě protknuto výbornými honičkami. Určitě je výtečná kamera, kde pohyb přírodních loutek je ještě doplněn o detailní záběry krajiny s hmyzem a pavouky. Vše je perfektní jednotlivě, ale jako celek to na mě působí trošinku méně entuziasticky, a proto nemohu dát plný fajrák. ()

mortak

Tak toto se Svěrákovic rodině vymklo z ruky. Toporná a tezovitá snaha ukázat, že i smetí může být užitečné dala vzniknout hrůzné konstrukci, ve které se neuvěřitelným a nesmyslným způsobem prolíná svět chemie a svět přírody, a ve které se na konci změní malý chlapec v obludného všeobjímajícího harmonizátora světa. V akčních sekvencích okatě vykrádající západní vzory (i když se tváří, že je ryze český), stavějící na obdiv hračičkovství, aniž by se staral o logiku a konzistentnost zobrazovaného světa. A neberu zdůvodnění, že jde o fantazii malého kluka, takže se nemusí na logiku brát zřetel. Doporučuji Svěrákovi studium J. Piageta a jeho psychologii dítěte. I dětský svět má přesně daná pravidla. ()

forsythia

Tenhle film je rozhodně dalším klenotem do kouzelné pokladnice příběhů, kterou moje děti mají a z níž každou chvíli nějaký kouzelný příběh vytáhnou a pustí si fantazii na špacír. Ale pozor, já jim tam občas tajně na ty jejich příběhy chodím... ()

majo25

Milé prekvapenie. Vidím, že aj v dnešnej dobe sa v tunajších podmienkach dá urobiť bábková rozprávka pre deti (z trochou tej počítačovej animácie), ktorá je jednak moderná a dvak poučná pre deti. Obsahuje pútavý príbeh, dobrodružstvo, akciu, "hi-tech" maličkosti v podobe autíčiek lesných bôžikov či vtip. Veľmi dobrá hudba a skvelý hlas Jana Svéráka do len dopĺňajú. Scény lesných bôžikov na autíčkach nemali chybu. Chválim tiež viacvrstevnatosť scenára, kde si na svoje prídu deti, ale aj dospelí. A prečo nedávam plný počet? No lebo hraná časť je iba priemerná a detský hlas v záplave vtipných dospelých hlasov mi trochu vadil. Celkovo je to fakt ojedinelý počin. Hodnotenie: 80% ()

BoXBe

S místy kolísavým tempem, jinak další česká a navíc dost originální pohádka, která pohledem skrze duše mých dětí funguje bez problémů. I v knize. ()

smrt.ka

A já si zrovna zoufala, že se už přestaly točit klasicky animované české filmy. A najednou bác - a všechny za to stojí. Ozvlášť tenhle roztomilej třikrátsvěrákovickej pohled do pohádkového lesa a nepohádkového světa lidí. ()

bartias

Perfektně navrhnuté loutky a poetické ladění příběhu místy trochu ztrácí už okoukaným typicky „laskavým svěrákovským humorem“. Nejvíce ale Kukymu ubližuje vysvětlující snová sekvence. Hoďte ty postavičky do lesa a nechte je jednoduše žít jejich životem! ()

sir-dave

Působivý příběh hraček, plyšáka, kaštanů a dalších různých postaviček v přírodě. Svěrák s Kukym zase nešlápl vedle. Animačně dokonale provedené pro potěšení očí dítěte, ale i dospělého. S Kukym vypnete a necháte se unášet jeho světem. Mělo to sice devadesáti minutovou stopáž, ale i menší délka by tomu neuškodila. Případně nakouskovat na několik dílu do večerníčku. ()

wendelin9

Tenhle obraz dětské fantazie, která mnohdy nezná mezí, mě dokonale okouzlil :).. Kdo by se po tomhle snímku nechtěl vydat zpět do dětských let a přemýšlet o cestě vlastního Kukyho, je podle mě zatrpklý blázen. ()

Noviik

Krásně napsaný, poeticky skvěle zvládnutý a bravurně zrežírovaný film! Jediným minusem je bohužel postava Hergota - tedy spíše jeho dabéra Zdeňka Svěráka, který svou roli nezvládl, neprožívá roli, čte ji, nudně... bohužel. Ale Jan Svěrák se předvědl perfektně. ()

dr.fish

Kuky je téma, které mne obvykle moc neláká, neboť dětská léta mám za sebou a také samozřejmě ještě před sebou. Nicméně nakonec jsem se k tomu dostal a nelitoval. Svěrákova poetika je naprosto originální a postava kapitána Herrgota provázející nás filmem, je gloriolou moudrosti Svěráka staršího. Jeho laskavý humor nám brzy začne krutě scházet, i když jsme jím v letech minulých i opovrhovali. Pohádka prošpikována nápady a skvělými dialogy. Herci se všichni vyřádili, je vidět, že rádi občas taky dělají něco hodnotného. Bez ohledu na současnou bídu film patří do toho nejlepšího za posledních dvacet let. Na půdě aneb kdo má dneska narozeniny tam samozřejmě patří taky. 90% ()

otík

Na novodobé české filmové dějiny nevídaně zajímavý a originální počin, který bohužel po dvaceti minutách tak trochu omrzí a pozornost drží jen díky skvělému podmanivému hlasu Zdeňka Svěráka. Moderní pohádka pro dospělé. ()

vesper001

Pohádka o ztraceném medvídkovi, který hledá cestu domů, mě bere za srdce i přesto, že Kuky sedí živý, zdravý a suchý na gauči vedle mě a nepokrytě se ze své filmové slávy těší. Když se mu zasteskne po lese, pustím mu OST, k dispozici má i mou starou Nokii (je konzervativní, na tuhle značku nedá dopustit), pro případ, že by chtěl zavolat starým kamarádům. Abyste si ale nemysleli, že se celý rok povaluje doma – když je sníh, rád sáňkuje, a v létě jezdíme na vodu. A zásadně nepijeme stojatou vodu, pouze vodu z proudu. :) ()

mr.filo

Kam se poděl vtip? Proč tam nechávají mluvit špatné dabéry? Ale kdybyste viděli ty nadšené tváře na dětském promítání - k neuvěření! Hvězdy uděluji za vizuál. ()

sator

Dělají sex žejo...O tom se nemluví! Nemluví, nemluví ale pak jeden za pitomce že to nepozná :) Líbili se mi ty citové momenty... ()

E=mc2

Milé, neurazilo. Zaujímavé spracovanie ktoré ale v konečnom dôsledku pôsobí sladkobolne - Spielbergovsky kalkulatívne. ()