hroubek

Kuky jsem měl doma už hodně dlouho ale z nějakého prostého důvodu jsem ho nechtěl nijak zvlášt vidět.Jenže se ve mě tento týden něco zlomilo a já jsem se na Kukyho koukl abyl jsem milé překvapen.Nejen, protože je film sám osobě dobře natočený ale hlavně proto jakým způsobem je vyprávěný a poutavý.Ke konci tempo filmu malinko upadá a kdyby se odebralo deset minut vůbec by to nevadilo.Trochu zklamalo nevyužití lidských postav, které jsou skoro vykresleny jako karikatury.Na druhou stranu se něco takového dá prominou, když je divák celý film odměnován neuvěřitelnou hravostí,do značné míry originalitou a velmi pěknými scénami. ()

fefee

Pekne urobená prírodná rozprávka, no vadil mi ten dabing, respektíve hlas samotných postavičiek. Vôbec nepasoval. ()

Brain-D

Ze začátku jsem to chtěl prostě vypnout. Dal jsem tomu šanci, jelikož je to práce maxima Svěráků (Zdeněk-Jan-Ondřej). Les byl vykreslený velmi hezky a hlášky Zdeňka S. byly jako vždy vynikající. Více bych to ocenil kdybych byl daleko mladší. ()

Kalidor_

Chvíli mi trvalo než jsem si zvyknul na malého Svěráka, ale jakmile se příběh ponoří do lesa a začne posléze i něco jako road movie tak jsem byl prostě z toho všeho na měkko. Hlášky ve filmu byly naprosto odzbrojující :-) Mimochodem Kuky se vrací jsem viděl v kině už dvakrát, máme doma knížku Kuky se vrací, soundtrack, tričko s Kukym, několik odznáčků na batohu s Kuzmou, Anuškou, Hergotem, na mobilu mám jako zvonění skladbu z filmu................ prostě mě to nechalo naprosto chladným :-)) ()

Krosmen

Nebojím se dát Kukymu maximální hodnocení. Výtvarně skvělý film. Scénář je vtipný a upřímně řečeno vtipnější než současné americké komedie. Hlas Zdeňka Svěráka se ke kapitánovi náramně hodí a dá se očekávat, že některé hlášky z filmu se velmi rychle uchytí. ()

JKL

Když mi moji žáci ve škole řekli: "Co si asi Jan Svěrák šlehnul, že natočil Kukyho?", film, který mne velmi zajímal mne začal zajímat ještě více. Je to nádhera, úžasná kreativita a řemeslná dovednost. Nemám slov! ()

Guzo

Originálně pojatý snímek, od kterého jsem od začátku ale nic moc nečekal, protože nemám všeobecně rád tyhle "loutkové" filmy. Nicméně po prvních ohlasech mé těšení pomalu narůstalo, tak jsem nakonec přeci jen zklamán. Čekal jsem více inteligentního humoru - sem tam se sice objeví nějaká hláška, u které jsem se pousmál, ale nic, kvůli čemu bych se popadal za břicho. Také konec je pro mě nezajímavý, přišlo mi, jako by tvůrcům došla inspirace či se moc zvýšil rozpočet a chtěli to narychlo utnout. ()

Bagr_007

Škoda, že se nám to v kinech trochu pomlátilo s Toy Story 3, které by porazilo knockoutem asi úplně každého. Přesto je Kuky (na naše poměry) nesmírně originální podívanou, plnou výborných nápadů a skvělého humoru. Až se mi nechce věřit, že něco tak pěkného vzniklo v Čechách. Jan Svěrák prostě nadále vládne domácímu filmu. ()

ghatos

Kvalitní rukodělná práce + lehce stravitelné dětské menu. Záporáci jsou lepší než klaďasové. Vítězí úplně ve všem (od propujčení hlasů, přes stupeň legrace). Automobilové honičky nemohou nezaujmout. Kukyho pouť nenásilnou formou připomíná dospělým politické otázky. Nezaujal příliš hlas Zdeňka Svěráka. Hlavní dětský hrdina zklamal svým antihereckým pojetím. Kdyby to bylo třeba neherecké, ani to by nevadilo, jenže nezvládnuté hraní i dabing Kukyho kazí pracně vypiplaný loutkový look. Naopak Pavel Liška ve vedlejší roli svým hlasem vždy dokázal rozesmát. Pěkné, ale určitě ne bezchybné. 61%. PS. Ideální snímek pro filmové kritiky. Obyčejný divák těžko ocení všechny ty "malé velké" parádičky. ()

cross

Svěrák podle mého názoru naprosto ujel... Ve spoustě komentářů se tu píše o nádherné poetice, kameře a fantastickém scénáři... tohle všechno je ale bohužel právě to, co mi v Kukym chybělo... Žánrový zmetek, špatně nadabované postavičky (zvlášť Zdeněk Svěrák byl naprosto tragický!), naprosto nesrozumitelný hlas hlavního dětského představitele a vůbec celková "divnost" příběhu mi prostě absolutně nesedla... ** za odvahu natočit něco nového a za technickou preciznost... ()

s.e.p.p

Práce s kamerou a výtvarná stránka Kukyho je něco úžasného a na české poměry nevídaného. Na čem ale film ztroskotává je scénář a fakt, že Svěráci si ze snímku nejspíš chtěli udělat polo-rodinnou záležitost a do hlavní role naprosto nepochopitelně obsadili mladého Ondřeje, který z hraním/dabingem žádné zkušenosti nemá a každá věta, kterou vypustí z úst, rve uši. To samé platí u Svěráka nejstaršího, který nehraje ale předčítá. 65% ()

Kurikmoon

Asi som od toho čakal veľa, alebo niečo iné... Nič extra pre mňa. Snáď nejaké hlášky, nápady a zábery. Ale celkovo... ()

rumczeis

Velmi dobré provedení, kvalitní animace/vedení loutek kamera atd. Bohužel dialogy a hlavně příběh už kvality provedení nedosahuje. U některých dialogů to vypadá, jako by byly domyšleny až ve studiu po natočení. Příběh je zajímavý ale nudný, filmu chybí akce a napětí. Mnohokrát jsem to chtěl vypnout a jít dělat něco užitečnějšího. Vidět film v kině, lituji peněz. ()

Puyi

Velmi milé překvapení, krásně zpracovaná česká pohádka o fantazii dítěte, navíc u nás velmi originální provedení postaviček, které se mi mimochodem velmi líbí a skvělý neobvyklý děj. A navíc se mi líbil i dabing, možná až na nejmladšího ze Svěráků, ale Kuky je jinak boží..:P ()

Koryntos

Byla jsem na výstavě postaviček z filmu a uznávám, že postavičky z lesa a jejich domečky na mě hodně zapůsobily, až po té jsem viděla samotný film a hodně mě zklamal, čekala jsem o hodně víc, nepůsobilo to na mě moc pohádkovým dojmem a docela jsem se při sledování nudila. Mé body patří postavičkám, byly opravdu kouzelné. ()

Autogram

Svěrákovci, tentoraz už v trojici, zabŕdli do celkom inej oblasti a s týmto českým príbehom hračiek (a odpadkov) si neurobili žiadnu hanbu. Na deti je príbeh možno viac komplikovaný a filozofický, ale netreba pochopiť hneď všetko, aby som bol v nečakane dramatickom závere z filmu príjemne prekvapený. Spojenie skutočného a rozprávkového lesného sveta je v bábkovej forme príťažlivejšie, ako keby to bolo animované. Svěrák najmladší nech ešte trochu popracuje na svojom hlasovom prejave a artikulácii. –––– Víte, co je výhodou stáří? Že už jsem toho tolik zažil, že si dokážu představit, jak věci dopadnou, ještě než tak opravdu dopadnou. A tome se říká prozíravost. ()