joudas

Na Kukyho jsem se těšil již od oznámení. Dvojice Svěráků má za sebou kus kvalitní práce, což by měla být záruka kvality. Nadšení ještě vzrostlo, když jsem se dozvěděl, že na filmu spolupracuje i Jakub Dvorský, autor Samorostů a Machinaria. Z výsledku jsem ale zklamán. Vizuální stránce nelze vyčíst naprosto nic, ale hodně to sráží nezajímavý scénář a hlavně namluvení obou hlavních postav, na které jsem si za celý film bohužel nezvyknul. ()

Lukin413

Jednoznačným plusem je opravdu krásná výprava a zajímavé proplétání reality a představ. Film trochu sráží až příliš profláknutý hlas Zdeňka Svěráka a podivný závěr. 70% ()

dvd-L

Velmi milé překvapení. Snad bych hodnotil ještě lépe, kdybych každou chvíli neočekával Návrat svého Kritického rozumu. Do lesa nepatří jen borové šišky a Prorok s Ferdou nakonec stejně podpálí krmelec. ()

Grizzly

Jak nám bylo dobře jako malejm ve světě fantazie sakra. Lesní svět je parádní a "nedbalý" dabing loutek mi přesně sedl. Sice je to takový nějaký divný, ale líbilo se mi to. Reálně možná ***, ale chci to v červenejch, takže pro snovost 70%. ()

melloun

Takové české Toy Story, které má jedinečný humor a nejen na zdejší poměry hodně originální vizuál. Skvěle jsem se bavil jak u propracovaných automobilových honiček, tak u mnoha vtipných hlášek. „Natrhněte jim pytlík. ()

Rehooo

Po delší době český film, který si mě získal. Pan Svěrák odvedl parádní práci. Přes úžasný scénář, parádní animaci až po báječné hlášky. Kuky je film, který můžu jen doporučit. ()

El-Barto

Moc hezký film, který je důkazem toho, že je i v týhle době snaha natočit originální český film. Jan Svěrák se vrátil do dětských let, rozpohyboval několik divných loutek a provedl nás dobrodružným příběhem nejmilejší hračky malého kluka. Obdivuju jak Svěrák natočil ty "akční autohoničky" v lese, což je možná nejlepší česká akční scéna vůbec:) ()

mh.mail

70% - Velice zajímavý a netradiční film. Jak mám Zdeňka Svěráka rád, tak jeho neherecký hlasový projev mi tentokrát vadil. Stejně tak hlas mladého Ondry Svěráka. Na druhé straně vynikly výkony profesionálů v ostatních rolích. Konec je takový divný, ale ono upřímně, jak to vlastně ukončit? I přesto se mi film líbil a považuji ho za svěží dílko. ()

zdeny99

Jan Svěrák opět projevil svůj talent, díky kterému patří k absolutní špičce tuzemských režisérů. Kuky je navíc velice experimentálním filmem, který se u nás i v zahraničí objevuje málokdy. Osobně jsem si myslel, že se jedná pouze o komerční tah se slavným režisérovým jménem a malou loutkou. Jenže po shlédnutí jej mohu prohlásit za film, jenž je spíše nezávislým a akorát se hodí do tzv. nočních filmových klubů. Kuky má vše, co má obsahovat výborný film. Počínaje výborně promyšleným dějem, následně mistrně napsaným scénářem, prvotřídními filmovými triky a efekty, ozvučením a kamerou. Vůbec kamera v tomto filmu hraje hlavní roli a mám pocit, že jsem ještě neviděl nějaký film, ve kterém byly záběry kamery tak povedené jako zde. Již tak roztomilému filmu s dojemným příběhem a vtipným scénářem dodávají tyhle záběry to, co dělá Kukyho nezapomenutelným filmem. [10692. hodnocení, 764. komentář, 72%] ()

inachisio

Nápad se mi velice líbí. Zpracování je velice povedené, vzhledem k tomu, že je loutkový. Některé pasáže mi ale přijdou zbytečné. ()

Narciska

Kuky, roztomilý hrdina se srdce na pravém místě v příběhu rodiny Svěrákovic, obklopen postavami, které jsou čirým dílem fantazie, jež se bravurně snoubí s lidskostí a zásadními aspekty lidského života. ()

jochanan

Takhle milý film se skvělou animací jsem už hooodně dlouho neviděla. Možná je to mojí slabostí pro loutky, možná tou pro pohádky a koneckonců i tou pro hlas Zdeňka Svěráka. Co mě trochu rušilo, byl Ondřej Svěrák. Ani ne tak hlas, který mnozí považují za nevhodný, jako spíš jeho herecký výkon. I v jeho věku tu máme určitě dost šikovných dětských herců. Na Pytlíka Zapíka stejně jako na Hergota, který je made in China, asi jen tak nezapomenu. Zbývá jen dodat, že je trochu škoda, že film není určen pro ty nejmenší děti, ale spíš pro dospělé. Některé věci jsou v něm nedořečené a dětská mysl je pak nemá šanci pochopit. Jen by mě zajímalo, jestli se Mazel vrátí nebo jestli bude ochráncem lesa :) ()

hazaba

Pár výborných dialogů, fantasticky zvládnuté řemeslo s loutkami, vynikající obsazení vedlejších rolí, někdy až hororové situace (být malým dítětem, tak se hodně, ale hodně bojím). Bohužel všechny tyto skvosty naprosto odbourají hlasy Zdeňka a Ondřeje Svěrákových - je to přesně tak, jak to popsal Matty - Zdeněk Svěrák čte text, jako kdyby učitel předčítal diktát. Podobně je na tom i jeho vnuk. Stačilo by, kdyby kapitána Hergota mluvil někdo jiný, kdo má s kreslenými/loutkovými filmy zkušenosti, a bylo by to opravdu skvělé. Takhle bohužel jen tři hvězdy. ()

Faila

Zpočátku se možná přistihnete, že vám vadí herecký výkon malého Ondry Svěráka či že vám dabing skvělého umělce Zdeňka Svěráka malinko nesedí, ale v průběhu filmu se od takovýchto drobností odtrhnete a rázem se z vás stane malé dítě, které může na plátně své vykulené oči nechat. Z „dospěláckého“ hlediska se ale filmu nedají upřít jiné kvality - úžasná vizuální stránka, zajímavá a ke scénám dokonale ladící hudba i dobře zvládnutý závěr, který sloužil jak malým, tak velkým. A jako plus hodnotím i pár vtípků, u nichž se caparti nejspíš jen pousmáli, ale dospělí věděli, o čem je řeč - díky tomu mohl být tento film zajímavým i pro ně (pokud se tedy nedokázali vrátit do svých dětských let). ()