Gagner

Pěkně zpracovaný loutkový film, který má však tuctový příběh, plus se mi zdála zbytečná zápletka s bezdomovcem. I tak příjemný film. ()

Misacek22

Od Kukyho jsem očekávala větší kravinu, kupodivu ale mile překvapil. Vyzdvihuji nápaditost, příběh a krásné loutkové ztvárnění, kterému skládám opravdu velkou poklonu. Přes to všechno je to pro mě však jeden z filmů, který stačí vidět jednou a dost, takže za mě 3*. ()

M1k9

Pro ty nejmenší! Pohádka plná přírody, povedených loutek a autíček. Bohužel absolutně bez náboje. Dabing jako sedativum pro slony. Mi osobně navíc protivný. V našich luzích a hájích je to nadprůměr, o tom žádná. 3/10 ()

krvavamera

škoda že scény s lidmi působily často nepřesvědčivě, když už člověk přistoupil na tu lesní estetiku. a co astma, má se to snad chápat tak, že ho kuky nacpaný peřím vyléčil, aby mohl chlapeček na jaře pařit na kole? v tom případě je to lepší než mistr kixboxu. víc vítek nemám, jen samou chválu ()

cupito

Pěkné záběry z přírody, občas povedené Svěrákovy komentáře a líbil se mi rovněž závěr, ale celkově... no, není to přímo můj šálek kávy. ()

Gulde

Scénáristicky žádný zázrak, řekl bych - kdyby se celý děj odehrával jen v lese bez té části děje s normálníma lidma, mohlo to být mnohem silnější, a člověk by se s tím i mohl sžít. Takhle to podupali tím, že vlastně je to svým způsobem jen výmysl. Každopádně po výtvarné stránce je to skvost. ()

barteca

Mám ráda půvabnou poetiku animace a přírodnin z Amanity, film je poctou české škole, skvělá je hudba. Mrzí jen nepřiznaná inspirace dílem Fr.Skály. ()

KayTee

Kuky... Ten můj se jmenuje Macko Uško a je mu skoro 26 let. Vyrostla jsem s ním já, pak ho zdědil můj mladší bratr a nakonec se vrátil zase ke mně. Doteď sedí vedle postele na nočním stolku. Nemá v sobě piliny, a i když nemá cedulku, prala jsem ho už několikrát. Měl 3x utrženou hlavu, a když mi bylo asi 8, tak jsem mu v záchvatu vzteku udělala nůžkami díru do břicha. Přesto tady se mnou pořád je a připomíná mi dětství. Připomíná mi časy, kdy moje hračky mluvily a podnikali dobrodružné cesty v říši Fantazie. Jako Kuky. Bylo zde hodně scén, které mě dojaly. Když Kuky přišel o své piliny, když místo nich získal pírka, nebo když vysvětloval, proč se nesmí namočit...ale když nakonec dal Ondra Kukyho bezdomovci, vehnalo mi to slzy do očí. Dětský svět je o tolik jiný, než ten dospělý...kéž bychom si ho víc pamatovali. Kéž by měl každý svého Kukyho... Pátou hvězdičku nedám...ač bych chtěla. Hlas Zdeňka Svěráka se ke kapitánovi prostě nehodí, zní mdle a rušivě. A jak to tady čtu, nejsem jediná, která si to myslí. ()

P-puma-

Někdo by to mohl považovat za jednoduché a dětinské. No to možná je, ale je i vtipný, trefný a geniální :o) ()

MAJkLSON

Je to skvele natocene, udelane a ulitle. Ale pomale tempo filmu mi zrovna nesedlo, stejne jako Ondrej Sverak a vubec cela linii z cloveci rise. Je to velka skoda, protoze tenhle film je opravdu krasny, jenomze kdyz si behem jeho shlednuti preju, at to pretoci dal, nebo preskoci, nebo at to uz skonci, tak bohizel nemuzu dat vice jak 3*. Ale rozhodne je to povetsinou prijemne a roztomile pokoukanicko. ()

Sista

Milý a chytrý film s roztomilým nosatým Kukym. V druhé půlce místy malinko ztrácí dech, ale celkově můžu jen a jen doporučit! ()

TomasKotlant

Po trailerech a filmu o filmu jsem od toho moc nečekal, ale výsledek mě příjemně překvapil. Celý film se nese v duchu originálního výtvarného zpracování, nenáročného a docela zajímavého scénáře a výborné hudby. Obavy z obsazení malého Svěráka a dabingu se nakonec ukázaly být zbytečné, protože ikdyž je vidět, že není herec, chová se poměrně přirozeně, stejně jako většina ostatních dabérů, kteří to pojali velmi neformálně, což na jednu stranu zní poněkud divně, na druhou to přidává filmu netradiční náboj. Některé dabérské role jsou navíc přiděleny přímo na míru, neboť například Čtvrtníček ve mně celou dobu evokoval hru Ivánku, kamaráde. Když už se zdá, že film byl jen takticky rozdělen na dvě části, které jsou vzájemně propleteny, přijde na konci nečekané rozuzlení, které dá celé myšlence pěkný přesah. Ve filmu se také objevilo několik pěkných hlášek, které si zejména utahují z faktu, že se film tváří jako film pro děti, takže se v jistých momentech budou smát hlavně dospělí. Škoda pouze nedokonalé atmosféry a podivné práce s divákem, jelikož dle mého není jednoznačné, komu má divák vlastně fandit, což mi u filmu určeného pro děti přijde jako nedostatek. A ještě mě docela zarazil fakt, že záběry ze skládky a s bezdomovcema byly pojaty daleko zajímavěji než celé to lesní společenstvo, které nese břímě celého děje. *** Ve zkratce: Víte, vy jste mě zapomněl upozornit, že tam ty vážky byly dvě. ()

veroo

Tri hviezdičky za kreativitu a originalitu najmä čo sa týka bábok, tie boli skvelé...ale celkový dojem nuda. Bolo to milé, miestami..........ale to je asi tak všetko. ()

goniss

svěrák opravdu můj oblíbený režisér není.. Nicméně, zatímco sem se snažila pochopit první náznaky děje, po chvíli jsme si uvědomila, že mě film totálně vtáhnul do jeho atmosféry, jako bych sama byla složený mluvící předmět a schovávala se s ostatníma potvůrkama na stromech.. jo a za to má právě tenhle film u mě dobrých 65% :) ()

Saur.us

Jeden z nejlepších českých dětských filmů posledních let. Tolik poetiky, naivity a fantazie jsem dlouho neviděl. Dabing jednotlivých postaviček nadmíru podařený, hlas Ondřeje Svěráka jako by se s nim Kuky narodil. Ušil. To je fuk. ()

rexino

Dnes som na to bol v kine.. Tak som sa už dávno nenudil. Prvý krát sa mi stalo že som proste musel z kina odísť pred koncom lebo to sa dopozerať nedalo. ()

sandinista

Dobře natočený film (rukopis dua Svěráků se nezapře), ale stejně mi tam něco chybělo. Možná to bylo tím, že jsem se nnemohl ztotožnit s žánrem filmu. Doteď si říkám, jestli to byla spíše pohádka nebo film pro dospělé. Taky mi ze začátku chvíli trvalo než jsem začal rozumět neškolenému hlasu hlavního protagonisty. ()