Vakomlok

Povedlo se, návrat k precizní české animaci v celé své kráse a v úžasně fantaskním hávu. Lesní svět a bytosti v něm žijící oplývá velice zvláštní, klidnou a zároveň lehce znepokojivou atmosférou, což poměrně přesně odráží moje pocity ze skutečných lesů. Rozplývat se nad krásně navrženými loutkami a vozidly nemá cenu, vše se povedlo na jedničku. Jen je škoda, že z dabingu některých loutek šlo až příliš poznat, že to nemluví loutka, nýbrž herec ve studiu. Jiří Macháček a Pavel Liška si svoje role ovšem užili a je to znát. ()

gogoroxy

Nečekala bych, že se mi z české tvorby bude něco tak líbit jako tato úsměvná, roztomilá a vlastně i dobrodružná pohádka o růžovoučkém Kukym (byl růžový ne červený). Nádherně propracovaná česká pohádka přetékala originalitou a kouzlem všech postaviček. ()

Eluin

Nebojím se dát 5 hvězd, neboť se mi film skutečně líbil. Je to sice z velké části zaměřeno na děti, ale i tak dospělý divák dokáže ocenit hezké vizuální zpracování a promyšlený svět se svoji svébytností, kde se snímek odehrává. ()

BathoryMan

Svěráka Jr.mám velmi rád , teda jeho filmy,ktoré považujem za súčasť toho najlepšieho čo v súčastnosti v Čechách vzniká(Obecná škola,Vratné Láhve,Jízda..).Lenže s Kukym to trochu prestrelil.Vizuálne naozaj pekne spravený film(pekne vypiplaný..je sa načo pozerať),lenže po obsahovej stránke to nieje velká sláva.Nedokázal som sa nejako citovo naviazať na postavu Kukyho alebo starého múdreho Fon Hergota a to považujem u tak nádejného filmu za velké mínus.Chýbali mi tu totiž výraznejšie emocie.....aj keď sa to nakonci snažil Svěrák zachrániť tou narýchlo vsunutou pointou:)) ()

agassi68

Nápad za 5, dabing tiež, aj kamera výborná, príbeh klasicky Svěrákovský. Ale na takéto rozprávky som už starý a pre mňa to bolo príliš dlhé. ()

Šaďas

Parádní podívaná, která nikterak neurazí, ale ani nikterak nepřekvapí. Dopodrobna vyhračičkovaný film mohl svůj potenciál využít maličko lépe. Perfektní dabing předvedl Jirka Macháček, což může být i dosti zdánlivé, neboť kontrastem byla nadabována postavička Zdeňka Svěráka. Jako herce si ho nesmírně vážím, ale zde mi přišel jeho dialog zcela bez emocí a bylo to pro mne velké zklamání. Celkově jsem odcházel z kina spokojen, ale nejspíš se na film podruhé nepodívám. ()

strikeman

Bezbřehá nuda, sterilní dabing postaviček, mizerné herecké výkony, přepísknutá stopáž, kino plné dětí, které se nemohou dočkat konce... :-( ()

cielle

Nápad velmi zajímavý, v podstatě děj hezky plynul, místy to bylo i úsměvné, ale tak nějak to ke mě zcela neproniklo. Bohužel, je to zvláštní, protože nemám co vytknout, dokonce se mi moc líbilo například to, že když se u nich v lese jelo autem hodně rychle, tak začlo sněžit, to bylo opravdu kouzelné. Tak či tak mě ale tato pohádka nechala celkem chladnou... ()

Illioplius

Neviem si celkom dobre predstaviť, ako môže Kuky se vrací zaujať či už dospelých, alebo deti. Zápletka a dej ako taký sú podľa mňa strašne nezaujímavé, neoriginálne a nudné. Celú dobu ma taktiež iritovali neskutočne zlé dabingové výkony Ondřeja a Zdeňka Svěrákových, ktorých hlasy sú tu monotónne, nevýrazné, bez artikulácie či intonácie a priam uspávajúce. Celé to z hlbín ťahá nahor vizuálne spracovanie, ktoré je skvelé, ale to samotné k dobrému filmu ani zďaleka nestačí. ()

CyriC

Je to pěkné. Má to originální zpracování. Bohužel zápletka je vrchol klišovitosti a já se opravdu v kině kopal do zadku... ()

kacirek_

Celkem velmi vtipně pojaté, byla jsem příjemně překvapena, ovšem čím sem byla nepříjemně překvapena byla hraná část, kde mladej Svěrák teda nepředvedl nic převratnýho a vůbec mě spíš hraný příběh rušil, než že by do celku vnesl něco pozitivního. Jinak svět v lese krásně udělaný a velmi vtipně, líbilo se mi i prolínání s živými zvířaty. Skvěle daboval Liška a Macháček, Svěrák spíše svoji roli předčítá, ale to mi tolik nevadilo. "Nepijte stojací vodu, kupte si tekoucí vodu":-) ()

manhamaya

Velmi jsem se na tento film těšila, už proto, že jsem viděla Film o filmu:Kuky se vrací. Ale jaksi mě samotný snímek tolik nechytl, jako dokument o něm. Uměle jsem během promítání filmu udržovala pozornost. A popravdě řečeno, hlasový výkon některých kreatur byl dosti nuzný. Co mě ale velmi zaujalo, byly osobitě vyrobené postavičky a různé akční scény s nimi - které mimochodem zajistily i to, že jsem dala ty 3*. ()

Colleague

Kuky je strašně zvláštní, nekonvenční film. I když se tam vyskytovaly moderní věci, připadalo mi to jako návrat o několik desetiletí zpět. Tento druh humoru už je přeci dávno překonaný nebo se mýlím? Zkuste si porovnat dialogy ze Shreka s tímto. Nechci tvrdit, že Shreck je ideální příklad dětské zábavy, ale u toho se budou děti válet smíchy, bude je bavit i Kuky? Pokud ne děti tak koho vlastně? Pokud loutky ani neotevírají pusu (což samo o sobě vypadá zvláštně) je nutné aby si navzájem vykaly? Kolikrát jsem si v průběhu filmu říkal: "divné, divné", bohužel v negativním smyslu. Přišlo mi to jak nemastný neslaný špatně nadabovaný loutkový mix filmů Toy Story s Hayao Miyazakiho ekologickým filmem, děsivá kombinace, děsivý výsledek. ()

Rokle

Po více jak roce od své premiéry jsem konečně měl možnost Kukyho vidět. A možná díky tomu delšímu časovému odstupu jsem nebyl nijak ovlivněn komentáři a názory ostatních uživatelů. Jan Svěrak natočil nádherný dětský snový svět, ve kterém ožívají vskutku originálním způsobem postavy, za které by se nemuseli stydět tvůrci světového formátu. Když se loutky rozpohybovaly a na řadu přišly i akční scény (např. honička aut), tak jsem "chrochtal blahem". Co se týká dokola omílaného dabingu hlavních dvou postav, tak bych je úplně nehanil. Sice starší Svěrák nedabuje, působí spíše jako vypravěč, ale nějakým zvláštním způsobem mi to přímo nevadilo. U koho jsem byl nadšen a snad to ani moc nepřekvapuje, tak to byla dvojice Macháček - Čtvrtníček. Ve výsledku velká spokojenost a hlavně hravá záležitost pro menší i ty odrostlejší jedince. ()

maxXxic

Ano přesně i takhle se může rozbujet dětská fantazie, někde něco vidíte s něčím si to spojíte a ejhle je tu celý nový svět který se panu Svěrákovi velice podařil. Ten lehce hororový nádech, perfektní hightech přibližovadla, důvěrně známý dabing elity českého herectví... Ano byl to film pro děti, ač si myslím , že by děti nedokázali docenit jeho promyšlenost a originalitu, naopak dospělí zde mohly zaznamenat i prázdné chvilky, ale ruku na srdce, nepřipomnělo Vám to vaše mládí plné fantazie? ()

char_t

Zvláštní, poetické... Rozhodně ne pro děti, ač to tak občas vypadá... V lese chvílemi trochu nudnější, než by muselo být, ale konec všechno napravil. ()

Olík

Hergot (nemyslím kapitán), v jaké společnosti brambor, petlahvý, kořenů a dalších pozvolna se rozkládajících karikatur se to plyšový hrdina Kuky octnul……úplně jsem se lekl. Nakonec se mi přes počáteční až odpor, podařilo postupně víc a víc souznívat se skládkovou poetikou, lesní fantazií, tlejícími dialogy a jehličnatým humorem až jsem se dostal do stavu, ve kterém jsem se začal celkem slušně bavit. Stejnak by mne ale zajímal názor osmiletého školáka…..?!?! ()

Luk Skywalker

Tušil jsem, že to nebude nic moc a nakonec se má předtucha vyplnila. Nuda, nuda a nuda. 93 minut je na tohle "dílo" hodně, hodina by stačila. Jak jsem slyšel jednu paní v kině při traileru: "Tohle musel Svěrák točit ozřalej." Jednu hvězdičku dávám za jistou netradičnost a za zpracování loutek např. v podobě igelitových tašek. Jinak zbytečný film. ()

Páně

Rozhodně tvůrcům nelze upřít snahu učinit Kukyho něčím víc nežli jen moralistickým animákem pro dětské diváky. Žel tato snaha nakonec nevyšla úplně stoprocentně. Nápady s dětskou představivostí přitom skýtají tak neuvěřitelný potenciál až z toho mrazí. I proto škoda jakoby nedotaženého prolnutí imaginativního a reálného světa. Co se technických připomínek týká, tak v případě Kukyho a Hergota bych si dokázal předstvit tedy mnohem procítěnější dabing, neboť pocit pouze rutinně odečteného textu ve mně přetrvával po celou dobu. Záporné postavičky na tom v tomto směru byly o mnoho lépe. Vůbec ta část charakterů reprezentovaná démonickým Anuškou nebo dvěma přihlouplými zlouny ze skládky jakoby disponovala mnohem větší dávkou charismatu. I díky těmto postavám a milým momentům při kterých jsem se od srdce zasmál, se přes všechny mé výhrady nakonec přikláním v hodnocení tam kam se přikláním. ()

Fridecka

Již od prvního shlédnutí v roce jeho uvedení do kin na Kukyho nedám dopustit. Je to pohádka z dnešní doby, ale má tu atmosféru starších pohádek jaké vznikaly dřív, kdy obsahovaly jakousi laskavost, kterou vnímám jen v minimu dnešní pohádkové tvorby. Obdivuji fantazii, kterou tvůrci filmu dokázali přenést na plátno. Ale myslím, że nejdůležitější je fakt, že na Kukyho velmi pozitivně reagují a prožívají děti. ()