Sammyho dobrodružství 3D

• Česko Sammyho dobrodružství (více)

Film vypráví příběh mořské želvy Sammyho od jeho narození až do dospělosti. Za svůj život mořské želvy přeplavou tisíce kilometrů, aby se pak v dospělosti vrátily na pláž, kde se narodily. Sledujeme malého Sammyho na jeho úžasné cestě plné dobrodružství s kamarádem Rayem a jeho hledání přítelkyně Shelly. Ústředním motivem je přátelství, odvaha a láska a film zábavnou formou předává dětem poselství o potřebě ochraňovat naší planetu. (oficiální text distributora)

ABLABLABLA

Těžko se rozhodnout, jak film ohodnotit, respektive tápu mezi 3-4*. Animace nádherná, postavičky roztomilé a zábavné, ovšem příběh trochu slabší, ale tak je to pohádka, tam to prostě musí končit přes různé nepříjemnosti šťastně. Podle mě ale ukazoval lidi až v moc dobrém světě. Nejlepší postava? Jednoznačně želva Věra a v závěsu za ní ten kocour :) ()

corona

Tento film môže slúžiť ako ukážka priepastného rozdielu medzi americkými a kontinentálnymi animákmi. Ekologické problémy a chabý pokus o príbeh lásky medzi dvoma korytnačkami, bez štipku humoru. Dovolím si tvrdiť, že presne toto deti vidieť netúžia. ()

honajz2

Další film, co jsem chtěl vidět jako malý. A tenhle mě příjemně překvapil. Ono to překvapivě vůbec nenudí, utíká to svižně a i když to má příběh strašně jednoduchý, i tak dokáže zaujmout, navíc všechny postavy tu jsou docela sympatické. Je to i pěkně animované. Jako ano, některé věci mi tu vadí, ke konci to citové vydírání bylo přehnané, ti hippies tu vůbec nemuseli být a vlastně celá myšlenka filmu (ekologická, jak jinak) mohla zůstat pouze u havárie ropného tankeru a občasného bordelu v oceánu (a Greenpeace mi zde nevadilo, protože pak celková myšlenka nemá na lidstvo jednostranný pohled). Přemýšlel jsem, jestli dát silné 3* nebo slabé 4*, ale za zmínku o jednom z mém nejoblíbenějších ostrovů Tristan da Cunha nakonec volím možnost č.2. Takže slabé 4* ()

Rodriguez

Animované filmy jsou prostě boží, leč už začínají ujíždět na stejném typu a tak přestávají být coll. Solidních 55% ()

Azrael515

NO na pixar to netaha ale rozhodne mile a ako start do ekologickeho citenia pre najmensích príjemné. Ziadne zapletky extra necakajte. PAr postaviciek sa strati a najde .... ale rozhodne stoji za videnie uz iba kvoli animacii a 3D ktore pre mna osobne bolo to najlepsie a najatmosferickejsie .... prirovnal by som k Atlantis ... tize bez pribehu ale usta sa mi nezavreli .. k tomu pekna hudba ...prijemny elektropop ;) ()

Martrix

Ale jo, obrázky jsou pěkné. Jenže co dál? Sammy a vlastně všechny postavičky nejsou nijak zvlášť sympatické. A příběh? Kdyby chlapci z BBC přilepili kameru na krunýř živé želvě, třeba by to bylo stejně "zajímavé". Ale co. Možná si děti vezmou ponaučení z toho, že ropa v moři i igelitový pytlík plující na hladině je fuj. Natožpak velrybáři, kteří jsou 2x fuj. A snad si i zapamatují, že hodní jsou hlavně lidi, kteří jezdí kytkama pomalovaným autobuskem a ve znaku mají prak s čárkou uprostřed a ...no to je asi tak všechno. Někteří tady vyzdvihují dobrý výběr písniček. A mě zrovna chyběly písničky, které by šlo přezpívat do češtiny, takže by jim děti rozuměly a mohly by tak vypomoct chabému příběhu. Konec konců, tento film je určen primárně pro děti. Dospělý tam toho moc nenajde. Tím že jsem přesvědčen o škodlivosti koukání na filmy s 3D brýlemi na nose, považuji tento filmeček za relativně neškodný pouze v placatém provedení. No a tím pádem se mi zdá být vcelku zbytečný, protože z těch tří hvězd padly dvě na zdařilou animaci. PS: Zpočátku to nevypadá, ale ve vodě se to razantně zlepší. ()

majo25

Taký nijaký animák. Vtip, keď sa to vôbec dá nazvať vtipom, je slabučký až nijaký. Ak by to stálo na príbehu, tak beriem, ale ten je ta tom rovnako. Chýba silnejšia zápletka, nejaký zvrat, nejaká pointa, nejaké nápady, nejaké napätie, nejaká nezabudnuteľná scéna. Zachraňuje to iba podarená animácia, aj keď ťažko povedať, či ide o sympatickú animáciu - v prípade postavičiek skôr nie. Celé sa to nesie takmer presne v duchu iného belgického animáku - Cesta na Mesiac. Na prvý pohľad to nevyzerá zle, na druhý je to celé také nemastné-neslané. Menším plusom je hudobná stránka filmu. Hodnotenie: 55% ()

KajusaK

Opravdu by mě zajímalo o čem bude druhý díl..Podle mě naprostý propadák .. Pohádka nebyla absolutně vůbec zajímavá, kochat jsem se mohla pouze animací a občas hudbou .. Nuda..Možná se to líbí malým dětem , ale mě to opravdu nudilo.. ()

sir-dave

Mě osobně bavilo Sammyho dobrodružství daleko více než Hledá se Nemo. Belgické překvapení nemělo silný děj, ani příliš vtipu, jen nalinkovaný příběh od zrodu malého želváka, jak se pere s nástrahami života, hledá svou Shelly a zažívá dobrodružství. Možná v tom to bylo. Hudba dělala taky své. ()

Vraccas

Co se týče dějové linky tak ta jak z oka vypadla z Nema - větší kliše neznám, ale dětem se to asi bude líbit:-) Dabing byl překvapivě povedený, kdežto 3D zpracování se zase tak nepodařilo. Některé efekty byli až moc "očirvoucí" , ale uznávám že animáky všeobecně ve 3D provedení mají něco do sebe. Film bych doporučil malým dětem, ale dospělý by ho asi neměli spatřit :-) ()

ecceHOMMO

Ako je už u mňa zvykom, videl som film bez 3D efektu. A ikeď je Sammy príjemne roztomilý, doplácajú jeho dobrodružstvá na slabý príbeh. Samozrejme menšie publikum si môže príjsť na svoje, to staršie ( nie detské publikum) však narazí na nezáživné vyprávanie o korytnačke s menom Sammy a jeho putovaniu okolo sveta. Plusom sú určite pesničky, znejúce v animáku....**/*** ()

Sfinkter

Hezký příběh, pro děti napínavý, pro dospělé poučný až hrozivý - ničení planety a zásahy do přírody rukou člověka jsou zde předloženy poměrně sugestivně. ()

Ryuuhei

Není to Pixar, ale i tak má tento snímek své kvality. Ze začátku trochu nejisté, kdy zarazí zjevně levnější druh animace, ale časem se zvyšující. Co se mi líbilo, tak doba, v jaké se film odehrával - jinde zasazený do současnosti, zde se pohybující zejména v období konce 60. let a nebojící se vytáhnout i některé reálie, jako je krize okolo války ve Vietnamu. Jinak šlo ale samozřejmě o pohádku soustředící se na želvákovo putování, které nebylo zběsilé a napěchované hláškami, nicméně takové rozvláčnější, soustředící se na atmosféru a hudební podkres skládající se hlavně ze známějších skladeb (např. od Jamese Blunta). Celkově to dalo dohromady pohodový, nenáročný animák, kde i postavy nepostrádaly přímo oceány sympatií a všechno dávalo tak nějak smysl - a to je nejdůležitější. ()

RomanOO7

Tento animák by sa pri tých z veľkej produkcie Walta Dis. , Pixaru a iných mohol aj stratiť, ale po vzhliadnutí zmeníte názor. Veľmi kvalitné 3D a hudba a to všetko v duchu cestopisného filmu robí tento animák veľmi zaujímavým. ()

majxik

Koukám že tah přejít na 3D se hollywoodu opravdu povedl a každý tu pak u 3D filmu hodnotí efekty, naštěstí jsem tento pohádkový snímek viděl v pouhém 2D a musím říci že je to lehce nadprůměrná a líbivá pohádka, ale bohužel s ničím navíc co by jsme již stokrát neviděli. ()

VasaX

Wow, to je Belgické? Člověk by to v kině ani nepoznal. Pěkný pohádkově-zvířecí příběh, s povedeným 3D, vyloženě cílený na děti, takže tu nebudu rozebírat jednoduchost celkového děje, ale líbivost je vysoká, a to je hlavní. Moc pěkné, klidné a odpočinkově-relaxační. ()

Timak

Je pravda, že druhý Nemo to není, ale i tak je to velice příjemný a hezký film. Ideální pro menší i větší diváky ()

Danny F.

Pěkné, ale děj je tak nějak lenivý a nikam se nežene. Točí se dokola jako v začarovaném kruhu a jde stále o to samé. Pochválit lze hudbu, která byla příjemná. Želvičky byli roztomilé a podvodní svět nádherný. 75% ()

latvar

Viděno bez 3D a hodně slabý animák, příběh žádný, animace hrozná. Jediné, co můžu na filmu pochválit jsou hezké písně. Pro mě 20% ()