Jak rodí chlap

How a Man Gives Birth

Drama / Povídkový

Československo, 1979, 85 min

• dobytek

První povídka od Trošky mi velmi silně připomínala ty nejhorší fakanofilní výplody od Marie Poledňákový. A navíc ještě tam všichni pořád lyžujou. 0% - Druhá povídka s kriminální zápletkou byla o něco lepší, ale přišlo mi to celý takový srašně odfláknutý. 50% - V poslední povídce skvěle zahrál Pavel Zedníček hospodskýho povaleče. Ten mě fakt dokázal pobavit. Sice ta jeho finální náprava dojem trochu pokazila, ale i tak je z těch povídek tahle poslední nejlepší. - 70% Celkovej dojem z filmu: 40%(26.9.2012)

Samotny povidkovy film docela o nicem, ale Zednicek je fantastickej.(24.5.2002)

Hodně zapomenuté povídky . Poštovský panáček mě hodně dojal :-)(7.2.2010)

Velmi slušně zpracované povídky o tatíncích, čekajících, nebo již slavících. Vyspoilerovaný oficiální text či komentáře napoví vše. Za mě jen, hvězdička navíc pro tatínka Zedníčka, který mě svou rolí velmi příjemně překvapil.(25.11.2013)

• igi B.

Průměrný, avšak snad ještě nadějný debut. Co následovalo, ví každý nejlíp sám. Viděl jsem někdy tenkrát před čtvrtstoletím a vím, že už nikdy neuvidím...(8.1.2006)

• - Film byl natočen podle stejnojmenné knihy prof. MgA. Davida Jana Novotného z roku 1982. (Kybela)