No tohle musíte brát s Véééélkým nadhledem. Komunistický manažer Kemr si nechá do sejfu zamknout nějaká lejstra pro politbyro a chudák esenbák Pivec shání kasaře jež by to otevřel aby soudruzi neměli průser. Píčovina to sice je ale naše herecká esa z toho udělala docela slušnou srandu. Nejvíc se mi líbil Fiala jako polepšený kasař nyní kostelník.(30.5.2010)

Kriminální komedie, která víc než cokoli jiného připomíná spíš rozhlasovou hru. Celý film je tak neskutečně přetmavený, podexponovaný, že bývají zpravidla vidět jenom bílý límečky ve tmě. A když už se kameraman hodně rozdivočil, bylo občas někomu i vidět do obličeje. Momenty, kdy je naprosto kompletní blackout a nebohý divák pouze dedukuje, co by se asi tak mohlo dít, nejsou výjimkou. Takže říkejme tomu spíš: "odvoď si svou detektivku"... Zajímavý koncept.(6.9.2014)

Příjemný "závan starých časů." Komedie to ovšem není v žádném případě.(13.1.2014)

Detektivní žánr se na konci padesátých let ocitl ve vzácné shodě se svými tvůrci. Nádherně modelovaná krimi s nejednoznačným titulním hrdinou a sympatickým příslušníkem VB (!), koneckonců politika je vypuštěna a do popředí se dostává cosi jako svědomí člověka. Staré dobré řemeslo je znát ve výkonech Peška i Pivce, příslib budoucího naopak v Hrušínském, Růžkovi a Kemrovi. Kdeže loňské sněhy jsou.(10.3.2012)

Námět 4*, Pešek (ten nedůvěřivej kukuč...:)) ,Kemr Pivec-paráda....Hrušínský pojal kriminalistu jako křžence Švejka a Kolomba...(12.9.2014)

• Josef Kemr

• - V roce 2008 k padesátiletému výročí vzniku filmu byl snímek zařazen do promítání jako hlavní bod Ústecko-orlického potěšení na festivalu dokumentárních filmů Na dotek. (zdeny99)

• - Interiéry se natáčely v Ústí nad Orlicí a exteriéry v Praze, ačkoliv děj je situován do Týnce nad Vltavou. (zdeny99)

• - Ve scéně, kdy prochází Fiala (Ladislav Pešek) Prahou, mine stojan s plakátem k filmu Dobrý voják Švejk (1956), na němž je Rudolf Hrušínský, který se v roli policejního vyšetřovatele objevil i ve filmu Kasaři. (rakovnik)