• farmnf
  ***

  No tohle musíte brát s Véééélkým nadhledem. Komunistický manažer Kemr si nechá do sejfu zamknout nějaká lejstra pro politbyro a chudák esenbák Pivec shání kasaře jež by to otevřel aby soudruzi neměli průser. Píčovina to sice je ale naše herecká esa z toho udělala docela slušnou srandu. Nejvíc se mi líbil Fiala jako polepšený kasař nyní kostelník.(30.5.2010)

 • UncleG
  ***

  Kriminální komedie, která víc než cokoli jiného připomíná spíš rozhlasovou hru. Celý film je tak neskutečně přetmavený, podexponovaný, že bývají zpravidla vidět jenom bílý límečky ve tmě. A když už se kameraman hodně rozdivočil, bylo občas někomu i vidět do obličeje. Momenty, kdy je naprosto kompletní blackout a nebohý divák pouze dedukuje, co by se asi tak mohlo dít, nejsou výjimkou. Takže říkejme tomu spíš: "odvoď si svou detektivku"... Zajímavý koncept.(6.9.2014)

 • Historik
  ****

  Příjemný "závan starých časů." Komedie to ovšem není v žádném případě.(13.1.2014)

 • Marthos
  ****

  Detektivní žánr se na konci padesátých let ocitl ve vzácné shodě se svými tvůrci. Nádherně modelovaná krimi s nejednoznačným titulním hrdinou a sympatickým příslušníkem VB (!), koneckonců politika je vypuštěna a do popředí se dostává cosi jako svědomí člověka. Staré dobré řemeslo je znát ve výkonech Peška i Pivce, příslib budoucího naopak v Hrušínském, Růžkovi a Kemrovi. Kdeže loňské sněhy jsou.(10.3.2012)

 • sator
  ****

  Námět 4*, Pešek (ten nedůvěřivej kukuč...:)) ,Kemr Pivec-paráda....Hrušínský pojal kriminalistu jako křžence Švejka a Kolomba...(12.9.2014)

 • Josef Kemr

 • - V roce 2008 k padesátiletému výročí vzniku filmu byl snímek zařazen do promítání jako hlavní bod Ústecko-orlického potěšení na festivalu dokumentárních filmů Na dotek. (zdeny99)

 • - Interiéry se natáčely v Ústí nad Orlicí a exteriéry v Praze, ačkoliv děj je situován do Týnce nad Vltavou. (zdeny99)

 • - Ve scéně, kdy prochází Fiala (Ladislav Pešek) Prahou, mine stojan s plakátem k filmu Dobrý voják Švejk (1956), na němž je Rudolf Hrušínský, který se v roli policejního vyšetřovatele objevil i ve filmu Kasaři. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace