Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

Dexter666

Čakal som viac. Oveľa viac. To je tak skoro vždy, keď sa nabudím skvelými hodnoteniami a v tomto prípade dokonca aj osobným odporučením. Nič nepomohlo. Bojové scény sa mi veľmi páčili, ale príbeh by zložil aj scenárista seriálu Panelák, sorry, ale toto v prvej dvestovke nemá čo hľadať. (A tá hnusná CGI para z vlaku ma bude prenasledovať vo sne ešte mesiac) ()

3dgeorge

Éra starých kung-fu filmov z VHS sa už nadobro skončila, dôkazom je aj tento film, ktorý zahŕňa prvky bojových umení a historických udalostí zároveň. Bojové scény sú ukážkou toho najlepšieho čo takýto film môže ponúknuť. Nie sú prehnané a majú v sebe ducha skutočného majstra. Keď k tomu pridáme pútavý príbeh a prepojenie s Bruce Lee(om), ktorého Yip man trénoval, stáva sa film skvelým lákadlom nie len pre fanúšikov bojových umení. ()

Simir79

Tak už si trochu zvykám na podivné přehrávání čínských (korejských, japonských, vietnamských....) herců. Takže toto už ani nehodnotím. Film splnil očekávání, ba naopak ho trochu předčil. Bojové scény vyvážené, žádné velké přehánění. Děj plynulí a zábavný. Jde vidět, že se dá natočit i nenáročný film velmi kvalitně. Jen mi prosím vás řekněte..... kdo píše ty voloviny do "oficiálních textů distributora"... zastřelit.... ne ......... převlíknout do japonské uniformy a vhodit do jámi s hladovými čínskými vězni.... ()

Silblade

Nevěřil jsem, že se v dnešní době ještě může natočit skutečně kvalitní kung-fu film, který by byl aspoň zpoloviny dobrý jako ty Bruce Leeovy. Film Ip man mě vyvedl z omylu. Koneckonců, je to jeho učitel, a nebýt Ip mana, nezrodila by se ani legenda jménem Bruce Lee. Pominu-li filmy Bruce, starý dobrý old-school kung-fu typu 36.komnata Shaolin, Nepřemožitelný shaolin atd., nebo filmy, které se staly kultovkami (Krvavý sport, Karate Tiger, Kickboxer), dlouhou dobu jsem v posledních deseti letech nenarazil na žádný kung-fu film, který by mě nadchl. Byl to samý Tygr a drak, Hrdina, Klan létajících dýk, ale všechny tyhle filmy byly pojaty až moc poeticky, chyběl mi ten starý bojový duch, starý souboje. Obávaný bojovník se částečně vrátil do starých kolejí. Až film Ip man mě doslova přibyl do křesla a já opět uvěřil, že i dnes se umí kung-fu filmy ještě točit. Souboje s deseti černými pásky nebo s japonským generálem hovoří za vše. Rozhodně bych se nebál tvrdit, že Ip man je nejlepším filmem s bojovou tématikou posledního desetiletí. ()

pcarogers

Hoooodně silné čtyři hvězdičky. S wing chunem jsem se kdysi potkal a chvilku ho cvičil a vidět to v akci, jak by to teoreticky mohlo vypadat, bylo pro mě něco úžasného. Když připočtu hlavního hrdinu, který nejen, že všechny zbije a nemá soupeře, ale navíc je ještě rodinný typ s výborným sebeovládáním a vnitřní duchovně založenou disciplínou, několik úžasných gradací, které však neskončí klišovitou pomstou a jakýsi, řekněme, reálný podtext, tak tu máme opravdu něco vyjimečného. ()

brasek

V snímku nájdeme určite veľmi zaujímavé a kvalitné bojové scény, na druhej strane ako historická životopisná dráma tento snímok zlyháva. Dej sa začína v roku 1935 a to už Yip Kai-Man má cez 40 rokov, takže o jeho mladosti sa prakticky nedozvedáme nič. Po pozretí snímku určite nie som sklamaný, ale nadšený som bol len zo scény 1 proti 10. ()

Retimo

Kdyby bylo víc akce a míň "příběhu" určitě by to bylo na víc hvězdiček.Jenže ty rozhovory a děj mají kvalitu čínské polívky z Kauflandu. ()

Dr.Abe

Zatim začínám z kung-fu melama (tuhle parodii nepočítám), ale tohle mělo štávu. Jelikož je to v podstatě podle skutečnosti, tak to mělo ten správnej říz. ()

milhouse86

Bojové scény boli natočené naozaj excelentne, ale celkový dojem určite nie je na plný počet. A nemám rád, keď sa životopisné filmy nesnažia byť čo najviac autentické. V rámci žánru určite jeden z vrcholov. ()

brodži

Skvělé zpracování. Ladnost pohybů všech mistrů bojových umění vyzdvihuje celé umění na něco víc než jen tupé mlácení rukama a nohama. Veškeré zápasy byli dobarvovány typickou asijsku bravůrou pohybu kopu, letu či rychlostí úderů. Nemohu říct nic jiného než, že asijská kinematografie je opravdu na vysoké úrovni a hodně z nás o tom neví. ()

faktor_xx

výborný film ...dosť dobrý scenár (samozrejme podľa histórie trochu podkreslený rukou scenáristu) ....kamera, dialógy, triky, herci...myslím si, že konečne dobrý film o bojovom umení...najviac sa mi páčila scéna kedy majster Ip ide proti 10 Japoncom a stáva sa z neho..uf..ako to pomenovať..nezničiteľná ruka spravodlivosti (?)... Donnie Yen nesklamal, osvedčil sa, že sa vie dokonale vžiť do postavy a ja som mu to zjedol..choreografia a prevedenie umenia za podpory Samma Hung Kam-Boa..oplatí sa to proste pozrieť... ()

Wladimir78

Co si budeme povídat, po stránce filmové to teda žádná sláva není. Několik pro děj naprosto zbytečných a neukončených linií, poněkud tužší Yen, a několikero várek patosu a absurdit. Leč, patos mi nikdy nevadil, přes absurdity a díry v ději se ochotně přenesu - neb to, o co tu kráčí, je skvostné. Akce je brilantní, umocněná výborným hudebním podkresem, emotivní a působivá. Přestože jsem fanouškem jiných bojových sportů a technik, naprosto mě to pohltilo. Palec nahoru. ()

Rampa Mc Kvak

Až mi někdo vysvětlí, co tento film dělá v Top 300 nad Slavnostmi sněženek, Skálou, Fargo, Hanebnýma parchantama atp., přihodím hvězdu. Možná i dvě. ()

DonFrolimo

Vrchol žebříčku celé čínské kinematografie nehledě na žánry?!!! Výsměch čínskému umění pohyblivých obrázků. Takhle to dopadá, když se někdo snaží z kung-fu filmů dělat vysoké umění. Což naštěstí jde (za zmínku stojí třeba trochu podobný Huo Yuan Jia nebo ve fantasy zpracování Wo hu cang long). Ale tyto filmy dělají čest bojovým uměním právě díky tomu, že se na něj výhradně nespoléhají. Prostě dokážou nabídnout hezkou podívanou i mimo jakoliv fascinující scény mlátiček. To tenhle film nedokáže. Krom průměrné choreografie aby se divák zbytkem pronudil, což ho stojí víc námahy, než by musel vynaložit na porážku hlavního hrdiny v souboji. Příběh stojí za míň, než okupační miska rýže s pár zrnky na dně. ()

gezper

Takhle dobře a přehledné natočené souboje jsem už ve filmu dlouho neviděl. Jo holt (TCP/)IP učitel Bruce musel být extra třída. Mimo bojové scény je trochu na škodu prkenné nevýrazné herectví Donnieho, ale dá se to přežit, protože v těch akčních je to žrádlo. Výprava pěkná, trochu víc uhlazenější, omalovánková a jen když na parkovišti převáželi na korbách uhlí sem a tam (=byla krize, práce málo), tak je trochu zamazali (krev pří soubojích nepočítaje). Příběh přímočařejší, ale ne nudný, navíc to čerpá z reálného života dané osobnosti. Ovšem jen jak se hodí tvůrcům do krámu. Tak či onak, ve svém žánru jedno z nejlepších co je k mání, a to i hodně zpětně dozadu a proto celkem vysoké hodnocení. Na dvojku se určitě podívám, i když nedělám si iluze že to bude stejně dobré. [90%] ()

MartinReno

Asi najlepší čínsky Kung-fu film...pardon Wing-tsun.Viac techniky a čo najmenej špagátových scén.Toto je cesta číňanov k poriadnejším filmom.A netvrdím to len preto,že sám som Wing-tsun kedysi trénoval.Pokračovania už síce zošpagátovateli(to sú tie scény,kde bojovníci nezmyselne porušujú fizyku a menia v lufte smer letu),ale tento bol fajn. ()

Mainer

Líbilo se mi to, ale příliš mnoho wing chun technik tam není. Hlavní hrdina je velice milý, ale částečně je to opravdu přehnané do patosu a typických scénářů... ovšem velice milý film a ani na něj nemusí být vyplýtvány stovky milionů ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz