Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

L3G1ON4R

Vydařenená spojitost historie, filmové produkce a děje doprovázeného dobrým obsazením kterou hoši z hollywoodu můžou jen tiše závidět. Ip Man zaručeně posadí každého do křesla na celých 105 minut bez hnutí. ()

Ernie_13

Skvele natoceny film o zakladatelovi Wing-Chun kunf fu. Paradne zvladnute akcie a sceny. Ani chvilku som sa nenudil! Donnie Yen tu podava uzasny vykon ci uz po hereckej alebo bojovej stranke. Jedine co mozem filmu vytknut je, ze sa tvari ako natoceny podla skutocnosti. Cinania si totiz Yip Mana trosku heroizovali. *;-) ()

unrocker

My co se považujeme za milovníky kung-fu odkojení na všech filmech šaolinu tak u tohoto snímku musíme jásat... :) Je to radost se dívat na takovýto počin v bojovém umění. Je to skvělé, brilantní... film si nehraje na žádnou pohádku, ale vykresluje schopného člověka a vynikajícího mistra v nelehké životní situaci... :) už se těším na dvojku!!! ()

Jaromír

Z tohoto filmu se mi líbí samozřejmě nejvíc dobré bojové scény ale i děj stojí za to, je to celkem obstojné drama (i když "malování" japonců na černo je někdy až otřesné. ()

frufru98

Nevím nakolik se některé scény liší od skutečných událostí (jestli vůbec nastaly), ale hodně mi vadilo kvantum pitomostí, které u mě film hodně degradovaly. Jeden nejhorší příklad za všechny: Mistr Liao vyzve tři japonské bojovníky od kterých dostane řádný výprask. Pokorně úzná porážku a odchází se svým dříve vybojovaným pytlem rýže. Doposud opravdu pěkná scéna, která je však hned poté úplně zazděná výstřelem generálova poskoka. Důvodů, proč to režisér takto zakončil mě napadlo spousta, ale ani jedním jsem se nepřesvědčil :) Celkově jsou však bojové scény lehce nadprůměrné a příběh zajímavý. ()

intro

Tento film mi doporučil kamarád, který Wing Chun studuje. Sem moc rád, že sem se na snímek Yip Man podíval a doporučuji ho všem. ()

blacktomas

Tak tohle byl můj šálek kávy. Propracované souboje, krásné exteriéry, dokonalá kamera. Příběh dynamicky kulminuje a hrdina je na světě. ()

lobodlak

Z tohohle filmu jsem trošku rozčarovaný. Bojové scény - paráda, děj - nic moc, ale koho to zajímá. Ale i tak mě film nějak zvláště nechytil. Takový Chanův Fist Of Legend z devadesátého čtvrtého neoplývá nijak důmyslným scénářem, ale je to tak nějak poctivější řežba. Možná by to chtělo méně efektů, vždyť takový mistr jako je Donnie Yen to nepotřebuje. ()

pekas

Konečně zase povedenej film o bojových uměních. Donnieho jsem ještě neviděl ve filmu, kterej by se mi nelíbil. I když není děj bůhví jak komplikovaný, je dobře zahraný a hlavnímu hrdinovi musíte nepokrytě fandit celej film. To mám radost, že zase jednou můžu vytáhnout čistou pětku. ()

frxXx

Keď jednoduchý, čestný, dobrosrdečný a skromný chlapík svojimi schopnosťami dokáže to natrieť každému ukecanému, bezcitnému, pyšnému zloduchovi a všetko len vďaka jeho dobrému srdcu...JE TO KRÁSNE! Ale ja mu nemôžem dať plné hodnotenie :(.Bolo mi proti srsti dnešnodobé chovanie čínskeho ľudu z roku 1935( dieťa ignoruje svojho otca lebo sa mu nevenuje a pod. aj keď scénu robotníkov trénujucich kung-fu pri práci hodnotím veľmi zábavne :D) Po vzhliadnutí troch Kurosawa-vových filmov pred týmto nemôžem dať viac. Ip Man je sympaťák hádam mi to nebude mať za zlé a nezbije ma. ()

kubas369

Nejsem zrovna velký fanda filmů o bojovém umění ale pár jsem jich už viděl a Ip Man rozhodně patří mezi ty nejpovedenějši. Donnie Yen byl dobrá volba na stvárnění hlavního hrdiny. Vrcholem filmu je Ip Man vs deset japonců. ()

Mr.Roman

Krásny film o veľkom mužovi, film o česti, múdrosti a filozofickej podstate bojového umenia, hoci obsahuje trocha pozlátka a skutočnosti sa drží len okrajovo. ()

Dinsberg

Vyzrálý historický film, který zdatně konkuruje Obávanému bojovníkovi. Donnie Yen postavou mistra Ipa doslova žije a dýchá. Dojemné momenty, které k takovému filmu nepochybně patří, jsou skvěle časovány a citlivě dávkovány. A trošku SPOILER: Poslední dovětek vás rozseká. ()

RoninNiro

IP Man ma priviedol k azijskej kinematografii a presvedčil ma, že existujú aj ázijské bojové filmy, v ktorých nemusí bojovník nevyhnutne skákať do pätnácť metrovej výšky, chodiť po vode, alebo dokonca lietať ako superman. Navyše ako bonus je v IP manovi kus Čínskej histórie a postoj číńanov k japonskej invázii zaklincuje hláška IP Mana "Japonci nikdy nepochopia čínske bojové umenie" čo sa celý film prejavuje ako holý fakt. U IP Mana ide jeho umenie wing chun ruka v ruke s pokorou. Určite stojí za vzhliadnutie... ()

Peter-1307

Bol som skutočne milo prekvapený kvalitou tohoto filmu. Je to jeden zo filmov z oblasti martial arts, kde sa dej približuje ku kvalite predvedenia bojových scén. Film o wing chun, ale i sólo pre Donnieho Yena. Takto by sa tiež dal tento film charakterizovať. Choreografia bojových scén je skutočne výborná a hlavne scéna Yip Mana s "japonským karate" nemá chybu. I keď scénar si mohol odpustiť historický pohľad na okupáciu Číny. Pre mňa to je v tomto filme úplne zbytočné a zavádzajúce. ()

gicous

Filmům o bojových uměních příliš neholduju. Je to pro mě víceméně okrajová záležitost. Na Ip Mana jsem se chtěl podívat kvůli vysokému hodnocení na CSFD, a nemůžu napsat, že jsem zklamaný. Jednotlivé souboje mají nádhernou choreografii, všechno je provedeno v neuvěřitelné rychlosti a hlavně poslední souboj určitě stojí za podívání. Film má celkově komorní atmosféru. Začátek je hodně oddechový a těch zhruba čtyřicet minut mě postupně ukolébalo. Po japonské invazi nabral film tempo, závažnost a jednotlivé souboje přitvrdily. Vzhledem k zvěrstvům, které se v té době děly je invaze zobrazená jako přes růžové brýle. Ale to je pochopitelné, protože hlavním tématem a lákadlem je postava Ip Mana a z tohoto tvůrci vytěžili maximum. Celkově je film průměrný, ale tady jde hlavně o bojové umění a jednotlivé souboje a ty patří určitě ke špičce ve svém žánru. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz