Film Výlet je vlastně deníkem jedné zvláštní rodinné výpravy. Ovdovělá matka, dvě dospělé, tápající dcery, snad až příliš hodný zeť, temperamentní babička a malý vnuk - tihle všichni se nasoukají do dvou aut a vyrazí z Rakovníka směrem na Slovensko, aby vyhověli otcovu poslednímu přání. Fádní rodinná povinnost se ovšem brzy začne měnit v putování, které má změnit vše, co následuje. A tak zatímco do stařičkého Wartburgu a nablýskaného Renaulta nasedá nesourodá skupina lidí, z nichž každý má už svůj život a svoje problémy, samotná cesta se stává důkazem toho, že pokud se její účastníci neotevřou a nevyřeší minulost, nepohnou se z místa ani jejich osobní životy. (Česká televize)

anli

Další,ryze autorský film Alice Nellis,tentokrát o rodinném výletu kamsi na Slovensko,aby vyhověli poslednímu přání zemřelého otce.Alice Nellis opět ukazuje,jak se kolem sebe umí dívat a jak to pak umí jemně vetkat do scénáře,aby to nepůsobilo divně nebo nepatřičně.Opět na úplně jednoduchém příběhu rozehrává příběh jedné rodiny,což je skvělá příležitost zblízka se podívat na vztahy jednotlivých rodinných příslušníků mezi sebou a rozvinout je v celé šíři.Vyprávění je opět lehké,s patřičnou dávkou nadhledu,i když místy může možná působit malinko absurdně(to se ale v životě přece stává,ne?.Opět skvělé dialogy a perfektně vymyšlené situace drží pohromadě celý příběh.Pomáhá tomu také skvělá kamera a hudba.Herci jsou do jednoho skvělí a osobně vyzdvihuji Ivu Janžurovou,Igore Bareše a Naďu Kotršovou,jejíž maminka je opravdu úžasná.Je to film ze života se vším všudy,kde režisérka opět osciluje mezi dramatem a komedií a v druhé polovině filmu místy trochu zbytečně natahuje stopáž.U mě je to o trochu lepší,než"Ene bene",takže dávám výletních 80% a říkám,že tyhle rodinné sešlosti jsou vždy zkouška ohněm. ()

lennyd

Poslední přání zesnulého otce je důvod, proč se jeho žena i s matkou, dvěma dospělými dcerami, zeťěm a vnukem vydávají na dlouho cestu z Rakovníka až na Slovensko, aby tam mohla být uložena urna s jeho popelem. Cestu, od které každý očekává něco jiného, nakonec umožní všem lépe poznat sama sebe i své nejbližší ... S Alicí Nellis je to jak na houpačce. Jednou se mi její film líbí, a moc, a podruhé je jeho sledování pro mne utrpením. Výlet naštěstí patří k těm zábavnějším, ať už samotným příběhem (i když zápletka sama o sobě moc veselá není), hereckým obsazením (Iva Janžurová a obě její skutečné dcery si skvěle padnou do noty) a spoustou menších či větších zábavných scének (slovenské hranice, pomoc s autem v bahně (a minirole Aňy Geislerové a Kryštova Hádka)). Nejvíce mne ale dostal samotný závěr filmu, i já, starý a protřelý cynik, jsem slzu uronil. Alici Nellis se tentokrát povedl zásah do černého... ()

Master19

Velice příjemné "road movie" s velmi nestandardním osazenstvem. I po několikanásobném shlédnutí neztrácí film nic ze svého kouzla. Postavy, hrané jakoby mimoděk, působí na diváka velice silně a dovolují mu sžít se s kterýmkoliv z nich. I přes některá slabší místa (zapadnutí v bahně...) nemůžu dát méně než 5*. ()

Compadre

Že je to ze života ještě naznamená, že je to bůhvíjaká podívaná. Pro mě to byla strašná nuda a komediálního mi tam nepřipadalo absolutně nic. ()

cross

Od Ene Bene určitě velký krok správným směrem, ale jinak standardně zábavná komedie s vynikajícími hereckými výkony a slušně pojatým stylem realizace (hudba, kamera..). Dal bych i vyšší hodnocení, ale na snímcích Alice Nellis mi něco hrozně vadí - možná styl vyprávění, možná drobnosti ve scénáři... Každopádně se tak pro mě stávají rutinní záležitostí, mezi žánry, nemastné neslané. A Výlet, který je sice mnohem chutnější než Ene Bene, se tohoto pravidla zatím striktně drží. ()

jitrnic

Já zkrátka moc nemám rád "ženské" filmy s jejich pofidérní povahokresbou a tzv všedními tématy. Tenhle rozhodně patří mezi ty nejlepší u nás natočené, herečky hrají solidně, stejně jako Igor Bareš, ale ve finále mi celá ta story přišla dost nevěrohodná a kapánek zbytečná. ()

Autogram

Keď hraje matka s dvomi dcérami vo filme matku s dcérami, tak to môže byť veľmi autentické. Bohužiaľ autentické sú aj hádky o všetkom možnom aj nemožnom, ktorých je príliš aj na takúto road-movie. Alice Nellis sa svojimi filmami často triafa do môjho vkusu, ale tu to bolo mierne vedľa. Niekoľko záverečných obratov bolo zaujímavých, tie pozdvihli film o jednu hviezdu. ()

Narcis odpad!

Asi jsem ještě dost mladej na to abych pochopil o co v tomto filmu jde. Podle mě to byl naprostý výsměch filmu. Úplně totální nudná blbost bez známek kreativity.Prostě to začalo a skončilo u pokusu o kvalitní road - movie. ()

Philoun1

Neuvěřitelně lidsky natočený film s neuvěřitelně lidskou Ivou Janžurovou ve špici. Prostě takové filmy o životě mám rád. ()

Čtec

Vypečený výlet s babičkami aneb road movie á la Alice Nellis. A vynikající. Á propos - proč je u Svěrákovy Jízdy napsáno jako žánr Road movie a tady ne? První třetina filmu sice nějak neměla drive, ale zbytek vše bohatě vynahradil. Výborné dialogy, situační humor, skvělá Iva Janžurová i její dcery. Kdo někdy někam cestoval s několika babičkami, ví své... A jak vidno, ví to i Alice Nellis. ()

Heraldika

Jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů. Strašně dobře se na to dívá, scény odkoukané ze života ožívají. ()

G.W.Bush

Nechte můj popel rozfoukat z útesu do nejbližšího českého moře případně oceánu. Jen tak se budu cítit volný a nebudu se muset dívat na takovou nudu. ()