Iron Sky

• Finsko Iron Sky (více)

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. (Magic Box)

KosiR_ksr

Nacisti na odvrácené straně měsíce? Nápad šílený sám o sobě. Občas dobrý gag, hláška či nápad a zesměšňování všeho možného (od parodování filmů po historickou satiru). Místy jde ovšem o poměrně lacinou zábavu, bez hlubší myšlenky a děj je často mírně slátaný horkou jehlou (moc nápadů a splňování si snů vložených do jediného filmu). Na druhou stranu jako komedie docela fungoval a chvílemi mě dobře bavil. 60% ()

tomashrabek

Trochu lepší Armageddon. Lepší len o prvok nebrania sa vážne, inak rovnaká kokotina, ktorá navyše przní náckom štatút najlepších záporákov ever. ()

rounen

Na tento film chci bleskurychle zapomenout, a ani nevědět, že byl kdy natočen... tohle je film pro zvířata... měli by ho pouštět někde v ZOO nějakým opicím - orangutanum, ale jen né lidem!... absurdní děj, to snad není ani komedie, ale blábol.... scénař snad napsal člověk, který byl opilý, zhulený, a 3x zdrogovaný... nebýt roztomilé herečky Julie Dietze, tak film posílám 8 metrů hluboko pod zem... osobně jsem čekal krvelačnou bitvu, kdy Nacisté svými UFO letouny napadnou Zemi, jenže dostal jsem nelogičné a nesmyslné breptání lidí, o čemž je celej film... ()

Wardan

Kdybych dostal pár miliónů na natočení filmu taky bych tam měl nácky na Měsíci :).___ Iron Sky nakonec je zábavná blbina s fungující satirickou rovinou. Místy velmi vtipné a nápadité, ale bohužel z toho vychází jen nekonzistentní scénáristický a režijní bordel. Možná by neškodilo se trochu krotit a do scénáře nervat všechno, co autory napadne. Ani nemám chuť koukat na delší DIrector's cut. Vzledem k rozpočtu to má však překvapivě luxusní vizuál. ()

sirien

Pobavilo, ale zklamalo. Kdykoliv, kdy se autoři pokusili o vážnou notu, tak mi přišlo, že se jim to celé rozsypává pod rukama a navíc to ani nebylo to, co slíbili a na co sem šel. Samozřejmě, mělo to i mnohá světlá místa která byla přesně taková, jak bylo slíbeno, ale kdyby autoři zahodili umělecké/intelektuální aspirace na to "předat nějakou tu mesidž" a udělali z toho prvoplánovitou geek orgii, tak by to dopadlo značně líp. ()

Bozvav

Nápad není marný, leč zpracování prachbídné. Pár vtipných momentů se našlo, ale ty to jako celek výrazně nevytrhly. Slabší průměr. ()

zaxic

Nejlepší komedie s náckama co jsem kdy v životě viděl. Doufám , že bude co nejdříve pokračování! ()

Pr4d3d

Čekal jsem příjemnou oddechovku se zajímavou stylizací a nekorektním humorem. Dostal jsem debilitu se sice celkem zajímavým vizuálem, ale naprosto idiotským dějem a humorem, který jsem buď nepochopil nebo tam žádný nebyl. Špatný film po všech stránkách, kde samotná přítomnost nacistů na měsíci je ta nejmenší blbost v celém filmu. Ty dvě hvězdičky jsou teda s hodně odřenýma ušima. ()

rekkky

Plánovaná invaze originálních nacistů na Zemi docela ztrácí na síle hlavně zásluhou tupých dialogů. Hodnocení nahoru naopak táhnou vizuální efekty a záběry vesmírných kompozic. Jedná se o sci-fi, které neaspiruje na titul neoriginálnější, ale některé šílené nápady jsou sympatické. V průběhu děje lze vyčíst pár satirických odkazů tykajících se současného politického dění a to beru jako největší devízu filmu. ()

Luk Skywalker

Já jsem to nebral jako politickou satiru, která tam přesto je, ale jako snímek, od kterého se dá čekat cokoli. Je to prostě blbina, která se nebere vážně, přesto tam jsou vážně míněné scény a akční složka filmu taky není k zahození - vesmírné bitvy. Film je na dané téma moc krátký, není to pořádně rozpracované. Dokázal bys si představit i vážně míněné snímek, ale autoři to chtěli jinak, ale odkazů na třetí říši bylo dost. ()

Ydrosten

Kdyby se přidalo trochu vážnost ( obrazně řečeno ) a kdyby to bylo pojmuto víc jako okční film , tak bych tomu dával víc. Bohužel mě tato " komedie " ( ? ) nepůsobila moc příznivě. Trefovat se do Američanů mi nevadí , dělat si ironickou srandu z Němců mi taky vysloveně nevadí , ale tady to nějak nevyznělo jak jsem očekával. Musím pochválit nápad. Dát na MĚSÍC základnu o které nikdo neví a stylizovat to do RETRO stylu , se mi líbilo. Bohužel nějak se nepovedl celý zbytek dialogů a scén a tak nějak mě to i mrzí. Mohla to být super podívaná. Dávám 3* protože to až taková hrůza nebyla a pár scén jsem hodně ocenil. ()

merigieren

z komedie tam byl vtipnej jen okamžik když se hádali čí je ta flotila, jinak je to takový pohodově nudu zabíjející film, který mi v paměti nezůstane. Asi není moc dobrej nápad přemýšlet nad tím jak může vzducholoď plout vesmírem, holky jsou jako vždy hezký, němčina je trochu rušivá, přeci jen dvoje titulky moc zábavný nejsou a vlastně o čem to bylo? parta nácků zapomene čím byli a stvoří si zaláskovaný svět, který chtějí vnutit Zemi, i když tam mají samozřejmě armádu a své vůdce, na zemi probíhá parodie na volby což udržuje docela dobře pozornost a na konec zůstane hnízdečko lásky a země se zničí :-) Vlastně ještě jedna věc tam byla hezká, tak si vytvoříme vlastní horizont... ()

panjan

Pokud je tento film vtip, tak dost nepovedený. Není tady ani co hodnotit, herci otřesní a scénář nemá ani smysl komentovat. Naštěstí to mělo jenom hodinu a půl a jediné co mě dělilo od vypnutí byla zvědavost, jestli to může být horší než začátek filmu (ano může). 1 hvězda za efekty a za odvahu něco takového vůbec vypustit do světa. ()

jirkis

Solidně, efektně, v rychlosti, akčně podaná komedie. Je jasné, že tady tvůrci nevyčarovali žádný zázrak, před kterým by všichni padli. Ale mě se to líbilo...Na Julii se pěkně koukalo a pár parodických chvil (např. Pád třetí říše) mě docela pobavilo. Škoda jen, že s odstupem času si na žádnou scénu nemůžu vzpomenout, tudíž je to film, který se příliž nevryje do paměti. ()

WillyMarks

Hmmmm jako nic proti, nápad jak co nejvíce upoutat pozornost to byl skvělej. Vsadím se, že to naláká ještě mnoho a mnoho lidí, nicméně film začíná a končí u námětu. Scény jsou laciné, grafika minimálně 10let zastaralá a humor na bodě mrazu. Nějaké ty světlé stránky tam byli, záleží hodně na tom jaký humor Vám připadá směšný a jaký ne. Akčních scén bylo poskromnu, nicméně zpracované byli dobře. Scénář byl slabý, ani ne moc zajímavý, jako předvídatelný, nicméně vcelku uspěchaný a jednoduchý. Hudba byla opravdu otřesná, neseděla a nedokázala navázat tu správnou atmosféru, a tím narážím na celé dílo - jaký smysl toto vůbec mělo? měla to být super mega parodie, satira, či prostě se někdo snažil udělat něco zajímavého a vážného a přitom se to vůbec nepovedlo? Co se týče satirického podání to klapalo skvěle !spoiler! scéna z filmu Pád třetí Říše se vyvedla. Nicméně pokud to mělo být zajímavé i pro náročnější diváky, tak to byl propadák na plné čáře, vůbec to do sebe nezapadalo. Bylo mi řečeno, že je to dobrý snímek a musím na to vzhlížet opravdu s velkým nadhledem, snažil jsem se...bohužel to nevyšlo a vůbec mě to nebavilo. Modlil jsem se at to už skončí a jen co naběhly titulky jsem to vypnul! Jedna hvězda za opravdu pěknou Němku s krásným akcentem a druhá hvězda za nápad.... 27% ()

Quipido

Skvělý design nacistických steampunk lodí bohužel nezachrání scénář, který není ani dost hloupý na to, aby ho člověk mohl brát s nadsázkou, ani dost chytrý na to, aby se na něj mohl dívat vážně a se zaujetím. Temné "poselství" a celkově satirické pojetí filmu potěší. ()

Tom44zKA

Trochu sci-fi, trochu akční, jedna hezká vesmírná bitva a jedna humorná scéna, která mě rozesmála (výstup severokorejského zástupce na summitu), jinak jedna z největších píčovin, kterou jsem v poslední době viděl. Absolutní zklamání a už vůbec nechápu to vysoké hodnocení. Třeba se ke mně dostala jen nějaká špatná verze... třeba existuje ještě nějaká jiná, která je mnohem lepší, má víc logiky než co by se za nehet vešlo a je třeba i vtipná. Jinak mi tohle prostě hlava nebere, jak se tohle mohlo někomu líbit. ()

Wolvie

Za snahu jednu hvězdu přidám.Jinak příšerně nekonzistentní a jen výjimečně skutečně zábavná ptákovina. ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů