Iron Sky

• Finsko Iron Sky (více)

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. (Magic Box)

palmrus

5* hodnotim hlavně skvělej nápad, a občas dobrej smysl pro detail. Samozřejmě film obsahuje i spoustu WTF momentů, ale to sem nějak moc ani neřešil. Prostě taková stará dobrá nacistická bžunda. ()

IBI

Když vezmu v úvahu neotřelý nápad, solidní efekty a pěknou blondýnu, tak to na tu třičtvrtě hvězdičku vyjde. Bohužel, celovečerní film se z toho poskládat nepovedlo, většina scén z filmu je naprosto nicneříkajících a hodných vystřižení. Nejvíce na celém filmu štve marná snaha být vtipnou cool nakládačkou, která se asi až na dvě scény u mě nesetkala s pochopením. A navzdory názoru pana verbala, který se zde rozplýval nad Peta Sergeant naopak tvrdím, že její trapná role poslala film do lovišť blížícím se odpadu. ()

aR3Zz

Odlehčená zábavná scifi, seriózní věci versus naprosté kraviny, černoch árijec, vesmírná loď poháněná mobilním telefonem i vtipné hlášky a prupovídky. Ke všemu skvělá ponurá atmosféra a hudba. Iron sky ale není pro každého, buď si ho zamilujete, nebo ho budete nenávidět od začátku do konce a pak ještě dlouho. 70% ()

Kadas97

Nadčasový film, ktorý nie každý správne poberie, pretože nacizmus (resp. neo-nacizmus) je pre mnohých veľmi citlivá téma. Ja osobne nemám problém sa smiať na čiernejšom humore a preto som sa královsky bavil aj pri tomto filme. Počas celej stopáže padajú perfektné hlášky a film samotný je satirickým odzrkadlením politiky USA, OSN, NASA a iných srandovných skratiek. Vadil mi ten preživší kozmonaut, pretože asi nesympatickejšieho herca tam nemohli dosadiť. 8 z 10 P.S. Absolútny WIN bolo, keď celá rada OSN vysmiala Severnú Kóreu!!! (myslel som že skapem vtedy) ()

Bollek

Podle mě to byla prostě blbost, přesto to ale stojí za shlédnutí. Asi jsem udělal chybu, že jsem to bral moc vážně, a když pak film začal být víc a víc nelogický, už jsem nějak nedokázal pochopit, že vlastně sleduju komedii. Oni za to můžou ale spíš tvůrci, protože začátek filmu byl celkem "normální" a vypadalo to, že se to strhne v nějakou bezhlavou akční řežbu. Pokud bych to dokázal od začátku vnímat jako satiru hned několika států, asi by moje hodnocení bylo někde jinde. ()

Blondy.

2012 HD details. Jasně, ten zacátek na měsíci byly figuriny nebo co to mělo znamenat? Dokážu snést tyhle slátaniny a "kraviny" jako byl například Dead snow, ale toto je opravdu totální shit. Mohl bych se rozvášnit, ale přijde mi to jako ztáta času. Zhrnu jen, že jedná z věcí která me odratila byla použitá a hodně špatně předělaná scéna s Hittlerem ktérá je na youtube s tisící verzích a parodiích. Dále tráva...zase? A taky me zrovna nebaví slyšet 50x za film Hail kdosi. Aspoň, že obsadili celkem peknou hlavní herečku a jěště se mi celkem líbila finální myšlenka, že se jednou kvůli touze po moci vybombardujeme atomovkama (WW3). 1* si to tak zaslouží ale už nikdy více. ()

dalziel

Začalo to poriadne zubato.Scenár je totiž deravý ako rešeto.V duchu som si hovoril tak to teda vážne nedám.Ale s pribúdajúcimi minútami som sa prichitil pritom, že sa vážne dobre bavím.Áno,je to nelogické chvíľami trápne ,ale ako satira je to veľmi trefné.Pri rozpočte 7,5 melóna som mal však pocit, že sa dívam na oveľa drahší film.Vizuálu niet čo vytknuť. ()

Pekisan odpad!

Nedopozerane, takze preto odpad. Mam pocit, ze to pre mna zabili herci. Hlavne teda cierny kozmonaut Kirby, ktory by nebol vtipny ani s 10 steniatkami, maciatkami a smejucimi sa babetkami v zabere. Scenar a rezia je na urovni niekde medzi Atomovym gymnaziom a Jednoducho Maria. Hoci Nazi zakladna na mesiaci so vsetkym co k nej patri vyzera naozaj dobre, ako aj nazi uniformy a ufa a vzducholode, tak vlna nudy na mna spadla uz po 10 minutach a nepomohla ani Renata Richter v spodnom pradle. Po hodine cakania na Adolfa som to nakoniec vypol a radsej zobral do ruky rovno knihu. ()

Corbinian

Na Iron Sky oceňuji dvě věci. Triky a design celkově - tvůrci si s tím rozhodně dali práci a jako druhou věc samotný začátek, který sliboval skvělou parodii nacistů (díky těm několika povedeným vtipům - ať už to byla zkrácená verze diktátora či již klasické ale stále vtipné utahování si z němčiny). Bohužel s přibývající stopáží začíná být film brutálně nevtipný. Jakmile se pak snaží zkombinovat parodii se satirickým pohledem na naší společnost, selhává už skoro úplně. Pokusy o vtipné zrcadlení politiky nebo Ameriky obecně jsou většinou tak neúderné, že se naprosto míjí účinkem. Když je k tomu ještě základní osnova Iron Sky jen béčkový příběh se všemi klasickými klišé, je to docela dost velká nuda (I přes svojí snahu o odlehčenou rádoby zábavnou atmosféru). A pocit nudy by ať už u satiry nebo parodie rozhodně nastat neměl ani na chvíli, natož pak na polovinu filmu. |35%| ()

papaguy

Jako sci-fi komedie anti-trendové a funční. Designeři nazi techniky se vyřádili, triky překvapivě obstojné. Jako průvodce nástrojů propagandy všech politických zřízení téměř edukační... Jsem zvědav na dvojku. ()

LordMysti

Určitě je Iron Sky zajímavým filmem, jedná se sice o satiru a komedii, ale nebojí se vtipně říznout do politiky, do USA a dalších. Retro technologie vs moderní technologie to vše v solidním vizuálním zpracování na poměrně vysoké úrovni, také díky rozumné délce nebylo moc hluchých nudných míst a celé to bylo poctivé sci-fi béčko na které se člověk opravdu rád podíval a minimálně byl zaujat zajímavým nápadem a zpracováním. ()

billinus

Ano, nevyrovnané b-fan-geek-fetiš scifi. Vtipy většinou přepálené a laciné. CGI jak kdy. Ale....Udo, Laibach, Peta S., crowdsourcing, závěr filmu ...a ten cryptonazi fetiš. Služná zábavnost na DVD a možná i lepší než vetšina velevážných sci-fi poslední doby. Bojím se, že u Prométhea budu z té velevážnoti a velevznešenosti uchcávat smíchy (jako u Scottova Gladiátora nebo LOTR). Iron Sky se vážně nebere, je to příjemný film, nic víc nic míň. ()

swiss

Bez nabubřelosti Captain Sky, občas syrové, občas vtipné. Já byl spokojen. Srovnání s Bollem je nesmysl.... Satirické narážky do všech, včetně USA. Ale není to jen legrace a to se mi na tom líbí... ()

Sykon

Na rozdíl od traileru a původních ohlasů se mi dostalo trochu něčeho jiného, než co jsem čekal. Několik vtipných a několik efektních scén to zachránit nemůže. Naštěstí je to jen zklamání, nikoliv průšvih a vidět to někde úplnou náhodou bez předchozích informací, možná bych tomu dal i tu ožužlanou čtvrtou hvězdu za snahu, tentokrát ale bohužel ne. ()

Matt007

Sice trochu zklamání ale ne zas tak velké. Zpracování pěkné, kostými parádní, krásná Julia Dietze - kouklo se na ni moc pěkně. Film má slušný nápad, chvílema to bylo i dost vtipný. Lepší 3* ()

Withree

Ukázkový Guilty-Pleasure film. Celé tohle točo stálo jen něco kolem 6 milionů eur, ale i tak jsou předvedené efekty (hlavně ve druhé půli filmu) na velmi vysoké úrovni. Tedy vzhledem k natáčecím poměrům v Evropě, nikdo tady nečekal další díl Transformers (i když k tomu mají velmi, velmi blízko). Ve scénaři můžeme nalézt pár docela chytrých fórků a narážek, které většinou útočí na politické spektrum naší matičky země (americká prezidentka jakoby z oka vypadla Sarah Palin). Příběhově je ale snímek docela zklamání, tvůrci využívají opravdu velice zajímavých kliček a člověk se někdy diví, co to tam ti náckové a jeden uřvanej černoch vyvádějí. Na závěr je třeba říct, že finští autoři mají docela bujnou představivost, a když nebudou zbytečně blbnout, tak se od nich můžeme dočkat velkých věcí. Holá, holá, Hollywood volá! ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů