Iron Sky

• Finsko Iron Sky (více)

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. (Magic Box)

Hapretor

Pár fórů opravdu dobrých. Julia Dietze jako panenka. Ale jako měla to bejt parodie ? - Drama ? - Sci-fi ? - no, to snad ne ! - Po půl hodině už sem se v tom vůbec nevyznal, ale ještě jakž takž bavil. Sci-fi to fakt neni, ale ano, pár létajících talířů tam je a dokonce i jeden létající parní kotel ! A ten konec ? Parafráze na Terminátora 3 ? Nepochopil sem. Jinak, ale, by nebylo na škodu, kdyby jisté subkultury odtáhly na Měsíc a tam si dělaly, co chtěly. ()

Evander

Místy vtipné, celkově však veskrze průměrné a jen díky krátké stopáži koukatelné. Často až příliš přitažené za vlasy a s prodloužujícím se časem projekce moje hodnocení upadá. Těžko říci, jak bych snímek hodnotil, pokud by byl o půl hodiny delší... ()

Gediman

Měsíční prostředí, vesmírné lodě a bitvy jsou velmi dobré, CGI na úrovni. Ovšem s tou komediální složkou je to už o něco chabější. Některé scény, které měly být humorné, mě osobně připadají tak trochu trapné. Mimochodem... scéna po titulcích... bude další díl? :) ()

hazaba

Pár vtipných momentů (hlavně na půdě OSN se zástupcem Finska, ustřelení kusu Měsíce), docela dobrý soundtrack, ale viděla jsem mnohem lepší parodie. ()

Toka

Pozor. Nutno brát s obrovským nadhledem, tenhle film nelze brát vážně. Přišlo mi, že tady ani nešlo o podstatu filmu, ale o poselství do USA. Až přehnaně politické situace tomu dodávají tu parodii na Ameriku, čili zde nelze vytknout nic. Bohužel po komediální stránce se to zrovna třikrát nepovedlo, a to ani s nadhledem ne. ()

ještěžiju

Vuorensola chce zřejmě konkurovat Uwe Bollovi. Prvních pár minut sice nabydete dojmu, že by se mohlo jednat o novou kultovní záležitost, ale následující ubohost děje je nepřekonatelná ... ano můžete v tom spatřovat satiru, jenže nesmíte ani vteřinu zapřemýšlet nad logičností příběhu. Přesto film doporučuji minimálně jednou shlédnout .. třeba na párty, kde bude většina lidí tknutá optimální dávkou alkoholu a logika věci jde v takové chvíli stranou .. pak můžou momenty s vydařenými vtípky ... vybělování atd ... vyvolat veselí ... za střízliva je nosná linka děje velmi chatrná a hvězdičkami budete skrblit podobně jako já. :-) ()

mala_kea

Solidně, efektně, v rychlosti, akčně podaná komedie. Je jasné, že tady tvůrci nevyčarovali žádný zázrak, před kterým by všichni padli. Ale mě se to líbilo...Na Julii se pěkně koukalo a pár parodických chvil (např. Pád třetí říše) mě docela pobavilo. Škoda jen, že s odstupem času si na žádnou scénu nemůžu vzpomenout, tudíž je to film, který se příliž nevryje do paměti. ()

S.Dedalus

námět sliboval tolik ujeté zábavy až se mi po shlédnutí výsledku chce plakat iron sky je nudný a ničím nezajmavý film ani na vteřinu mě nevtáhl výsledek mi byl ukradený a veškeré alespoň náznakem vtipné momenty zejména co se politické satiry týče už sem viděl mnohokrát a lépe zpracované jinde dělat parodii na sarah palin je přeci úplně zbytečné ona je parodie sama o sobě nakonec sem byl donucen přemýšlet proč mě zanechal iron sky tak chladným když v něm byl i můj oblíbený udo kier a došel sem k závěru že za to může především hudba laibach ať se dou zahrabat zejména střih hudby potrhoval celkový amatérský a naivní nádech filmu a tak jediné pozitivum kromě slušných počítačových efektů je samotný konec ()

char_t

Narážky na Pád třetí říše? Paráda! Ale jinak jen zmatek nad zmatek, zbytečně dlouhý a nepříliš zábavný. Škoda, potenciál tu byl veliký. ()

mourinho

Vesmírná taškařice o pokračování 2. světové války. To je blábol, co? Naštěstí je ale míra zábavnosti na solidní úrovni, takže kdo má trochu nadhled, pobavit se prostě musí. ()

aslavey

Slátanina všech možných, ale hlavně nemožných momentů, parodií, narážek, urážek, průpovídek a dalších různých ..žek, která mě neuvěřitelně motala hlavu, kroutila mi jí o 439° a křivila mi pusu do prapodivnýho tvaru, který ale byl pořád úsměvem :) Černoch na měsíci, ženská prezidentka (stejně inteligentní jako Jirka WC Křoví), nacistický ufouni, bílej černoch a dalších tisíc oxymoronu umím najít :) Neuvěřitelný dílo. Fakt že jo. ()

IGNI

Je to super!! Už první záběry podbarvené velmi solidní hudbou dávaly tušit, že to nebude jen tak obyčejný film. Příběh kapku klišé slíznul, ale to vůbec nevadí, vždyť jde o nácky z měsíce k***a! Některé narážky fakt úplně boží, satira tam opravdu byla, pravda někdy hodně skrytá pod povrchem, ale jako celek mi to sedlo. ()

Raziel_cz

Takhle promarněný potenciál jsem už zase nějakou chvíli nezažil. Skvělé nápady jsou utopeny v retardované omáčce a trapném pokusu o politickou satiru. A ten primitivní závěrečný rádoby přesah? Hnus. Přitom trailery byly skvělé a úvod filmu taky. Navíc veliká propagace přes Udo Kiera skončila jeho snad ani ne desetiminutovou angažovaností. Začínám mít docela strach, že I Killed Adolf Hitler z nějakého důvodu nebude tak skvělá záležitost jako předloha. ()

JakeG

Heil Adler! :P Rozhodně mi tenhle film připadá jako celkem povedená parodie na současný stav věcí. Kupříkladu paní americká prezidnetka a celkové fungování rady OSN mě dostávalo do kolen. Taktéž nelze pominout onu vyspělou árijskou technologii plnou řetěžů, ozubených kol, atd. . Zkrátka a dobře ... pro milovníky bilingválnosti a parodií akurátní snímek. ()

sadlokan

Nechat to jako pořádný sci-fi,tak dobrý.Ale ty vopičky,který nejsou ani moc vtipný to kazí.A závěrečná dvoubarevná líbačka to sundá úplně.No a co,tak si dávaj hudlana černouš s bělicí,rasista je asi rejža,když mu to příde takový biggest.Podle mě je to víc normální než mít psa v paneláku.Takže to zvedají,ostatně jako kdekoliv,kde se objeví,nejšikéznější uniformy historie a vekolepé citace od Wágnera. ()

Ombak▼Penari

Sympacký snímek, kterém jsem přál od začátku úspěch. Bohužel vznikl kočkopes, kterému se nedaří skloubit komediální stránku a náběh na opulentní retroscifi. Ale i tak klobouk dolů, snímek je doslova vydřený a vymodlený svými tvůrci a na poměry vzniku to není vůbec zlé. Nejdůležitější je ale velmi nosný nápad s nacistickou základnou na měsíci a hraní si s konspiračními teoriemi k tomuto tématu. Dalo by se z toho do budoucna vymáčknout mnohem víc a pokud to nepůjde dál samotnému Timu Vuorensolovi, vůbec by nebylo špatné nápad koupit a dát ho do rukou povolanějších osob s namaštěnými kapsami. Chci se s ukrytými nacistickými základnami potkávat co nejčastěji. ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů