Jonah býval vojákem Konfederace. Život mu poté, co málem zemřel, zachránili Indiáni a nyní je po celém Divokém západě znám jako lovec hlav. S pistolí to umí a na tváři má vypálený znak se svými iniciálami. Kvůli násilné minulosti však zůstal ponořen do světa mýtů a legend. Od americké armády dostane nabídku − výměnou za svobodu musí najít a zneškodnit nebezpečného zločince Quentina Turnbulla. Ten shromažďuje armádu a připravuje se na rozpoutání opravdového pekla. Právě on je Jonahův nejstarší nepřítel, který nepřestane, dokud ho nedostane mrtvého. (TV Nova)

Djoker

Po počátečním zděšení jsem si uvědomil, že je to zřejmě jediný způsob, jak mohou tvůrci dostat western k dnešnímu divákovi. Digitální efekty, spousta akce a prázdné dialogy. Díky tomu western stále dýchá, ale stává se z něho nechutný paskvil, který bych já osobně hodně rychle utratil. ()

Morien odpad!

Nejvíc mě asi zklamala stylizace, která zůstává ve všech směrech na začátku cesty a tím víc irituje, že slibuje a nenaplní. V okamžiku odchodu Fassbendera jsem si říkala, že už bych mohla přestat koukat, a klidně jsem mohla, protože bych o nic nepřišla. U některých scén jsem nechápala, jaký mají nést význam, a o těch jedněch prsou jsem si říkala, že bych je oželela. ()

gudaulin

Jonah Hex je přesně ten druh filmu, který potvrzuje dlouhodobě udržované stereotypy o tom, že komiks je zábava pro ranné puberťáky a zoufalce, kteří v dospělém věku zamrzli na úrovni 15letého výrostka. Je zkrátka a dobře pitomý, plytký a tupý tak, že ho nezachrání ani obsazení několika známých a oceňovaných herců. Prolog z občanské války prosycený vůní střelného prachu a nekompromisního válečnictví sice navnadí, jenže pak už následuje nezadržitelný sešup dolů a ke vší smůle to není pitomé tak, aby to na druhou stranu bylo zábavné. Celkový dojem: 25 %. ()

choze

Béčkový klon WILD WILD WEST, o jehož zábavnosti si bohužel může nechat jen zdát, a to i navzdory solidnímu obsazení. ()

Gilmour93

V jiných rukou to mohl být Wild, Wild Hex, však vznikl z toho hemenex - uklohněný z prošlé šunky Haywardovy pomatené režie a pár zkažených vajec od pilných nosnic Neveldine a Taylor. Suché hlášky Jonáše, co musí u baru vypít mnohem více whisky, než ostatní, protože mu půlka vyteče dírou ve škrani, záchranu nepřinesou, jeho cudná coura Melicharová v roli ozdoby tápe, hardcore hudba jak z filmů o Stathamovi na klíček hlasitě burácí a já už jen odevzdaně čekám, kdy v DaVinciho vrtulníku přiletí Van Helsing a shodí na dědečka Malkoviche atomovou bombu.. V ostatních komentářích je to samý Megan sem, Megan tam, že prý nebyla zvednutá kapota a že toho nebylo moc vidět, ale aspoň jedna hvězda za to, že tam je... Abych řekl pravdu, žádného Renaultu jsem si nevšiml a přitom v této dimenzi Divokého západu by mě osobní automobil ani moc nepřekvapil.. ()

Psema

Nedovedu si ani představit, jak se Neveldine s Taylorem potměšile chechtali při pohledu na tuhle přebarvičkovanou, rádoby cool westernovku, která by strašně chtěla oslňovat koulemi (nejen atomovými), ale naneštěstí žádné nemá, poněvadž si při miliontých přepisech scénáře (zmizeli z něj všechny úchylárny, sprosťárny, krev... prostě cokoliv, co by smrdělo eRkem a mělo odvahu natrhávat zadnice ve velkém) zabalily pár švestek a odjely ke Ghost Riderovi. Brolin chtěl tak moc natočit sračku, až si ji nechal napsat na tělo, veškerý sex-appeal Megan Fox utopil v hektolitrech potu, až jí - holce jedný nešťastný - zůstala jenom do očí bijící tupost, a aby podepsal filmu definitivní ortel, angažoval podobnými žánrovkami znuděného Malkoviche, jemuž nezájem odkapává snad i z chlupů na zádech. Ale ono není divu, zoufalejší zápletku by nevymyslel snad ani Uwe Boll. ()

robbiee

[imdb: 4.5/10] | me: Slabota. Jonah ma tvrdý look, Megan je opäť hot, ale to je tak všetko. Inak nuda. Proste dobrí herci v slabom filme. Škoda. ()

Aluska88

Nevím, co tak špatného si v tomto filmu vysloužilo tak bídné hodnocení, ale já jsem tam skoro nic nenašla. Jasně, komiks vůbec neznám, takže nemůžu srovnávat s předlohou, ale myslím, že zpracování bylo povedené. Celé to bylo trošku šmrncnuté komediálním nádechem, ale to mi vůbec nevadilo. Všechny filmové adaptace komiksů nemusí přece dopadnout mistrovsky, jako třeba X-Meni, nebo Spidey. Myslím, že zrovna takový Jonah Hex patří do kategorie těch oddechových a zábavných filmů, u kterých můžete vypnout a užívat si trochu té akce, humoru a možná i lehké parodie. A chápu, že spoustu fanoušků zrovna tato verze naštvala a zklamala. Mně děj rychle utekl, krátká stopáž byla akorát a obsazení skvělé. Drsný Jonah Hex házel jednu hlášku za druhou, krásná Megan Fox mu byla zářícím šperkem, Michael Fassbender byl zase za pokérovaného banditu a John Malkovich tradičně v jedné ze svých záporných rolí. "Hexi, co se stalo s tvých ksichtem?" - "Řízl jsem se při holení, a co se stalo s tvým?" ()

genetique

Od klasického animáku až k westernu s prvkami fantasy, či komiksu je dosť dlhá cesta, ktorú si Hayward rozhodol pomerne šikovne skrátiť. Táto skratka ho však nedoviedla do správneho cieľa a pripravila mu plno prekvapení, ktoré bohužiaľ nezvládol. Neviem akým štýlom prebiehalo zákulisie natáčania, ale z rozpoltenosti scenára a celkovej rozorvanosti dejovej línie je cítiť veľké napätie v postojoch scenáristov a režiséra. Všetko je to ale veľmi efektné a dej má veľmi slušný spád bez zbytočných omáčiek. Na domácom kine si užijete celkom slušné efekty a hudbu, no najmä neprestajne hláškujúce herecké esá Malkovicha a Brolina, ktorý je mimochodom hlavnou oporou celého filmu. 65%. ()

mysicka

přiznávám, že ta prostřední hvězdička je čistě onanistická záležitost pro joshe brolina.. achach.. ten nevyužitý potencionál spalujícího charisma! ()

LihO

Strašne som sa tešil na tento film keď som videl trailer... opäť ďalšie sklamanie. Dej bola úplná hovadina, strašne to pokazili kravinami štýlu rotačné gulomety priviazané o koňa a podobne... Aj napriek snahe urobiť ten film akčným som sa dosť nudil, proste málo akcie, zlý scenár, slabé efekty a bolo ich teda len zopár. Jednu hviezdičku dávam za Megan Fox, ktorej tam mohlo byť viac ^^ a jednu hviezdičku za Malkovicha + soundtrack. Dúfam, že ten film už znovu pozerať nebudem :D ()

Arachneuss

Ukázkový příklad filmu, který neví čím chce být. Je tu úplně všechno. Támhle máte Snydera, chvíli na to Greengrase, pak přijde na řadu Nolan a vykrádá se až do poslední minuty. Triky jsou humus, příběh nedává smysl, komiksová stylizace nikde, Megan si opět hraje na strašnou puritánku a největším plusem jsou nakonec Hexovy suché hlášky. Na direct-to-video moc dobře obsazené, na plnohodnotný áčkový film moc debilní a nevýrazné. Nejlépe vyhozených 50 mega $ (minimálně) za tento rok. ()

3DD!3

S tímhle hereckým obsazením to mohlo být minimálně o třídu lepší. Brolin do role Hexe výborně sedí a sem tam i dobře zahláškuje. Scénář je ale nevyrovnaný a nemá co říct a komiksu se to podobá jen málo. ()

Hitman_47

Už z traileru bylo jasné, že tohle bude trapná, rádobydrsná a ještě k tomu nudná PG-13... a soundtrack je jedna velká ubohost vzhledem k tomu, co se ve filmu děje... ()

akisha

Ze všech kravin, co jsem poslední dobou viděla, byla tahle nejotravnější. Nejotravnější bylo furt přemejšlet, co to sakra sleduju. Nevím to doteď. Projevy Megan Fox (našpulená pusa) a Johna Malkoviche (jeden z jeho nudnejch psychopatů, něco jako Galbatorix akorát s horším hárem) k tomu taky zrovna dvakrát nepřispěly. Joshe Brolina mi bylo líto, podařilo se mu aspoň trochu Hexe "zživotnit", ale v tak retardovaným příběhu to stejně k ničemu nebylo. Hudba je jednoduše psychedelická. A zdaleka to nezůstalo jen u hudby, ono pár těch mimózních záběrů na zeleno-fialovou oblohu a scény kterak Hex zvrací vrány stačí, aby někomu vylítly oči navrch hlavy. Hex má tři pozitiva - vcelku zajímavej animovanej úvod (až mě napadlo, že to takhle měli během pěti minut odvyprávět celý a možná by to za něco stálo), pak Joshe Brolina a nakonec super Michaela Fassbendera, na kterýho je radost pohledět (zřejmě pochopil, že se tentokrát s výběrem filmu utnul, tak si aspoň pořádně zařádil). Tento film je divný, nepochopitelný, nudný a otravný. Nedoporučuju nikomu. ()

viperblade

Film, který má čistý čas (rozuměj, bez titulků) kolem 70 minut a přesto stihne nudit. To je něco neskutečného. Ale začnu od začátku. Když jsem poprvé viděl trailer na tento film, tak jsem si řekl, že to vypadá na vcelku dobrý relax s Joshem, Johnem, Megan a Lancem (alias Cedric Daniels z The Wire). Jenže… je to všechno špatně. Josh zde nemá šanci něco hrát, když jeho postava je "rádoby drsňák, který probouzí mrtvé", John Malkovich si zachovává (zřejmě jako jediný) svou dobrou hereckou pověst a vystřihl si zajímavého záporáka (ale měl už mnohem lepší role) a Megan… ta holka je sexy, ale tady se mi hodila asi tak, jak byste si ke svíčkové namazali chleba s marmeládou. To bylo jak pěst na oko, prostě modelky do westernů nepatří. Jonah Hex má svá pozitiva pouze v obsazení (hlavně již zmíněný Malkovich) a ve své stopáži. Jenže nemůžu se zbavit dojmu, že i když to nemělo vyšší ambice, tak se z tohohle dala vytřískat mnohem lepší akční jízda, kde bych se nebál napsat "Je to tak blbé, až je to geniální." Takhle mi nezbývá než napsat, že je to tak blbé, až je to stupidní. Hodně slabé dvě hvězdy. ()

D.Moore

Po třech letech jsem dal Jonahu Hexovi druhou šanci... A ono to najednou bylo nějak lepší. Sice pořád ne dobré nebo snad méně pitomé, ale tak nějak zábavnější či co. Josh Brolin se pro roli hodí skvěle a atmosféra je místy opravdu dobrá stejně jako Malkovichův záporák a jeho zábavný (nevyužitý) poskok Fassbender, nicméně spousta tuposti stále tluče do očí. Za nejnepochopitelnější věc ale nakonec považuji to, že záporáci na město z obří superzbraně napřed vystřílí obyčejné dělové koule, které neuškodí, a až na závěr si nechají onu speciální, jež všechno smete během vteřiny. No nic. Děkuji za Beltramiho hudbu a scény s probouzením mrtvých, které jsou asi to úplně nejlepší, co Jonah Hex nabízí. Průměr, který však se zábavnějším scénářem mohl být dobrým westernem s hellboyovskou atmosférou. Zkrátka jako předloha. ()

kulyk

Některé přepjaté hysteriky rozruší, když jim porožníte rodinku. To pak lozí krajem kaktusů a čapají do pastí padouchy, neboť ti zaparkovali své komoně na místech pro invalidy (viz klusácké derby). Ovšem pokud obamoidní ouřada zapláče na tom správném hrobečku, i zarytý jižan Hex nastartuje hláškulomet a spasí jůesej. And Fox bitch. Absolutně sledovatelné, nevím proč hledáte hnidy na hlavě klečícího děcka, když vám přitom poskytuje kvalitní ústní prácičku. ()

Ded@M@tes

Jsem docela překvapený, jak hrozně diváci strhávají film svým nízkým hodnocením. Příběh a efekty byly dobrý a sledovat se to dalo. Malinko nadprůměrný fantasy film. ( Hodnocení: 6/10 ) ()

Spooner

Na to, kolik přetáček, přepisů scénáře a podobnejch průserů tento film postihl, to vlastně dopadlo ještě docela koukatelně. Jasný, je to celý úplně blbý, některé celkem zajímavé scény skončily zřejmě v koši, chybí tomu nadhled a Megan je tam vlastně úplně zbytečná. Josh Brolin má ale dostatek charizmatu na to, aby utáhnul i ten největší shit a jsem rád, že ani po tomhle filmu na western nezanevřel. Naštěští je to i dostatečně krátký, takže to uteče rychle a nezačne mě to tak ještě nasrat. Být to ale o 5 minut delší, tak už asi naštvanej budu.50% ()

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

22.09.2013

Divoký západ jej láká už nějakou dobu. Hrál třeba padoucha v propadáku Jonah Hex a měl se objevit v hlavní roli problémového a mnohokrát přeobsazeného westernu Natalie Portmanové Jane Got A Gun. K… (více)

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží

07.08.2013

Brolin láká Burtona do zvonice

Brolin láká Burtona do zvonice

02.03.2011

Zdá se, že Joshe Brolina během natáčení Jonaha Hexe bavilo sedět několik hodin před každou klapkou v maskérně. Z pozice producenta totiž připravuje pro studio Warner Bros. novou adaptaci klasiky… (více)

Coeni získali Brolina, hledají hrdinku

Coeni získali Brolina, hledají hrdinku

28.12.2009

Western True Grit, který bude v podání Ethana a Joela Coenových mnohem drsnější adaptací románu Charlese Portise než oscarová verze s Johnem Waynem z roku 1969, se působivě zalidňuje. Už víme, že… (více)