Jonah býval vojákem Konfederace. Život mu poté, co málem zemřel, zachránili Indiáni a nyní je po celém Divokém západě znám jako lovec hlav. S pistolí to umí a na tváři má vypálený znak se svými iniciálami. Kvůli násilné minulosti však zůstal ponořen do světa mýtů a legend. Od americké armády dostane nabídku − výměnou za svobodu musí najít a zneškodnit nebezpečného zločince Quentina Turnbulla. Ten shromažďuje armádu a připravuje se na rozpoutání opravdového pekla. Právě on je Jonahův nejstarší nepřítel, který nepřestane, dokud ho nedostane mrtvého. (TV Nova)

mpet

No absolutně chápu proč to má hodnocení pod 50%, ale já osobně si myslím, že by tomu slušelo tak o deset procent víc. Todle prostě není film pro každého. Jonah Hex se tváří jako tuctový filmeček s tématem divokého západu, ale určitá originalita se mu nezapře. Je zde jasně viditelný podpis DC Comics, aneb temná atmosféra vítaná a v hlavní roli ne zrovna klasický hrdina, i když v tomto případě spíše antihrdina. Velkou kaňkou na jinak docela solidním snímku je Megan Fox, která si za svůj výkon tu nominaci na Zlatou malinu určitě zasloužila, jelikož kromě hezké tvářičky nepředvedla vůbec nic. Další minus připočítávám za tu (asi imaginární?) bitku mezi Hexem a Turnbullem, tu jsem fakt nepochopil a ta mi tam vůbec neseděla a ještě k tomu mě fakt dokázala nakrknout. ()

PORTER44

Comiks míchnutý z westernem nebylo to špatný,příběh to nějaký mělo (bývalý voják kterého zabijou pak vstane zmrtvých aby se pomstil)sem tam i vtipná hláška,dobrý přestřelky a akční scény takže žádná nuda to nebyla. ()

Straspytlik

Tohle už je trochu moc, ne? Jeníček a Mařenka, van Helsing, kletba bratří Grimů... To všechno spojují fantasmagorické technické "fičury", drsoňská pompéznost a všude samý bumbác. Tady je toho sajrajtu tolik, že se dějová linie úplně rozpadá. O co v tom filmu kruci jde? Proč bych měl být unesen nějakými bouchacími kuličkami, dvouhubým xichtem a kušopistolkou, když to nedává vůbec žádný smysl. Hvězda jen za Megan. ()

AC.DC.76

Odvážím si tvrdit, že je to dokonalé ztvárnění toho, co to má být. Skvělé masky i kostýmy v kombinaci s Brolinovým hlasem (i dabing se povedl). Chybná hodnocení vycházení z chybného očekávání. A je jich mnoho. ()

BlackBarron

Musel jsem se na ten film podívat podruhé abych se ujistil, že si ho pamatuji správně. Je tam skvělé herecké obsazení a ucházející hudba. Toť konec, zbytek nestojí za řeč. 45% ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Počkej, co je tohleto za zvuk?" - "To bych odhadl na pekelný psy, nejspíš cejtěj čerstvý maso, čekaj, až tě zas nechám jít, kam patříš. Radši bych je moc nehladil bejt tebou." Westernová střílečka obohacená zvláštním hlavním hrdinou, který má schopnost mluvit s mrtvímy a není zrovna pohledný. Zde hledá banditu, který ho znetvořil a připravil o rodinu. Jonah Hex je komiksová postava nakladatelství DC, kterou dnešní mládež zná ze seriálu Legends of Tomorrow. Tam tuto postavu hraje Johnathon Schaech a zde Josh Brolin. Film má dobré masky i kostýmy, temnou atmosféru a Megan Fox v korzetu a hrající lehkou dívčinu. Přesto ani jedinou vteřinu nepůsobí cool a akce je takřka o ničem. - 40%. ()

Nektarinka

Na celém filmu se mi nejvíce líbil Michael Fassbender, sice měl velmi málo prostoru, ale opravdu skvělý herecký výkon! Megan Fox mám ráda a hrála zajímavou roli a moc jí to slušelo, bohužel měla pouze tak 6 minut v celém filmu. Samozřejmě že 85% lidí tu píše že je to špatná herečka apod. Neříkám že je to paní herečka, ale určitě není tak špatná! Od Johna Malkoviche jsem čekala o hodně více! Hlavní hrdina.. nevím, tak za tři. Celkově 2/5. ()

Farnstorm

Zajímavé ale ne dost . Westernovka s poměrně klišé příběhem. jediná zajímavá věc je schopnost hlavního hrdiny. Film je to koukatelný ale taková nouzovka na víkend. ()

Marek.Skalka odpad!

Film Wild Wild West s Willem Smithem je po všech stránkách nepovedený film. A toto je po všech stránkách nepovedená kopie filmu Wild Wild West s Willem Smithem. ()

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

22.09.2013

Divoký západ jej láká už nějakou dobu. Hrál třeba padoucha v propadáku Jonah Hex a měl se objevit v hlavní roli problémového a mnohokrát přeobsazeného westernu Natalie Portmanové Jane Got A Gun. K… (více)

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží

07.08.2013

Brolin láká Burtona do zvonice

Brolin láká Burtona do zvonice

02.03.2011

Zdá se, že Joshe Brolina během natáčení Jonaha Hexe bavilo sedět několik hodin před každou klapkou v maskérně. Z pozice producenta totiž připravuje pro studio Warner Bros. novou adaptaci klasiky… (více)

Coeni získali Brolina, hledají hrdinku

Coeni získali Brolina, hledají hrdinku

28.12.2009

Western True Grit, který bude v podání Ethana a Joela Coenových mnohem drsnější adaptací románu Charlese Portise než oscarová verze s Johnem Waynem z roku 1969, se působivě zalidňuje. Už víme, že… (více)