Muži, co zírají na kozy

• USA The Men Who Stare at Goats (více)

Fajla

Dokonalý příklad toho, že parta skvělých herců nestačí, a také toho, že trailer je často lepší než film samotný. Dávám dvě hvězdy za hudbu a obsazení. Tečka. (50%) ()

Greg25

Je to ujetý, divný, švihlý film, který má svoji osobitost a tudíž všechny předpoklady k tomu, aby to pro mě byl dobrý film. A taky jím je, Muži, co zírají na kozy je prdlý, vtipný film s absurditou a jako takový mě dostal. Protože já mám ve filmech ráda absurditu a pokud je tak dokonale reálně absurdní jako tady, neváhám ani na chvilku a dávám 100%. Jeden z dalších filmů do poličky srdcové záležitosti. :-) "Použijeme na ně mentální zbraně. Vezmem pero a píchneme je do oka nebo do krku, jak začne stříkat ta krev na jeho kamarády, tak je to zmate. - Nemám pero." ()

(Z)denny

Kdo čeká nějaké "péčko" nebo jiný eroticky snímek zaměřený na ty krásně hebké a vyboulené partie ženského těla, tak bude zklamanej. "Muži co zírají na kozy" je syrové válečné drama, popisující boj pár lidí obdařených láskou a porozuměním, kteří se svým způsobem snaží bojovat proti zlu dnešního světa.. ()

Andresito

Mám rád filmy, které se neberou moc vážně, jsou natočeny s nadhledem a na všech zúčastněných je vidět, jak se při natáčení bavili. To ale není případ MCZNK. (To jako zkratka názvu filmu. Vypisovat ho tady celý by bylo rozhodně zbytečné a já chci šetřit drahocenný čtenářův čas. Nevidím důvod psát tady něco navíc. Proč taky? Aby byl snad komentář delší? A k čemu? Aby to vypadalo, že taky umím napsat delší komentář? Naprostá zbytečnost. Nejlepší je vyjádřit se a dost. Ok?) Tenhle film se sice příliš vážně nebere, ale zároveň by kromě free komedie také rád byl satirou a obojí dohromady se mu úplně skloubit nepodařilo. Navíc je "hlavní" příběh až moc rozmělněn flashbacky. Ne že bych je ve filmu nechtěl, jsou na něm to nejlepší - osobně bych mnohem raději uvítal právě příběh z flashbacků jako hlavní a příběh o Clooneyho a McGregrově misi, která je většinou dost nudná, bych významně zredukoval jen na to, bez čeho se snímek neobejde. Co se týče snového hereckého obsazení, kterým snímek disponuje, většina herců bohužel nedostane moc šanci se nějak výrazněji předvést, až na Jeffa Bridgese, jehož postava je na Mužích rozhodně to nejlepší a všechny jeho scény zbytek filmu o třídu převyšují. I když Spaceyho záporák taky nebyl úplně od věci. Na závěr malá rada: pro příště, LSD jen do vajíček, do vody nee. 60% ()

jilda

Trochu mě mrzí tak nízké hodnocení, protože budete těžko hledat lepší satyrickou komedii. Film je bez hlavní nosné kostry příběhu, ale vzhledem k množství opravdu vtipných momentů to zase tak moc nevadí. ()

kubyno

Nevím, jestli jsem se na tento film díval ve správnou dobu, byli tam výborné nápady a narážky (samozřejmě vtipné), ale že bych se celou dobu smál... Občas jsem se nudil. Ovšem Clooney je výbornej. ()

JK-Stinger

Rytíži Jedi v armádě USA? No neke? To musím vidět!...Ehm, mnoho povyku pro nic, alespoň u mě. Skvělé herecké obsazení, ale tomu humoru ani příběhu jsem prostě nepřišel tak úplně na kloub. Ne, že bych se párkrát nezasmál, to zase jo, ale není to snímek, na který bych se chtěl znovu podívat. ()

JM87

Film mi celou dobu něco připomínal, jinej film, kterej sem už viděl, ale furt sem si nemohl vybavit kterej. Bylo to svoji roztomilostí a neustálou otázkou, typu: "Tak maj ty nadpřirozený schopnosti nebo mě celej film tahaj za nos?". Ano, a na tom byl postavenej celej film. Člověk nevěděl jak to je a neví to pomalu ani doteď. A víte co mi to připomínalo? Dokonce i soundtrackem? K-PAX :) Nenadchlo mě to jako zmíněnej film, dokonce sem se část film dost nudil, ale rozhodně to není špatnej film. PS: Ke konci filmu zapínam mozzilu a hned koukam na csfd, jestli se nejedná o stejnýho režiséra. Nejednalo, ale jak říkám, pokud máte rádi K-PAX svojí roztomilou atmosferou, tak Vás tohle nadchne. ()

Blue.Shark

Muži, co zírají na kozy mě nijak neoslovili. Podle traileru, jak už to tak bývá, jsem čekal něco s vysokou koncentrací inteligentně vtipných okamžiků, které mě pošlou do kolen. Jsem hrozně moc rád, že jsem na tohle nešel do kina, protože bych zatraceně litoval, že jsem si místo toho nekoupil třeba balíček žvýkaček. Vlastně téměř všechno, co je v traileru a působí dobře, ve filmu prostě ztrácí pointu a údernost. Takže sorry, ale dávám jednu hvězdičku za trailer, jelikož to je to jediné, co mě zde zaujalo. ()

phoorecek

U mě velice slabá komedie z "válečného" prostředí. Tento typ humoru si s mojim humorem moc nerozumí, čemu jsem se zasmál byl Clooney s knírkem, jenž při cestě pouští rozhání mraky. Co jsem nepochopil, byla role koz v tomto filmu a celkově o čem to jako bylo? ()

Perfo

Nepřišlo mi to ani vtipný, ani originální. Spíš ve mě Převládal pocit trapna a takový zvláštní neuchopitelný divnosti, která mě vůbec nebavila. Je fajn, že je ve filmu plno hereckých es, ale filmová látka je tak mdlá a rozčvachtaná, že kdyby tam hrál Franta Vomáčka a jeho kámoši , tak by se nic nestalo. Jediná scéna, která za něco stála byla s tou kozou. Film, který šel naprosto mimo mě. ()

Money_too

Hodně slabé.. rádoby vtipné momenty ( párkrát jsem se zasmál zvlášt při jiskřivém pohledu a rozhánění mraků) , ale jinak naprosto nudný film,který nezachrání ani obsazení hvězd...;) ()

Rehooo

Je to takový zvláštní kousek. Čekal jsem, že to bude víc zábavnjší a komediálnější a přitom se jen sem tam objeví nějaký ten vtip. Ale na druhou stranu je tu originální příběh s parádním obsazením. Což určitě stojí za shlédnutí. ()

MAJkLSON

U traileru jsem se pochechtaval jako maly. Jenomze v celem filmu neni o nic vice vtipu jako v traileru a to je ten kamen urazu. Au! ()

Wawer

Neskutečně nudná ptákovina s několika vydařenými, vtipnými momenty a naprosto nepochopitelně dobrým obsazením ()

melloun

Jedním slovem zklamání. Nejvíce jsem se těšil na ostrý humor, bohužel ten se nedostavil. Trailer byl perfektními vtípky nabytý, ale jak se zdá, jednalo se o jediné povedené scénky z filmu. Z tohohle nápadu a takového hereckého obsazení se dalo vytřískat mnohem víc. Samostatně všechno funguje, ale když se na to podívám jako na celek, tak nefunguje nic. ()

Betmän

Skvělý obsazení a pár odkazů na Hvězdný války (několik úplně mimo) nemůže bez čehokoliv nosnýho stačit na film, z něhož máte pocit, že má aspoň dvě a čtvrt hodiny (což zdaleka nemá - jediný příjemný překvapení byl pohled na hodinky po filmu). Všechen prach vystřílen v traileru. ()