Svatyně

• Kanada Sanctuary
Z natáčení
Krimi / Mysteriózní / Sci-Fi
Kanada / USA, (2008–2011), 44 h 8 min (Minutáž: 43–48 min)

Tvůrci:

Damian Kindler

Amanda Tapping, Robin Dunne, Christopher Heyerdahl, Ryan Robbins, Emilie Ullerup, Agam Darshi, Jonathon Young, Pascale Hutton, Ian Tracey, Panou (více)

Série(4) / Epizody(59)

Dr. Helen Magnus (A. Tapping) je vědkyní, která se zabývá sbíráním tvorů, kteří jsou nějakým způsobem zvláštní, ať už proto, že se snaží je zachránit před člověkem, který by je svým jednáním mohl zahubit, nebo proto, aby naopak lidstvo ochránila před těmito tvory. Za tímto účelem, provozuje tzv. Útočiště, místo, kde tito tvorové mohou žít, bez obav z toho, že budou pronásledováni a zabíjeni. V její práci jí pomáhá Dr. Will Zimmerman (R. Dunne), vynikající psycholog a její dcera Ashley (Emilie Ullerup), která je velmi zdatnou bojovnicí. Společně pak objevují tvory, o kterých se vypráví pouze v pověstech a bájích. (Jenda.SG-1)

Joe16210

Sci-fi seriál se zajímavým nápadem - útočiště pro různě zmutované bytosti. V hlavní roli vždy skvělá Amanda Tapping proslavená hlavní rolí v seriálu Hvězdná brána... ()

jitush.b

Tak tenhle seriál se nepovedl, nevýrazní herci, umělé kulisy, které vypadají jak z nějakého druhořadého hororu, obdobně jsou na tom i masky příšer. Rozhodně nedoporučuju pokuď si nechcete zkazit mínění o Amandě Tapping. ()

Schnitzl

Kde začít… Ubohý scénář, laciné triky, příšerné herecké výkony (až na párek výjimek, Amandu Tapping a Davida Hewletta, kterým dávám dvě hvězdičky). Jako webisody zdarma by to byl jistě zajímavý nápad, ale zařazení do vysílacího času placeného televizního kanálu je výsměch divákům. ()

wopi

Po slabších prvních dílech se stále více rozjíždí. Kdo má rád tajemno, na některých dílech si vysloveně pošmákne. Souhlas s Trakatem. ()

VendaCiki

Webepizody lepší nevidět. Jako první seriál na zeleným plátně je podle mého by to chtělo ještě trošku lépe vypracovat, protože to pozadí je vážně až moc umělé. Jelikož je to první takovej seriál, tak budiž. Shltla jsem všechny série na posezení. Ale je to pořád stejně dlouhý jako každý druhý seriál a pak už o ničem. Jen se modlíte, kdy to skončí. Skončilo. Někdo říká, že to má pokračovat, někdo že to je total konec. Osobně to beru za dobře uzavřený konec. Dál už bych se v tom radši ani nepitvala. Jinak Amanda Tapping, představitelka seriálu "Hvězdná brána", byl dobrý tah v obsazení, sice je to už postarší dáma, ale pořád se dá na ní dívat. ()

Phical

Úžasný nápad, chabé spracování. To je asi tak všechno, co se dá o tomhle seriálovém dílku říct. Místy se dají speciální efekty a počítačové dodělávky přehlédnout možná i splést s něčím, co by nemuselo být natočeno na zeleném plátně, ale místy to přímo bije do očí... a to opravdu, opravdu hodně! Navíc, proč jsou všichni tak moc do žluta? 3* za seriál samotný (nápad je to fakt parádní) 1* za mojí oblíbenkyni - úžasnou Amandu Tapping! ()

Tristanian

Poslední dva díly 1. série jsem neviděl, protože odmítám věnovat drahocený čas hovadinám. Když vyhrává forma nad obsahem, je to většinou špatné. Jenže pokud je ještě k tomu samotná forma tragická, je to už na pováženou... Edit: Na doporučení okolí jsem se odhodlal prokousat se až do poloviny třetí série. Přidávám hvězdičku za pokus tvůrců o zlepšení, ale to je jen minimální. Většinu času je to stále stejně nekonzistentní prd... ()

mark65

Pro mě povedení seriál s originálním námětem, který se ze začátku může zdát nudný, ale čím díl u něj vydržíte, tím víc vás bude bavit. ()

Vala

¨Tenhle seriál mám opravdu ráda a vím o spoustě dalších,kteří by se mnou souhlasili.Skvělá Amanda Tapping v hlavní roli úžasného seriálu o utajeném světě.Nemusí se to líbit každému,je to totiž tak zvláštní,že si to najde pouze tu svojí skupinku diváků.Přesto si myslím,že 68% zde na ČSFD je krásné číslo. Za mě je to al rozhodně 100% :)) ()

rodier

Skvely scifi serial. Z amaterskych webpisod preskocil na pomerne dobrou uroven normalniho scifi serialu. aktualne 4 sezony, na imdb 7.4/10. ================== NECTETE SI OSTATNI KOMENTARE POD 2 HVEZDICKY, KOMENTUJI JINY SERIAL - KOMENTUJI AMATERSKE WEBEPIZODY KTERE S TIMTO NEMAJI UZ NIC SPOLECNEHO !!! ()

koubekson

Amanda se mi líbila ve Stargate, tak jsem zkusil tohle, ale bohužel...zvládl jsem jen pilot. Je to na mě takové...jak bych to řekl...asi plytké. Seriálů je ale dost...teď jsem viděl pilot k Warehouse 13 a ten mě docela zaujal. ()

C.lementine

Možná je to tím, že jsem nesledovala Hvězdnou bránu, ale chtě nechtě mám Svatyni ráda. Trvalo mi téměř celou sezónu nuceného dívání, než jsem si zvykla a začala hledat pozitivní věci na tomhle seriálu. Především bych chtěla ocenit nápaditost dílů. Každý má trochu jinou strukturu. Člověk by dopředu nemohl říct o čem epizoda bude a všechny se navzájem trochu liší. Na seriálu jde hodně poznat, že nepatří mezi ty nejvíce dotované a počítačová grafika někdy přímo bije do očí, tu ale podle mě naprosto kompenzuje bryskní humor a až nečekaně realistické reakce vzhledem k celé fantaskní situaci. Doporučuji tedy hlavně těm, kteří mají dost času nechat se pomalu unášet do světa abnormálů... ()

Clara_Oswin

Svatyně. Seriál, který se vám možná bude po prvních dvou dílech opustit, ale rozhodně to nedělejte. Přišli byste o úžasnou podívanou nabitou akcí, o komické momenty s Nikolou Teslou a Jackem Rozparovačem, o neskutečně sympatické postavy, kterým svět celou dobu hází klacky pod nohy a hlavně o abnormály, okolo kterých se celá zápletka točí. Svatyně je místo, kde každý abnormál může najít útočiště pře okolním světem. Možná to zní, jako virtuální výlet trochu podivnou zoo. O tom, že to tak není, se přesvědčíte téměř okamžitě. ()

FlashCZ

Částečné obsazení z Hvězdné brány ale hlavně stejný tým tvůrců zvláštních efektů. To byly důvody proč jsem si myslel že by Sanctuary mohlo zaplnit díru v po ukončení Hvězdné brány. Jenže se stalo víc než jsem čekal a dostalo se to v mém žebříčku hodně vysoko. Po 3 webizodách musím říct že na tricích se vyřádili a příběh je taky celkem zajímavý. Ne nadarmo drží Sanctuary světový rekord za nejvyšší rozpočet pro internetové vysílání. Doufám že nadále se to bude vyvíjet slibněji a slibněji. ()

Zolanda

tento typ seriálov na skrátenie dlhej chvíle mi vcelku vyhovuje, ale hlavný hrdina mi bol pre tentokrát jednoducho neznesitelne nesympatický. Objektivita sem, objektivita tam, nevydržala som to ani do konca prvej epizódy. ()

zekon odpad!

Tak jsem se prospal u pilotu. Neskutečná nudná amatérská slátanina. V době kdy vznikají špičkové seriály nechápu že někdo vypustí takovou sračku která odpovídá 80 létům. ()

HMTD

Skvělí seriál, zlepšují se s každou sérií, hlavní dějová linka nebývá nic extra ale umí gradovat. Vytknout se dá jen kvalita některých epizod, je to jako vy jednu epizodu napsal Shakespear a druhou stavební dělník s nedokončeným středoškolským vzděláním, a to je vážně škoda. Vůbec mi nevadil nižší rozpočet z první série, i tak mne tvůrci dokázali vtáhnout do děje. Od konce druhé série jsem tenhle seriál povýšil na jeden ze svých nejoblíbenějších. Doporučuji ()

MakinaB

Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na zvláštnost okolí. Také jsem si musela zvyknout na představitele Willa (nezvykla), ale toho vyvážili všichni ostatní. Prvních pár dílů bylo sice kostrbatých a zvláštních, ale kvalita seriálu se stále zvyšovala. Amanda je úžasná a na díly s Nikolou Teslou jsem se těšila ze všeho nejvíc, protože jsem věděla, že se pobavím. Seriálu nechybí atmosféra, napětí i vtip Po zkouknutí posledního dílu 4. řady mi bylo dokonce i smutno, že už se dalších dílů nedočkám. Hold si budu muset jít hledat nějaký jiný seriál ()

DK197

Já ten seriál prostě docnit nedokážu, mě se nelíbí. Ačkoli nápad byl super. Ale to, jak se toho zhostili... ()