Hlad

Věznice Maze v severním Irsku, rok 1981. Situace mezi odsouzenými z řad irské republikánské armády (IRA) a dozorci se začíná vymykat kontrole. Ponižující a čím dál tím brutálnější praktiky dozorců naopak utvrzují vězně v jejich odhodlání k odporu. Bobby Sands, vůdce vězňů, dává pokyn nejprve k odmítání jakékoli hygieny. Ale když je tato „provokace“ potlačena policejními těžkooděnci, vyhlásí generální hladovku. Téměř sedmitýdenní hladovka se zapsala do krvavých dějin britsko-irských vztahů a rozdělila společnost na ty, kteří v irských vězních viděli obyčejné teroristy, a na ty, pro které se stali novodobými mučedníky. (oficiální text distributora)

bari68

Som rád za zhliadnutí tohto filmu. Už kvôli historickým análom a hlavne intenzívnemu zážitku. Film prináša divákovi paralely hrdina - blázon , terorista - obeť, smrť - život ...... Dáva divákovi otázky, no neprináša odpovede. ()

666Carnage

Tohle bylo hodně výživný. Fekálie po stěnách co tvoří umění pak očista a nakonec 66 dní hladovka. IRA se moc dobře neměla co se vlády ujala spíše Britská vláda. Skoro one man show pro Michaeal Fassbendera a Steve McQueen taky dobrý. Scéna kde je rozhovor s knězem trvala čtvrthodiny a kněz odešel docela rozebraný. Z toho jak na konci Michael Fassbender vypadal mi nebylo úplně dobře. Na Christiana Balea a jeho Mechanika to nemá ale rozhodně to chtělo herecký um a odhodlání tohle natočit. 75% ()

klukluka

Zemřít hlady pro IRA, to jsem schopen pochopit. Zemřít hlady pro film, hmm...film mám rád, moc rád, ale stejně to nechápu... Michael Fassbender podle mě zašel opravdu hodně, hodně daleko. Za film dávám 4 pecky, ta jedna navíc je čistě a pouze pro něj- za největší oběť, s níž jsem se na poli filmu zatím setkal. Něco podobného už mi kdysi předvedl Christian Bale, ale jeho racheťák byl v porovnání s tím Fassbenderovým atlet překypující zdravím. ()

Hanys_

Tak nevím. Zase až takový fyzický zážitek to pro mě nebyl. Osobně jsem si ani k vězňům nestihl udělat nějaký vztah a tak mi bylo celkem putna, že dostávaj chvílema takovou sodu. Nicméně film jako takový své určité kvality rozhodně má. Je zručně natočen (opravdu výborná kamera) a Michael Fassbender tady předvádí vskutku pozoruhodný výkon, kdy jsem mu, hlavně v poslední třetině, věřil každé gesto. Ale protože mě ten film (jako celek) nezasáhl tak jak by asi měl, nemůžu výš. 6/10 ()

Holina

Na samotnou hladovku dojde až skoro ke konci, do té doby jsme ovšem svědky děsivého vyprávění o poměrech v jedné britské věznici. Malování po zdech hovnama, ponižování a mlácení na denním pořádku. Husté, řekl bych. Tři *** dávám jen proto, že to fakt není nic hezkého a pocity po shlédnutí jsou přinejmenším...ehm...mizerné. ()

Arach.No

Nečekal jsem, že někdy budu Fassbenderovi a jeho kámošům přát smrt. Tomuto filmu se to ale povedlo. Zobrazovaný "hrdina" držící hladovku není nic jiného než teroristický zmrd, který si zaslouží chcípnout tou nejodpornější možnou smrtí. Nevím, jestli se nějakému divákovi stalo, že mu ho bylo líto. Já do toho měl daleko. Litoval jsem dozorců, to ano. Ale ty svině ztělesňovaný především právě Fassbenderem si nic takového nezaslouží. Naproti tomu Margaret Thatcherová má můj neskonalý obdiv, že dokázala čelit takovému nátlaku a neustoupila. Dnes by se mnoho tak silných politiků asi bohužel nenašlo. Krátce k filmu - neodehrává se tu prakticky žádný příběh (to není výtka), zcela nesmyslně jsme seznamováni s postavami abychom je vzápětí bezdůvodně opustili (tohle už je). Docela se mi líbilo pomalé tempo i nemluvnost. Dostal mě dialog s knězem, ale přesto se mi od McQueena určitě líbil víc Stud, který je podobně pomalý, se stejným hercem v hlavní roli, ale na mě působil výrazněji. ()

Mathew55

Bez znalostí toho, co byla IRA, o co se snažila, zkrátka bez širšího kontextu nemá smysl se na Hunger koukat. Ve filmu toho není tolik vysvětleno, abyste plně pochopili o čem snímek vlastně pojednává. Pokud ale víte, o co jde, film ve vás vyvolá spoustu pocitů. A nebudu lhát, Hunger je dost depresivní film, takže spoustu nepříjemných pocitů. Jedná se o skvěle natočený film, během kterého se ani jednou nepousmějete. Ale puchmurná nálada není ani trochu umělá, naopak sama přichází průběhem filmu. A Bobbyho finální hunger strike připravil o hlad i mě.. Na chvíli... Michael Fassbender by za jeho výkon zasloužil oscara. A to nejen za výkon na plátně, ale i za jeho ochotu zhubnout kvůli roli 18 kilo a riskovat své zdraví. Hunger je silný film pro odolnější jedince, na který určitě stojí za to se kouknout - o to více, že se opravdu jedná o historický film. ()

Pat.Ko

Veľmi veľmi pomalé tempo sa týmto filmom vlečie, o niečo lepšie to začína byť, keď začne scénka s kňazom, ale stále je to pre mňa málo, nezaujímavé dialógy a zbytočne zdĺhavé scény. Neviem či tvorcovia skúšali trpezlivosť divákov, alebo v tých zbytočnostiach skryli nejaké metafory, ja neviem. Ja si myslím, že také hodnotenie si tento film nezaslúži. 4/10 ()

L@cy

No nevim.... na tento snímek jsem se podíval z jediného důvodu .... "vysoké hodnocení na CSFD", a udělal jsem chybu... Film mě vůbec nezaujal a nebavil. Měl sem co dělat abych tohle dílo dokoukal do konce. Přijde mi že celý děj by šel vystihnout i za polovinu času. Ve filmu jsou dle mého názoru naprosto prázdná místa... ZBYTEČNĚ.... ()

MissJaded

Tohle teda asi nikomu nedoporučím. Už předem mám strach z filmů, které jsou moc vychvalované. Velké zklamání. O čem to vlastně bylo? Klidně by mohly být penisy, hovna na zdi, hovna všude, chcánky po chodbě, boláky na zádech a konec. Tohle kdyby stihli za 15 minut, ocením to víc, protože to je jaksi to jediné zajímavé. Dvouminutový záběr honění mouchy po okně? Dvacetiminutové sezení u stolu a klábosení? Pětiminutové umývání zeme? To ne, ne? Tak zdlouhavý a nudný film jsem dlouho neviděla. Jo a ty 2* jsou právě za ty hovna po zdech. ()

TheDude

Omračující úspornost filmového řemesla se v pevným rukách režiséra McQueena proměnila v jeden z nejsilnějších zážitků posledních měsíců. Film se nepřiklání na žádnou stranu a neprojevuje známky agitace, jen nesmírně účelným a bolestným způsobem vizuálně ztělesňuje lidské ponížení. Fassbender s McQueenem se stávají těžkými oblíbenci a další společné dítě - Shame - až nebezpečně očekávaným dílem. ()

Teabag

Velmi silný film, ve kterém dějovost ustupuje do pozadí a dává prostor dokonalému popisu (z tomhle ohledu se mi okamžitě vybavil geniální popis, jakým vládl Dostojevský, ačkoli jde samozřejmě o zcela jiný způsob projevu). Michael Fassbender setrvale podává úžasné výkony a stává se pomalu ale jistě jedním z mých nejoblíbenějších herců! ()

Ixbalanke

výborný přirozený film, s úžasnými dlouhými záběry (na zdánlivé hlouposti), skvělá kamera a herecké výkony, bez zbytečných slov a když už se mluví, tak to stojí za to. Dala bych i pět hvězd, ale to dávám jen výjimečně, takže třeba 92%. ()

Milodar

Poučný příběh o fanatismu podaný sugestivní formou. McQueen si pohrál s tempem, nechal vytřít celou chodbu a odříkat Iry v rozhovoru celou Bibli. Fassbender mu v díle výrazně pomohl svou twiggy procítěnou rolí. Působivé, leč těžko uvěřitelné (navzdory faktům v titulcích). ()

Schuldiner

Tak tohle bylo kurva drama! Bylo mi u toho blbě jak fyzicky, tak psychicky. Proč dávám plný počet? Protože si na rozdíl od některých nemyslím, že to bylo pojato exhibicionisticky a neměl jsem pocit u žádné scény, že by to mělo býti nějak vyloženě prvoplánové. Protože herci kolikrát nepotřebovali ani mluvit, aby zahráli. A mimochodem.. zahráli naprosto brilantně. Protože vrchol filmu, dvaadvacetiminutový rozhovor dvou osob u jednoho stolu, byl natolik poutavý, že mě donutil si některé úseky pustit i víckrát než dvakrát. A především, protože myslím, že tohle je opravdu skvělý kus filmařiny. Ze všech úhlů pohledu. Mam pocit, že si to tenhle snímek zaslouží. Nálada, pojetí, i to, jak je to vlastně nepřímo rozkouskované do několika epizodek. Cit pro záběr, cit pro to, aby měl divák prostě čas na to to pobrat po svém. Jo, sedlo mi to dokonale. ()