V 50. letech byl v projektu Daedalus cvičen tým elitních pilotů, kteří se měli stát prvními americkými astronauty. Nařízením vlády byl však projekt ukončen a do vesmíru vyslán šimpanz. O čtyřicet let později selže ruské komunikační družici Ikon navigace. Pokud by se zřítila, mělo by to vážné následky. Proto se Rusové obrátí s prosbou o pomoc na Američany, navigační systém byl okopírován z amerického Skylabu. Jeho konstruktérem byl Frank Corvin, jeden z členů bývalého týmu Deadalos. Jen on si poradí s jeho opravou. Frank zuří, když zjistí, že jedním z ředitelů NASA je nenáviděný Bob Gerson, bývalý šéf projektu Deadalos. Nakonec ale souhlasí s nápadem dát dohromady původní tým, který se vypraví do vesmíru a družici opraví. Postupně najde všechny bývalé kolegy, předloží jim svůj návrh a přesvědčí je, aby se k němu přidali… (TV Nova)

Kingjiri

Poněkud slabší podívaná od Clinta Eastwooda (i když jeho fanoušek stejně nejsem). Ve výcvikový části se objevilo pár povedenejch scének a já se docela slušně pobavil. Ale měl jsem za to, že je to celý pojatý jako komedie. Jakmile se třetice důchodců vydá do vesmíru na záchranu světa, rozjíždí se příběh, za kterej by se nemusel stydět ani béčkovej televizní film. Rádoby heroický scény působěj nejen vzhledem k věku hlavních hrdinů spíš směšně, což vzhledem k tomu, že se v týhle části bere snímek dost vážně, neni lichotivej výsledek. Plus dávám za herecký obsazení a zábavnej "výcvik" důchodců, dvě silnější hvězdy. ()

darkreider

Celých 13 rokov som posunul sledovanie filmu, ktorý som rozhodne chcel vidieť, ale s obmedzenými možnosťami vtedajšej doby sa nezadarilo a narazil som naň až dnes. A som v podstate spokojný. Síce to nie je zrovna terno a dej je priehľadný, tak dve hodiny utečú ako voda. Seniori sa snažia pôsobiť, že stará škola je top ale väčšinu času je cítiť, že melú z posledného, ale čo na to keď na konci zachránia svet, alebo teda USA alebo aspoň časť. Zlom a následný záver niekto šil horkou ihlou a moc mi nebolo podľa gusta ako postavy reagovali a celé sa to vyvinulo. Tam sa to Clintovi dosť vymklo z kontroly, ale čert to ber, slušná jednohubka aj keď mohlo byť o jeden chlp lepšie. ()

Drom

Vidím, že zavítat občas k našim a sjet jim televizi je velice produktivní. Při jaké jiné příležitosti bych měl šanci za jedno odpoledne vidět parodii na pláštěnku ve vichřici a vesmírný dobrodrůžo s Clintem Eastwoodem, Tommy Lee Jonesem a Donaldem Sutherlandem? Začátek mi utekl, protože jsem se bavil tím, že na stanici Country No. 1 pouští zvláště odfláknuté písničky pro děti (komerční pop je asi to nejbližší country, co tam kdy bylo). Nejdřiv to vypadalo, že i přes slabé efekty to bude zajímavý. Asi 5 vteřin, pak se objevil "vtipnej" černoch a pak už to šlo ráz na ráz a tvůrci odhalili své ledví: Banda důchodců letí na oběžnou dráhu opravit satelit. Jeden to snad umí a ostatní mu dělají garde. Jak se ale objeví nápis CCCP, je každému jasné, že v tom bude háček. Dědové sice neuměle dělají, že jsou ve stavu bez zemské tíže, ale i přes zmatené chování a pěknou schematickou animací, jak radar vysílá k satelitu vlny, se připojení povede. Clint pronikne do satelitu, pomalu se pouští do jeho útrob, když odhalí tajemství tak strašné, že si to musí jít rozmyslet na dvorek (jak je z westernů asi zvyklej). No spoilerovat tu nebudu (ne, bohužel, zmutované kybernetické opice na palubě nejsou), jen se zmíním o takovém hezkém nápadu pro všechny plavce vesmírem: Když se vám poškodí navratové plavidlo a hrozí jeho rozpad v atmosféře při sestupu na planetu, stačí přece otevřít dveře a vyskočit, případně nic nedělat, hrdinsky se poplácávat po ramenou, ignorovat problém a ten pak nenastane a plavidlo vydrží. No já myslím, že pro dnešek toho bylo až dost, takovou kupu kvalitní zábavy jsem si snad ani nezasloužil. ()

Mandalorian

Občas se prostě musí natočit film, kterej vzdá holt starejm veteránům. A občas je to i zábavný. Většinou však spíš průměr... ()

tranquill

"Už slyším hlas shůry.. A co ti říká? .. Říká mi...sakra, proč ne?" Na můj vkus Clint s tímto žánrem nešlápl vedle. Jasně, není specialista na sci-fi, ale i tak jsem si film náramně užil. ""Dost slušnej start na zelenáče!" ()

MilesTeg

Clint Eastwood, Tommy Lee Jones, James Gardner a Donald Sutherland. Staří zkušení harcovníci stříbrného plátna, bývalé hvězdy akčních filmů a westernů, si zahráli vlastně sami sebe v novém filmu jednoho z nich, Clinta Eastwooda, s názvem Vesmírní kovbojové (Space Cowboys). Všichni čtyři se už nejspíš musí potýkat se stejnými problémy jako jejich postavy, zasloužilí piloti týmu Daedalus, kteří v kosmu nikdy nebyli, když nepočítáme sebevražedné lety v experimentálních letadlech X-2 za překonáváním výškových rekordů. Stáří se hlásí u každého jinak – jednomu zemřela žena, druhý se stal knězem, třetímu slábne zrak a čtvrtý nenávidí šimpanzy stále víc. Proto dlouho neváhají, když se jim naskytne jediná šance dostat se nahoru. Ruský komunikační satelit Ikon za pár týdnů spadne na zem a z nejasných důvodů je jeho řídící systém kopií jiného, vymyšleného a sestrojeného jedním z týmu Daedalus. Původně měl letět jimi vycvičený tým, ale křepcí důchodci to dají všem pořádně sežrat – buďte si jistí, že tahle cesta se bez nich konat nebude. Jenže vesmír má pro ně nejedno překvapení a nejde ani o meteory ani emzáky, jen opět o politiku a něčí ohrožený zadek v teplém křesle. /---------/ Film patří ke snímkům s vesmírnou tématikou jako Armageddon nebo Apollo 13, stojí někde mezi nimi. Technika je veskrze současná, zápletka je vymyšlená, ale mohlo by se to docela dobře stát. Co by ovšem nešlo, je samotné vyslání týmu důchodců na záchrannou misi. Jejich příprava je sledem komických situací, testy by ale nikdy neprošli. Chování mladého astronauta, slepě se řídícího rozkazy, je prosté sebemenšího náznaku pudu sebezáchovy. Když si kreslený kojot sedne na raketové sáně, dává to větší smysl, než konec jednoho z hrdinů. Odhazování „zátěže“ před přistáním na Zemi se rovná dobře promyšlené vraždě. Když se ale na všechna tato pochybení díváte jako na parodii nebo komedii, bavíte se téměř celý film. Takže 70 % pro komedii, 40 % pro drama. Pořád je to lepší než Mise na Mars a mnohem lepší než Battlefield Earth. ()

zapalik

Občas opravdu nechápu, proč dobře rozjetý film musí zkazit totální šílenství scénáristy. Asi ho tolik vyčerpal docela vydýchatelný začátek, že zbytek už jen podle šablony zaběhlého klišé jednodušše odflákl. Zbytečná ztráta dvou hodin mého života. Jen sušnost a víra v to, že i idiotský film by se měl dokoukat do konce, pokud je to trošku možné, mě donutily nevypnout televizi. ()

Acrobat

ked vesmir tak buracajuca vyprava, koniec sveta, hrozba totalnej skazy. A nie partia dochodcov. A ked uz, tak tam pridajte aj egyptskku hlavu statu na ziadost pyramidovskeho obyvatelstva ()

Gardenboy

Slabé a nereálne. Clint eastwood sa rozhodol, že si natočí akčný mainstreamový blockbuster a keďže to evidentne nie je myslené vážne, som mu to ochotný odpustiť. ()

Ceberus

No tohle je slušivá sbírka legend - takový předkrm před Postradatelnými nebo Red, kteří se objeví deset let poté. První polovina filmu příjemně vtipná připomínající spíše Armageddon, druhá polovina už pak se vší vážností ála Apollo 13, což je mi trochu líto - chemie mezi postavami si totiž přímo říkala o lehce komediální nádech, který je patrný ze začátku. Každopádně s takovou plejádou zkušených hvězd by musel být režisér pořádný idiot, aby dokázal film zpackat - a jelikož se do onoho křesla posadil sám Eastwood, neúspěch byl prakticky vyloučen. ()

E lan

Dobrý film, takový jeden s Clintův z prvních povedených filmů se sympatickým hereckým obsazením. Závěr je tak nějak ustřižený a malinko nereálný, ale to se u amerických filmů musí čekat... ()

Parm1

Otázka je, kolik takových sovětských, popřípadě spojeneckých satelitů, je na oběžné dráze ve skutečnosti. ()

Shakaar

Film je potřeba brán s velkou nadsázkou. Bez ohledu jak realný, nebo nerealný je příběh tak klišé s vesmírnou tématikou tam je až to bolí. Zápletka s padajícím a rozpadajícím ruským satelitem /jak jinak/ a který navíc ukrývá jaderné rakety s naváděcím systémem od jednoho z hrdinů - to Clint musel brát prostě s nadsázkou. Přestože ta hrozba v minulosti skutečně byla. Ale zpět k filmu. Je třeba ho brát jako takovou odychovou zábavu. Stará čtveřice si na nic nehrají, respektive hrají že jsou o mnoho lepší než současní trénovaní piloti, kteří navíc díky svýmu egu neposlouchají řídící středisko. Z části se děj odehrává na pevnině, kde si aktéři vyřizují svoje staré hříchy z mládí a vzpomínají na nesplněné sny, které se jim mají splnit. Tato část se musela asi každému líbit i to funny pojetí. O to hůře musel divák skousnout počínání hrdinů v kosmu, což mi připomínalo bandu amatérů, kteří se vůči zařízení (jak u Raketoplánu, tak satelitu) chovají jako ke kusu hadru, bez respektu. Korunu tomuto příběhu pak dala pasáž kdy stejně poškozený Raketoplán dosedl bez problémů na zem, přestože podle prognoz byl do šrotu a při sestupu by ho zřejmě čekal stejný osud jako Challenger nebo Columbia, které měli neblahý konec. Ale co, je to fikce a nezáleží zde na tom, že v současnosti ruská technika vyváží americké kosmonauty do kosmu...asi se tak po dotyku nerozpadá jako ve filmu :D. Jinak slušné 3* a to hlavně za první části na pevnině. ()

Martensson35

Ano, je to bejkárna na n-tou, podobně jako Armageddon a mraky dalších vyplachovaček o tom, jak si Hollywood představuje vesmírná dobrodrůža. Na druhou stranu pětice (včetně Cromwella) filmových veteránů to posouvá alespoň po stránce umělecké do smysluplnějších hvězdných výšin a celá ta kosmická omáčka přecijen poskytuje divákovi víc kontragerontofilní zábavy, než kdyby hoši spolu na zahradě důchoďáku sázeli ředkvičky. S odstupem času a tím kam se posouvá Hollywood ve svém debilismu jsem schopen tenhle film hodnotit stále výš než kdejakou dnešní novinku, která se snaží všemožně ždímat z vesmírného vzduchoprázdna sebeblbější nápady a prohlašuji, že tohle dílo stárne se ctí v šedém koutě kinematografie. ()

Railman

Čtyři "legrační a milí" dědouškové se chystají zachránit Ameriku. Větší část filmu se odehrává na Zemi, ve středisku NASA, kde Clint a jeho kamarádi dokazují, že jsou daleko lepší než jejich mladí nástupci a že díky svým zkušenostem dokaží řídit raketoplán levou zadní i bez podpory toho pitomého počítače. Ke konci se z "komedie" na chvíli vyklube temné a záhadné scifi (alá mimozemský artefakt), které ale za chvíli spláchnou "hrdinské" scény a přiblblé akce. Dvě hvězdy za cvičení na simulátorech a některé scény ve vesmíru. Zbytek nuda. ()

Rodin

Až neuvěřitelně blbé, a to mám Eastwooda moc rád jak jako herce, tak jako režiséra. Tohle nemá moc daleko k Armageddonu. Za sebe musím říct - s takovou plejádou opravdových hvězd snad nebylo možné natočit film horší. Základem průšvihu je pochopitelně scénář, který nestojí ani za starou belu, nicméně i režijní pojetí a naprosto nesmyslná stopáž shazují film do podprůměru. Neskutečná scéna, kterak Tommy Lee letí tváří v tvář vstříc slunečnímu kotouči... HUH! Úplně jsem viděl Willise, jak odpaluje nálože na kometě. ()

Stanix

Odlehčená odpočinková vesmírná záležitost s důchodci. O nic jiného nejde a stačí to bohatě na zabití nudného rodinného nedělního odpoledne. ()

topi80

Eastwood snad ani zklamat neumí. Tady se vypořádal hned se dvěma žánry, a tak zatímco v první půli je film čistokrevnou komedií obohacenou o klasické eastwoodovské chlapské plácání po zádech, v druhé půli se vypořádáme se všemi Armagedony, Apolly a dalšími podobnými filmy a s nefalšovaným americkým patosem se vypořádáme s Rusáky (což činíme po celou dobu filmu). Výborně odvedený lehčí žánr. ()