Ulovit miliardáře

• angličtina Catch the Billionaire (více)
Česko, 2009, 90 min

Předloha:

Martin Nezval (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Tomáš Matonoha, Ester Janečková, Jiří Mádl, Kateřina Pechová, David Štěpán, Josef Carda, Milan Šteindler, Radomil Uhlíř, Miroslav Etzler, Tomáš Vorel ml. (více)

Miliardáře touží ulovit každý i každá. Policisté, novináři, politici, umělci, dámy i chlápci od náboženství. Na úspěšného podnikatele Patrika Grossmanna je navlečena vykonstruovaná reportáž. Atmosféra zhoustne natolik, že si do něho může každý kopnout, a tím demonstrovat svou morálnost. I jeho přítelkyně, televizní rosnička, cítí, že by její kariéra mohla být ohrožena. Zdálo by se, že musí přijít nezastavitelný pád, když se v marihuanovém opojení dostaví spásný nápad… Podstatnější než příběh je odhalování vztahů a mechanismů, na nichž funguje informační společnost. Diktatury nepoužívaly Public Relations, ale propagandu. O propagandě věděl každý, ale nikdo ji nevěřil. O Public Relations neví nikdo, ale věří mu každý. Zkrátka být dnes miliardářem, není nic záviděníhodného… (oficiální text distributora)

elef

...první polovinu filmu jsem byla nervózní z toho, že to opravdu nefunguje....vtipy nevyznívaly poeticky ani vtipně, ale spíš jen trapně a bylo to takové tápání.....ve druhé polovině jsem si už buď zvykla, anebo se prostě povedla víc.... Asi mi v tom chyběl víc nějaký nadhled nad tím "nehraním"...z filmu jsem si odnesla pocit, že se kritika zobrazované společnosti nevydařila, že ji nelze kritizovat pouze pomocí zobrazení její kýčovitosti a škatulek.... ()

petr.al

Nestačím se divit, že někteří zdejší hodnotitelé filmu Ulovit miliardáře absolutně nepochopili specifický humor, kterým je režisér Vorel pověstný. Všechny ty zdánlivé nedostatky jakými jsou nesmyslné přehrávání herců, přemrštěný pohled na naši společnost či jednotlivé přitroublé momenty jsou dle mého názoru jasným a vědomím úmyslem tvůrců tohoto snímku. Je zvláštní, že tento fakt opěvovatelé divadla Sklep nezachytili. S hodnocením odpad nelze souhlasit. P.S. Je velké štěstí, že se z Vorlova Kouře stala v průběhu let kutlova, protože kdyby tento biják režisér natočil nyní, byl by pravděpodobně za všechny nedostatky, které u miliardáře zmiňujete odpadem též. ()

Mejdzula

Bylo to strašný, to jo. Ale možná to i bylo dobře. Já nikdy z takového filmu moc nezvracím (viz. Kameňák, ač prý srovnávat tohle s Kameňákem je jako...), takže i když to bylo velmi hloupoučké, podivné, hloupoučké a podivné, tak se to dalo snést. Stačilo ignorovat četnou debilitu, kterou tvořilo dámské zastoupení,a hned to šlo líp. (3/300) ()

zigy

Přátelé, kteří dáváte odpady. tenhle film jste bohužel nepochopili!!! Ta prkennost a umělost je tam schválně, aby vynikla velká nadsázka, o to vtipněji to pak vyznívá. Skvělá satira na soudobou společnost ovládanou zbohatlíky, kteří ji ovládají přes média a politiky. A ve které se využívají špinavé a ještě špinavější praktiky k dosažení cílů. Přesně vystižené figurky podnikatele, jeho nohsledů, investigativního novináře, rosničky atd. ()

Diego75

O tomto filmu mohu napsat jen jedno. Sice má potenciální zápletku a dobře ukazuje, jak se v dnešní době dá prakticky udělat z čehokoliv naprostý skandál, ale humor a herecké výkony jsou na bodu mrazu. ()

LencaN odpad!

S radostí hodnotím tento film, protože známka "odpad!" u mě často vidět není a tak se na něj už nějakou dobu dost "práší". Ne, samozřejmě mi nedělá radost, když vidím špatný film. Spíš mě mrzí ta ztráta času. Toto byla zas jedna česká pytlovina, kde herci hrají hrozně, scénář je snůška výblitků něčí fantasmagorické nálady a přidaná hodnota se nerovná nule, ale dosahuje záporných čísel. ()

Calypso

Baví mě, jak si tady každý hraje na oscarového kritika, ale tady dá odpad protože nepochopil, nebo se ani nesnažil pochopit podstatu tohohle filmu. Je to parodie sama na sebe - postavy jsou schválně přehrocené, jsou to totiž karikatury. Kdo zná Vorlovu tvorbu, tomu dojde, že ta absurdita je účelná. ()

Degger007

Ať si filmoví pseudo-kritici říkají, co chtějí, já mám rád všechno, co Tomáš Vorel vytvořil a i u tohohle jsem se docela dobře bavil, hlavně v první polovině filmu. Velkým plusem je určitě tradiční sklepácké herecké osazenstvo, nicméně některé scény byly fakt slušný bizár. ()

Lucas005

Knihu jsem nečetl a číst nebudu, hodnotím pouze, co natočil Vorel. Přihlížet k záměru tvůrců, nejspíš by si tenhle film vážně zasloužil ta zdejší procenta. Jako satira je to nefunkční, plytké, hloupé a extrémně nereálné, herecké výkony příšerné, jako drama to nefunguje a jako čistá komedie to nemá čím zabavit. Tenhle film má ale něco víc. Vrstvu tak skrytou, že ji snad neobjevil ani sám Vorel. Tohle není satira na horní procenta obyvatelstva, politiku a korupci. Tohle je satira na to, jak si většina českého národa myslí, že to v těchto okruzích chodí. Vše je přitroublé, jednoduše vysvětlitelné a hlavně za vším hledej žida, Roma nebo gaye. Celé to šílené panoptikum postav, které jsou grandiózně přehrávány všemi od profíků po neherce, vytváří bizarní atmosféru, kterou budete hltat a užívat si vždy další klišé scénu s nereálným napětím. Vše je totiž tak absurdně debilní, až to nemůže být nuda. Navíc je to celé natočené tím zašedlým umělým korporátním ultra-widescreenem, který všemu na obrazovce dodává punc opravdu levného světového filmu. No a Wichův midičkový soundtrack s finální Matonohovou odrhovačkou to celé krásně dokreslují. Mínusem tak zůstávají jen pokusy o skutečně dramatické scény, kdy vám film připomene, že ta absurdní satira na druhou nejspíš nebyla tvůrčím záměrem. ()

neo10

Nejedná se o žádný extra dobrý umělecký počin, ale musím říct, že film poměrně vtipným způsobem reaguje na dnešní dění ve společnosti a to celkem jasnými narážkami na konkrétní osoby, média a organizace.... taková "sezóní" záležitost, ale rozhodně jsem se nenudil. ()