Ulovit miliardáře

• angličtina Catch the Billionaire (více)
Česko, 2009, 90 min

Předloha:

Martin Nezval (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Tomáš Matonoha, Ester Janečková, Jiří Mádl, Kateřina Pechová, David Štěpán, Josef Carda, Milan Šteindler, Radomil Uhlíř, Miroslav Etzler, Tomáš Vorel ml. (více)

Miliardáře touží ulovit každý i každá. Policisté, novináři, politici, umělci, dámy i chlápci od náboženství. Na úspěšného podnikatele Patrika Grossmanna je navlečena vykonstruovaná reportáž. Atmosféra zhoustne natolik, že si do něho může každý kopnout, a tím demonstrovat svou morálnost. I jeho přítelkyně, televizní rosnička, cítí, že by její kariéra mohla být ohrožena. Zdálo by se, že musí přijít nezastavitelný pád, když se v marihuanovém opojení dostaví spásný nápad… Podstatnější než příběh je odhalování vztahů a mechanismů, na nichž funguje informační společnost. Diktatury nepoužívaly Public Relations, ale propagandu. O propagandě věděl každý, ale nikdo ji nevěřil. O Public Relations neví nikdo, ale věří mu každý. Zkrátka být dnes miliardářem, není nic záviděníhodného… (oficiální text distributora)

duchovny odpad!

Nepochopím, jak mohl Vorel natočit tak zoufale trapnou a nezvykle špatně zahranou frašku, ve které chyběl snad jen Luděk Sobota a Troškův podpis pod kolonkou "režie". Doufám, že se Vorel z marihaunového opojení brzy dostane, koupí si model Porsche a začne zase točit "filmy" v kvalitě, jakou od něj očekáváme... ()

elshish

Vidím, že je tu spoustu uživatelů tímto snímken nařčeno, ale vážení. Myslím si, že až na ten v uvozovkách rasový pod text se trefil autor s korupcí našeho státu velice přesně. Např. to, že blbej miliardář žije s krávou rosničku, policajti se sjíždí koksem, je vše podle mě přehnané až k trapnosti a myslím si, že to byl právě záměr autora. Nemluvě o tom, že na každém šprochu je pravdy trochu.. ()

MELODY

Ušetříte hodinu a půl života, když tenhle počin vynecháte- tři čtvrtiny herců neumí hrát, námět a provedení nejsou ani dostatečně reálné, ani ulítlé, aby dokázaly zaujmout a ani při nejlepší vůli se nezasmějete a nezasmějete. Ve srovnání s Případem nevěrné Kláry si to ale jednu hvězdu zaslouží přinejmenším za technickou stránku věci- kamera nikterak objevná, leč nezmršená; stejně tak postsynchrony. ()

prasklinka odpad!

Za tenhle film by se měl stydět scénárista, režisér i herci, kteří s tím mají něco společnýho....největší odpad, myslím, že i děcka ze základky udělali kvalitnější film! ()

Sudlice odpad!

Po delší době jsem zkusila sáhnout pro změnu po nějakém českém filmu, ale tenhle blábol mne znechutil natolik, že to zase delší dobu neudělám. (pokud nepůjde o nějakou zaručenou kvalitu) Po další a další trapností bijící scéně jsem si říkala – ještě dám šanci, třeba se to zlepší. Opak byl pravdou, takže jestli jsem vydržela do půlky, bylo to hodně. Docela by mě zajímalo, jestli tuhle záležitost vydržel někdo dokoukat do konce aniž by měl nutkání přehrávač vypnout, snad leda každodenní čtenáři Aha a Blesku, ač Blesk se na tuhle úrověň může zdát už příliš sofistikovaný. ()

Mikule odpad!

Namísto natočení filmů, jako je tenhle, by ty peníze měli jít radši na charitu nebo něco trochu prospěšného. Dobře, když chcete komedii, která nemá příběh, tak musíte mít aspoň nápad. Vytvořit něco, co aspoň trochu bude působit vtipně. V Ulovit miliardáře divák kouká na film přes bolest a utrpení. Herci také nic nezahráli. Nejlepší herec byl pro mě malý cikán. Ten tam jako jeden z mála něco vtipného předvedl. ()

Vladajsoucna

Ten film jsem si jen tak na rychlo projel. S úctou k nejstarším dílům režiséra tohoto propadáku nebudu raději hodnotit, i když to, jsem stačil shlédnout, do kategorie odpad zapadá znamenitě. ()

netWoor

parodie s absurdními postavami, které jsou absurdní natolik, aby každý pochopil, že jde o parodii právě proto, že o parodii vůbec nejde. Hm, to jsem asi napsal složitě :))))))) Tak jinak .... vůbec to neni tak špatný, jak se tady píše ... navíc, přesně takhle to funguje ... ()

FireTight odpad!

Když jsem viděl v televizním programu dávat tenhle film ve 20:00, okamžitě se mi v hlavě vybavila zpráva, že Mádl tady hraje nějakýho hajzlíka a že hraje strašně dobře a že vůbec je nejlepší na světě, atd. atd., tak jsem se rozhodl na to podívat (i když jsem tušil průser). A on se skutečně dostavil, přestávám tak nějak chápat, co si čeští tvůrci představují pod slovem komedie. Rádoby vtipné, rádoby drsné, rádoby... rádoby vlastně cokoliv, včetně neuvěřitelně uměle přidaného používání sprostých slov (jooo, položím telefon a abych se cítil drsně, řeknu... pizza s háčkem). Začínám mít strach o těch pár dobrých herců, kteří se v tomhle snímku objevili, snad se u nich nezačal projevovat hrabivý syndrom, jinak si totiž jejich účast neumím vysvětlit. Jestli je však tenhle film prototypem novodobé české komedie, tak to pardon, odcházím s non-stop puštěnými Světáky chcípnout do houští. ()

m4xp4yn3

Koukat hodinu a půl na divadelně přehávající divadelní herce mě opravdu nebavilo. Navíc Vorel vyhmátl zrovna ty mě nejméně sympatické, často až protivné. Zápletka sama je pak s prominutím dementní. Co tím chtěl básník říci? Že je společnost pokrytecká a rasistická, a že jsou ubozí židovští podnikatelé obětními beránky, nebo jen chtěl zopakovat, že média mají moc? Podle mě úplně blbý film. ()

marek86 odpad!

Ulovit miliardáře beru jako pokus o něco, co se absolutně nepovedlo. Film začíná být už po patnácti minutách nesledovatelný. Moje hodnocení 1/10. ()