Ulovit miliardáře

• angličtina Catch the Billionaire (více)
Česko, 2009, 90 min

Předloha:

Martin Nezval (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Tomáš Matonoha, Ester Janečková, Jiří Mádl, Kateřina Pechová, David Štěpán, Josef Carda, Milan Šteindler, Radomil Uhlíř, Miroslav Etzler, Tomáš Vorel ml. (více)

Miliardáře touží ulovit každý i každá. Policisté, novináři, politici, umělci, dámy i chlápci od náboženství. Na úspěšného podnikatele Patrika Grossmanna je navlečena vykonstruovaná reportáž. Atmosféra zhoustne natolik, že si do něho může každý kopnout, a tím demonstrovat svou morálnost. I jeho přítelkyně, televizní rosnička, cítí, že by její kariéra mohla být ohrožena. Zdálo by se, že musí přijít nezastavitelný pád, když se v marihuanovém opojení dostaví spásný nápad… Podstatnější než příběh je odhalování vztahů a mechanismů, na nichž funguje informační společnost. Diktatury nepoužívaly Public Relations, ale propagandu. O propagandě věděl každý, ale nikdo ji nevěřil. O Public Relations neví nikdo, ale věří mu každý. Zkrátka být dnes miliardářem, není nic záviděníhodného… (oficiální text distributora)

infernet

Jestli to měla být kritika dnešní společnosti, tak bych to i chápal, ale styl Tomáše Vorla pochopit asi schopný nejsem. ()

Muff odpad!

Nevím, zda je úplně košer hodnotit na základě shlédnutí 15 minut filmu, ale po tom, co jsem viděl, nepředpokládám, že by se mému žaludku udělalo lépe, byť bych do sebe nalil lahev Jägra. Gympl byla pořádná chujovina, ale aspoň byla vcelku zábavná. Ale tohle mělo být jako co? Mělo to jako být vtipné? To snad ne. Vorel by se měl jít zahrabat, jen nechápu, proč mu na tuhle sračku kývlo tolik slušných herců. ()

Jonatthan

Tady to je samej nepřející zasranej intelektuál, co si nevidí na špičku nosu. Byla to blbost, ale nenudilo to. A to se počítá... ()

Gloory

Tak Vorel má koule-o tom není pochyb...ale tohle se zkrátka moc nepovedlo. A herecké výkony-no to bylo teda něco....ale ani tak to není film, který by měl figurovat v nejhorší dvoustovce!!.... ()

CrazymanM

Ano ,byla to kravina,ale zase ne tak šílená,jak to vypadá ze zdejších hodnocení.Podle mě to prostě u nás takhle je,co si budeme vykládat,no a Tomáš Vorel to natočil jako komedii,aby neměl problémy,že by se tam někdo poznal a žaloval ho,to je můj názor! ()

honzic odpad!

Tohle se Vorlovi nepovedlo, je to trapné od začátku do konce, prostě rádoby směšné scény jdou klišovitě trapné. Hodnocení: 10 % ()

Jack.Pott

Parta dobrých komiků natočila psychokomedii pro vlastní potěšení. Film Ulovit miliardáře paroduje polistopadový mafiánský kapitalismus příliš doslovně - z nejbohatšího občana Kellnera je Grossman, poznáváme zkomolené názvy deníků, televizní stanice atd. Ovšem bavila mě role židovské menšiny. Příslušníci "vyvoleného národa" jsou obětí závistivého antisemitismu, zatímco vyčuraně hromadí miliardy, a tak vlastně dávají důvod k závisti. Prostě padni komu padni, všichni máme natolik bohatý duševní kapitál, že se ostatní mohou pobavit na náš účet :-). ()

Citera_Mor odpad!

Nebojím se říct, že to je jeden z nejzbytečnějších filmů, co jsem kdy viděla. Neohrabaná kritika současné společnosti (ač možná trefná), zjevná snaha natočit "Kouř 2" (kamera, zvuk a plno dalšího jako přes kopírák), z které vzniklo něco, co trvá celých 88 minut, po kterých už si jen divák setře slinu z koutku a jde si pustit Ordinačku. Au au. ()

garry

Jednoduše geniální! Proč nepopsat jednoduchou parodickou formou realitu našeho politicko-podnikatelského prostředí? Co je na tom tak kontroverzního natočit pravdivou komedii? Z chudých si můžete utahovat (Klusákův Český sen) a z boháčů, intelektuálů a politiků ne? Proč má tedy od Vás Český sen 77% milí filmoví labužníci? ()

Haggy

Tak tady si vyloženě nejsem jistý tím, co chtěl touto nudnou blbostí pan Vorel říci. Tohle bylo těch nejdelších 90 minut v mém životě. Celou dobu jsem přemýšlel, zda je to opravdu myšleno vážně, nebo se jen film snaží si z něčeho (kdo ví čeho?) dělat legraci. Pokud to má být teda legrace, tak je smutné, že ji tolik lidí, včetně mě, nepochopilo. Párkrát jsem se sice trošičku pousmál, ale spíš nad nevalnou kvalitou vtipů, než nad vtipy samotnými, pokud se tomu vůbec dá říkat vtipy. Ve finále na mě i ten Matonoha působil dojmem, že tam vlastně ani nechce být. Tohle už nikdy více, jednou stačilo ()

anubiskt

Nevím, co si od tohoto snímku Tomáš Vorel sliboval, ale takto nastavenou cestou rozhodně svého miliardáře pro sponzoring svých dalších děl určitě neuloví. Jedna laciná karikatura stříhá druhou, satira střídá satiru a asi v půlce filmu zjistíte, že film vlastně paroduje sám sebe. Pohled na českou společnost se dá stvářit o dosti líp, i kdyby byl sebekritičtější. Ale aspoň jedním se Ulovit miliardáře zapsal do dějin české kinematografie – jedná se o první plně digitální český film. No snad si z něj další nevezmou příklad. ()

FEAR99 odpad!

Nehoráznost. Vorel klesl až na dno svých možností a definitivně ztratil soudnost. A to říkám jako člověk, kterému se Gympl poměrně líbil a považuji ho za nadprůměrné české dílo. Tohle se s tím ale vůbec nedá srovnávat. A zamrzí to dvojnásob, když se na tomhle projektu sešla velmi podobná herecká sestava jak minule. A právě herci prohrávají snad ve všech směrech. Matonoha a Mádl svým způsobem ještě jdou, ale co ten zbytek? Zejména mě osobně do stavu šílenství přiváděla Kateřina Sedláková (největší castingový omyl posledních let). Co by se vůbec dalo pochválit? Moc toho není, jak tak přemýšlím opravdu mě momentálně nic nenapadá, možná (ale to už trošku cucám z prstu) je to hudba Dj Wiche, která se aspoň (když už nic) dá poslouchat. Že měl Gympl několikanásobně lepší hudbu snad nemusím konstatovat. Jo a málem bych zapoměl, jestli chcete vidět film s nejhoršíma postsynchronama vůbec, máte příležitost :-) Takhle se to nedělá. Divím se, že něco takového bylo vypuštěného do světa. P.S.: trvá to 88 minut, čas strávený u tohoto filmu mě přišel minimálně 2x vyšší. ()

pgbass

Prostě Vorel. Já se pobavil i zasmál. Někomu to může připadat dementní, ale ona naše součastnost bohužel taková je. ()

rigby

Úžasná reflexe dnešní doby, humorné skeče jak vystřižené z divadla Sklep. Jako celek ale nekoukatelné. ()